Rüya tabiri ara

Rüyada eski sevgili görmek ne demektir?

Eylül 3, 2020 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada eski sevgiliyi görmek ne anlama gelir?

Eski sevgili gördüğümüz rüyalar duygularımıza dokunan rüyalardır. Fakat bitmiş bir ilişkinin ardından eski sevgilinin rüyada görülmesi genellikle kapanmış sayfaların açılması ve geçmişte kalanlarla tekrar yüzleşmenin işaretidir. Evet, bu rüya genellikle duygusal alemimize dokunsa da bazen kariyer hatta parasal konulardaki kapanmış sayfalara atıfta bulunuyor da olabilir.

Rüyada “aşık” ya da “sevgili” arketipi aslında diğer yarımız ya da bizi tamamlayan unsurlarla ilgilidir. Fakat bu tip rüyaların yorumunda eski sevgilimizin bize neyi ya da kimi hatırlattığına, ismine ve rüyanın senaryosuna bakmalıyız. Kapanmış sayfa metaforu olarak rüyada karşımıza çıkan eski sevgili bazen eski çalıştığımız şirketten gelecek bir haber ya da daha önce halledip kapatmış olduğumuz bir sayfanın tekrar açılmasının işareti de olabilir. Rüyada eski sevgiliniz yolda yürürken birden karşınıza mı çıktı? O halde bu senaryoya bakarak kapanmış bir meselede hala kapanmamış bir sayfa ya da süregelen bir aksilikle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Eski sevgili sizin evinizde miydi? Fiziksel boyutta belki eski sevgilinizle ilişkinizi bitirdiniz fakat ruhsal boyutta hala iç dünyanızda bir yer kapladığı kesin.

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

Tekrar

Yenilik

Geçmiş

Pişmanlık

Güncelleme

Algı yanılması

Algı yanılması

Kafa karışıklığı

Kaynakların tükenmesi

Kapanmış sayfaların tekrar açılması

Eski sevgilimizi gördüğümüz rüyalar aynı zamanda geçmişte kaybettiklerimize atıfta bulunur. Tıpkı yaşamımızdan çıkardığımız eski sevgili gibi belki bir şeyleri kaybetmenin pişmanlığını bu rüyayı gördüğünüz dönemde hissedebilirsiniz. Bu pişmanlık, bir işi kaybetmiş olmak da olabilir, kariyerle ilgili vermiş olduğunuz kötü kararlar da. Belli ki bir şeyi geçmişte kaybetmişsiniz, hatayı geçmişte yapmışsınız fakat bu hatanın sonuçları hala bugününüzü etkilemekte. Tıpkı yaşamınızdan çıkmış olmasına rağmen hala rüyanızda size görülen eski sevgili gibi. Özellikle, eski sevgilinize karşı hiçbir duygusal bağınız yoksa ve kendinize “ben artık onu sevmiyorum, neden rüyamda gördüm” diye soruyorsanız bilin ki geçmişiniz bu gününüzü etkilemekte.

Eski sevgiliyi görmek bazı durumlarda geçmişten gelen negatif ya da pozitif enerji belirtisi olsa da bu rüyada senaryo yoruma dahil edilmelidir. Eski sevgiliniz olduğundan daha güzel ya da yakışıklı mıydı? Belki de geçmişte kaçırdığınız küçük fırsatlar bugün büyüdüler ya da daha güzel fırsatlar haline geldiler ve siz “keşke zamanında bu işe evet deseydim” diye düşünmektesiniz. Eski sevgiliniz hasta ya da çirkin miydi? Hala yaşamınızdan çıkarmanız gerektiği halde çıkaramadığınız bir şeyler var. Şurası kesin: çöpe atılması gerekenleri yaşamınızda tutuyor ve kendinize yük ediyorsunuz.

Bazen pişmanlık duygusuna kapıldığımızda bu duygu yoğun bir şekilde yaşanıyorsa bilinçaltımız bizim için eski sevgiliyi inşa eder. Belki de geçmişte bir şeyin son bulmasına yol açtınız ve bu sondan dolayı pişmanlık duyuyorsunuz. Bu rüyada 2 farklı olasılık vardır. Rüyadan aldığınız pozitif enerji (eski sevgiliyi daha güzel, daha sağlıklı ya da iyi durumda görmek). Bu durumda kaçırdığınız fırsatlardan dolayı pişmansınız. İkinci olasılık: eski sevgiliyi kötü durumda görmek ya da rüyadan negatif enerji almak (eski sevgiliyi hasta, zayıf ya da çirkin görmek). Bu halde bir şeyin son bulmasına yol açmışsınız ya da sizin yüzünüzden bir sayfa kapanmış bundan dolayı pişmansınız.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1100