Rüya tabiri ara

Rüyada Dua Okumak

Ocak 15, 2019 - Okuma süresi: 12 dakika

Rüyada dua okumak rüyayı gören kişinin müjde alacağına, çok şanslı olacağı ve arka arkaya güzel gelişmeler yaşayacağı günler göreceği ile tabir edilir. Ferahlamaya, sorunları, sıkıntıları, derdi ve kederi arkada bırakmaya, rahatlamaya, mutluluğa kavuşmaya, tatlılık ve huzur içinde olmaya, eğlenceli ve güzel vakit geçirmeye, keyiflenmeye ve çok hayırlı olaylar yaşamaya rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin hiç aklında yokken sevdiği birine kavuşacağına, güzel bir söz duyacağına ya da tabiri caizse yüzünde güller açtıracak olaylar yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin hayırlı ve temiz olaylar yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

Dua okumak gerçekleşmesini istediği tüm dua ve niyetlerinin kabul olduğuna ve bu sayede üstün başarı elde ederek hayırlı günlerin kapıda olduğunu gösterir. Allah nazarında iyi ve hayırlı bir kul olduğuna, kişinin ağzından duasının eksilmediğinin göstergesidir.

Rüyada dua okuduğunu görmek rüya sahibinin yolunun düzlüğe çıkması ile beraber rahat bir nefes alacağına işaret eder. Kişi, her geçen gün biraz daha tecrübe kazanacak ve hayata karşı daha olgun davranarak, zorlukların, sorunların ve sıkıntıların üstesinden daha kolay gelecek demektir.

Rüyada dua okumak namaz kılmak gören kişinin yaşamına renk ve değer katacak aynı zamanda da hayatını bir anda bayrama çevirecek olayların yaşanacağı ile yorumlanır. Geçimin daha kolay sağlanmasına, başarıya, ilerlemeye, terfi etmeye, daha çok rızık ve gelir sahibi olmaya alamet eder.

Rüyada dua okunduğunu duymak rüyayı gören kişiye kucak açacak, onu koruması altına alacak ve elinden tutup zordan kurtararak, kalkınması, geçinmesi ve kazanç elde etmesi için yardımcı olacak bir büyüğüne delalet eder. Aynı zamanda, ters giden işlerin düzeleceğine, uzun zamandan beri kapalı olan şansın açılacağına ve yapılan bir iş görüşmesinde herkesten daha başarılı olunacağına işarettir.

Rüyada arapça dua okumak işlerinin hayırlı olmasına ve yapılan duaların kabul olmasına delalet eder. Üzücü olaylar ve sıkıntılı günler rüya sahibinin ve ailesinin hiçbir zaman yanına uğramaz.

Rüyasında dua okurken ağladığını görmek, eğer dünya için edilmişse zarara ve sıkıntıya; eğer ahiret ve Allah rızası için ağlamışsa büyük lütuflara, nimetlere ve dünyevi güzelliklere yorumlanmaktadır. Rüyada ağlayarak dua etmek, kişinin büyük bir sıkıntıdan sonra rahata ereceğinin ve sabrederseniz yakında tüm sorunlarınızın biteceğinin göstergesidir. Rüyasında namazda dua etmek, her türlü iyiliğe ve güzelliğe, maddi manevi hayra, kişinin tüm problemlerinin çözüme kavuşmasına, maddi anlamda rahatlamaya, hacetinizin giderilmesine, maneviyatınızın gelişip dini alamda derecenizin yükselmesine yorumlanır.

Rüyada dua okuyan birini görmek sevindirici ve güzel haberler almaya işaret eder. Aynı zamanda hayırlı bir iş için eve gelecek olan misafir manasına da gelir. Bekar bayanlar için hayırlı evlilik, bereket ve şansa yorumlanır. Kişinin yaşama olan sevinci artar, ağzının tadı yerinde olur ve daima yüzü güler.

Rüyada dua okumak isteyip okuyamamak gören kişinin karşısına çıkan sıkıntılara ve sorunlara çözümler üretmediği manasına gelir. Eğer rüya sahibi bu şekilde devam ederse işleri daha da tersine gideceğinin habercisidir. İşleri düzeltmek için ve yoluna koymak için daima gelinden gelenin daha fazlasını yapmak gerekir ve ancak bu sayede her şey yoluna girer.

