Rüya tabiri ara

Rüyada Hırsız Görmek

Aralık 31, 2018 - Okuma süresi: 21 dakika

Rüyada hırsız görmek, kaybetmekten korktuğumuz anlamına gelir. Sahip olduğumuz şeyleri kaybedeceğimizin kuşkusunu duyuyor olabiliriz. Ya da elimizden alınacağını düşünüyor ve bundan dolayı kaygılanıyor olabiliriz. Bu bir mal, bir insanın sevgisi, ilgisi, kariyer, mevkii, başarı ve buna benzer bir şey hayatınızdaki daha çok göz önünde olan veya ilginizi çeken olaylar da bunu tetiklemiş olabilir.

Rüyada hırsızı yakalamak, kötülüklere delalet ettiği gibi kayıp getirecek girişimler şeklinde de ifade edilmiş, bu anlamda rüya sahibinin atacağı adımlara dikkat etmesi uyarısı yapılmıştır.Çünkü rüyada hırsızı yakalamak genelde kötü bir teşebbüs ve kişinin kazancına gölge düşürecek bir girişim olarak algılanmış, haneye sıkıntı getirecek bu girişimin izale edilebilmesi için de kişinin dikkatli olması gerektiğine vurgu yapılmıştır.

Bu rüya, aynı zamanda kötü rakiplerin sizi kuşatmaya ve size her şekilde zarar vermeye çalıştığının ve bu anlamda efor sarf ettiğinin göstergesi olarak da tabir edilmiştir, bu nedenle çevrenizde bulunan ve size rakip olduğunu düşündüğünüz insanlara karşı da önlem almanız gerektiğini bilmelisiniz.

Rüyada hırsızın kaçtığını görmek, kişinin şerden uzaklaşması anlamına gelir, bu anlamda rüya sahibi müjdeli haberler ile müjdelenir.

Çünkü hırsızın kaçtığını görmek, kötü günlerin gittiğine, musibetlerin geride kaldığına, hayırlı ve güzel gelişmelerin yaşanacağına delalet eden güzel bir rüya olarak tabir edilir.Bununla birlikte rüyada hırsızın kaçtığını görmek, güzel rızık ve temiz nimet olarak da algılanmış, bu rüyayı gören kişinin güzel rızıklar ve temiz nimetler ile ödüllendirileceği üzerinde durulmuştur.Her ne kadar rüyada hırsızın kaçtığını görmek güzel şekilde tabir edilen bir rüya olarak algılanmışsa da bazı tabirciler bu rüyanın ağız tadının kaçması ve bozulması, düzenin bozulup tahribatın başlaması şeklinde yorumlanabileceğini de ifade etmişlerdir.

Rüyada hırsız olduğumuzu görmek: hırsız nasıl ki evimizi, koruduğumuz alanı soyar, yağmalarsa kendimizi hırsız olarak görmek de aslında yine kendimizden, kendi kendimize parçalar kopardığımızı, bilerek ya da bilmeyerek kendimizi eksilttiğimizi gösterir.

Bundan rahatsız olan bilinçaltınız bu tarz rüyalarla uyarır. Kişiliğimizin, inançlarımıza saygı duymadığı yanıyla ilgilidir. Kendinize olan saygınızı bütünüyle yenilemeniz gerekmektedir.

Rüyada hırsızı dövmek, arabozucu kişilerin bulunduğuna ve sizin çevrenizde bulunup sizinle ahbap olan insanlarla sizin aranızı bozmaya çalışan insanların şiddetli bir şekilde size düşmanlık beslediğine işaret eder.Bu rüya, sizi dikkatli olmaya ve bu gibi arabozucu kişilerin şerrinden korunmaya davet eden ilahi bir mesaj taşır, çünkü rüyada hırsız dövmek, sahtekar kişiler, fitne ve fesat çıkarmaya çalışan kötü kalpli insanlar ve düşmanlar olarak tabir edilmiştir.Rüyada hırsız dövmek, aynı zamanda iş hayatında sorun yaşanabileceğine ve bu sorunların üstesinden gelebilmek için de dikkatli bir şekilde odaklanıp düşünmeye ihtiyaç olduğuna delalet etmektedir.

