Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Hindi Görmek Hayır Mıdır?

Haziran 18, 2020 - Okuma süresi: 8 dakika

Rüyada hindi görmenin birçok olumsuzluk ve üzüntüden kurtulmak anlamına geldiği düşünülmektedir. Sıkıntı ve üzüntü veren olayların biteceğine ve aile hayatında huzura kavuşulacağına delalet eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki;

  • Rüyayı gören kişinin kötü niyetli bazı insanlarla muhatap olacağına,
  • Bu insanların kendisine zarar vererek bazı sıkıntı ve üzüntülere sebebiyet verebileceğini
  • Ayrıca rüyayı gören kişilerin kötü niyetli insanları çevresinde araması gerekebileceğini belirtmiştir. Rüyada hindi görmek genel anlamda iyiye yorumlanmış olsa da bazı olumsuzlukları da işaret edebilir.

Rüyada Hindi Yediğini Görmek

Rüyada hindi yemek bekâr erkek veya bekâr kadınlar için kısmet anlamı taşımaktadır. Rüyayı gören kişinin hayatında bazı olumlu değişimlerle birlikte kısmetinin ayağına kadar gelmesi söz konusu olabilir. Güzel gelişmeler ve bol rızık anlamı taşıyan hindi eti yediğini görmek rüyası genel olarak olumlu olarak ifade edilir. Bolluk ve bereket ile rızkın artacağına delalet eder. Kişi yeni evliyse hayırlı ve sağlıklı bir evlat anlamı çıkarılmalıdır. Sıkıntısız ve sorunsuz bir ömür ve sıradan bir hayat yaşanacağına işaret edilir.

Rüyada Hindi Kestiğini Görmek

Rüyada hindi kesilmesi veya hindi avlanması haksız yoldan edilen bir kazanca işaret olduğu için kişilerin kadın veya erkek olsun bu rüyayı görmesi büyük bir servetleri olacağına delalet eder. Rüyada görülen hindi kesmek varlıklı bir kişi olarak yorumlanmaktadır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada hindi kesmek güzel gelişmelerin olacağına ve hayatın daha kolaylaşacağının bir işaretçisidir şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Hindi Tarafından Kovalandığını Görmek

Hindi tarafından rüyada kovalanmak kadın veya erkek farketmekisizin rızkının peşinden koşarak helal yoldan servet elde edeceğine delalet eder. Kişi rızkı için büyük bir mücadele verir ve ömür boyu rızkının bereketinden faydalanır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada hindi tarafından kovalanmak harama el uzatmadan bir ömrü bereketli geçirmek anlamına gelmektedir. Bolluk ve bereketin kişilerin peşinden geleceğine inanılan rüyada, hindi ne kadar gürbüz olursa rüyayı gören için o kadar çok bereket anlamına gelmektedir.

Rüyada Hindinin Yumurtasını Görmek

Hindi yumurtası görmek kişilerin kararlarıyla önemli adımlar atacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi için bilinmesi gereken durumlardan söz etmek gerekirse:

  • İş hayatında alınacak bazı kararlar ile yapılacak işlerde pişmanlıklar yaşanabileceği durumu göz önünde bulunmalıdır.
  • Rüyada hindinin yumurtasını gören kişi alacakları kararlarda daha temkinli davranmalıdır.
  • Kişilerin iş hayatında yapacakları anlaşmalarda ince eleyip sık dokuması gerekmektedir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında hindi yumurtası görmek alınacak bir karar büyük bir üzüntü duymak ve pişman olmak anlamı taşımaktadır. Ayrıca hindi yumurtası görmek büyük işlerden saygınlık kazanılmasına delalet etmektedir.

