Rüya tabiri ara

Rüyada Hapisten Kaçmak

Nisan 1, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada hapisten kaçmak,kişinin Allah’a sığınacağına ve dini vecibelerini yerine getirmeye başlayacağına, hak yolunda bir yaşam süreceğine yorulur. Rüyasında tanıdığı birini hapisten kaçarken görmek, o kimsenin kendisinden yardım talebinde bulunacağına işarettir. Tanımadığı birini hapisten firar ederken görmek ise, yakın zamanda kendisiyle tanışmayı arzu eden, yoğun ilgi duyan biriyle tanışacağına delalettir.

Rüyada hapishane ya da kendini parmaklıklar ardında görmek alışılageldik bir imge olmamasına rağmen, varlığı ve deneyimlendiği vakalar göz ardı edilmemeli. Tam da simgelediği sıkışmışlık hissi, kapana kapılmışlık hissi, eli kolu bağlı olmak gibi duygularla özdeştirilebileceği gibi, yapmaya zorlandığımız bir takım fiilleri gerçekleştirmekte olduğumuz zamanlarda da bilinç altını zorlayabilir.

Bu bir iş yerinde, evde veya ait olduğumuz sosyal bir grupta sahne alabileceği gibi sahip olduğumuz negatif düşünce kalıplarının zorlayıcı ivmeleri sayesinde de hayat bulabilirler. Diğer bir bakış açısıyla, artık yaptığınız işinizi sevmiyor olabilir misiniz? Veya uzun süredir sürdürmekte olduğunuz bir sorumluluk artık size ağır gelmeye mi başladı? Emeklilik, hastalık veya depresyon dönemleri kendimizi tutsak gibi hissetmemize ve nefes darlığına hatta bazen panik ataklarına yol açabilirler. Bu atakların sonucu olarak rüyada kabus diyebileceğimiz ve içinde hapishane imgesinin de bulunduğu sahneler görmek mümkün olabiliyor.

Rüyasında hapishaneden kaçmaya çalıştığını gören kişi, hayatındaki olumsuzluklardan uzaklaşır ve huzurlu bir hayata adım atacağı büyük bir gelişme yaşar.  Pek çok isteği yerine gelir ve her konuda şansı açılır. Olumsuz açıdan ise sahtekar bir kimseyle tanışılacağına, iş hayatındaki yoğun sorumluluklar neden ile sağlığın bozulacağına ve akraba olan kişilerle sorunlar yaşanacağına delalet eder.

Rüyada hapishane görmek, kişinin maddi açıdan büyük borçlar altına gireceğine ve kanunen sıkıntı yaşayacağına işarettir. Büyük üzüntüler yaşanacağına ve şiddete maruz kalınacağına da yorumlanabilir. Aynı zamanda rüyayı gören kişi bir erkekse kendisine sıkıntı verecek ve huzursuzluk yaratacak bir eşe sahip olur. Hileli bir durumla karşılaşılacağına, iftiraya maruz kalınacağına, mevki olarak büyük makamlarda olan kişilerle ilişkiler kurulacağına da yorumlanır. Kişinin tembel bir hayat süreceğine ve fakir bir hayat süreceği tabir edilir. Rüyada hapishanede ışık süzülen bir pencere görmek ise, Allah katında o kişinin ettiği tüm duaların karşılık bulacağına, her türlü sıkıntısından ve güçlükten kurtulacağına işarettir.

Rüyasında kendisini hapse girerken gören kişinin ömrü Allah’a yakışır şekilde sürer ve uzun olur. İslam alimlerine göre rüyada hapishaneye girmek kişiye üzüntü veren büyük bir olaya da tabir olur. Rüyada kendi isteği ile hapishaneye giren kişi tüm günahlarından arınır ve temiz bir hayata kavuşur. Hapse girip, kısa bir süre sonra hapisten kurtulduğunu gören kişi hasta ise tez zamanda şifa bulup iyileşir.

Rüyada hapishane görmek rüyada görülen hapishane dini hapishane olursa rüya sahibinin borçla mahkum edilmesine, eğer siyasi olursa, kötülük veya nifak sebebiyle meydana gelecek üzüntü, keder ve şiddete, meçhul hapishane dünyaya delalet eder.
rüyada hapishane görmek şiddetli ve meşakkatli hanıma, şiddet ve meşakkate sebep olan şeylere sükut etmeye ve manasız söz söylemekten dilini menetmeye, düşman tarafından meydana gelecek hileye delalet eder. Bir kimsenin rüyasında herhangi bir suçtan dolayı hapishaneye girdiğini görmesi; o kimsenin ömrünün uzunluğuna ve dostları ile bir araya geleceğine, bir kimsenin rüyasında bilinmeyen bir sebepten dolayı hapishaneyi tercih ettiğini görmesi; o kimsenin kendisini günah işlemekten koruyacağına delalet eder.

Rüyada Hapishaneden Kaçmak; Rüyada hapishaneden kaçmak mutluluğa, yüksek mevkiye ulaşacağına, imrenilen bir başarıya, yakında alınacak mutlu edici haber almaya, sosyal yaşamda muvaffakıyete, alın teriyle elde edilen paraya, yüksek talihe, hayırlı uğraşlara gireceğine, duygusal yükü bulunan dosttan uzaklaşmaya, maddiyata gelecek artışa, emniyetli yaşamaya delalettir. Rüyada hapishaneden kaçmak bir diğer yoruma göre de merhametsiz bir yöneticiye, maddi zorluğa, mutsuz edici bir olayla karşılaşılacağına, çözümü karmaşık bir olayla karşılaşılacağına, kıymet kaybetmeye delalet eder.

Rüyada Hapishanede Yatmak; Rüyada hapishanede yatmak iyi bir geleceğe, düşkünlükten iyi duruma geçmeye, bol kazanca, iyi günlere, zengin yabancıya, huzur bulmaya, paranın hayırlı olacağına, planların hayata geçeceğine, getirisi yüksek uğraşlar yapacağına, getirili iş içinde bulunacağına, manevi yükü olan tanımadığı bir kişiden kendini kurtarmaya delalettir.

Rüyada Hapishaneye Düştüğünü Görmek; Rüyada hapishaneye düştüğünü görmek rüyasında hapishaneye belirli bir suçtan dolayı düştüğünü görmek, şuanda çalıştığı işinden kovulacağı yahut devlet dairesinde memur ise o memuriyetinden atılacağı ile tabir edilir. Eğer hapisten çıktığı gören biri için hayatında yeni başlangıçların olabileceğini, mutluluk kapısını çalması an meselesi olduğuna işarettir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3298