Rüyada hırsız kovalamak, sizin için önemli olan bir değeri, bir duyguyu, bir kişiyi, bir malı sizden koparmaya çalışan insanlara ya da şartlara karşı savaşacağınızı ya da savaşıyor olduğunuzu gösterir. O her neyse ya da her kimse onu kendi güvenli yaşam alanınızdan uzaklaştıracaksınız diyebiliriz.

Rüyada hırsızla boğuşmak, rüyada hırsızla kavga etmek, kişiliğinizin bir parçasının aslında değmeyecek, boşuna size zaman kaybettirecek, enerjinizi boşuna harcatacak şeylerle uğraştığının bilincinde olduğunuzu gösterir. Zamanınızı ve enerjinizi sizden çalan şeylerden uzak dumanın vaktinin geldiğini gösteren bir rüyadır.

Rüyada eve hırsız girmesi, kişisel alanlarınızın ihlal edildiğini hissediyor olabileceğinizi gösteren bir rüyadır. Emeğinizin, sevginizin, zamanınızın boşuna harcandığını düşünüyor ve bu konuda kaygılanıyorsanız eğer, zihniniz böyle bir rüya görmenize sebep olabilir. Rüyada evinize giren hırsızın gerçekte de bunları hissettiğiniz insan olup olmamasına dikkat edip, daha detaylı yorumlamak gerekir.

Rüyada hırsız görmek rüyayı gören kişinin etrafında kurnaz insanların bulunduğuna ve bu kişinin çevresinde ki insanlara karşı daha dikkatli olması gerektiğine işaret eder.

İş hayatında veya maddiyat ile ilgili alanlarda haksızlığa uğramak, dürüst olmayan insanlarla yola çıkmak, iş ortaklığı yapmak gibi durumların habercisidir.

Ayrıca rüyada hırsız görmek, ihbar etmek, yakalamak ve hırsızdan korkup saklanmaya çalışmak etrafta kötü niyetli kişilerin varlığına işaret ediyor ve gördüğünüz ortam vasıtasıyla adres bildiriyor olabilir.

Bu durduk yere görülen bir rüya değildir, son zamanlar da sık sık rüyada hırsızla ilgili durumlar görmeye başladıysanız dikkatli olmanızda fayda var.

Rüyada birini hırsız sanmak ve öyle olmadığını öğrenmek bu kişi hakkında yanlış yargıya varıyorsunuz demektir. Hırsızı yakaladınız veya yakalanmasına yardım ettiniz bu kişilerden bir şekilde kurtulmanın yolunu bulacaksınız.

Rüyada hırsızın bir şeyler çaldığını ve zarar verdiğini görmek; hırsızın artık size çok yakın bir mesafede olduğunu ve sizin onu engellemek için çaba gösteremediğizin habercisidir.

Rüyada sık sık hırsız görmeye başladıysanız ciddi anlamda etrafı kontrol etmeniz gerektiğine ve sizi tedbirli olmaya davet eder. Maddi durumla ilgili olduğu kadar duygusal bir suistimali de haber veriyor olabilir.

Rüyada hırsız görmek; gören kişi için günlük yaşamında ve iş hayatında daha dikkatli olması gerektiği konusunda uyarır. Rüyada hırsız görmek durduk yere görülen bir rüya değildir, mutlaka bir nedeni vardır.

Yaşanmış bir rüyada; sevimsiz ve kişiye güven vermeyen tipte bir kaç genç insanı, pencereden içeri bakarken gören ve ticaretle uğraşan bir tanıdığım; ertesi gün yapmış olduğu yüklü satışta bir kaç kişi tarafından dolandırıldı. Dikkat ederseniz pencereden içeri bakıyorlar, o kadar yaklaşmış ki bir anlık dikkatsizlik bir çok olumsuz duruma yol açabiliyor.