Rüyada Hindi Eti Görmek

Hindi eti görmek eğitim ve iş hayatlarında bazı olumlu değişimlere işaret etmektedir. Rüyasında pişmiş olarak hindi etini görmek eğitim hayatında istenen başarının sağlanması olarak yorumlanmaktadır. Hindi eti gören kişiler hayatlarında zorluk ve sıkıntılı süreçlerinde hiç beklemediği birilerinden destek alabilir. Destek aldıkları insanları asla unutmayıp bir ömür onlar için iyi dileklerde bulunulabilir. Bu sayede sıkı dostluklar ve güzel anılar kazanılarak sorunların çözülebileceğine inanılır.

Rüyada Hindi

Rüyada Hindi Eti Pişirmek

Rüyada hindi etini pişirmek iş hayatına yeni atılacak kişiler için oldukça karlı bir kazanç elde edebilmelerine işaret etmektedir. Rüyayı gören kişilerin bilmesi gerekenler:

  • Rüyayı gören kişi bekârsa, yapacağı evlilikten sağlıklı erkek çocuğu olacağına da inanılır.
  • Kişiler sıkıntılarından kurtularak zenginleşmekte ve atacakları yeni adımlar ile bol kazançlar elde edebilir.
  • İmamı Gazali (r.a) yorumunda; hindi eti pişirildiğinin rüyada görülmesinin bereketli bir kazanca işaret ettiğini ve bu kazançtan tüm ailenin faydalanacağına işaret etmektedir.

Rüyada Çiğ Hindi Eti Doğramak

Rüyada hindi eti doğramak büyük sıkıntıların arka arkaya sıralanacağına ve işlerin ters gideceğine işaret etmektedir. Kişiler bu rüyayı gördüklerinde isyan etmeyip sabırla beklerse mükâfatı çok olur. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; çiğ et doğrandığı görülürse büyük dertler ve sıkıntılar kişinin peşinden geleceğine ve kişilerin huzura kavuşması için mutlaka sıkıntıları ile yüzleşmesi gerektiğini söylemiştir. Sıkıntıları ve dertleri üst üste gelen kişiler sabırla çözüm arayışlarına devam ederse sonunda bu iş onlar için hayırlıdır diyerek rüya hakkında yorumunu dile getirmiştir.

Rüyada Hindiyi Tutmak

Hindiyi rüyada tutmak üzüntü veren bazı olayların ortadan kalkacağına ve üzüntülerin biteceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi erkekse bu durumda iş hayatında bazı anlaşmazlıkların önüne geçebileceğine ve sonsuza kadar ortadan kaldıracağına delalet eder. Kişi kadınsa bu durumda eşi, annesi, babası veya iş arkadaşı ile yaşayacağı herhangi bir sorunun üstesinden geleceği anlamını taşımaktadır. Hindiyi tutup kucağına aldığını gören kişi tüm dertlerini sırtlanmıştır ve sıkıntılarının ağırlığı altında zorluklar çekmektedir. Rüyayı gören kişi, ağırlıklarından kurutulmak için sabırla bekleyerek sorunlarına çözüm aramaya devam ederse tüm sorunlarından tek tek kurtulabilir anlamları düşünülmelidir.

Rüyada Hindi Kovalamak

Rüyada bir kimse hindi kovaladığını görürse bu durumda rüyayı gören kişinin rızkından uzaklaştığı ve ona yetişmek için büyük çabalar harcadığına delalet eder. Rüyayı gören kişi erkekse bu durumda iş hayatında bazı zorluklar çekeceği düşünülmelidir. Rüyada hindi kovaladığını gören bir kadınsa bu durumda aile ortamında bazı tatsız olayların yaşanabileceğine işaret edilir. Rüyada hindi kovalamak Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rızkını başkasının eline kaptırmak ve bunun için büyük mücadele vermek anlamı taşımaktadır. Rızkı için çalışarak emek vererek tekrar kazanmanın zor olabileceği düşüncesini yorumlarına ekleyen âlim, zorlu süreçlerin birlik beraberlik içinde geçebileceğine işaret etmektedir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

206

Rüya Sitesi Linkleri