Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Ezan Okumak Ne Anlama Geliyor?

Haziran 16, 2020 - Okuma süresi: 8 dakika

Rüyasında ezan okuduğunu gören kişiler nefsine hâkim olmayı başarabilen kadın veya erkeği işaret eder. Rüyada Ezan okumak, birçok âlim tarafından olumlu yorumlarla anılmaktadır. Kişinin ezan okuması ve ezan hakkında farklı biçimlerde rüyalar görmesi anlamı değiştirebilir. Ezanı okumak veya okunduğunu duymak gibi rüyalar birbirinden farklı olabileceği gibi hemen hepsi hayırlı olarak görülmektedir. Ezan hakkında görülen rüyalarda, rüya sahibi müjdeli bir haber alabilir. Olumsuzlukların önüne geçerek yeni teklifler elde edebilir. Rüyasında ezan okuduğunu gören kişi için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında ezan okuduğunu gören kadın veya erkek güzel ahlak sahibidir ve çevresinden büyük takdir toplamaktadır. Yapacakları işlerde herkesin hayır duasını alarak bereket ve bolluk içinde yaşamaktadır diyerek yorumlarına devam etmektedir.

Rüyasında Ezan Sesi Duymak

Rüyasında ezan sesi duyan kişi hayırlı bir haber alarak büyük bir sevinç yaşayabilir. Alacağı müjde ile iş veya eğitim hayatından büyük başarılar elde edebilmektedir. Rüyada ezan sesi duyan biri iş veya farklı bir konuda bir girişimde bulunmuşsa en kısa sürede olumlu sonuç alacağına delalet edilir. Rüyasında ezan sesi duyan kişilerin bilmesi gerekenler:

 • Yeni iş fikirleri alabilir,
 • Çevresinden büyük yardımlar alabilir,
 • Ailesinin takdirini kazanabilir,
 • Hayırlı ve helal yoldan gelir elde edebilir,
 • Kısa süre içinde müjdeli bir haber alabilir.

Rüyada Ezan Okunduğunu Görmek

Rüyada ezan okunduğunun görülmesi kişilerin büyük bir huzura kavuşmasının yakın olduğu anlamına gelmektedir. Tüm yaşamı boyunca huzurlu ve mutlu olabilmek için sabırlı davranması gerektiği ve sonunda istediklerine kavuşabileceği anlamı çıkarılmalıdır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki;

 • Hastalıkların şifa bulacağına,
 • Yoksulların bol rızka kavuşacağına,
 • Büyük dertlerin çözüleceğine,
 • Huzurlu günlerin yaşanmasına,
 • Maddi zorluklardan ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet ettiğini ifade etmektedir.

Rüyada Ezanı Tekrarlamak

Rüyasında ezanı tekrarlayarak imamdan sonra kendi okuyan kişiler dinde hayırlı işler yapacağına ve manevi huzura kavuşacağına işaret edilir. Allah rüyayı gören kişinin ölmeden önce mutlaka dilediği bir işini veya istediğini yerine getirmektedir şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada ezan okunduğu anda kendi de ezanı tekrarlayarak okuyorsa bu durumda kişi dünya nimetlerinden istediği güzelliği yaşayacağı anlamı çıkarılmalıdır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında ezanı içinden tekrarlayarak okuduğunu görürse bu durumda dini konularda Allah yolunda çok büyük işler yapacağına işaret edilir şeklinde yorum yapmıştır. Geçmişte yapılmayan veya ertelenen tüm dini vecibelerin yerine getirilmesi kısa süre içinde gerçekleşir diyerek yorumlarına devam etmiştir.

Rüyada Ezanı Bir Tanıdığının Okuması Ne Anlama Gelir?

Rüyada ezanı bir tanıdığının okuması kişilerin tanıdıklarından hayırlı haberler ve müjdeler alacağına delalet eder. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre;

 • Ezanı okuyan bir akraba bu durumda rüyayı gören kişi maddi anlamda helal kazanç sağlayabilmektedir.
 • Ezanı okuyan kişinin yüzü görünmüyor sadece sesi duyuluyorsa, hayırlı bir iş için adım atılacağı ve bu girişimle büyük huzur ve mutluluk kazanılacağına işaret etmektedir.
 • Ezan okunduğunda kişi ezanı dinler ve tanıdığı kişiye katılarak ezanı tekrarlarsa bu durumda rüyayı gören kişi bir ömür Allah yolunda giderek huzurlu bir yaşam sürmektedir.

