Rüya tabiri ara

Rüyada Dünyanın Sonunu Görmek

Mayıs 9, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada dünyanın sonunu görmek, İslami açıdan kişiye yapılmış olan bir uyarıdır. Dünyevi hayatına çok ehemmiyet veren ancak inancı konusunda aynı özeni göstermeyen insanın, günahlarından sıyrılıp, yeni bir yaşama kavuşması için dini tüm bir Müslüman olarak yaşaması gerektiğini hatırlatan önem arz eden bir rüyadır. Rüyasında dünyanın sonunun geldiğini gören şahıs günah işlemekten kaçınmalı ve düzgün bir hayat tarzı benimsemelidir. Bazı durumlarda bireyin hayatının illegal işlerle, yalanlarla ve kötülükler ile dolu olduğu hallere de uyarıda bulunur. Eğer kıyamet sadece rüya sahibini etkiliyorsa bu durumda ani bir kaza sonucu insan vefat eder.

Yaşanılan dünyada günahın ve kötülüğün artması sonucu insanların daha korku dolu ve güvensiz şekilde yaşamalarının simgeleşmiş hali olduğu gibi, İslami kurallara münasip yaşayan, dini tüm bir Müslüman olarak hayatına devam eden insanların dünyanın sonunun yaklaştığını düşünmeleri de yine rüyalar içinde bu şekilde yansıma bulabilir.

Rüyada dünyanın sonunu görmek, İslami açıdan kişiye yapılan bir uyarıdır. Dünyevi hayatına çok ehemmiyet veren ancak inancı konusunda aynı özeni göstermeyen kişinin, günahlarından sıyrılıp, yeni bir yaşama kavuşması için dini bütün bir Müslüman olarak yaşaması gerektiğini hatırlatan önemli bir rüyadır. Rüyasında dünyanın sonunun geldiğini gören kimse günah işlemekten kaçınmalı ve düzgün bir hayat tarzı benimsemelidir. Bazı durumlarda kişinin hayatının illegal işlerle, yalanlarla ve kötülükler ile dolu olduğu hallere de uyarıda bulunur. Eğer kıyamet sadece rüya sahibini etkiliyorsa bu durumda ani bir kaza sonucu kişi vefat eder.

Rüyada Bir Şehirde Kıyamet Koptuğunu Görmek
Kişinin çok hayırlı amellere sahip olduğunu ve yaptığı iyiliklerden, dini bütün bir Müslüman şeklinde yaşamasından dolayı takdir göreceğini gösterir. Allah katında kişinin çok makbul bir hayata sahip olduğuna ve günahlarından arındığına da delalet eden rüya, aynı zamanda hiçbir kötülükten kişinin zarar görmeyeceğini de gösterir.

Rüyada Kıyamet Görmek
Rüyada kıyamet görmek yaşanılan ülke veya şehirde çok kan döküleceğini ve kötü olayların başlayacağını gösterir. Günahın arttığını ve tartışmaların, kavgaların, ayrılıkların giderek daha da fazlalaşacağını bildirir. Rüyada kıyamet görmek İslami olarak küçük alametlerin belirgin hale gelmesi anlamına da gelir. Kıyametle beraber yeryüzünün yarıldığını gören ve ölülerin dirildiğini de gören kimselerin hayatında her şey çok adil gerçekleşir ve herkes hakkı olanı alır. Farklı yorumlara göre ise, rüyasında kıyamet gören kimselerin hayırlı olmayan bir istekte bulunduğuna ve kişinin başına ölümcül bir bela açılacağına da yorumlanır.

Kıyamet günü.. Ahir zamanın sonu.. Kıyametten sonra dünya üzerindeki canlı yaşamı sona erecek ve ahiret zamanı başlayacak. Fakat o gün gelmeden önce gerçekleşmesi ayetlerde ve hadislerde bildirilen pek çok kıyamet alameti bulunmakta. Küçük ve büyük alametler olmak üzere ikiye ayrılan kıyamet alametlerinden bazıları ise şunlar;Küçük Kıyamet Alametleri.Büyük Kıyamet Alametleri

Deccal’in ortaya çıkışı

Deccal Yalancılığı ve hilekarlığı ile bütün dünyaya fitne tohumları atarak dünyayı kaosa sürükleyecek olan kişidir. Duman Bulutu

Dünyanın her yanını 40 gün 40 gece boyunca bir duman bulutunun kaplayacağı ve insanlara güneş yüzü göstermeyeceği belirtilir. Dabbetü’l-arz’ın çıkışı: Kıyamet’ten önce yeraltından çıkacağı bildirilen bir yaratıktır. Kelime anlamı “yer hayvanı” demektir. Ye’cüc ve Me’cüc’ün çıkışı: Kıyametten önceki kaos ortamında ortaya çıkacak olan Yecüc ile Mecüc hakkında pek çok rivayet bulunmaktadır. Bazı din adamları bunların iki farklı insan kavmi olduğunu iddiaa ederken bazılarıda küçük cinimsi yaratıklar olduğunu söylemektedirler. Üç Yerin Batması

Gerçekleşecek olan devasa depremler sonucunda olması beklenen yer batmaları hadislerde doğuda batıda ve arap yarım adasında şeklinde ifade edilmiştir.

Yemenden Büyük Bir Ateş Çıkacak

Hadislerde bu “insanları mahşer yerine sürecek olan ateş” olarak geçer. Yemenden çıkacak olan bu büyük yangının insanları önüne katarak büyük bir göçe sebep olacağı belirtilir.

Güneşin Batıdan doğması

Dünyanın son günü duman bulutu dağalacak ve güneş batıdan doğacak. Bunu gören herkes Allah’ın varlığına inanacak ve topluca iman edecek.

Hz. İsa’nın Gökten İnmesi

Kıyamet gününden önce Hz. İsa’nın yer yüzüne ineceği ve Hz. Muhammed’in dini ile amel edeceği hadislerde mevcuttur. Hz. Mehdi’nin zuhuru

Yeryüzü yaşanamaz bir hal aldığında kıyamet günü gelmeden evvel Hz Mehdi’nin yeryüzüne gönderileceği hadislerde belirtilmiştir.

Kabe Yıkılacak Peygamberimiz Hz. Muhammed Kıyamete yakın bir vakit kabenin yıkılacağına işaret etmiştir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1587