Rüya tabiri ara

Rüyada Eve Hırsız Girmesi

Nisan 29, 2019 - Okuma süresi: 9 dakika

Rüyada Eve Hırsız Girmesi gerçek hayatta da olduğu gibi hırsız veya hırsızlık rüyalarda olumlu olarak yorumlanmaz. Rüyada evde görülen hırsız sıkıntıyla karşılaşılacak kötü bir durumun meydana gelmesi olarak yorumlanır. Hastalık veya yakınlardan gelebilecek bir sıkıntı olarak tabir edilir.

Rüyada eve hırsız girmesi para çalması rüyayı gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında yaşadığı çok büyük ve sıkıntılı olaylardan ötürü çok büyük zarar getirecek işlere gireceğine, bu işte atacağı adımlardan ya da yapacağı çalışmalardan ötürü büyük üzüntü duyacağına, bu üzüntü yüzünden kendi içinde çatışma yaşayacağına ve yaptığı hatalardan ötürü büyük bir iç sıkıntı yaşayacağına alamet eder.

Rüyada evde hırsız görmek rüya sahibinin düşmanları olduğuna işaret eder. Eğer rüya sahibi hırsızı kovalıyor ve yakalıyorsa düşmanlarına karşı galip gelecek demektir. Bunun yanında hırsızı etkisiz hale getirmek rüya sahibi için engel oluşturan bir durum veya sorunu çözmek olarak tabir edilir.

Rüya sahibi kendi evinin soyulduğunu görüyor ise bazı sıkıntılar yaşadıktan sonra amacına ulaşacağı şeklinde yorumlanır. Eğer hırsız rüya sahibi ise işlerinin ters gideceği şeklinde tabir edilir.

Eğer rüyada eve giren hırsız ile mücadele ediliyorsa bu rüya hayatta meydana gelen sıkıntılara ve kişinin bu sıkıntılara üzüldüğünü işaret eder. Hırsız eve girmiş ancak bir şey almadan çıkmışsa bu durum hastalanıp iyileşmeye ya da meydana gelecek bir sıkıntının oluşmadan engellenmesine delalet eder.

Cafer-i Sadık’a göre rüyada hırsız görmek dört şekilde yorumlanır. Hastalık,hapis, sefalet ve yalancılık. Eğer hırsız rüya sahibinin evine giriyor ve en kıymetli eşyasını çalıyorsa çocuklarından birinin hastalanacağına işaret eder. Evinde hasta bulunan bir kişinin rüyasında evine hırsız giriyor ve bir şeyler alıyorsa bu rüya o hastanın öleceği şeklinde tabir edilir.

Eğer hırsız rüya sahibinin değilde başkasının evine girmişse rüyayı gören kişinin duyduğunda, gördüğünde veya yaşadığında çok mutsuz olacağı ve rahatsızlık duyacağı bir haber almasına yorulur. Rüya sahibinin hoşlanmayacağı haberler alması ve moralinin bozulması şeklinde tabir edilir.

Rüyada eve giren hırsız olumlu bir durum olarak evde bekar kız varsa kıza hayırlı bir talip çıkacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada hırsızın bir şeyler çaldığını ya da çevrenize zarar verdiğini görmek; bu zararlı kişinin aslında size çok yakın olduğunu ve sizin onu durdurmaya çalışmadığınızı gösterir.

Rüyanızda sıklıkla hırsız görüyorsanız çevrenizi ciddi şekilde gözden geçirip gerekli tedbirleri almanız için uyarılıyorsunuz demektir. Size verilen bu zarar yalnızca maddi değil, manevi bir suistimal de olabilir.Rüyada hırsız görmek; bu rüyayı gören kişinin gündelik yaşantısında ya da iş hayatında kontrollü olması gerektiğine dair bir mesajdır. Nedeni olan bu rüya, durduk yere görülmez.

Yaşanmış bir rüyadan örnek verirsek, kişide güven uyandırmayan birtakım gençlerin penceren içeriyi gözetlerken görülmüş ve ertesi gün ticari işlerle uğraşan bu kişi yaptığı büyük bir satış esnasında birkaç kişi tarafından dolandırılmıştır.Burada dikkat çeken, güvenilmez kişilerin pencereden bakmakta olduğu ve dikkatli olunmazsa büyük olumsuzlukların kapıda olduğudur.Elbette bu yaşanmış örnekte olduğu gibi her rüyanın etkisini anında hayatımızda görmeyebiliriz.

Rüyaların zamandan bağımsız olarak görülmesinden dolayı geçmişi ya da geleceği yansıtması mümkündür. Hatta bilinçaltında gizli kalan korkuların da bir yansıması olabilir.

Hırsızın eve girdiğini ya da evin içerisinde hırsız olduğunu görmek; maddi konularda suistimale uğrayabileceğiniz bir dönemde olduğuna veya çevrenize maddi konuda hasar verecek birinin dahil olduğuna delalettir.Bu rüya, tedbirli olmanız gereken konulara, kendinizi sırlarınızı herkese söyleyerek zor durumlara sokmamanıza dair bir uyarıdır.Rüyanızda eve giren hırsız eşyalarınızı çaldıysa, artık olayların kontrolünüzden çıktığına ve önlem almak için geç kalındığına yorumlanır. Hırsız size saldırdıysa ya da onla bir kavga yaşandıysa bu durumda sizi maddi ve manevi konularda üzebilecek kişileri fark edip durumu değiştirmeye çalışacağınız anlamına gelir.

