Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Fare Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumlar

Haziran 5, 2020 - Okuma süresi: 29 dakika

Rüyada fare görmenin çeşitli anlamları vardır. Aile kurmak, işinde başarılı olmak, iyi bir anne baba olmak, güzel haber almak rüyada fare görmenin olumlu anlamları arasında yer alır. Bununla beraber bazı islam alimler, rüyada fare görmenin olası olumsuz yorumları hakkında da insanları bilgilendirmişlerdir. Rüyada fare görmek olumsuz anlamları ile hijyen sorunları, hasta olmak, sevilen birinin kayıp edilmesi, geçmişten pişmanlık duymak gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyanızda fare gördüyseniz hangi rüya anlamının sizin için geçerli olduğunu tespit etmek için rüya detaylarını incelemeniz gerekir. Ancak bu şekilde, rüyanızın gerçek anlamının hayatınıza nasıl yansıyacağını anlayabilirsiniz.

Bazı insanlar rüyalarının detaylarını hatırlamak konusunda iyi olmayabilirler. Bu kişiler için islam alimleri basit çözüm önerileri sunmaktadırlar. Rüyanızı gördükten hemen sonra yazmanız halinde rüyanızı uyandıktan sonra da hatırlayabilirsiniz. Bu sayede rüyanızın hangi anlamlara geldiğini kolayca tespit etmiş olursunuz. Uykuya yatmadan önce baş ucunuzda kalem kağıt olduğundan emin olun. Rüyanıız uyanır uyanmaz önemli detayları ile birlikte yazın. Göreceksiniz ki, rüyanızın anlamını bulabileceksiniz.

Rüyada Ölmüş Fare Görmek

Rüyada ölmüş fare görülmesi sevilen bir kimsenin kayıp edilmesi anlamına gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında ölmüş fare gören bir kişinin hayatında sevilen insanlar gittikçe daha az yer kaplamaya başlayacaktır. Ölmüş fare görmek olumsuz anlamlara sahip bir rüya olduğundan görülmesi arzu edilmez. İnsanlar ölmüş fare gördükleri zaman çoğu zaman yataktan korkmuş bir şekilde uyanırlar. Bu durum tamamen normaldir. Ancak rüyanızın anlamını öğrenmeniz ve rüyanızdan kaçmamanız gerekir. Ölen farenin nerede öldüğüne bağlı olarak rüyadan anlam çıkarmanın mümkün olduğu biliniyor. Bu anlamlardan bazıları şu şekilde olabilir:

 • Salonda ölü fare görmek rüya sahibinin aile büyüklerinden birini kayıp etmesi anlamına gelecektir.
 • Mutfakta ölü fare görmek rüya sahibinin akrabalarından kadın olan bir kimsenin kayıp edileceği anlamına gelir.
 • Rüyada yatak odasında ölü fare görmek rüya sahibine çok yakın olan bir kimsenin ciddi bir hastalık geçirmesi anlamına gelir.
 • Rüyada WC’de ölü fare görülmesi halinde rüya sahibinin kendisi bir takım sağlık problemleri ile baş etmek zorunda kalır.
 • Rüyada balkonda ölü fare görmek rüya sahibinin uzaktan akrabasının vefat etmesi anlamına gelir.
 • Rüya sahibinin terasta ölü fare görmesi halinde rüya sahibinin işten arkadaşının kanser olması anlamına gelir.

Rüyada Yavru Fare Görmek

Rüyada yavru fare görülmesi hayallere kavuşmak, çok istenilen bir şeyin sonunda elde edilmesi ve yapılması gibi güzel anlamlara gelmektedir. Rüyada fare görmek, olumlu anlamlara sahip olduğundan insanların pek çoğu bu rüyayı görmek için uykuya yatmaktadırlar. Rüyasında yavru fare gören kişilerin dikkat etmeleri gereken detayların başında, kaç tane yavru fare görüldüğüdür. İslam alimleri görülen yavru fare sayısına göre rüyanın farklı anlamlara geldiğini belirtmişlerdir. Buna göre rüyasında yavru fare gören bir kişi şu anlamları hayatına çekebilir:

 • Rüyada tek bir yavru fare görülmesi halinde rüya sahibi iş hayatı ile ilgili bir konuda sonunda istediğini elde edecektir.
 • Rüyada iki tane yavru fare görülmesi halinde rüya sahibi aşk hayatı ile ilgili bir konuda sonunda istediğini elde edecektir. Bu kişi çok istediği bir insan ile nihayet tanışabilir.
 • Rüyada 3 tane yavru fare görülmesi halinde rüya sahibi aile hayatı ile ilgili bir konuda sonunda istediğini elde edecektir. Kişi ailesinde uzun zamandır süren bir tartışmaya son verebilir, barışmalar olabilir ve küslükler son bulabilir.
 • Rüyada 4 tane yavru fare görülmesi halinde rüya sahibi okul hayatı ile ilgili bir konuda sonunda istediğini elde edecektir. BU rüyayı gören öğrenciler akademik anlamda başarı elde edecektir. Rüyayı gören ve öğrenci olmayan kişiler ise akademik alanlara yönelebilir ve bu alanda oldukça başarılı olabilirler.

Rüyada Kaçan Fare Görmek

Rüyada kaçan bir fare görmek bir şeylerin saklanması, gerçeklerin ortaya çıkmaması, gizli kapaklı işleri yürütülmesi gibi anlamlara gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kaçan fare gören bir kimsenin hayatında bazı şeylerin saklı kalacağı söylenir. Bununla beraber rüyanın detaylarına göre kaçan fare görülmesi farklı anlamlara da gelebilir. Bu anlamlar detaylara göre şu şekillerde sıralanabilir:

 • Rüyasında kaçan farenin hızlı olması halinde, rüya sahibi öğrenmemesi gereken bir bilgi öğrenecektir.
 • Rüyasında kaçan farenin yavaş olması halinde, rüya sahibinin hayatında önemli bir bilgi saklanacaktır. Bu özellikle aşk hayatı ile ilgili olacaktır.
 • Rüyasında dışarıda kaçan fare gören bir kişi, dışarıya karşı sır tutmaya başlayacaktır. Bu sırrın iş hayatını ilgilendirdiği bilinmektedir.
 • Rüyasında evin içinde kaçan fare gören bir kimsenin ailesinden bazı bilgileri saklaması gerekecektir.
 • Rüyasında ofis ortamında kaçan farenin görülmesi halinde, rüya sahibinin iş hayatında bir takım oyunlar oynaması ve sırlar tutması gerekecektir.

Rüyada Mutfakta Fare Görmek

Rüyada mutfağın içinde fare görülmesi hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahiptir. Olumlu olan anlamlardan başlamak gerekirse, rüya sahibi mutfakta fare gördükten sonra iş hayatında yüksek başarılara imza atabilir, para miktarı artabilir, hayalini kurduğu bir statüde çalışmaya başlayabilir. Rüya sahibinin detaylarına göre bazı olumsuz anlamlardan da bahsetmek mümkündür. Bunlar hastalık, kilolu olmak, fitliğin bozulması, duygusal olarak zarar görmek olarak tanımlanabilir. Mutfakta fare görmek aşağıdaki anlamlara sahiptir:

 • Mutfakta görülen farenin siyah renkli olması halinde rüya sahibi, kilolu olabilir. Kilosu onun bazı hastalıklara yakalanmasına yol açacaktır.
 • Muftakta görülen farenin açık renkli olması halinde rüyanın olumlu anlamının nail olacağı söylenir. Kişi, iş hayatında yüksek bir mevkiiye terfi edebilir.
 • Mutfakta görülen farenin tek bir tane olması halinde rüya sahibi çok yüklü miktarda bir ödeme alır. Para konusunda bu kişinin şansı yaver gidecektir.
 • Mutfakta birden fazla farenin olması ise, olumsuz anlama sahiptir. Rüya sahibi, duygusal anlamda zarar göreceği bir ilişki içine girebilir. Bu durum rüya sahibinin yıpranmasına neden olacaktır.

