Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Fare Görmek: Büyük, Küçük, Beyaz Fare, Evde Fare

Kasım 15, 2014 - Okuma süresi: 10 dakika

Rüyada fare görmek birkaç farklı anlama gelebilir. Burada alimlerin de bakış açısı ve yaklaşımı çok önemli. Farklı alimler ve farklı kaynaklar rüyada fare görmek rüyasını farklı açılardan değerlendirerek yorumlamışlardır. Genel olarak rüyada fare görmek, çok iyi bir rüya olarak söylenmez. Maddi zarar ve kayıplara işaret ettiği söylenir. Bununla birlikte kötü huylu, ahlaksız ve iffetsiz bir kadın anlamına da geldiği söylenir. Fakat rüyada fareyi ne şekilde gördüğünüz çok önemlidir. Bu yüzden yazımızın devamında bulunan farklı şekillerde görülen fare rüyalarının tabir edildiği rüyaları inleyebilirsiniz.

Rüyada Bir Sürü Fare Görmek

Rüyada fareler görmek, bol rızka, bol kazanca ve geçim bol­luğuna işarettir. Çok fare, bol para ve mal anlamındadır. Çok fare, rızka yorumlanır. Rüyada evinde farelerin oynaştığını gören kimsenin rızkı çok olur. Çünkü fareler rızık olan yerde oynaşır. Farelerin evinde dolaştığını gören kimsenin evine bolluk ve bereket gelir. Birçok fare arasında olduğunuzu görmek, gizli düşmanlarınızın çok ve kalaba­lık olduğuna yorumlanır.

Rüyada Evde Fare Görmek

Evde dolaşan fare rızka, ucuzluk ve bolluğa yorulur. Başka bir yoruma göre ise çok yakınınızda bulunan hilekar ve sinsi bir düşmana işaret eder. Eve fare girdiğini görmek, sizin malınızdan yiyen, arkanızdan birçok iş çeviren kötü bir düşmana yorulur. Bu düşmanın ise akrabalardan veya yakın dostlardan olduğu söylenir. Eğer bu fareyi evden çıkarken görürseniz sizinle uğraşan kişinin sizinle uğraşmaktan vazgeçmesine yorulur. Fare rüyasının çeşitli yorumları bulunmaktadır.  Zira fareler yiyeceği bol olan yerlerde oy­naşır. Rüyasında kendi evinde farelerin oynayıp cirit attı­ğını gören kişinin, rızkı bol ve kazancı çok olur, o sene içinde ucuz ve bolluk içinde bir hayat süreceğine işarettir. Bir kimse gündüz uykusunda fareyi sabahtan akşama kadar durmadan gezindiğini görse, rüya sahibinin ömrünün uzunluğuna yorumlanır.

Rüyada Farenin Isırdığını Görmek

Eğer rüyada farenin sizi ısırdığını gördüyseniz kötü niyetli bazı insanların zararına uğrayacağınıza yorumlanır. Bu rüyanın uyarıcı bir nitelikte olduğu da söylenir. Bu yüzden evinize rahatça giripp çıkan fakat size kötülük düşünen kimselere karşı dikkatli olmalsınız. Bu kişilere karşı uyanık olmalısınız.

Rüyada Fare İle Konuşmak

Rüyada fare ile konuşan kişi düşmanı ile dost olur. Onunla sıkıntılarını giderir. Tabii eğer rüyada fare ile geçen konuşma olumlu ve güzel geçerse. Eğer konuşma sert, çetin ve kötü bir şekilde geçerse düşman ile düşmanlık derecesi artar. Düşmanınızdan göreceğiniz bir kötü söze ya da dedikoduya yorumlanır.

Rüyada Bir Fareyi Tutmak veya Öldürmek

Rüyada fareyi tuttuğunuzu veya öldürdüğünüzü görmek bir düşma­nınızı yeneceğinize veya dedikodu eden bir kadını susturacağınıza işaret eder. Fareye ok attığını yahut vurduğunu gören dedikodu yapan bir kadının arkasından konuşmuş demektir. Fare avlamak ya da fare sahibi olduğunu görmek, dedikodu yapan, kötü ahlaklı olan bir kadına işaret eder.

Rüyada Beyaz Fare Görmek ve Rüyada Siyah Fare Görmek

Rüyada beyaz fare görmek gündüze yorumlanır. Rüyada siyah fare görmek ise geceye yorumlanır. Çok sayıda beyaz fare görmek herhaangi bir konu hakkında boş yere vesvese ve endişe edeceğinize delalet eder. Bir başka kaynağa göre ise rüyada beyaz fare görmek dost ve arkadaş seçiminde bir miktar daha dikkatli davranmanız gerekebilir. Çünkü bu rüya bazı tabir edenlere göre yeni tanışılacak kötü bir arkadaşa veya dosta yorumlanır. Eğer harap bir yerde veya kuyuda çokça sayıda siyah ve beyaz fareyi bir arada görürseniz, ömür noksanlığına yorumlanır. Rüyada siyah fare görmek ise üzüntü, keder ve sıkıntı olarak tabir edilir. Rüyada siyah fare görmek ayrıca arkadan sinsice çalışan ve küçük küçük zararlar veren kimseye işaret eder.

Rüyada Fare Deliği Görmek

Fare deliği, ağıza da yorumlanır. Bundan dolayı delikten bir hayvan çıktığını gören kişi­nin ağzından o hayvan ayarında bir söz çıkar. Rüyada fare deliği görmek bidatlara tabi olmaya, kötü insanların ve sapıkların eserlerinin yolundan gitmeye işaret eder.