Bu yaşanmış olan rüyada ki gibi hemen rüyalar hayatımıza yansıyacak diye bir kural yoktur. Rüyalarda zaman kavramı da yoktur, geçmiş zaman veya gelecekten mesajlar içerdiği gibi, bilinç altındaki korkuları da haber vermektedir.

Hırsızın eve girmesi; ve hırsızı evin içinde görmek; son zamanlarda kendinizi savunmasız hissederek, maddi açıdan suistimale açık bir durumda olduğunuza veya kişiye yük olan ev içerisine girerek maddi zarar verecek bir insanın varlığına yorumlanır. Tedbir altına almanız gereken durumlar olduğuna, kendinize ait bilgileri herkesle paylaşarak kendinizi zarara uğratıp, yıpratmaya delalet eder.

Rüyada eve giren hırsızın eşyalarınızı götürmüş olduğunu görmeniz; tedbir alacak durumda olmayıp, zarar görmenin kaçınılmaz bir hale geldiğine ve sizin bunu engellemek için hiç bir şey yapamadığınıza yorumlanır.

Hırsızla arbede yaşadığınızı görmeniz veya hırsızın size saldırması; maddi ve manevi açıdan sizi üzecek olan durumlara ve bu durumların farkına vararak, olayların gidişatını yönlendirme avantajının siz de olacağına tabir olunur.

Rüyada hırsızı yakalamak; size zarar vermek isteyen kişi veya kişilerin kendilerini açık edeceklerine, rakiplere galip gelmeye, sizin kazandığınız da gözü olan insanların varlığına ve bu kişileri farkedip önlem alacağınıza yorumlanır.

Rüyada hırsızlık yaptığını görmek; kişinin maddi ve manevi açıdan kendini yetersiz hissettiğine yada çevresindeki insanların mal varlıkların da gözü olan, çalışıp elde etmek yerine hazıra konmaya çalışan bir insan olduğuna ve tutumunu değiştirmez ise zor ve sıkıntılı durumlara düşeceğine delalet eder. Rüyada hırsızlık yaptığını görmek; pek çok açıdan kişinin zaaflarına yorumlanır.

Rüyada eşyaların çalındığını görmek; maddi kayıplara delalet etmekle birlikte, değişmesi gereken bir tutum ve davranışı yada eşyayı da temsil eder. Bazen de sıkıntılardan kurtulmayı ifade eder.

Rüyada hırsız yakalamak; kişinin çalışma şartlarını kıskanan, işine taş koymak isteyen birinin varlığına ve onu yakalayarak etkisiz hale getirmeye, endişelerden arınmaya, rakiplerine galip gelmeye, sorunlarını çözmeye yorumlanır.

Rüyada hırsız öldürmek; başarıya ulaşmak, hastalıktan kurtulup şifa bulmaya, talihin kişiden yana dönmesine, güç sahibi, yetkin bir kişi olmaya veya böyle birinden yardım almaya, güzel ve karlı geçecek yeni bir döneme işaret eder.

Kişinin hırsızı yakalayıp dövmesi; kendi arkasında dönen işlerden haberdar olmaya, menfaatlerini koruyup kollamaya, bazı durumlar karşısında sabrederek, birikmiş öfke ve şiddete duyulan isteğin dışa vurmasına, kötü niyetli insanlar karşısında gücün kendine geçmesine delalet eder.

Rüyada hırsız kovalamak; haksız kazanç elde etmek isteyen iş ortağı veya çalışana ve bu durumun farkına vararak o kişi veya kişiler ile yolları ayırmaya, belayı def etmeye, iş veya özel hayatın da daha dikkatli olmak gerektiğine yorumlanır.