Rüyada Fare Kuyruğu Görmek

Rüyada farenin kuyruğunun görülmesi bir şeylerin başlangıcı, yeni bir dönemden geçmek, farklı kararlar almak, nihayet hayattaki bazı kararları vermek gibi anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında fare kuyruğu gören kişiler hayatlarında bir dönüm noktasından geçmektedirler. Bu kişilerin hayatlarında hem iyi hem de kötü kararlar vermesi mümkündür. Kişi, gördüğü rüyanın detaylarını gözden geçirerek, bu rüyanın ona olumlu mu yoksa olumsuz mu bir çağrı yaptığını anlayabilir. Rüya aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Rüyada görülen fare kuyruğunun uzun olması halinde rüya sahibi kariyerini ilgilendiren önemli bir karar alacaktır.
 • Rüyada görülen fare kuyruğunun kısa olması halinde rüya sahibi yeni bir insan ile tanışarak bu insan ile ciddi bir ilişki yolunda ilerleyecektir.
 • Rüyada görülen fare kuyruğunun bir tane olması halinde, rüya sahibi akademik anlamda yeni bir alana yönlenecektir.
 • Rüyada görülen fare kuyruklarının çok olması halinde rüya sahibi iş hayatında bambaşka bir alana geçecektir. Bu alan eski iş ile ilgili olmayacaktır.
 • Rüya sahibinin açık renkli fare kuyruğu görmesi halinde hayatındaki önemli bir sorunu çözecektir.
 • Rüya sahibinin koyu renkli fare kuyruğu görmesi halinde ise, aile hayatında önemli bir sorunun çözülmesi anlamı yatar.

Rüyada Fare

Rüyada Fare Yuvası Görmek

Rüyada farenin yuvasının görülmesi rüya sahibinin alacağı olması, duygusal anlamda inişli çıkışlı bir dönemden geçmesi, aile kurması, çocuklar ile ilişkisi gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahibinin fare yuvası görmesinin altında yatan neden hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Bu rüya anlamlarından hangisinin çıkacağını anlamak adına, rüyaların detaylarına bakmak yeterli olacaktır. Aşağıdaki anlamların tümü rüyada fare yuvası görmek için geçerlidir:

 • Rüyasında fare yuvasını köşede gören bir kişinin iş hayatında işleri iyi gitmez. Bu kişiler alacakları borçları tahsil etmek sırasında büyük zorluklar ile karşılaşabilirler.
 • Rüyada görülen fare yuvasının saklı bir yerde olması halinde rüya sahibinin duygusal olarak üzüleceği bir ilişki içine gireceği söylenir. Bu kişiler ilişkilerine son vermedikleri sürece zorlanabilirler.
 • Rüyada görülen fare yuvasının yüksek bir yerde olması halinde, rüya sahibinin bir aile kuracağı anlamı vardır. Bu anlam bekar olan rüya sahipleri için geçerlidir. Zaten hayatında biri olan ve evli olan rüya sahipleri için bu rüya ilişkilerin eskisinden olduğundan daha güzel olması gibi olumlu anlamlara sahiptir.
 • Rüyada fare yuvasının içinde fareler varsa bu durum rüya sahibinin sahip olduğu ailesinin genişlemesi anlamını taşır. Aileye yeni bebek gelebilir, kişinin kendisinin bebeği olabilir.
 • Rüyada görülen fare yuvalarının birden fazla olması halinde ise rüya sahibinin birden fazla yeni insala tanışarak arkadaşlık edeceği söylenir. Farklı insanlar ile arkadaşlık etmeye başlayan kişilerin, rüya sahibini özellikle iş hayatında önemli bir yere sahip olacağı söylenir.

