Rüya tabiri ara

Cover Image

Hasta Birini

Haziran 8, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada Hasta Birini Görmek

Rüyada hasta birini görmek, bu rüya kötü giden işlerin ve yaşanılan hayal kırıklıklarının son bularak hayata dahil yeni ve güzel sayfa açılacağının işaretidir. Rüyasında hasta birini gören kimse, korkularını ve endişelerini bir kenara bırakarak azim ve kararlılıkla pes etmeden yoluna devam eder. Rüyada hasta birini görmek, sorumluluk duygunuzun artmasına, işlerinizde büyümeye gitmeye, akrabalarınızdan ve sevdiğiniz kimselerden uzaklaşmadan manevi değerlerinize saygı duyarak yaşamaya ifade edilir. Hasta birini görmek, rüyası aynı zaman da sağlıkla yorumlanıp özellikle hasta olan kimsenin kendisine yönelik yapılacak yardım sayesinde sağlığına kavuşma şansını elde edeceğini gösterir. Fakat rüyada gerçek hayatta sağlıklı olan kimsenin hasta olarak görülmesi ölüme işaret olup görülen kişinin yakın zaman da yaşayacağı üzücü olay sonucu ölümünün gerçekleşeceğini ya da görmüş olduğu kimseden alacağı üzücü haberle yıkılacağını gösterir.

Rüyada Hasta Birine Bakmak

Rüyada hasta birine bakmak, rüyasında hasta, ele muhtaç birine baktığını gören kimse, Allah katında hayırların en güzeline vakıf olmuş cennetten bir köşk kazanmıştır. Bu anlamda kısaca ayetlerden yer verecek olursak; Kim bir cana kıymamış veya yeryüzünde fesat çıkarmamış birisini öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de onu diril tirse (ölümden kurtarırsa) bütün insanları diriltmiş gibi olur.”(Maide Süresi, 5/32) mealindeki ayet, bir insanı yaşatmaya vesile olmanın, bütün insanları yaşatmak gibi kıymetli ve değerli bir görev olduğunu bildirmektedir. Elbette bu hayata hizmet edenlerin de ona göre sevabı olacaktır.
Evet, hastalara bakmanın müminler için büyük sevabı vardır. Hatta hastaların keyfini sormak, fakat hastayı sıkmamak şartıyla ziyaret etmek, sünnet olduğu gibi, günahlara da kefaret olur, onları siler. (bk. Riyazü’s salihin, s.368-370, no: 895-902)
…Ayrıca hastaların duasını almak da son derece önemlidir. Çünkü “Hastaların duasını alınız; onların duası makbuldür.” anlamında hadisler vardır. (İbni Mace, Cenaiz 1;Müsnedü’l-Firdevs, 1/1280; Feyzü’l Kadir, 1/341)

Rüyada Hasta Birine Dövmek

Rüyada hasta birini dövmek, bu rüya zalimlik, insafsızlık, hayırsızlık anlamına gelir. İnsanlara sevgisi olmayanın Allah’a da sevgisi kalmamıştır. Bu kimseler, bu dünya da sadece kendi çıkarları doğrultusunda hayatlarını yaşayarak insanların sırtlarından geçinmeyi, onların rızklarına göz dikmeyi marifet saymıştır. Rüyada hasta birini dövmek, gaflete düşmeye, Allah katında günah işlemeye, hayatı pişmanlıkla yaşayarak kişinin ilerde muhtaç duruma düşeceğine ifade edilir.

Rüyada Hasta Birini Ölmüş Görmek

Rüyada hasta birini ölmüş görmek, hayırlı kısmet şeklinde anlam içeren rüya özellikle bekar kimseler için yapılacak evliliğe, nasip kapılarının bir bir açılmasına, huzura delalet eder. Haneye gelecek hayırlı misafire de işaret olan rüya çekilen özlemlerin son bulup sevdiğiniz kimse ile bir araya geleceğinize, hanenizde sevincin ve mutluluğun artacağına delalet eder. Rüyada hasta birini ölmüş görmek, gerçek hayatta da sağlık ve mutluluğun hiç eksilmeyeceğini, hanenizde hasta olarak gördüğünüz kimsenin sağlıklı şekilde hayatını sürdüreceğine ifade edilir.

Rüyada Hasta Birinin İyileştiğini Görmek

Rüyada hasta birinin iyileştiğini görmek, yaşam ile ölüm arasında çizgi olarak gösterilen rüya özellikle hasta olan kimseler için önem arz etmektedir. Bu rüyada görülen kimse gerçek yaşamında da hasta ise ya kısa zamanda eski sağlığına kavuşacak hayatına kaldığı yerden devam edecektir. ya da kısa süreli yaşadığı sağlıklı hayatın ardından yaşanılacak daha şiddetli ağrı sonucu yaşamı sonlanacaktır. Rüyada hasta birinin iyileştiğini görmek, bazen de hayırlı ve müjdeli haber almaya, keyfinizin yerine gelmesine, yaptığınız işten keyif almaya ifade edilmektedir.

Rüyada Yakınını Hasta Görmek

Rüyada yakınını hasta görmek, bu rüya kişinin görmüş olduğu yakınının hayatıyla ilgili önem arz etmektedir. Bu rüyayı gören kimse, hayırlı olabileceği gibi olumsuz yönde etkilenecek haberlerle de karşı karşıya kalabilir. Rüyasında yakınını hasta gören kimse, yaşadığı sıkıntıları atlatarak kendisine uzatılan yardım eli sayesinde her anlamda rahatlığa erer. Yakınını hasta görmek, gerçek hayatta da hasta olan kişinin sağlığına ererek hayatını rahat şekilde devam ettireceğinin göstergesidir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2521