Rüyada hırsızlıkla suçlanmak; rüya sahibinin son zamanlarda yapmış olduğu bir davranıştan dolayı duyduğu rahatsızlığın habercisidir veya kişinin hakkı olmayan şeylerde hak iddiasında bulunarak başını derde sokup zor durumda kalacağına tabir edilir.

Hırsızlık yaparken yakalanmak; rahatına düşkün, kolay para kazanmak isteyen bir kimseye, tembellik ederek başkalarının rızkına ortak olmaya ve bu davranışlarından dolayı, toplumdan ve aileden dışlanmaya, utanç içinde kalmaya yorumlanır.

İşyerinde hırsız görmek; kişinin gelirinde eksilme olduğuna ve çalışan veya ortağına dikkat edip tedbir alması gerektiğine bu durumla ilgili gereken şeyleri yapmaz ise gelecekte geçim konusunda sıkıntılı zamanlara delalet eder.

Hırsızı etkisiz hale getirmek; kişinin çevresindeki insanlar yüzünden düştüğü zor durumdan, kendi çabasıyla kurtulup, kendisine zarar veren kişileri etkisiz hale getirmesine, ortaklıktan ayrılmaya, arkadaş ve çalışanlarına karşı daha dikkatli olmaya delalet eder.

Tanıdığın birini hırsızlık yaparken görmek; kişinin yaşanan bir olay karşısında şaşkınlığa düşmesine, çevresindeki bir insanın kimsenin bilmediği bir sırrına vakıf olup öğrenmeye yorumlanır.

Rüyada aileden birilerinin hırsızlık yaptığını görmek; Görülen kişi; anne, baba, eş veya kardeşlerden biri olabilir. Böyle bir rüyada gördüğünüz kişi kim ise; onunla ilgili fikir ayrılıklarına, güven duygusunun azalmasına, onun herhangi birine haksızlık yaptığına şahit olmaya, ayrılıkla sonuçlanacak tartışmalara işaret eder.

Rüyada zorla hırsızlık yapmak veya yaptığını görmek; yapılması gereken bir işin kolayına kaçarak, istenmeyen durumlara düşmeye, başkasının aklıyla iş yapmaya, pişman olmaya ve bu olay karşısında özeleştiri yaparak yaşananlardan ders almanın gerekliliğine, iyi olmadığını bilerek girdiği iş karşısında, aslında sezgilerine güvenmesi gerektiğinin bilincine varmaya yorumlanır.

Rüyada hırsızın çanta çalması; kişinin kendi çantasının hırsız tarafından çalındığını görmesi; uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır, tedbir alınması gereken durumlara, önemli evrak ve belgeleri daha güvenli bir yere koymaya, çıkılacak olan bir yolculuğun iptaline yada yolculuk esnasında daha dikkatli olmaya tabir edilir.

Rüyada araba hırsızı görmek; veya kişinin rüyada araba hırsızını yakalaması; çok yakınında kötü niyetli bir insanına, tembelliği yaşam tarzı olarak seçip, başkalarının sırtından geçinen bu kişinin, birikimlerini ele geçirmek istediğine ve olayı başından farkedip engel olacağına yorumlanır.

Rüyada hırsızın kapıyı zorlaması, ilişkiyi bozmaya çalışan kişilerin varlığına işaret eder, yani sizinle birlikte olan ve aranızda muhabbet tesis ettiğiniz bir insanla yaşadığınız ilişkiyi bozmaya çalışan kişiler olacak ve bu kişiler hile yöntemine başvurarak sizin aranızı bozma gayreti içerisinde olacak demektir.Zaten İslam alimleri ve rüya tabircileri, rüyada hırsızın kapıyı zorlaması dedikodu ve rüyanın göstergesi, kötü kalpli insanların varlığının simgesi ve fitne ehlinin habercisidir, demişlerdir.

Bu rüyanın iş hayatında yaşanan sorunların bertaraf olmasına ve kişinin psikolojik anlamda rahatlayıp ruhsal anlamda mutluluk duymasına işaret ettiği de yapılan yorumlar arasındadır.