Rüyada Fare Yediğini Görmek

Rüyada farenin yenildiğini görmek duruma göre farklı anlamlar taşımaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında fare yediğini gören kişilerin dikkatli bir şekilde rüya detaylarını hatırlaması gerekir. Fare yendiğinin görülmesi günah işlemek, yapılmaması gereken bir şeyin yapılması, kendini feda etmek ve aşırı verici olmak gibi anlamlara gelirken farklı anlamları da vardır. Olumlu rüya anlamları arasında kişinin farkındalık geliştirmesi, artık sınırlarını çizmeye başlaması, üzülmemesi gereken konulara üzülmemesi yer alır. Detaylarına göre fare yediğini görmek şu anlamları taşır:

 • Rüyasında tek bir fare yediğini gören kişi artık ilişkilerinde sınırları çizebilmeye başlar. Bu kişiler kendi standartlarını kendileri belirler.
 • Rüyasında mutfakta fare yediğini gören bir kişi, kendini yok sebeplere üzmez. Neye üzülmesi gerektiğini ve neye üzülmemesi gerektiğini bilir.
 • Rüyasında salonda fare yediğini gören bir kimse güçlenir. Özellikle bu güçü sahip olduğu ilişkilerinde belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Eskisi gibi kırılgan değildir.
 • Rüyasında lavaboda fare yediğini gören bir kişi artık eskiden olduğu gibi verici bir insan olmayı bırakır. Bunun yerine karşısında yer alan insandan da aynı şekilde davranışlar bekler. Davranışlarını kontrol altına almasını gerektiğini bilir ve buna uygun olarak hareket eder.

Rüyada Fare Tüyü Görmek

Rüyada farenin tüyünün görülmesi görülen fare tüyünün rengi ile yakından ilişkilidir. Fare tüyü görmek islam alimlerine göre kişinin kendi yapısını ve bu yapıda olacak değişimleri kapsar. KİŞİNİN kendi değiştiği zaman, zaten bütün dünyası da değişmeye başlayacaktır. Olumlu anlamları nedeni ile en çok görülmek istenilen rüyalardan bir tanesi fare tüyüdür.  Renklere göre fare tüyü görmenin anlamları aşağıdaki şekilde olacaktır:

 • Rüyada görülen fare tüyünün kırmızı olması halinde, rüya sahibi hayır demeyi öğrenecektir. Bu kişiler kendilerine yapılmasını istemediği şeylere karşı tepkisini göstermeyi bilecektir.
 • Rüyada pembe renkli fare tüyü görmek rüya sahibinin takıntılı olma alışkanlığından kurtulması anlamına gelir. Bu kişi en ufak şeyleri bile kafasında büyütme işine artık son verecektir.
 • Rüyada mor renkli fare tüyü görmek, rüya sahibinin artık bağımlı olma davranışlarına son vermesi anlamına gelir. Burada bağımlı olmak alkol, madde gibi şeyler için değildir. Başka insanlara bağımlı olmak, onlarsız yapamamak, onlarsız yalnız hissetmek için geçerlidir.
 • Rüyada gri renkli fare tüyü görmek, rüya sahibinin kendi kendine eğlenebilmesi, yalnızlığından keyif alması anlamına gelir. Kişi önceden yalnız kalmmaya karşı büyük bir duyarlılık geliştirmiş olabilir. Ancak bu durum kişinin farkındalığı sayesinde aşılacaktır.

Rüyada Fare Yemi Görmek

Rüyada farenin besinini görmek olumlu anlamlara sahip bir rüyadır. Kişinin iyi olana odaklanmaya başlaması, kötü noktalara fazla takılmamak, odağını önemli olan işlere çevirmek ve enerjiyi akması gereken yerde biriktirmek, bu rüyanın anlamları arasında yer alır. Rüyada fare yeminin nasıl görüldüğü bu anlamlardan hangisinin gerçekleşeceği konusunda bilgi verir. Aşağıdaki anlamlardan bir tanesi sizin için geçerli olabilir:

 • Rüyada fare yemini eli ile verdiğini gören bir kişi artık hayatında olumsuz olan şeylere odaklanmayı bırakır. Kişi hayatında olumlu şeylere bakarak pozitif bir insan haline gelir.
 • Rüyada fare yemini kapta verdiğini gören kişi artık onun hayatında büyük öneme sahip olmayan şeylere karşı hassas olmayı bırakacaktır. Bunun yerine uzun vadeli, daha önemli ve daha faydalı işlere yönünü dönecektir.
 • Rüyada fare yemi miktarının çok olduğunun görülmesi, rüya sahibinin eğitimine, kariyerine, ileriki yaşamında yapmak istediği önemli işlere çalışması anlamını taşır. Kişi, başarılı bir insan olma yolunda yavaş ve emin adımlarla ilerlemektedir.

