Rüya tabiri ara

Rüyada Düğün Görmek

Ocak 22, 2019 - Okuma süresi: 21 dakika

Rüyada düğün görmek, cümbüş olmayan, sükun ve vakar içinde icra olunan bir düğün görmek, hayır, bereket, ferah ve sevinçtir. Bazı tabircilere göre eğer eğlence, içki ziyafeti, gürültü ve patırtı varsa, hayırlı değildir. Özellikle düğünde dansöz olursa büyük bir felakete tabir edilip, yorumlanır. Rüyada kır düğünü görmek, çayır ve çimenlikler içinde düğün yeri görmek, sevinç ve neşeli şeylerin uzun süreli güzelliklerin başlangıcına işarettir. Rüyada kırda düğün yapmak, bekar için hayırlı bir evlilik, evli biri için müjde ve sevince delalet eder.

Rüyada dini düğün yapmak, murat hasılı, arzuhal kabulü ve iyi geçime tabir edilip, yorumlanır. Rüyada dini adetlere ve örflere göre düğün görmek, erkek için büyük başarılara ve amacına ulaşmaya, kadın için eğer bekar ise sevinç, evlilik, kısmet ve güzel akıbet ile tabir edilir. Rüyada kızının düğünü görmek, sevinçtir, oğlunun düğünün görmek, torun ve evlat ile tabir edilir. Rüyada düğünde oynamak, meşakkat ve sıkıntıya düşmek, üzülmek ve acı verici bir haber duymak ile tabir edilir.

Düğün rüyası bir rivayete göre cenaze ile tabir edilir. Rüyada Kendi düğünün yapıldığını gören kimsenin kısa zamanda cenaze haberi alır veya bir yakınının cenaze merasimi icra olunur denilmiştir. Rüyada kendi düğünün görmek, kemale ermiş biri bu rüyayı görürse, bol hayra ve sadakaya sarılsın ve günahlarından tövbe etsin denilmiştir. Rüyada kendi düğünü gören kimse, iki büyük haber alır, biri vefat haberi, diğeri ise kayıp haberidir.İslami Tabirleri; Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Rüyada düğün görmek, özellikle içkili oyunlu olan düğünler, nefret uyandıran tiksindirici şeylere maruz kalmak ile tasvir olunur. Çünkü düğünde çalıp çağırmak zorluk ve sıkıntı ile tabir olunur. Rüyada yemekli düğün görmek, iyi huylu hanım, güzel geçim, izzet ve makam, iyi ve makbul işler, yükselmek ve zafer ile tabir edilir.

Dini tabirlere göre rüyada düğün görmek farklı tasvirleri olduğu için yemekli, yemeksiz, içkili ve içkisiz olmasına göre farklı rüya tabirlerine sahiptir. Rüyada içkili düğün görmek, sıkıntı ve meşakkat, dertlenmek ve üzülmek ile tabir edilirken, bunun dışındakiler hayırlı yorumlanır.İmamı Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyada düğün görmek hakkında alimin tabiri, gördüğünüz düğünün sahibi tanınıyorsa, o kimse için şöyle yorumlanır, içki ve eğlenceli, oyunlu bir düğün ise büyük felakettir, sükut içinde olan dini örf ve adetlere uygun düğün görmek sevinç ve şükür edeceğiniz bir murada kavuşmaya yorumlanır.

Rüyada dini düğün görmek, özellikle içkili oyunlu düğünler görmek, nefret uyandıran tiksindirici şeyler yaşamak, zorluk ve sıkıntı ile tabir olunur. Rüyada dini kuranlı düğünler görmek, erkek ve kadın içinde arzu ettiği şeylere kısa hayır ile sürede elde edeceğinin alametidir.

Rüyada kır düğünü yapmak, sükun ve vakar içinde yapılıyorsa hayır, bereket, ferah ve sevinçtir. Rüyada çalgılı çengili kır düğünü yapmak, üzülmek ve hüsrana uğramak veya mağlubiyeti kabul etmek ve kabuğuna çekilmek manasına gelir.

