Rüya tabiri ara

Rüyada Doğum Yaptırmak

Nisan 15, 2019 - Okuma süresi: 3 dakika

Rüyada Doğum Yaptırmak, Rüya, Arapça ” görmek” demektir. Kuran-ı Kerim’ de rüya hakkında çok fazla bilgi verilmemiştir. Rüyaya Kuran’da özellikle Yusuf süresi’nde yer verilmektedir. Rüya sözcüğü Saffat ve fetih sürelerinde de kullanılmıştır. Rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biri geçici ölüm denilen uykuda görülen garip haller olup, uykunun hızlı göz hareketi, göz uçlarında bulunan nöronlar uyku geldiğinde sinyaller gönderir ve göz kapaklarının ağırlaşmasını denetlerler.1953 bir bilim adamı gözkapakları kapalı olduğu halde uykudaki kişilerin gözkapakları altındaki göz yuvarlarının hızla oynadığını fark etmişti. Bunlar uyku esnasında gözlemlenen olağan göz hareketlerine birçok bakımdan benzemeyen hareketlerdi. İlk insanın yaratılışından bugüne kadar bilim adamları, filozoflar çeşitli araştırmalar sonucu açıklamışlar, düşünmüşler ve rüyayı kesin bir şekilde belirleyememişlerdir. Ancak şu kadarını bilmemizde yarar vardır ki rüya, soyut ve büyük bir dünyadır. Aynı zamanda da rüya, öldükten sonraki yaşantımızla da ilişkilidir. Bu ilişkiyi yakalamak, ruh temizliğiyle, temiz duyguyla ancak mümkün olabilir. Rüya görmek son derece önemli bir olaydır. Rüyalar fiziki dengenin oluşmasını sağlar.

İnsanoğlu yaşamının yaklaşık olarak üçte birini uykuda geçirmektedir ki bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir.

Uyku, günlük çalışmalardan yorgun düşen insan bedeninin ve sinirlerinin dinlenme zamanıdır. Rüyalarda yaşananlar inanılamayacak kadar hızlı gelişir. Bir kaç saniyelik veya bir kaç dakikalık hatta saatlik rüya esnasında bile çok uzun sürdüğünü sandığımız garip, bir o kadar da şaşırtıcı ve çok değişik olaylar birbirini izlerler. Bu sebeple rüyada zaman kavramı olmaz. Ancak zaman kavramını biz uyandıktan sonra beynimizin öğretileri ve alışkanlıkları doğrultusunda saptadığımız bir anlar toplamıdır sadece.

Rüyada doğum yaptırmak: Rüyayı gören kişinin tövbelerinin ve dualarının kabul olacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin o zamana kadar çektiği çilenin ve zahmetin karşılığın, iyi günlere kavuşmakla alacağına ve tabiri caiz ise sabrının sonunda muradına ereceğine rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin kavuşacağı güzel ve hayırlı günler sayesinde geçmişte yaşadığı tüm kötü olayları unutacağına ve bundan böyle sonrasını dolu dolu yaşayarak geçmişin acısını çıkaracağına işaret etmektedir.

Rüyada doğum yaptırdığını görmek; Rüyayı gören kişinin işinin gücünün yoluna gireceğine, şansının döneceğine, kısmetlerinin, nasiplerinin açılacağına ve uzun zamandır gülmeyen yüzünün güleceğine, mutlu ve huzurlu olacağına yorumlanır. Uğurlu ve hayırlı olacak adımlar atarak, aklını kullanarak doğru kararlar almaya bu sayede kurtuluşun yollarını bulmuş olmaya yorumlanır.

Rüyada doğurtmak; Rüyada doğurtmak da rüyada doğum yaptırmakla aynı anlama gelmektedir ve hayırlara alamet ettiği şekilde kabul edilmektedir. Rüya sahibinin geleceğe olan inancının boşa gitmeyeceğine ve kişinin eninde sonunda aradığına, hayallerine, istediğine ve arzuladıklarına kavuşacağına yorumlanır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3666