Rüya tabiri ara

Rüyada Fare Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Temmuz 15, 2019 - Okuma süresi: 10 dakika

Rüyada Fare Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyada fare görmenin manası genellikle hayırlı yorumlanmamaktadır. Rüyalar genellikle içeriklerine göre yorumlanmaktadır. Buna göre:

 • Rüyada fare ile oynadığını görmek, rızkın sürekli olacağına delalet kabul edilmektedir.
 • Farenin mutfakta ve yemek olan yerlerde gezdiğini görmek bereketin ve bolluğun artacağına işaret etmektedir.
 • Rüyada görülen fare bazı rüya yorumcuları tarafından hırsızlığa işaret etmektedir.
 • Bazı rüya tabircileri rüyada görülen farenin fesatlık ve dedikoduya işaret edeceğiniz söylemektedir.
 • Rüyasında fare gören kişi fareden kaçıyorsa, bir iftiradan kurtulacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Fareler Görmek

Rüyada fare görmek İslami yorumlara göre bereket ve bolluğa işaret etse de bazı İslam rüya yorumcuları hırsızlığa işaret ettiğini ifade etmektedir. Genel olarak rüya yorumcuları fare görme ile ilgili ikiye ayrılmış durumdadır. Buna göre:

 • Rüyasında fare öldürdüğünü gören kişinin bir düşmanının yakın zamanda ortaya çıkacağına ve rüya sahibi tarafından alt edileceğine yorumlanmaktadır.
 • Rüyada kuyruğu kopan bir fare görmek genel olarak bir kadının ahlaksızlık yapacağına ya da iftira atacağına yorumlanmaktadır.
 • Rüyada fare ile kavga ettiğini gören bir kişinin kötü niyetli kişilerle arkadaşlık edeceğine işaret etmektedir.
 • Rüyasında fareye sarılan bir kişiye manevi destek gelecektir.

Rüyada Fare Görmek Diyanet

Rüyada fare görmenin anlamları Imamı Nablusi (r.a) yorumuna göre; uyarıcı ve işaret veren bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Bu kişinin kendine ve çevresine dikkat etmesi gerektiğinde ve temkinli davranması gerektiğine dair bir işaret olarak görülmektedir.

 • Eğer rüya sahibi, rüyasında fareyi takip ettiğini görüyorsa, hidayetten sonra sapkınlığa düşeceğine dair yorumlanmaktadır.
 • Bu kişinin yakın zamanda toplumdan dışlanacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında fare ile oynadığını gören bir kişinin ahlaksız bir kadınla vakit geçireceğine işaret etmektedir.
 • Rüyasında fare yediğini gören kişi ise, işlerinin olumlu sonuçlanmayacağı manasını çıkmaktadır. Ancak rüyasında fare eti yiyen ve bu durumdan tiksinmeyen kişilerin işlerinin hayırlı biteceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Fare Görmek Neye İşarettir?

Rüyada görülen farenin anlamı farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Buna göre:

 • Rüya sahibi eğer rüyasında güzel ve sevimli bir fare görüyorsa manevi yardım alacağına işaret etmektedir.
 • Özellikle çok güzel renkte fare gören kişilerin ise çıkarcı arkadaşlarla çevrelendiğine işaret etmektedir.
 • Rüyasında yumuşak ve tatlı fare gören kişilerin, çevresinde haset ve kıskanç insanlar olduğuna yorumlanmaktadır.
 • Rüyasında çirkin fare gören rüya sahibinin yakın zamanda bir dert sebebiyle yeni ve hayırlı bir kimse ile tanışacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında fare gören kişi eğer evli ise yakın zamanda hayırlı ve mutlu bir haber alacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında sevimli bir fare tarafından saldırıya uğradığını gören kişi ise sahte bir karakter tarafından aldatılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Sevimli Fare Görmek

Rüyada fare görmek rüya tabirleri İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; yakın zamanda bir düşmanın karşıya çıkacağına işaret etmektedir. Sevimli bir fare, gizli düşmanlara ve kıskanç insanlara yorulmaktadır. Bu rüya alimcisine göre rüyasında fare gören kişinin yakın zamanda çevresini incelemesine ve etrafındaki kişiler hakkında yeniden düşünmesi delalet edilmektedir. Bu rüyalar genellikle hayırlı şekilde yorumlanmamaktadır. Fare görülen rüyalar genellikle kişiyi uyaran rüyalar olarak kabul edilir. Kişiyi bekleyen bir olumsuz durumun olacağına işaret etmektedir. Rüyasında fare gören kişilerin bir düşman ile karşılaşacağına delalet etmektedir.