Rüyada düğünle evlendiğini görmek, izzet ve şeref kazanmak veya kaybetmek demektir. Rüyada düğün görmek, evlendiğini gelinlik veya damatlık giydiğini gören kimse, üzücü bir haber alır yada canı yanar acı çeker hüsrana uğrar denilmiştir.

Rüyada yemekli düğün görmek, sessiz ve sakin gayet mütevazi bir düğün görmek, selamet ve korkulardan emin olmayı simgeler. Rüyada yemekli düğün görmek,bir rivayete göre güzel bir ev ve hayırlı ve uzun süreli çalışacağınız bir iş ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada düğünde oynamak, hususiyetle düğünde dans olursa musibete delâlet eder. Rüyada düğün dans ettiğini görmek; düğün sahibi için musibettir. Rüyada dans etmek, dans eden kimseler için hastalık, çile ve meşakkat ile yorumlanır.

Rüyada düğün hazırlığı görmek, Rüyasında İslam dinince sakıncalı ve yasak bir şey olmayan, sükun ve vakar içinde yapılacak bir düğün için hazırlık yaptığını görmek hayır, bereket, ferah ve sevinçtir.

Rüyada düğüne gitmek, düğün sahibi için büyük bir felakettir. Rüyada düğüne gittiğini görmek, Düğüne davetli olan için, yemek olmazsa sevinç ve bolluktur. Rüyada düğün görmek, sıkıntıdır, düğüne gitmek bir merasime katılmak ile tabir edilir.

Rüyada düğün salonu görmek, halkın kadınlarına göz dikerek harama meyleder. Rüyada düğün salonuna gitmek, üzüntü ve sıkıntı yaşanan bir ortamda bulunmaya ve can sıkıntısına delalet eder.

Rüyada düğünde halay çekmek, belaya, işlerin zorluk, sıkıntı, zahmet ve eziyete uğramasına, ticarette darlığa, az gelire tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada düğün davetiyesi görmek, cenazeye ve cenaze evi ziyaretine delalet eder. Rüyada düğüne davetli olmak, bir düğüne davetli olup orada yemek yediğini gören kimse, ölü için pişirilen yemekten yer.

Rüyada düğün konvoyu görmek, eğer layık ise, önemli bir göreve getirilir. Rüyada düğün konvoyuna katılmak, kendine göre yüksek ve önemli bir mevkiye vasıl olur.

Rüyada düğün alışverişi yapmak, hayırlı bir yıl ve rızkın elde edileceği yer ile tefsir edilir. Rüyada düğün alışverişine çıktığını görmek, rızık ve kısmet ile tabir edilip yorumlanır.

Rüyada müziksiz düğün görmek, borcunun azalacağına ve maişet ve nafakasının artacağına delalet eder. Rüyada kuranlı ve sohbetli düğün görmek, hayır, sevinç ve sürpriz gelişmelere tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada çalgılı düğün görmek, alkol ve içkili, gürültülü patırtılı bir düğün görmek; hayırlı değildir. Davetliler için, yemek olmadığı halde ferah, sevinç, neşedir. Rüyada düğün görmek, çalgılı ve çengili ise büyük sıkıntılara ve hayatında yaşayacağı sorunlara tabir edilir.

Rüyada düğün eğlencesi görmek, özellikle, eğlenceli ve içkili oyunlu olan düğünü görmek, nefret uyandıran haller yaşamaya işarettir. Çünkü düğünde çalıp çağırmak, eğlenmek zorluk ve sıkıntı ile tabir olunur.

Rüyada düğün evi görmek, Kirmani Rahmetullah demiştir ki: Bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın vefatına tabir edilip, yorumlanır. Evde görülen düğünler sıkıntı ve üzüntüdür.

Rüyada düğün elbisesi görmek, erkek için düğünde giyilen damatlık veya takım elbise görmesi, sevin ve neşeli günler yaşanmasına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada düğün ertelenmesi görmek, hasta biri için şifa bulmak, üzüntüsü ve kederi olan biri bunlardan halas olacağına delalet eder. Rüyada düğün görmek, bazı tabircilerin dediğine göre ertelenmiş olması düğünü görmekten daha hayırlıdır.

