Rüya tabiri ara

Rüyada Eski Sevgiliden Kaçmak

Mart 29, 2019 - Okuma süresi: 3 dakika

Rüyada eski sevgiliden kaçmak, bazı tabircilere göre girişimde bulunacağınız işlerde başarıya ulaşacağınız ve hayallerinizi gerçekleştireceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.Bazı rüya yorumcularına göre de çocukları sevmeye ve ilme yönelmesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır. Olumsuz olarak da günah ve namazı terk ile de tâbir edilmektedir. Bazı rüya tabirlerinde ise rüyada eski sevgiliden kaçmak, güzel günlerin boşa geçirildiğine yorumlanmaktadır. Görülen rüya, saltanat ve kuvvetinin fazlalığına işaret etmektedir.

Eğer yolcu ise, selametle vatanına varacağı, zaaf, rahat, huzur şekilde de tabir edilmektedir. Aile halkından bir çocuğun zengin olacağına işarettir. İnsan zihni, bir buzdağı gibi ve insanın günlük hayatı içerisinde maruz kaldığı olumsuz duygular, bu buzdağının altına inecektir. Fakat, bilinçaltında toplanan bu duygular, bilince baskı yaparak bir şekilde dışarı çıkmak isteyecektir. Bunun en uygun yollarından biri de rüyalar olduğundan dolayı baskı altındaki duygular, nispeten de olsa daha özgür bir ortam olan rüyalarla gün yüzüne çıkmaktadır.

Eski sevgili, eski olmasına rağmen çok fazla bir yürek yarası ve ezici bir duygu fırtınası yaşattırabilir. Bu duygu fırtınası karşısında, sakinliğe kavuşmuş bütün duygularımız sarsılmakta ve oradan oraya sürüklenmektedir.

Ve biz, bu ezici ve hırpalayıcı acıdan kurtulabilmek için, eski sevgilinin hayaletini baskı altında tutabilmek adına, bilinçaltının kapalı kutusuna göndeririz.  Bilinçaltı, her zaman olduğu gibi, bu hayaleti dışarı vurmak, kusmak isteyecektir. Bunu da rüyalar sayesinde yapmaktadır. Dolayısıyla, rüyada eski sevgiliden kaçmak, kapanmamış bir defterin rüya aleminde açılması şeklinde düşünülmektedir.

Rüyada eski sevgilisini görenlerin hemen hemen hepsinde, kapanmamış bir deftere veya yarım kalmış izlere rastlamak mümkün.Kabuk bağlamış eski bir yaranın tekrar gün yüzüne çıkması anlamına gelir. Bu yara, büyümeden kapatılmalı, aksi takdirde daha büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Eski sevgiliden kaçmak, onu hala seviyor olduğunun bir göstergesidir. Veya ona olan özleminin bir dışa vurma şeklidir. Rüyaların çoğu, bilinçaltına bulunan duygu ve düşüncelerimizin, rüya esnasında su yüzüne çıkmasıdır.

Bu konuda rüya uzmanları, en çok da psiko-analitik uzmanları şöyle söyler. İnsan, toplumsal baskılardan dolayı rahat hareket edemeyebilir. Bu nedenle yapmak istediği birçok davranışı, bastırmak zorunda kalabilir. İşte baskı altına alınan, duygu ve düşünceler rüya esnasında serbest kalacaktır. Şu gerçeği de aklımızda bulunduralım, görülen rüyaları kötüye lütfen yormayın. Çünkü rüyalar nasıl yorumlanır ise, öyle çıkar denilmektedir.

Yapılan yoruma göre rüya gerçekleşebilir. Görülen rüyayı yorumlama konusunda ise, bilgi ve ehliyet sahibi, insanların hayır ve iyiliğini isteyen, gönlü Allah sevgisiyle dolu kimseye anlatılmalı ve yorumlanması gerekir.

Rüya sahibinin daha öncelerde yapmış olduğu yanlışlardan ve insanları üzdüğünden dolayı pişmanlık duyacağı ve kendini suçlamaya, vicdan azabı çekmeye başlayacağı şeklinde yorumlanır. Kişinin duyduğu pişmanlığın hiçbir işe yaramayacağına ve boş bir pişmanlık duyduğuna işaret edilmektedir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2098