Rüyada Fare Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada fare görmek nedir yorumlanabilmesi için rüyanın içeriği önemlidir. İnsan psikolojisinde fare her zaman pis ve itici bir nesne olmuştur. Bundan dolayı da rüyasında fare gören kişinin kendini sıkıntıda hissettiğine ve yardım alması gerektiğine yorumlanmaktadır. Rüyasında fare gören kişi, etrafa karşı güvensiz ve temkinli yaklaşmaktadır.

 • Bu kişilerin güveneceği bir arkadaşa ve dosta ihtiyacı olduğu anlamına gelmektedir.
 • Eğer kişi rüyasında farenin temiz olduğunu görüyorsa, kendini suçladığı bir konuda aslında kendini oldukça rahat ve huzurlu hissettiği anlamına gelmektedir.
 • Rüyaların psikolojik olarak yorumlanabilmesi için kişinin hayatına dair bilgi sahibi olmak ve farenin kişide nasıl bir anlam ifade ettiğine dikkat etmek önemlidir. Bundan dolayı da psikolojik rüya yorumları genel yorumlardır, herkes için uygun değildir.

Rüyada Fare Görmek Öldürmek

Rüyada fare öldürdüğünü görmek bir düşmanın yakın zamanda alt edileceğine işaret etmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında fare öldürdüğünü gören rüya sahibinin yakın zamanda bir düşmanını alt edip, başarılı bir yola gireceğine yorumlanmaktadır. Rüyasında fareyi isteyerek ve hırsla öldüren bir kişinin düşmanının kim olduğunu bildiğine ve yakın birinden kazık yiyeceğine işaret etmektedir. Fare öldürmenin neticeleri her zaman için rüya sahibi için hayırlı şekilde yorumlanmaktadır. Eğer fare korka korka öldürülüyorsa, bir olaydan hafif zarar alarak çıkılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Gri Fare Görmek

Rüyada renkli fare görmek özellikle hırsızlık olaylarına işaret etmektedir. Bunun dışında:

 • Rüyasında fare gören kişi evli ise yakın zamanda çocuk sahibi olacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında fare gören kişi eğer bekar ise yakın zamanda karşı cins tarafından kandırılabileceğine işaret etmektedir.
 • Rüyada görülen fare özellikle rahatsız edici bir dedikodu sebebiyle zora düşme anlamına gelmektedir.
 • Rüyasında fare gören kişi eğer işsiz ise yakın zamanda yasal olmayan yollarla para kazanmak için fırsatlar ile karşılayacağına ancak bu fırsatlardan kesinlikle uzak durması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Büyük Fare Görmek

Rüyasında büyük fareler görmek büyük bir felaketin yaklaştığına işaret etmektedir. Rüyasında büyük fare gören kişilerin yakın zamanda bir bela ile karşılaşacağına ve bu belanın yakınındaki insanlardan geleceğine işaret etmektedir. Düşmanlık göreceğine ancak bu düşmanı alt edeceğine yorumlanmaktadır. Rüyada görülen fare genellikle düşmanlığa ve kötülüğe de yorumlanmaktadır. Büyük fare saldırısı gören kişilerin, düşmanlarına izin vermeden durumu çözeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Beyaz Fare Görmek

Rüyada kar beyazı fare görmek özellikle dost kılığına girmiş düşmanları işaret etmektedir. Rüyasında bu fareyi gören kişilerin dikkatli olması salık verilir. Kendisini kıskanan ve hasetlik eden bir kişi tarafından dost maskesi altında kandırılacağı anlamı taşımaktadır. Rüyasında beyaz fare gören kişilerin yakın zamanda bir iftiraya maruz kalacağına ve arkasından iş çevrileceğine işaret etmektedir. Rüyasında fare gören kişilerin dikkatli olması ve arkadaş çevresine yeniden göz atması salık verilmektedir. Rüyada görülen fare eğer çok sevimli ise mutlaka iş dünyasındaki dostlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Rüyada Beyaz Fare Saldırısı Görmek

Rüyada fare saldırısı görmek kişinin arkasından konuşulduğuna delalet etmektedir. Rüyasında birden fazla beyaz farenin saldırdığını gören kişilerin yakın zamanda dostları tarafından ihanete uğrayacağı anlamına gelmektedir. Bu kişilerin dikkatli olması ve arkadaşları için doğru adımlar atması salık verilir.

 • Rüyasında beyaz fare öldürdüğünü gören kişiler ise yakın zamanda bu düşmanlarını alt edecektir.
 • Rüyasında fare gören kişi farenin mutfakta gezdiğini görüyorsa, yakında bolluk ve bereketin geleceğine işaret etmektedir.
 • Rüyasında fare eti yiyip tiksindiğini gören kişilerin işlerinin yolunda gitmeyeceğine işaret etmektedir.