Rüyada Fare Tuzağı Görmek

Rüyada fareyi yakalamak içi tuzak görmek kişinin hayatında karşılaşması mümkün olan bazı potansiyel engellere işaret eder. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada fare tuzağı görmek illa kötü anlamlara işaret etmek zorunda değildir. Fare tuzağının nasıl görüldüğüne bağlı olarak rüya sahipleri hayatlarında karşılarına çıkan engelleri başarılı bir şekilde aşabilirler. Fare tuzağı görmenin anlamlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyasında fare tuzağı gören kişi, tuzağın kendine yakın olması halinde, yakınından bir engelle karşılaşabilir.
 • Fare tuzağının kişinin kendine uzak olması halinde, kendini çok da ilgilendirmeyen bir engelle karşılaşması anlamına gelir.
 • Fare tuzağının evin içinde görülmesi halinde rüya sahibinin akademik anlamda bazı karmaşalar ile karşı karşıya olduğu ancak bunları aşacağı anlamı vardır.
 • Fare tuzağını evin bahçesinde gören kişi kendine güvenmeye başlayacaktır. Kişiler öz güven problemlerini aşarak önemli işlere girişmek için adım atabilirler.
 • Rüyada fare tuzağının bir arkadaşın evinde görülmesi halinde, rüya sahibinin ilişkisinde ters giden şeyleri göreceği anlamı vardır. Kişi ters giden şeylerin neler olduğunu gördüğünde kendisini nihayet yıpratıcı ilişkilerden kurtarabilir.

Rüyada Fare Pisliği Görmek

Rüyada farenin dışkısını görmek kötü şeylerin ortaya çıkması, alınmaması gereken bir haberin alınması, bazı şeylerin farkına varmak, kötü olayların anlamlandırılması gibi anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında fare pisliği gören kişilere iyilik yapılmıştır. Kişiler önceden fark etmedikleri kötü durumların farkında olacağı için yaşamlarında bazı kararları bu bilgilerin ışığında vereceklerdir. Fare pisliğinin detaylarına göre farklı anlamları olabilir. Bu anlamlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Fare pisliğinin çok miktarda olması, rüya sahibinin başına gelen geçmiş olayların aydınlatılması anlamına gelir. Kişi nihayet, sahip olduğu kafa yapısı ile geçmişindeki olayları aydınlatmaya başlayacaktır.
 • Eğer rüyada görülen fare pisliğinin miktarı çok değilse, rüya sahibinin başına geçmişte gelen kötü olayın intikamını alacağı bilinir. Kişi, intikam duygusu ile hareket edecektir.
 • Rüyada görülen fare pisliğinin farklı farklı yerlere dağılmış olması halinde ise rüya sahibinin farklı alanlarda farkındalığa ulaşacağı söylenir. Kişi hayatının çoğu alanında anlamlı bilgilere erişecektir.

Rüyada Fare Evi Görmek

Rüyada farenin yaşadığı yeri görmek sorunların kaynağının bulunması, problemleri çözme üzerine başarılı olmak, zor durumlardan kaçmak yerine onlarla yüzleşmek, sorunları atlatmak için önemli donanımlara sahip olmak gibi anlamlara gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişiler, hayatlarının geri kalanları boyunca zorluklarla karşılaşsalar bile, bu zorlukları nasıl atlatmaları gerektiği konusunda donanımlara sahip olacaklardır. Rüyada fare evi görmek aşağıdaki detaylara göre şu anlamlara gelebilir:

 • Rüyada farenin ev içine yuva yaptığı görülürse bu durum rüya sahiplerinin, aile hayatında yaşadığı sorunları çözeceği anlamına gelir.
 • Rüyayı gören kişi fare evini bahçede görürse, bu durum rüya sahibinin güçlü olması ve zorluklar ile yüzleşmesi anlamını taşır.
 • Rüyada kişi fare evinin kuytu bir köşede olduğunu görürse bu durum rüya sahiplerinin hayatlarında zorlukları sevmesi ve onları kucaklaması anlamına gelir. Kişiler zorluklarla uğraşmaktan bir keyif alır. Çünkü rüya sahipleri bu zorlukları aşabileceklerini bilir.
 • Fare evinin küçük görülmesi rüya sahibinin sorunlarını büyütmemesi, onları abartmadan çözüm için adımlarının atılması anlamına gelir.