Rüyada düğün alayı görmek, bir düğünün işlerine memur olmak veya düğün alayı gören kimse, vefat eder ve cenazesinde akrabasından bazıları bulunur.

Rüyada düğün pastası görmek, zenginlik ve başarılı bir iş ile yorumlanır. Rüyada yemek olmazsa düğünde sevinç ve bolluk, eğer sessiz ve güzel bir ortam var ve pasta yeniliyorsa, müjdedir.

Rüyada kızına düğün yapmak, kızını evlendirip düğün yaptığını ve onda çalgı vb. şeyler bulunduğunu gören, kızıyla arası açılır yada ayrı kalırlar ağlayan kişiler ile tabir edilir, bu rüya bir rivayete göre musibet ile tabir edilir.

Rüyada oğluna düğün yapmak, oğlunu evlendirip düğün yaptığını ve onda çalgı çengi çaldığını ve oyun oynayanlar olduğunu görmek, oğlunun cenaze namazında hazır olur ve ağlayanlar çok olur.

Rüyada düğün alışverişi yapmak, hazırlanmak ve bir yere seyahat etmek ile tabir edilir. Rüyada düğün alışverişi yaptığını görmek, bildiği bir şeyin açığa çıkmasına ifşa olmasına delalet eder.

Rüyada düğün arabası görmek, evlilik, kısmet ve seyahat etmek ile tabir edilir. Rüyada düğün arabasına binmek, bekar için kısa sürede nasıl olduğunu anlamadığı bir evliliği olacağına tabir olunur.

Rüyada düğün fotoğrafı görmek, endişeli olmak ve utanç duymak veya bir musibetten dolayı sıkılmak ile tabir edilir. Rüyada düğün fotoğrafı çektirmek, üzücü bir olay yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada kendi düğününe hazırlanmak, düğün görmek bazen cenaze ile tevil olunur; kendi düğününün yapıldığını görenin yakın zamanda cenaze namazı kılınır denilmiştir. Rüyada düğün görmek ve hazırlık yapmak üzücü şeylerin kısa süreli olarak yaşanmasının alameti olarak yorumlanır.

Rüyada kalabalık düğün görmek Kalabalığın fazla olduğu bir düğün gördüyseniz, geniş çaplı bir hayırlı olaydan söz edilebilir. Gerçekten bir düğün simgelenebileceği gibi, ortak hareket eden çok sayıda insan da bu rüya ile sembolize edilebilmektedir. Topluluğun büyük olması, aile dışında bir insan topluluğunu ifade eder.

Rüyada düğüne gitmek rüyanızda düğüne gittiğinizi gördüysen, bir evlilik haberi alacağınıza işarettir. Bu kişilerin sizinle samimiyetleri kısıtlı dahi olsa, bir tebrik durumu söz konusu olabilir. Bununla beraber yine bir hamilelik haberi duymanız mümkündür. Yine aynı şekilde, yakın çevreniz dışındaki kilerden birisi hakkında bir haber gelecektir. İş arkadaşı, buna örnek olarak verilebilir.

Rüyada düğün salonu görmek düğün salonu görmek, üzerinden zaman geçmiş olan bir durumdan, sizin yeni haberiniz olacağını göstermektedir. Bu durum, sizi sinirlendirebilir. Size haber verilmeden meydana gelen bu durum, can sıkıcı olacaktır.

Rüyada düğünde oynamak kötü bir haber almak manasına geldiği de söylenmektedir. Tersi bir şekilde, mutlu bir haber almak yorumu da yapılmaktadır. İki durum birbirinden farklı olsa da rüyanızdaki gidişat belirleyici olmaktadır. Rüyalarda hoş olmayan konuların genel olarak olumsuz durumları ortaya çıkaracağı düşünüldüğünden, bu şekilde yorum yapılabilir. Güzel bir şekilde süren rüyalar ise olumlu şekilde sonuçlanabilir.

