Rüya tabiri ara

Rüyada Hamur Görmek İhya ve Diyanete Göre İslami Tabiri

Ocak 13, 2019 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada hamur görmek, rüyayı gören kişinin işlerinde kolaylık sağlamasına delalettir. Rüyada hamur işi yemek özellikle, evlenecek kişinin sıkıntısız bir evlilik yaşamasına, sınavı olan kişinin sınavının iyi geçmesine işarettir. Rüyada hamur almak, hamilelik söz konusuysa problem yaşamadan doğumun gerçekleşmesi şeklinde rüya tabir olur. Rüyada hamur yoğurmak ise var olan kısmeti kişinin elde etmesi ya da kendisi için bir nasibe kavuşması şeklinde rüya yorumlanır.

Rüyada Hamur Görmek İslami Anlamı

Dini açıdan da rüyada hamur görmek, kişinin hayatında nasibe ve kısmete delalet eder. Rüya alimlerinden İbni Sirin (r.a) Rüyada hamur yapmak hakkında bu rüyayı gören kişinin hayatından bereket ve bolluğun eksik olmayacağını yorumlamıştır. Gelen para ile birlikte kişi hanesindeki tüm sıkıntıları ortadan kaldırarak, rahata ve refaha erişecek şeklinde rüya yorumlanabilir.

Rüyada Hamur Yoğurmak

Rüyada hamur yoğurmak, istenilen ve uğruna büyük çabalar verilen bir nasibi elde etmeye delalettir. Ayrıca, rüyasında hamur yoğurduğunu gören kişi, kısmet açısından da büyük bir berekete nail olacak şeklinde rüya alimleri tarafından yorum yapılmıştır. Rüyada hamur, kısmete ve nasipli işlere ortak olma anlamı taşımaktadır.

Rüyada Hamur İşi Yemek

Rüyada hamur işi yemek, rüyayı gören kişinin sağlık açısından sıkıntısız günlerini tabir etmektedir. Özellikle kişi kendisi ya da yakın çevresi hakkında bir sıkıntı yaşıyorsa, bu sıkıntısı da sağlıkla ilgili bir durumsa kısa süre içerisinde müjdeli haberler alarak, sağlığına kavuşacak şeklinde rüya tabir olur.

Rüyada Hamur Açmak

Rüyada hamur açmak, bir nevi hamur yoğurmakla aynı anlamı taşımaktadır. Rüya da hamur görmek genel olarak sıkıntısız günlere, nasip ve şifa dolu bir hayata delalettir. Rüyasında hamur açtığını gören kimse kısmetine en kısa zamanda erecek, bolluğu hanesinde bulacaktır. Kısmetini ve bereketi kendi eliyle oluşturan kimse nasibi için bir işe atılım yapabilir ya da yüksek mevkiden bir kimseden destek alarak berekete kavuşabilir. Genel olarak, kişinin hayatındaki bir yenilik ile kısmetin açılacağına tabir olan rüya bolluğu simgeleyen bir yoruma sahiptir.

Rüyada Hamur Kızartmak

Rüyada hamur kızartmak, sıkıntı ve hanedeki zorlukların üstesinden gelinerek, berekete erişmeye delalet eder. Kişi, ya sıkıntı ile kısmeti aynı anda yakalayacak ya da öncesinde maddi ve manevi açıdan sıkıntılar çektikten sonra berekete kavuşacaktır. Rüyasında hamur kızartan kimse sıkıntılı bir işten sonra nasibe nail olarak, işlerini kolaylıkla yoluna sokacaktır.

Rüyada Hamur Pişirmek

Rüyada hamur pişirmek, rüyayı gören kimsenin çevresinden alacağı haberlerle birlikte sıkıntılardan kurtularak, hayırlı işlere adım atılacağına delalet eder. Genellikle, müjdeli ve sevinçli haber kişinin sıkıntısından kurtulmasına vesile olarak, aynı zamanda kısmetinin açılması için de destek olacaktır.

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada ekmek hamuru görmek, büyük kısmete ve ansızın gelen nasibe delalet eder. Rüyada ekmek genellikle kişinin beklemediği bir yerden gelecek para olarak nitelendirilmektedir. Ekmek hamuru ise kişinin beklemediği bir kişiden kaynaklı eline geçecek hayırlı ve kısmetli paraya tabir olur.