Rüyada Fare Yorumları

Rüyada Lağım Faresi Görmek

Rüyada lağım faresi türünün görülmesi genellikle olumsuz anlamları ile bilinmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada lağım faresi görmek yalnızca olumsuz anlamlara gelmemektedir. Lağım faresi sanılanın aksine mantıklı düşünme yeteneği, ilişkilerin yönetilmesi, rüya sahibinin iyi ilişkilere sahip olması gibi anlamlara da geldiği bilinmektedir. Aşağıdaki anlamların tümü lağım faresi görmek için geçerli olabilir:

 • Lağım faresinin rüyada karanlık bir ortamda görülmesi rüya sahibinin mantıklı düşünerek hayatını yöneteceği anlamına gelir. Kişi duyguları yerine mantığını dinleyerek hareket edecektir.
 • Rüyada lağım faresinin kaçarken görünmesi halinde rüya sahibinin özellikle ilişkileri konusunda güçlü olacağı, kişinin bu güç sayesinde iyi kararlar vereceği söylenir. Rüya sahibi eş seçimi, sevgili seçimi ve arkadaş seçimi gibi konularda iyi olacaktır.
 • Rüyasında lağım faresini durmuş vaziyette gören kişilerin daha sosyal olacakları söylenir. Kişiler rüya gördükten sonra yeni insanlar ile tanışabilirler.

Rüyada Fare Öldürdüğünü Görmek

Rüyada farenin öldürüldüğünün görülmesi bir şeye son vermek, yeni bir şeye başlamak, ilişiğini kesmek, küsmek gibi farklı anlamlara gelmektedir. Her ne kadar bu anlamlar olumsuz gibi gözükse de aslında bu kelime anlamlarının arkasında olumlu gelişmeler yatmaktadır. Rüyada fare öldürdüğünü gören kişilerin rüyaları detaylarına göre aşağıdaki anlamlardan birine gelebilir:

 • Rüyasında tek bir fare öldürdüğünü gören kişi onu yoran bir ilişkiye son verecektir. Bu ilişkinin bitmesi ile birlikte kişi daha fazla acı çekmeyecektir.
 • Rüyada zehir ile fare öldürlüğünü gören bir kişi sahip olduğu yalnızlık korkusunu yenerek, yalnız kalmayı ve bundan keyif almayı öğrenecektir. Bu sayede kendine olan güveni artacaktır.
 • Rüyasında kapan ile fare öldürdüğünü gören bir kişiyi ilişkileri asla üzemeyecektir. Rüya sahipleri ilişkilerine çok önem vermemeyi, bunlardan ders çıkarmayı öğrenecektir.

Rüyada Fare İlaçlaması Görmek

Rüyada fare ilaçlama sürecinin görülmesi rüya sahibinin sabırlı olmayı öğrenmesi anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında fare ilaçlaması gören kişiler şanslı kişilerdir. Bu kişiler fare ilaçlaması gördükleri için artık zamana karşı yenik düşmeyeceklerdir. Sabırlı olan rüya sahiplerinin hayatlarında pek çok hayat yalnızca bu özelliğe bağlı olarak faydalı ilerleme kayıt edecektir. Rüyada fare ilaçlamak aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Profesyonel bir ekipten yardım alarak fare ilaçladığını gören bir kişi ilişkilerinde sabırlı olmayı öğrenir. Bu kişi başka insanların onu araması onu sevmesi için ihtiyaç duyan bir vaziyetten kendini çıkarır.
 • Rüyasında kendi elleri ile fare ilaçladığını gören bir kişi, gerçek yaşantısında iş anlamında beklemesini bilir. Her şeyin zaman aldığının farkındadır.
 • Rüyasında uzun süre fare ilaçladığını gören kişi kendisini işin getirdiği stresten koruyabilecek duruma erişmiş demektir. Rüya sahibi yapması gerekeni yapar, gerisi hakkında da endişe etmeyi bırakır.
 • Rüya sahibi rüyasında fare ilaçlamasını kısa süre yaptığını görürse, bu rüya rüya sahibinin kendi ayakları üzerinde durması anlamına gelir. Bu durum yalnızca maddi anlamda değil, aynı zamanda duygusal anlamda da geçerli olacaktır.