Rüyada hırsızlık yapıldığını görmek, aile fertlerinin birbirine düşmanlık beslemesine işaret etmekle birlikte rüya sahibinin bu düşmanlık girişimlerinin önüne geçebileceği ve buna engel olabileceği üzerinde de durulmuştur.Yani rüyada hırsızlık yapıldığını görmenin önemli bir mesaj taşıdığı söylenebilir ve bu mesajın da rüya sahibinin aile fertleri arasında yaşanabilecek muhtemel sorunları önlemeye çalışması ve bu anlamda tedbir almaya gayret göstermesi şeklinde yorumlanabileceği bildirilmiştir.

Bu rüyaya hayırlı bir kısmetim habercisi ve güzel bir izdivacın göstergesi gözüyle bakan İslam alimleri de bulunmuştur, çünkü tarihte bu rüyayı gören insanların hayırlı bir kısmete nail oldukları ve güzel bir izdivaç ile müjdelendikleri defalarca şahit olunan bir gerçektir.

Rüyada hırsızla konuşmak kişinin çevresinde bulunan insanlar tarafından suçla itham edileceğine ve bu suçun kişiyi ciddi anlamda rahatsız edeceğine, fakat en nihayetinde rüya sahibinin masum olduğunun anlaşılacağına işaret eder.Yani rüyada hırsızla konuşmak, ilk etapta kötü gibi görünen fakat sonrasında hayırlı bir sonuca çıkan önemli bir işarete sahiptir.

İslam alimleri ve rüya tabircileri rüyada hırsızla konuşmak kişinin ibadetlerine dikkat etmesi gerektiğine de vurgu yapar demişler ve bu kişinin hayır hasenatta bulunarak kendisine musallat olan kötü niyetli insanların şerrinden kurtulabileceğini de vurgulamışlardır.

Bu arada rüyada hırsızla konuşmak kısmet kapısının açılması ve başarının göz kamaştırıcı bir şekilde gelmesi olarak da algılanmış, bu kişinin başarıya imza atarak harika yerlere gelebileceği de bildirilmiştir.

Rüyada eve hırsızın girmeye çalışması kişinin şiddetli bir istek ile ruh dünyasının çalkalandığına işaret eder, rüyayı gören kişinin bu şiddetli isteği gerçekleştirebilmek için her yolu mübah saydığı yorumu yapılır.Fakat rüyada eve hırsızın girmeye çalışması kişinin şiddetli istek ile çalkalandığını ve bu isteği gerçekleştirmek arzusu ile yanıp tutuştuğunu göstermekle birlikte, bu kişinin sırlarının ortaya çıkması sonucunda rahatsız olmasının da işaretçisi sayılmıştır.

Yani bu rüya sırların ortaya çıkması neticesinde rüya sahibinin rahatsız olacağına ve bu durumdan hoşnut olmayacağına da işaret etmektedir.Rüyada eve hırsızın girmeye çalışması aynı zamanda manevi anlamda çöküntü yaşanmasının ve psikolojik olarak acayip sıkıntılara düçar olmanın simgesi de olabilir ve rüya sahibi bu anlamda dikkatli olmalıdır.

Rüyada hırsızın para çalması zahmetli ve meşakkatli bir işe delalet ettiği gibi kişiye yardımcı olacak insanlar sayesinde bu zahmetlerin üstesinden gelineceğiinin de simgesi sayılır.Rüyada hırsızın para çalması, üzücü haberlerin göstergesi olarak da algılanmıştır, nasibin açılması şeklinde de tabir edilmiştir, problemlerin bitmesi biçiminde de yorumlanmıştır.

Bununla birlikte İslam alimlerinin ve rüya tabircilerinin özellikle bu rüyaya yükledikleri anlam, beklenmedik gelişmelerin yaşanması neticesinde rüya sahibinin güzel günlere mazhar olacağı şeklindedir.Yine İslam alimleri bu rüyaya rüya sahibinin güçlü bir kişinin himayesi altına girmesi ve rahatlaması anlamını da vermişlerdir.