Rüyada düğün pastası yemek kazancın makbul, temiz ve hak edilmiş olmasına, layığı ile elde edilmesi sayesinde kazancın artmasına, ticaretteki şansın çoğalmasına ve bu sayede kişinin geleceğe yönelik çok büyük kazanımlara ulaşmasına delalettir. Beyaz bir düğün pastası yemek, hayallerin gerçekleşmesi demektir. Rengârenk bir düğün pastası yemek, gönül rahatlığına, kafanın huzurlu olmasına, gereksiz duygu ve düşüncelerden uzaklaşmasına alamettir.

Rüyada düğün davetiyesi dörmek kâğıt üzerinde bir iş olacağına yorulur. Resmi makamlardan gelecek ve hayır getirecek bir iş üzerinde yoğunlaşmaya, bu konu üzerinde inanç ve sabırla çalışmaya, düğün davetiyesi aldığını görmek, bu işin gerçekleşmesine ve olumlu şekilde sonuçlanmasına, düğün davetiyesi verdiğini görmek de çok para kazanmaya işarettir.

Rüyada düğün hazırlığı yapmak yaşamda meydana gelecek ve kişi için büyük farklılıklar yaratacak gelişmelerdir. Hem özel hem de iş hayatında planlanan değişiklikleri gerçekleştirme ve daha lüks, mutlu ve kaliteli yaşama dair kurulan hayallere kavuşma yolunda atılacak çok önemli adımlara yorulur. Düğün hazırlığı yapan birilerini görmek, aile bireylerini bir araya getirecek ve onların bir arada kalmasına vesile olacak bir olayın yaşanacağına delalettir.

Rüyada düğün alışverişi yapmak iş büyütmeye, yeni sektörlerde ekmek yemek için isabetli girişimlerde bulunmaya, ticarette büyüme konusunda harcanana emeklerin karşılığını almaya, başarılı olmaya, kazanmaya ve amacına ulaşmaya yorulur. Düğün alışverişinde altın aldığını görmek, kazancın beklenenin de üzerinde olacağına, düğün alışverişinde kıyafet, eşya benzeri şeyler aldığını görmek, daha alçakgönüllü isteklerde bulunmaya ve bunlara sahip olmaya işarettir.

Rüyada düğün kalabalığı görmek görülen kalabalık neşeli ve heyecanlıysa herkes tarafından konuşulacak ve insanlar arasında kısa sürede yayılacak kadar güzel bir durumun ortaya çıkacağına, kalabalığın gürültü patırtı halinde olması ya da birbirleri ile kavga halinde olması tam aksine samimiyete, kalabalığın üzgün olması ve insanların ağlaması çok sevinmeye alamettir.

Rüyada düğün yapmak kendi düğününü yaptığını görmek, kişiyi hayatın dönüm noktasına getirecek ve mutlaka onu bir seçim yapmaya zorlayacak bazı olayların yaşanması ve onu oturup bir karara varması konusunda mecbur kılacak gelişmelerin yaşanması demektir. Kızının düğününü yaptığını görmek, hedeflere ulaşılması, oğlunun düğününü yaptığını görmek, maddi olarak büyümektir ve de bu sayede güven kazanılması ayrıca geniş bir çevre edinilmesidir. Kişinin annesinin ya da babasının düğününü yaptığını görmesi ne yazık ki pek de iyi değildir ve sıkıntıların yaşanacağına yorulur.

Rüyada düğünü iptal etmek üzüntü, hastalık ya da sorunlarla imtihan edilmeye, kötü günler geçirmeye ve zor bir süreçle karşı karşıya kalmaya delalettir. Kendi düğünün iptal etmek, geri dönüşü olmayan, kesin ve net kararlar almak durumunda kalmak, başkasının düğününü iptal etmek, birilerini gücendirmek, kızdırmak ya da üzmeye yönelik söylemlerde ya da davranışlarda bulunmak demektir.

