Rüya tabiri ara

Cover Image

Hac

Haziran 18, 2017 - Okuma süresi: 6 dakika

Rüyada hac görmek, uğursuzluk ve kötülük olarak anlam içeren bu rüya kişinin inancına yönelik soğukluğuna, dinin güzelliklerinden uzak durmasına delalet eder. Rüyasında hac gören kimse, hayatını kötülüklerle donatmış insanlara zarar vermekten huzur duyan kimselerdir. Rüyada hac görmek, kişi ya da kişiler için uyarı niteliği taşıyıp Allah’ı tealaya kulluk etmeye, onun  uyruklarını yerine getirmek için sunulan en güzel hitabedir. Bu rüya bazen de rızk peşinde koşmaya, açılan umut kapılarına, sıkıntıların sona ermesine tabir olunur. Rüya alimlerimiz hac rüyasını bir den fazla şekilde dile getirmişlerdir.

İbni Şirini Yorumu, rüyada hac görmek, kötülüğe açılan kapıya işarettir

İhya Yorumu, rüyada hac görmek, hastalık ve kötülüklerin habercisi olup hayatınızın olumsuz şekilde süre gelmesine yorumlanır.

Caferi Sadık Yorumu, rüyada hac görmek, şeytanın buyruklarına boyun eğerek imanın güzelliklerini görmezden gelmeye, kulluktan yoksun olmaya delalet eder. ”

Rüyada Hac Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hac görmek, hac rüyası kişi ya da kişilerin inanca olan soğukluğuna, hayatını haram yollarla kazanmasına işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler hırsları ve aç gözlülüğü yüzünden sevdiği bir çok yakınını kaybeder. Rüyada hac görmek, bazen de hastalığa, başınıza gelecek kötülüğe, musibete delalet eder.

Rüyada Hac Sürmesi Görmek

Rüyada hac sürmesi görmek, mal ve nimete hayra delalet eder. Hac sürmesini gözlerine çektiğinin gören kimse inancını güçlü hale getirerek rızklarını bereketlendirir. Rüyada hac sürmesi çekmek, kadın ve erkek için hayırlı evlada, müjdeye, alınan güzel haberlere tabir olunur. Rüyada hac sürmesi görmek, bazen de helal yollarla kazanılan mala, açılan rızk kapılarına, hayırlı yolculuğa çıkmaya yorumlanır.

Rüyada Hac İbadeti Yapmak

Rüyada hac ibadeti yapmak, rüyasında hac ibadetini hayırlı şekilde sonlandıran kimse dualarının kabulünü görerek rızkını açık tutar. Bu uyanayım gören kimseler açılan rızk kapılarını doğru yönde değerlendirerek rızkını her daim açık tutar. Rüyada hac ibadeti yapmak, aynı zaman da kısmet kapılarınızın açılmasına, dualarınızın kabulüne, sevdiklerinizle hoş muhabbete delalet eder.

Rüyada Hacca Gitmek

Rüyada hacca gitmek, edilen duaların kabul olup amellerinize kavuşacağınıza işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler merhamet sahibi, insanlara yardım eli açan, makul kimselerdir. Rüyasında hacca gittiğinin gören kimseler, kutsal topraklara  yolculuğa çıkarak hayatına yönelik büyük eksikliğini gidermiş olur. Bu rüya bir nevi Allah’ı telanın göndermiş olduğu davetine buyruk etmek şeklinde de anlam içerir.

Rüyada Hacı Görmek

Rüyada hacı görmek, hayırlı rüya açılıp temiz kalpli kimselerden açılacak merhamet kapılarına delalet eder. Bu rüyayı gören  kimseler merhamet sahibi, iyilik sever bir kişiden yardım görerek yaşadığı sıkıntıları geride bırakır. Rüyada hacı görmek, uzatılan yardım eline tabir olunurken, hacı olduğunu gören kimseler ibadetlerini layıkıyla yerine getirerek Allah’a olan kulluklarını yerine getirmiş olurlar.

Rüyada Hacerül Esved Görmek

Rüyada hacerül esved görmek, rüyada harel esved görmek ve ona yüz sürmek dünya ve ahirette dualarınızın kabul görünüp rızk kapılarınızın genişleyeceğine yorumlanır.  Rüyada Hacerü’l Esved görmek başka bir değişle davete, kutsal topraklara ziyarete, tavaf etmeye delalet edilir. Rüyada Hacerü’l-Esved’i öpmek, temiz kalpli kimselerden yardım görmeye, açılan fırsat kapılarına, elde edilen mallara tabir olunur.

Rüyada Hac Görmek Alimlerin Açıklamaları?

İslami Yorumu, rüyada hac görmek, yapılan kötülüklere, şeytana buyruk etmeye, inanç yoksunu kimselerden yardım görmeye yorumlanır.

Diyanet Yorumu, rüyada hac görmek, haksızlığa, haram yollarla kazanç elde etmeye, insanların rızklarına göz dikmeye, Allah’ın  verdiği nimetlerden yetinmeyerek daha fazlasına göz dikmeye yorumlanır.

Dini Yorumu, rüyada hac görmek, hac rüyası bir çok anlamda hayırsızlığa tabir olunup kişi için uyarı anlamı taşır. Bu rüyayı gören kimseler, kendilerine çeki düzen vererek insanlara olan saygınlığını koruyarak onlara zarar vermekten uzak dururlar.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2641