Rüyada Kuyruğu Kopmuş Fare Görmek

Kişinin rüyada kuyruğu kesilmiş veya kopmuş (kuyruksuz) bir fare görmesi, ahlaksız, soyu bozuk edepsiz bir kadına işarettir şeklinde yorumlanır. Fakat bu durum normal renkte görülen bir fare için geçerlidir. Eğer fare anormal farklı bir renkte ise o fare bir kadına değil terbiyesiz, hem karakter hem de fiziksel olarak çirkin birine yorumlanır.

Rüyada Farenin Bir Şeyi Deldiği Görmek

Bir kimsenin rüyada bir farenin bir şeyi deldiğini görmesi, ev soyan bir hırsıza yorumlanır. Bundan dolayı rüya sahibinin uyanık bulunması gerekir. Bir farenin bir şeyi keserek deldiğini görmek, yine hırsız anlamına gelir.  Bir kimsenin fareyi, kendi elbisesini kestiğini görse, o kimsenin geçmiş ömrünü haber vermesine yorumlanır.

Rüyada Fare Sesi Duymak

Rüyada duyulan fare sesi karşılaşmak üzere olduğunuz tehlikelerin bir habercisidir. Rüyada fare sesi duyan kimse rüyayı gördükten sonra bir miktar daha dikkatli olmasında fayda bulunur. Bir uyarı niteliğinde olan bu rüya kötü adamlara, ahlakı olmayan bir kadın ile ilişki yaşamaya ve hatta ölüm tehlikesi atlatmaya yorulur.

Rüyada Fare Pisliği Görmek

Rüyada fare pisliği görmek dedikoduya, kötü söze, ahlaksız bir takım davranışa ve günahlara işarettir. Eğer rüyada fare pisliği yerken görürseniz bu kişi dedikoduya maruz kalır. Rüyada fare pisliğinin içerisinde yattığını gören kimse ise ahlakı olmayan ve güvenilmeyecek bir kadınla evleneceği söylenir ve bu evlilik tam bir ızdıraba dönüşür.

Rüyada Küçük Fare Görmek

Rüyada küçük fare görmek, gizli gizli çalışan ve kü­çük zararlar veren bir düşmana, iffeti olmayan ahlaksız bir kadına işarettir. Bu kadın arkadan iş çeviren, insanların sıkıntıya girmesini sağlayan, ahlaklı gibi görünen fakat gerçek yüzünü tüm insanlardan saklayan hilekar, düzenbaz bir kadındır.

Rüyada Büyük Fare Görmek

Kişinin rüyada büyük bir fare görmesi, çok mala işarettir. Fakat her zaman olumlu yorumlanmaz. Çünkü fare genel olarak kötü bir rüyadır. Rüyada büyük fare görmek iş hayatında başarıdan başarıya koşan, büyük gelirler elde eden, çok büyük mevkilere gelmiş yada bunlara hazırlanan rüya görenin, yakınında çok güvendiği insanlardan biri tarafından çok zor bir duruma düşürüleceğine, çok kötü zamanlar geçireceğine ve büyük maddi, manevi kayıplar göreceğine işaret eder. Bu yüzden kötü bir hastalığa tutulacağına ve bu hastalık uzun süre yakasını bırakmayacağına delalet eder.

Rüyada Tuvalette Fare Görmek

Rüyada tuvalette fare gören kimse hayatında işine hiç ama hiç yaramayan, yoktan yere yük yaratan bir maldan veya insandan kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada Fare Yediğini Görmek

Rüyada fare yemek düşmanınızın malından ufak istifadelerde bulunacağınıza delalet eder. Ayrıca iş hayatı için de uzun zamandan beri boğuşulan rakipleri sahip olduğu bilgi ve beceri sayesinde yakın dönemde onları alt edeceğini. Bu rakiplerin verdiği zararları ise ortadan kaldıracağına işaret eder.

Rüyada Farenin Bir Şeyler Yediğini Görmek

Rüyada farelerin bir şey yediğini görmek, düşman şer­rine uğrayacağınıza işaret eder. Eğer farenin evinizden bir şeyleri yediğini görürseniz bu elinizden çıkacak paraya veya mala, fakirleşmeye bazen de ne yazık ki haram mal yemeye, helal olmayan bir kazanca yorulur.

 

Ebu Said’in yorumu

Kişinin rüyada dişi bir fare görmesi, yalancı ve ahlaksız (günahkar) bir hizmetçi kadına işarettir.

Rüyada erkek bir fare görmek, hile ve tuzak kuran bir hırsı­za, eve hırsız gireceğine veya o evde hırsız bulunduğuna işaret eder şeklinde yorumlanır.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu

Rüyada fare görmek huyu bozuk, fitneci, devamlı hır gür çıkaran, bozguncu bir kadı­na işaretle tabir olunur. Bazı kere de, rüyada fare görmek, bağırıp feryat eden, lanetlik bir kadına işaret eder, ya da bir hırsıza işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Çünkü fare­ler, yedikleri şeyleri hep çalarak yerler denmiştir. Tâbir cihetinden farenin dişisi ile erkeği arasında fark yoktur. Rüyada fare görmek, kötü ve fesatçı bir kadına yorumlanır.

 

 

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2125

Rüya Sitesi Linkleri