Rüyada Ezan

Rüyada Camiden Ezan Sesi Duymak

Rüyada camiden ezan sesi duyan kişilerin iyi dileklerini kendilerine yardım eden kişilere iletmesi anlamına gelmektedir. Kişiler kendilerine yapılan iyilikleri unutmayarak karşı tarafa güzel düşüncelerini dile getirebilir. Rüyayı gören kişi bekârsa bu durumda eşi olacak kişiye güzel sözlerini ifade ederek Allah yolunda huzurlu bir evliliğe adım atabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişi iyi ve hayırlı işler yaparsa karşısına kendi gibi iyi ve hayırlı bir eş çıkacaktır şeklinde yorumlamaktadır. Rüyayı gören kişinin tez zamanda müjdeli haber alarak mutlu bir yuva kurabileceğine delalet etmektedir. Rüya hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki;

 • Kişinin geleceği hakkında gördüğü bir rüyadır,
 • Gelecekte Allah yolunda yapacağı hayırlar görülebilir,
 • İç huzura kavuşarak yanlış giden hayatın düzeltilmesi gerektiği ve kişinin manevi huzura tez zamanda kavuşabileceğini rivayet eder.

Rüyada Kadın Sesinden Ezan Duymak

Rüyasında kadın sesinden ezan okunduğunu duyan bir kimsenin neşeli bir haber alacağına delalet edilir. Rüya gören kişilerin son zamanlarda işlerinin yolunda gitmemesi ve mutsuz olmaları durumlarında mutlaka tez zamanda huzurlu ve mutlu olabilecekleri bir haber almaları düşünülmektedir. Kişiler çevrelerinde ve ailelerinde kendilerine cömert davranan ve kendilerini takdir eden insanların ilgisini çekebilmektedir. Kadının ezanı okuduğunun duyulması hayırlı bir evlada işaret ettiği de bilinmektedir.

Rüyada Ezanı Yanlış Okumak

Rüyada ezanın yanlış okunduğunu duyan kişiler hayatlarında bazı yanlış davranışlarından vazgeçmesinin zamanının geldiğini düşünmelidir. Kişilerin hayatlarında bazı olumsuz durumlar ve kötü davranışlar gibi olumsuzları geride bırakarak yoluna devam edecek kişiler İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; mutlaka huzura kavuşur ve bir ömür ona ailesinden ve eşinden huzur yağar, şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Ezanı Eksik Okumak

Rüyada ezanı eksik okumak veya ezanın eksik okunduğunun duyulması, Allah yolunda yapılacak bir işin yarım kaldığı ve tamamlanması gerektiğine işaret etmektedir. Kişiler kendileri veya bir başkasının ezanı yarıda bırakarak bitirmesi üzerine mutlaka Allah yolunda yapacakları işleri eksiksiz yerine getirmesi gereklidir. Ezanın yarım okunmasından dolayı huzursuz olmak rüyayı görenin Salih amel sahibi kişilerden olduğunun bir göstergesidir.

Rüyada Ezan Sesini Aramak

Rüyada ezan sesini arayarak bulan kişiler büyük bir bolluk kazanmaktadır. Kişilerin sese doğru giderek ezanı takip etmesi Allah yolundan şaşmadan hayatını sürdürmesi ve dünya nimetlerinden faydalanmasını sağlamaktadır. Ezan sesine doğru giden kişinin hastalığından zamanla kurutulmasına ve sağlık sorunlarının yaşanmamasına delalet etmektedir. Kişinin hayatı boyunca çektiği sorunlarından kurutularak huzurlu bir hayat yaşamasına delalet etmektedir. Rüyada ezan sesini duymak ve sese doğru gitmek kişilerin Allah tarafından ödüllendirileceğine işaret etmektedir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

350