Rüyada eve hırsız girdiğini görmek, içsel sıkıntılara düşmeye ve sürekli kaygılarla baş etmeye çalışmaya delalet eder. Huzursuzluğa, tadının kaçmasına ve keyfinin bozulmasına yorulmaktadır. Rüyada eve giren hırsızın eşyaları çaldığının görülmesi, sevilen kişinin başına gelecek kötü olaylara ve musibetlere delalet eder. Hırsızın eşyaları çalmadığının görülmesi ise hane içinde baş gösterecek sağlık sorunlarına, büyük tartışmalara ve alınacak ölüm haberine yorumlanır.

Rüyada hırsızlık yaptığını görmek, elindeki işinden olmaya ve işsiz kalmaya delalet eder. İşlerinin ters gitmesine, maddi yönden hasara uğramaya ve millete muhtaç hale kalmaya yorulur. Aynı zamanda dostlardan görülecek fesatlığa, kötü olaylara ve uğursuz olaylara işaret eder.

Rüyada hırsızlık yaparken yakalandığını görmek, toplum önünde ayıp olarak karşılanacak tavırlar sergilemeye ve ayıplanmaya delalet eder. Yapacağı hatalardan sonra büyük bir üzüntü duyacağına ve pişmanlık yaşayacağına işaret eder.

Rüyada hırsız yakaladığını görmek, düşmanları halt etmeye ve rakiplerini yenmeye işarettir. Kişinin iş yaşamındaki rakiplerini yeneceğine ve kendi iş birliklerini gün geçtikçe arttıracağına, zenginleşeceğine yorulur. Yüksek makam sahibi olmaya, üst seviyelere gelmeye ve kaliteli yaşama delalet eder.

Rüyada hırsız kovaladığını görmek, kafasına koyduğunu yapan ve kendi kararlarından asla vazgeçmeye kimseye yorulur. Kişinin karmaşık ve hararetli bir işle boğuştuğuna, yaşamındaki sorunları çözüme kavuşturmadan rahata ermeyeceğine delalet eder. Şansını zorlamaya, hayallerinin peşinden gitmeye ve tüm engelleri bir bir aşmaya da yorumlanmaktadır.

Rüyada iş yerine hırsızın girdiğini görmek, geçim derdi çekmeye ve ele güne muhtaç hale gelmeye yorulur. İşini kaybetmeye, işlerin ters gitmesine ve çok büyük maddi kayıpların yaşanmasına delalet eder. Borçlanmaya, cefa çekmeye ve aile bağlarının zayıflamasına işaret eder.

Rüyada hırsız dövdüğünü görmek, yakın dostuna karşı tepkisini göstermeye ve gerekirse sivri diliyle olayları anlatmaya işaret eder. Dostunu uyarmaya, ona laf anlatmaya ve tepki göstermete delalet eder. Bazı yorumculara göre arkadaşıyla arasının bozulmasına ve kendini kötü hissetmeye yorulmaktadır.

Rüyada bir başkasının evine hırsız girmesi, alınacak üzücü ve kötü haberlerin sinyalidir. Kişinin hoşuna gitmeyecek gelişmelerin yaşanacağına, üzüntü ve hüzün çekeceğine, kendini psikolojik açıdan kötü hissedeceğine yorulmaktadır. Rüya aynı zamanda akrabalardan gelecek ölüm haberine şeklinde de açıklanmaktadır.

Rüyada sevgilinin hırsızlık yaptığını görmek; mutlu beraberliğin sonlanmasına, zede almasına ve ilişkinin bir daha eskisi gibi olamayacağına delalet eder. Rüya sahibinin sevgilisinin yaptığı hatanın affedilir yanının olmadığına, kişinin yapılan hatayı sindiremeyip ilişkiyi sonlandıracağına ve bir süre mutsuzluk yaşayacağına işaret eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1002