Rüyada hırsızı yakalamak; çevrenizde size zarar verebilecek kişilerin belli olacağına, bu kişileri görerek gerekli tedbirleri alacağınıza, rakiplerinizi yeneceğinize yorumlanır. Rüyada hırsızlık yaptığını görmek; rüyayı gören kişinin kendisini eksik hissettiğine yorumlanır.

Ayrıca bu kişinin çevresindekilerin varlıklarını kıskanıp kendisi çalışmak yerine hazır paraya ulaşmak istediğine ancak bu tavrının kendisini zora sokacağına dair bir mesaj olabilir. Rüyada hırsızlık yaptığını gören kişinin zaaflarına dikkat çekilir.Rüyada eşyaların çalındığını görmek; bazen dertlerden kurtulmayı ifade etse de genelde değiştirilmesi gereken bir davranış ya da maddi kayıplar için bir uyarıdır.

Rüyanızda hırsızı yakaladığınızı görüyorsanız, bu, işinizi kıskanan ve size engel olmaya çalışan birini etkisiz kıldığınız anlamına gelir. Kaygılarınızdan kurtulacağınıza ve rakiplerinizin önüne geçeceğinize yorumlanır.Rüyada hırsız öldürmek; kişinin bir hastalığı varsa şifa bulacağı, şanslı bir döneme gireceği, güçlü görülen birinden yardım alacağı ya da güç kazanacağı, bereketli bir döneme girerek başarıya ulaşacağı anlamına gelir.

Kişinin rüyada hırsızı yakalayıp dövmesi; arkasından çevrilen birtakım işleri fark edip kendi çıkarlarını gözetmesi gerektiğine delalettir.Bu kişi için içinde biriken öfkenin dışa vurmasının söz konusu olduğu ancak sabretmesi gerektiği söylenebilir. Çünkü bu rüya, art niyetli tanıdıkları karşısında güç kazanacağına dair bir mesajdır.Rüyada hırsız kovalamak; bir ortak ya da elemanın haksız gelir elde etmeye çalıştığını ancak bu kişi ile yolların ayrılacağını ifade eder. Belanın uzaklaşacağı anlamına gelen bu rüya hem özel hayatta hem de iş hayatında daha temkinli olmak için uyarıdır.Rüyada hırsızlıkla suçlanmak; rüyayı görenin son dönemdeki bir hatasından dolayı huzursuz olduğunu gösterir. Kişinin hak etmediği konularda hak iddia etmesinden dolayı sorunlar yaşayacağına dair bir mesajdır.

Rüyada hırsızlık yaparken yakalandığını görmek; hazır para peşinde olup konforuna düşkün birinin bu tutumundan dolayı kınanarak dışlanacağına ve utanç duyacağına yorumlanır.Rüyada iş yerinde hırsız görmek; kişinin işinde maddi kayıplara, bu nedenle ortaklara dikkat edilmesi gerektiğine delalettir. Bu rüya, dikkatli olunmazsa sorunların kapıya dayanacağına dair bir mesajdır.Hırsızı etkisiz hale getirdiğini görmek, gören kişinin tanıdıkları nedeniyle zor bir duruma gireceğine ancak bu kişileri engelleyip kendi emeğiyle kurtulacağına yorumlanır.Hem arkadaşlara hem de çalışanlarına karşı dikkatli olması gereken bu kişi iş ortaklığına da son verebilir.

Çevreden tanıdığınız birini hırsızlık yaparken görmek; yaşanacak bir olayla birlikte çok şaşırılacağına, rüyayı görenin kimse tarafından bilinmeyen bir sırrın öğreneceğine delalettir.Rüyada aileden birinin hırsızlık yaptığını görmek, rüyada görülen kimse, bu kişiyle bir fikir ayrılığı yaşanacağına yorumlanır.

Bu kişinin yaptığı bir haksızlığın öğrenileceği, tartışma yaşanacağı ve bu kişiye karşı güvenin azalacağı söylenebilir.

Rüyada zorla hırsızlık yaptığını görmek başka birinin fikriyle yapılan bir işe ya da işin kolayına kaçmaya ancak bu nedenlerle zor durumlara düşerek pişman olmaya yorumlanır.Bu rüya tecrübelerden ders almak, kişinin bilmediği alanlarda sezgisine güvenmesi gerektiğine dair bir uyarıdır.

Kişinin rüyada kendi çantasının çalındığını görmesi önlem alınması gereken durumları işaret eder.Önem arz eden belgeleri güvenli şekilde saklamanız, yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız iptal olmasına hazır olmanız ya da yolculuk sırasında daha dikkatli olmanız için bir mesajdır.

Rüyada araba hırsızı görmek oldukça yakın çevrede tembelliği ile bilinen ve kötü niyetleri olan birinin varlığına tabir edilir.

Bu kişinin başkalarının kazancına göz diktiği fark edilecek ve yine bu kişiye engel olunacaktır.

Rüyaları yorumlamadan öncesinde tüm sembollere ve bu sembollerin ayrı ayrı anlamlarına bakılması gerekmektedir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1149