Rüya tabiri ara

Rüyada Hurma Ağacı Görmek

Nisan 26, 2019 - Okuma süresi: 3 dakika

Rüyada hurma ağacı görmek rüyayı gören kişinin, çok yakın komşuları ve tanıdıkları tarafından çok sevilen ve saygı duyulan, bilgili, görgülü, ilim irfan sahibi kişi olduğu ve çevresine insanlara çok yardım eden dertlerine derman olduğu rivayet edilir. Bir diğerde, çok kurnaz, huysuz, geçimsiz ve saf bir insana delalet ettiği söylenmektedir. Kişinin aynı zamanda, hurma ağacı sulamak çok hayırlı kazançlara erişeceğine delalet eder.

Rüyada hurma ağacından hurma yemek Şayet hurma bahçesi, tanıdığımız bir arazide ise, hurma ağacını şanlı, ünlü, kerem ve haysiyet sahibi bir kişiyle, bilmediğimiz bir yerde ise, kişi, kan ve abdal, saf, biriyle tabir olunduğu söylenmektedir. Rüyasında hurma ağacı diktiğini gören kişi nam kazanır. Cömert ve temiz kalpli olur. Hurma ağacına çektiğini gören, haysiyetli, kalbi temiz bir kişiyle yakın akraba olur. Hurma ağacından düştüğünü gören, arzu ve isteklerine nail olamaz. Hurma ağacının yaprağı, lifi ve dalları helal mala işaret ettiği bilinmektedir.

Rüyada hurma hurma ağacı diktiğini görmek evde hurma ağacı asaletli, bir kişi ile bir araya gelip üne kavuşacağını, hurma ağacın tamamen kuruduğunu görmek, kısa bir sürede esinden ayrılık ve ihanet göreceğine, hurma ağacı dikmek kuruduktan sonra tekrar yeşerdiğini görmek, hane halkından birinin hastalanıp tekrar sağlığına kavuşacağına işaret etmektedir.

Rüyada hurma ağacından hurma toplamak ebu Said El Vaiz e göre: hurma ağacı çok şerefli kişiye yâda ana babasına saygılı itaatkâr çocuğa, dal ve budaklarının çok oluşu, hanede çoluk çocuğunun çoğalacağına, hurma ağacının kesilmesi haysiyet ve şeref sahibi bir insanın öleceğine delalet etmektedir. Hurma ağaçlarının bulunduğu ve yeşerdiği arazide birçok hurma ağacının sahibi olduğunu gören kimse, çok büyük bir devlet adam olur, çok kazancı bereketli bir is sahibi olacağı.

Şiddetli fırtınadan hurma ağaçlarının kökünden sökülerek devrildiğini görmek, felaket zulüm yüzünden birçok insanın kendi topraklarını terk etmek zorunda kalacağına delalet eder. Yangın çıkarak birçok hurma ağacının yendiğini görmek ise veba, kolera gibi salgınların olacağı ve ülkenin birçok ileri gelenlerinin öldüğüne şahit olacak ve memlekete birçok başka ülke büyük adamların gelip yerleşeceklerine işarettir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2532