Rüyada düğün yemeği görmek kendi düğün yemeğini görmek ve onu yemek, bereket getirecek kimselerle masaya oturmaya bu sayede aşının da, gelirinin de artmasına, başkasının düğün yemeğini ve görmek ve yemek kişiyi hayır kapısına ulaştıracak ve onun kurtuluşu olacak kimselerle el ele vermesine ve kendi adına yapılabilecek en doğru şeyleri yapmasına alamettir. Düğün yemeği hazırlamak, sebat etmeye, çok çalışmaya, kendine güvenmeye ve her ne olursa olsun hayallerinden vazgeçmemeye yorulur.

Rüyada düğün masası görmek gönül işlerinden yana sürpriz gelişmelerle karşılaşmaya, yeni bir aşk yaşamaya ya da evlilik yolunda atılacak hayırlı bir adıma alamettir. Düğün masası hazırlamak, iyi, güzel, hayır ve uğur getirecek işlere aracılık etmeye, düğün masasına oturmak da ruh ve kalp eşini bulmaya işarettir.

Rüyada düğün merasimi görmek duygulanmak ve unutulmayacak kadar güzel anılar yaşamak demektir. Özel günler yaşamaya, çok mutlu olmaya ve yaşamdan keyif duymaya delalettir. Düğün merasimine katılmak ve oynayıp, eğlendiğini görmek, eğlence için bir mekâna gitmeye, düğün merasiminde gelin ya da damat için şahitlik yaptığını görmek, birilerini iyilik yapmaya, onları zor durumlardan ve kötü günlerden kurtarmaya ve onların mutluluğuyla huzur bulmaya işarettir.

Rüyada mezarlıkta düğün görmek Yaşamın hem acı hem de tatlı yönlerini bir arda yaşamaya bu nedenle karışık ve garip duyguları tecrübe etmeye, metanet gerektirecek olaylarla karşılaşmaya, mezarlıkta düğün yaparak eğlenmek, oynamak bir dertten, hastalıktan ya da beladan kurtulmaya, mezarlıkta düğün yaparak ağladığını ya da ağıt yaktığını görmek, güzel haberler almaya, uçurumun kıyısından dönmeye ve adeta yeniden doğmuşçasına mutlu olmaya yorulur.

Rüyada düğün makyajı yapmak kendine düğün makyajı yaptığını görmek, yaşama bağlılığa, kendine olan saygıya, işlere gösterilen özene ve yaşamı lütuf olarak kabul edip kıymetini bilerek ve her dakikasının tadını çıkararak yaşamaya delalettir. Bir başkasına düğün makyajı yaptığını görmek, cömert, eli bol, ekmeği yenir kimse olmak demektir.

Rüyada düğünde mavi elbise giymek sağlık, para, aşk sahibi olmaya, çok sevmeye, aynı oranda sevilmeye ve mesut olmaya işarettir. Dertlerden arınmaya, sıkıntı ve sorunlardan uzaklaşmaya, dinginleşmeye, rahatlamaya, ferahlık bulmaya, şen kahkahalar atmaya ve tüm dileklerin gerçekleşmesine yorulur.

Rüyada düğün arabası görmek özenilen, imrenilen ve hayali kurulan bir hayata, düğün arabasına binmek o hayata önünde sonunda kavuşmaya, düğün arabası kullanmak da güzel, huzurlu ve sıcak bir aile kurmaya işarettir. Kırmızı düğün arabası görmek, hoşa gidecek gelişmeler, mavi gelin arabası görmek, üzüntülerin ve hastalıkların bitmesi, yeşil gelin arabası görmek, sevap kazanmak, beyaz gelin arabası görmek de muradın gerçekleşmesidir. Siyah gelin arabası görmek, devletten gelecek müjdeli bir haber demektir. Düğün arabasını süslediğini görmek, toplum içinde göze girmeye yorulur.