Rüyada Fare Zehri Görmek

Rüyada fareyi öldürecek zehir görmek kişinin kendine zarar veren alışkanlıklardan kurtulması, rüya sahibinin yeni alışkanlıklar edinmesi, rüya sahibinin refahı ve mutluluğu gibi anlamlara gelmektedir. Fare zehri görmenin pek çok olumlu anlamı vardır. Bu anlamlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyasında fare zehrine dokunduğunu gören rüya sahibi kendine zarar veren yeme alışkanlıklarından kurtulacaktır.
 • Rüyasında fare zehri ile fare öldürdüğünü gören bir kişi, gerçek yaşantısında bir hastalığını yenecektir.
 • Rüyasında fare zehrini çok gören rüya sahibinin özgürlüğünün peşinde koşacağı anlamı vardır. Bu özgürlük kişinin ailesinden ayrılması, onu çok sıkan herhangi bir kişiden ya da işten ayrılması olarak tanımlanabilir.
 • Rüyada fare zehrinin ofiste görülmesi halinde rüya sahibinin ona iş hayatında engel olan davranışları bırakması anlamı vardır.

Rüyada Farenin Konuştuğunu Görmek

Rüyada farenin konuşmasının görülmesi yapılan işlerin sonuç vermesi, işlerden sonuç almak, yaptıklarının karşılık bulması gibi farklı anlamları bulunmaktadır. Farenin nasıl ve nerede konuştuğunun görüldüğüne göre rüya anlamı farklı olabilir. Bu anlamlardan en sık rastlanılanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyada farenin çok yüksek sesle konuştuğunu n görülmesi halinde rüya sahibinin iş hayatında çalışmaları sonuç vereceği anlaşılır.
 • Rüyada fare alçak sesle konuşuyorsa, aşka yapılan yatırımlar sonuç bulur.
 • Rüyada görülen fare eğer uzun süre boyunca konuşmaya devam ediyorsa rüya sahibinin ailesi ile ilişkisine yaptığı yatırımlar sonuç verecektir.

Rüyada Saklanmış Fare Görmek

Rüyada farenin bir yere saklandığının görülmesi gizli iş yapmak anlamına gelmektedir. Bu rüyanın hem olumlu hem de olumsuz anlamı olabilir. Gizli yapılan bir iş rüya sahbinin hayrına ya da zararına olabilir. Eğer rüyadan kişi mutlu uyanıyorsa, rüyanın olumlu anlamının gerçekleşeceği, mutsuz uyandığı zaman ise olumsuz anlamının gerçekleşeceği söylenir.

Rüyada Beyaz Renkli Fare Görmek

Rüyada rengi beyaz olan fare görmek işlerin güzel gitmesi şeklinde yorumlamaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişiler hiçbir iş yapmasalar bile para kazanabileceklerdir. Bu kişiler şanslı gideceklerdir. Kişilerin şansının özellikle para anlamında olacağı bilinir. Beyaz renkli görülen farelerin sayısı arttıkça rüyanın güzel anlamının da arttığı bilinmektedir.

Rüyada Fareye Peynir Verdiğini Görmek

Rüyada farenin peynir yemesi ihtiyacı olan bir kimseye el vermek, sevap işlemek, yardım etmek anlamlarına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişiler tam bir mümin gibi yaşamaya başlarlar. Bu kişiler sürekli sevap yapmak ile meşgul olurlar. Geçmişte kişilerin işledikleri günahlar varsa bu günahları terk ederler. Kişiler yaşamlarında manevi yönde gerekli olan huzuru bulmuştur ve orada olmaktan mutludur.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1215