Rüyada dua okuyan bebek görmek mutlu, huzurlu ve bereketli bir yaşam sürecek olmasına işaret eder. Aynı zamanda uzun ömürlü olmaya delalet eder,rüyada bebeğin dua okuması hastalıklardan kurtulmaya tabir edilir. Kişinin içinde bulunduğu hastalık döneminin sona ereceğine ve bu sayede eski sağlıklı günlerine geri döneceğine delalet eder. Aynı zamanda kişi için her manada güzel olayların yaşanacağına ve hatta mutluluktan başının döneceğine işaret eder. Rüya sahibinin kalbinde bulunan tüm sıkıntıların geçeceğine ve huzuru ermeye yorumlanır

Rüyada arapça yazılı dua görmek kişiye yardımcı olacak bir iş arkadaşına, kendisinin hedeflerine ulaşmasında desteğini hiçbir zaman esirgemeyecek bir dostun varlığına işaret eder. İş açısından da hayırlara vesile olan rüya, kişinin iş hayatında yükseleceğine ve sözü dinlenen bir kademede olacağına, pek çok kişiyi idare edeceğine de yorumlanır.

Rüyada dua okuyarak uyanmak kişinin nihayet tüm istekleri gerçekleşir ve hayırlısıyla muradına erer. Özellikle rüya sahibinin iş hayatında hareketli ve bereketli günlerin geleceğini delalet eder. Bu günlerin gelmesiyle maddi ve manevi anlamda güçlenmeye ve büyük kazançlar elde edileceğine yorumlanır.

Rüyada korkudan dua okuduğunu görmek işlerini yakın bir zaman içinde büyütmek isteyen rüya sahibinin, atacağı doğru adımlar sayesinde çok hayırlı kazançlar elde edeceğine, böylece çok büyük başarılar kazanacağına ve herkes tarafından takip edilen biri olacağına delalet eder.

Rüyada birinin kendisine dua ettiğini görmek : Bolluğa ve zenginliğe kavuşacağınıza, hayır işi yapacağınıza.

Rüyada namaz kıldıktan sonra dua okumaya başladığını görmek : Hayatının olumlu yönde değişeceğine ve mutluluğa kavuşacağına.

Rüyada gönlünden dua etmek geçtiği halde bunu bir türlü başaramadığını görmek : Hak yolunda yapılması gereken iyiliği zamanında yerine getiremediğinize. bir diğer yoruma göre ; hedeflediğiniz şeylere kavuşamıyacağınıza.

Rüyada bildiği bir duayı ezberinden okuduğunu görmek : Yaşam felsefenize ve amacınız doğrultusunda davrandığınıza.

Duayı bir kitaptan ya da basılı bir kağıttan okuduğunu görmek : Hak yolunda iyi ve güzel işler yaptığınıza.

Rüyada hiç bilmediği bir yerde dua ettiğini görmek : İyi dileklerde bulunan ve herkesin iyi olmasını istiyen biri olduğunuza.

Rüyada duanın yarım kaldığını görmek : Elinizdeki bir işin yarım kalacağına.

Rüyada toplu halde dua ettiğini görmek : İnsanların tümüne faydası olacak bir refahın ve huzurun tüm insanlar için hakim olacağına.

Rüyada karanlıkta dua ettiğini görmek : Sorunlarınızdan ve üzüntülerinizden kurtulacağınıza.

Rüyada beddua ettiğini görmek : Beddua ettiğiniz kişiye karşı hoşgörü ve anlayış göstermiyeceğinize.

Rüyada kendisi için dua ettiğini görmek : Akibetinizin hayırlı olacağına.

Rüyada başkası için dua ettiğini görmek : Herkese karşı iyi olacağınıza, kimse için art niyet taşımıyacağınıza.

Rüyada ağlayıp sızlıyarak dua okuduğunu görmek : Allah (c.c.) tarafından tövbelerinizin kabul görüp bağışlanacağınıza.

Rüyada dua ezberlediğini görmek : Kıtlık ve yoksulluktan çıkıp bolluğa erişeceğinize yorumlanır.

Rüyada dua ezberlemek, edilen duaların ve ibadetlerin kabul olması ile kişinin muvaffak olmasına tabir edilir. Rüyada dua ezberlediğini görmek, hayır ve hasenatının çoğalmasına ve muradının hasıla işarettir. Rüyada dua ezberleyip okumak, üzüntü ve kederden kurtularak, zafer elde etmesine delalet eder.

Rüyada dua dinlemek görmek, kazadan, beladan ve her türlü musibetlerden kurtulacak olmaya rivayet edilir. Rüyada dua dinlediğini görmek, başarıya ve sevineceğiniz bir olayın vuku bulmasına işaret eder. Rüyada dua okuyup dinlemek, aile ve yakınlarıyla, komşularıyla beraber maddi ve manevi bereketli rızıklara erişir.