Rüyada düğün bohçası görmek duygu ve düşüncelerini saklamaya, iyi bir sırdaş olmaya, az konuşmaya, çok dinlemeye, asaletli bir dost edinmeye ve asil bir dost olmaya delalettir. Düğün bohçasının açık olması ve herkesin görmesi için ortaya serilmesi, kişinin elde edeceği bir başarıyı göğsünü gere gere herkesle paylaşması, bohçanın içinde parlak ve yaldızlı eşyalar olması mal mülk edinmektir.

Rüyada düğün bulaşığı yıkamak isteyerek düğün bulaşığı yıkadığını görmek, hayırsever, gönlü zengin ve kadri yüce bir kimse olmaya, istemeyerek, zoraki ya da hatır gönül işi için bulaşık yıkadığını görmek, kişinin memnun olmayacağı bir hal ya da durum içinde kalmasına ve mutsuz olmasına alamettir. Bulaşığın çok kirli olması zahmetle kazanılacak rızık demektir. Temiz bulaşıkları yıkadığını görmek, heba olacak sermayeye ve emeğe işarettir.

Rüyada düğün çiçeği görmek Tatile çıkmaya, iş stresinden ve günlük hayatın koşuşturmasından uzaklaşmaya, kafa dinlemeye ve dinlenmeye, düğün çiçeği aldığını görmek, rahatlığa, kolaylığa, hoşluğa, düğün çiçeği taşıdığını görmek, bir amaca ulaşmaya yorulur.

Rüyada düğün evi görmek tatsız haber, üzüntüye neden olacak bir olay ya da sıkıntı yaratacak ve etkisi kısa sürede geçmeyecek bir durum demektir. Düğün evinde gözyaşı ya da mutsuzluk olduğu görülürse bu iyidir ve hayırlara vesile olacak gelişmelerin yaşanmasıdır. Düğün evinde davul zurna çalması ve insanların halay çekmesi, aksine melanetli, zor ve kötü günler geçirmeye alamettir.

Rüyada düğün fotoğrafı görmek Kendi düğün fotoğrafını görmek, anıları tazelemeye, iç çekmeye, gülmeye ve duygusallaşmaya neden olacak haberler almaya işarettir. Başkasının düğün fotoğrafını görmek ve öfkelenmek, kişinin henüz etkisinden kurtulamadığı bir olaya, başkasının düğün fotoğrafını görmek ve tebessüm etmek ya da mutlu olmak özlemi çekilen günlere ya da kimselere yorulur.

Rüyada düğün fotoğrafı çekmek daha zevkli mesleklere yönelmeye böylece severek yapılabilecek bir iş edinmeye delalettir. Tanıdık kimselerin düğün fotoğraflarını çektiğini görmek, akrabalarla ya da arkadaşlarla girilecek ortak işlere, yabancı kimselerin düğün fotoğraflarını çektiğini görmek de yeni kurulacak ahbaplıklara ve onlarla ticaret konusunda ortak atılacak adımlara alamettir.

Rüyada düğün için süslenmek kişinin ilgi duyduğu ya da sevdiği bir kimsenin dikkatini çekmeyi istediğine işarettir. Sevdiğinden beklenen olumlu bir adıma, güzel bir söze ya da hoş bir harekete ve bunun beklentisi ve heyecanı içinde olmaya yorulur. Düğün için süslenip insanlardan iltifat aldığını görmek yani herkes tarafından beğenilmek duygularına karşılık görmek demektir.

Rüyada düğün için altın almak altının büyüklüğü oranında zafer elde etmeye, öne çıkmaya, yükselmeye, ilerlemeye ve gelişmeye delalettir. Altının sahte olması iyi değildir içine düşülecek sıkıntıya, çekilecek sefalete, zorluğa, çileye ve zahmete alamettir.

Rüyada düğünde namaz kılmak düğünde tek başına namaz kıldığını görmek, iyiliğe yönelmeye, herkesin saygı duyduğu ve örnek aldığı makbul bir insan olmaya, düğünde cemaatle birlikte namaz kıldığını görmek, toplumla uyumlu şekilde yaşamaya, değer yargılarına bağlı kalmaya, söz dinleyen ve yumuşak başlı bir insan olmaya yorulur.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

5740