Rüyada dua yazılı kağıt görmek, dinin faydasına, takvaya, imanın kuvvetliliğine ve inancın selametine delalet eder. Rüyada kağıtta dua yazıları görmek, endişe ettiği korkulardan kurtulması ile muvaffak olmasına tabir edilir.

Rüyada dua eden kadın görmek, hayır sever kimse olmasına, dualarını sevdiği kişilerden eksik etmeyen kişi ile yorumlanır. Rüyada dua eden kadının ağlaması, elem ve kederden kurtulmasına, huzurlu bir yaşamı olacağına delalettir.

Rüyada dua yazdığını görmek, öğrenim ve iş hayatında çok başarılı olunmasına, rahat ve refaha kavuşmasına delalet eder. Rüyada dua yazıp okumak, mevki ve itibar sahibi olarak, itibar görmesi ile tabir edilir.

Rüyada dua eden birini görmek, bereketli ve helal olan kazanç sağlayarak, maddi açıdan rahat etmesi anlamına gelir. Rüyada başkası için dua eden birini görmek, yaşamı boyunca önüne çıkacak olan, problemlerin aşarak, kendine yeni iş olanakları sağlaması ile tabir edilir.

Rüyada dua öğrenmek, şans ve kısmetinin açılması ile bereketli kazançlar sağlaması ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada dua öğrendiğini görmek, parasal anlamda sıkıntılarının bitmesi, elinin bollaşması ile geçim derdi yaşayacak olmaması ile yorumlanmaktadır. Rüyada dua görmek, hayır, ferah ve sevince işaret eder. Dua öğrenmeye çalışmak ise geçiminin güzelleşmesine delalet eder.

Rüyada kuran okumak, rüyayı gören kişinin adaletli kimse olduğuna, herkesin hakkına saygılı olacağına, hak etmediği bir tek kuruşa ya da bir tek lokmaya dahi tenezzül etmeyeceğine tabir edilir.

Rüyada camiye girip orada dua eden kimse, manevi anlamda büyük bir aydınlanma sürecine girer ve kendisini dünyevi olandan uzaklaştırıp tamamen ahirete ve manevi yaşama yönlenir. Camide dua etmek, her türlü üzüntüden kurtulup, isteklerinizin kabul olması anlamına gelmektedir.

Rüyada sure okumak, dine bağlılığa, güzel hal ve hareketlere, ibadeti eksiksiz yerine getirmeye, hak yolunda takdire layık görülecek ve hayır duası alacak iyilikler yapmaya, tövbekâr olmak için el açıp tövbe etmeye, hidayete ermeye ve hikmet sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada dua etmek, rüya sahibinin gönlünden ve aklından geçenleri gerçekleşeceğine, şans ve bereket kapılarının açılacağına, işlerinin de istediği şekilde yürüyeceğine rivayet edilir.Rüyada dua etmek güzel ve hayırlı şeylere delalettir. Rüyasında dua ettiğini gören kişi huzura ve esenliğe kavuşur. Rüyada dua etmek, kişinin tüm sıkıntı, zorluk ve dertlerinden arınması ve kurtulması demektir. Rüyada dua ettiğini ve birisinin kendisine dua ettiğini gören kişi bolluğa ve zenginliğe kavuşur, hayır işi yapar ve Allah katında da makbul biri olur.Rüyada namaz kıldıktan sonra son duayı okumayı başardığını gören için hayatının olumlu yönde değişeceği ve mutluluğa kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyasında gönlünden dua etmek geçtiği halde bunu bir türlü başaramadığını gören kişi hak yolunda yapması gereken iyiliği zamanında yerine getirmiyor demektir. Rüyada kişinin bildiği bir rüyayı ezberinden okuması amacına uygun olarak davranmaya duayı bir kitaptan ya da kâğıttan okuması, hak yolunda iyi ve güzel işler yapanların yolundan gitmesine işaret eder. Rüyada kişinin hiç bilmediği bir yerde dua etmesi âlim olan ve insanlar için iyi dileklerde bulunan birine işaret eder.

Rüyada dua istemek, hayırlı işler yapmaya niyet eden rüya sahibinin kendisine destek verecek kimseler aradığına, özellikle iş kurmaya yönelik düşüncelerini ailesine açarak onlardan teşvik almak isteyeceğine alamettir. Ailevi değerlerine ve özellikle maneviyatına çok dikkat eden ve inancına uygun şekilde hareket etmek isteyen kimselerin titiz yaşamlarını ifade eder. Dua istemek, rüya sahibinin başkalarının gözüne girmek istediği için zaman zaman kendi karakterinin dışına çıkacağını fakat bu durumu çok da fazla sürdüremeyeceğini tabir eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3771