Rüya tabiri ara

Rüyada Dişlerin Dökülmesi

Ocak 25, 2019 - Okuma süresi: 17 dakika

Rüyada dişlerin dökülmesi kişinin tanıdıklarından, arkadaşlarından ve akranlarından daha fazla yaşaması olarak ifade edilmektedir. Kişi rüyasında dişlerinin tamamının döküldüğünü ve avucuna aldığını görüyorsa bu o kişinin uzun ömürlü olacağına işaret olunmaktadır. Bununla birlikte rüyada diş dökülmesi aile nüfusunun artması şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüyada dişlerinin döküldüğünü ancak dökülen dişlerini göremeyen kişi için aile fertlerinden çok yaşayacağı ifade edilmektedir. Dökülen dişlerden birisi kaybolursa aileden birisinin gurbete, uzak bir yere gideceğine işaret edilmektedir. Kaybolan bu diş bulunursa o giden kişinin geri geleceği şeklinde de bir yorum yapılmaktadır. Ancak bulunamazsa o kişi dönmez.

Rüyada diş dökülmesi çeşitli bölümlere ayrılarak farklı şekillerde de yorumlanabilmektedir. Rüyada ön dişlerin dökülmesi kişinin mal sahibi olacağına işaret edilmektedir. Yine rüyada dişlerin kucağına dökülmesi erkek çocuk sahibi olmaya yorumlanmaktadır. Kişi rüyasında dişlerinin yere döküldüğünü görürse bu ölüme delalet olmaktadır. Rüyada alt dişlerin dökülmesi ise sıkıntıya ve keder maruz kalma olarak yorumlanmaktadır. Rüyada diş dökülmesi kişilerin durumları ile de ilgili olabilmektedir.

Borcu olan birinin rüyada dişinin dökülmesi o kişinin borcunu ödeyeceğine yorumlanmaktadır. Yine aynı şekilde borcu olan kişinin rüyasında tek dişinin döküldüğünü gören kişinin borçlu olduğu kişilerden sadece birine borcunu ödeyeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada dişlerin genel anlamda hayırlı olaylara yorumlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda aksi, olumsuz durumların da habercisi olabilmektedirler.Diş dökülmesi kişinin işlerinin bozulması olarak da ifade edilebilmektedir. Ancak bunun için sadece rüyada diş dökülmesi yeterli değildir. Bunun yanı sıra kan olması ve dişin etiyle birlikte dökülmesinin görülmesi gerekmektedir. Bu duruma bakıldığında kan görüldüğünde rüyanın bozulacağı inancı da göz önüne alınırsa rüyanın ne olumlu ne de olumsuz şekilde yorumlanması da muhtemeldir. Rüyada diş dökülmesi dediğimiz gibi her zaman hayırlı şeylere işaret olmayabilir. Eğer kişi dişlerinin döküldüğünü ve onları topladığını görürse o kişinin çocuklarının öleceğine dair bir işaret olarak da yorumlamak mümkündür. Ancak genel anlamda yorumlara bakıldığında ve kişinin borçlarını kapatmasına, uzun ömürlü olmaya veya çocuk sahibi olmaya işaret edilmektedir.

Rüyada dişlerin döküldüğünü görmek geçim sıkıntısından kurtularak elinizin rahatlamasına, borçların azalmasına yorumlanır. Pek çok yönden hayatınız düzene girmeye başlayabilir. Sorunların üstesinden teker teker gelebilirsiniz. Sizi üzen şeyler de hayatınızdan çıkabilir.

Rüyada dişlerinin dökülmesi geçmişte emek verdiğiniz ne varsa sonunda karşılığını alacağınıza, sıkıntılarınıza çözüm getireceğinize yorumlanır. Aklınızı karıştıran bazı sorunlar olabilir, ancak yakında çözümü olacaktır. Artık daha kararlı ve kendinden emin olabilirsiniz. Toplum içinde itibar artabilir ve insanlar arasında şan şöhret sahibi olabilirsiniz. Kendi emeklerinizle önemli başarılar sergileyebilir, adınızdan övgü ile söz ettirerek herkese kendinizi ispat edebilirsiniz. Tecrübelerinizden yola çıkarak yakında hedeflerinize ulaşmanız da an meselesi olabilir.

Rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek ayrıca hırs ve azmin çoğalmasına, umutlarınızı yeşertecek haberler alacağınıza ve bu sayede kısa sürede hedeflerinize ulaşacağınıza yorumlanır. Durağan giden iş hayatınız hareketlenebilir ve ticari hayatta yoğun, bereketli bir sürece girebilirsiniz. İş hayatında sorumluluklarınız artabilir ve mevkiniz yükselebilir. Çalışmayan kişiler ise iş bulabilirler, sınavlarından başarılı sonuçlar alabilirler. Aile içerisinde de emek verilen konuda takdir görebilirsiniz. Hanede sizin hakkınızda güzel sözler işiterek, pek çok kişinin sizi örnek almasını sağlayabilirsiniz. Sizin yılmadan başarıya odaklanmanız pek çok insana ilham verebilir

Rüyada diş dökülmesi ve kanaması şüphelerin son bulması ve içinizi rahat ettirecek haberler almanıza da yorumlanır. Yakında gelecek haberler ile merak ettiğiniz bir şeyin yanıtını öğrenebilirsiniz. Bu bir iş başvurusu ya da sınav sonucu olabilir. Ancak çok çaba sarf ettiğiniz bir şeyde yüzünüz gülecektir.

Rüyada diş dökülmesi ve kırılması boşuna endişe ettiğinize ve bu endişelerden kurtulacağınıza, uzun vadede de olsa mutluluğu yakalamaya yorumlanır. Belki özel hayatınızda bir süredir sizi tedirgin eden şeyler olabilir, bazı güven sorunları yaşanabilir. Ancak bunların yersiz olduğunu anlayabilirsiniz.

Rüyada dişlerin avuca dökülmesi sizi çok yoracak ve bitkin düşmenize neden olacak bazı sorumluluklar almanız gerekebilir. Belki işleriniz çoğalabilir ve pek çok sorumluluğa yetişmeye çalışırken kendinize ayıracak zaman bulamayabilirsiniz. Bazı insanlar da size külfet olmaya başlayabilirler.

Rüyada alt dişlerin dökülmesi kötülüklerden kurtulmak ve dertlerin azalması, artık gelirin artmasına yorumlanır. Kuruntu yaptığınız şeylerin aslı astarı olmadığını öğrenebilirsiniz. Aklınızdaki soru işaretlerinden de yakında kurtulmanız olasıdır.

Rüyada üst dişlerin dökülmesi artık kendinizi ön plana çıkaracağınıza ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize yorumlanır. Azminizin sonunda hedeflerinize ulaşabilir, hak edilen konuma yükselebilir, takdir görebilirsiniz. Bu süreçte bir kadından önemli bir destek almanız olasıdır.

Rüyada dişin kanayarak düştüğünü görmek yıllardır emek verilen bir konuda mutlu bir sonuca ulaşılabilir. Evinizin bereketi artar ve hayırlı misafirler gelir. Aile içerisinde mutluluklar çoğalır, evinize helal para girer. Mal mülk alım satımı yapacak olan kişiler bu planlarında sorun yaşayamazlar. Maddi belge ve evraklarda sorun çıkmaz. Davası olanlar da mahkeme ile ilgili olumlu sonuçlar alabilirler.

Rüyada diş dökülmesi psikolojik yorumu dert ve kederi geride bırakarak şükür etmeye yorumlanır. İçinizi kemiren bazı sıkıntılarınızı atlatabilir, kısa vadede dertlerinizden kurtulabilirsiniz. Belki bir süredir hayalini kurduğunuz bir şey de gerçekleşebilir, yalnızlıktan kurtulabilirsiniz.

Rüyada diş dökülmesi islami yorumu maddi olanakların çoğalmasına, işsiz olanların iş bulmasına da yorumlanır. Ya da yeni bir kursa yazılabilir ve bir şekilde size katkısı olacak bir şeyler yapabilirsiniz. Yeteneklerinizin de fark edilmesini sağlayabilirsiniz.

Rüyada başkasının dişlerinin döküldüğünü görmek yaşadığınız sıkıntıların üstesinden gelerek refaha erişmeye, mutluluğunuzun çoğalmasına yorumlanır. Hayırlı haberler alabilirsiniz ve beklentilerinizi karşılayan gelişmeler olabilir. Özellikle şu an içinde bulunduğunuz sorunlar tez zamanda bitebilir. Tek başınıza her leyin üstesinden gelecek şansa ve sabra sahip olabilirsiniz.

Rüyada annenin dişlerinin döküldüğünü görmek dert ve kederin geride kalmasına, aile geçiminize katkı sağlamaya, rızkın çoğalmasına yorumlanır. Eğer ailenizde sorunları olan biri varsa ona yardımcı olabilirsiniz. Size gerçekten ihtiyacı olan birileri olabilir. Kardeşleriniz ya da eşinize bir süre maddi ya da manevi destek olmanız gerekebilir.

Rüyada babanın dişlerinin döküldüğünü görmek iş hayatında sayılır biri haline geleceğine ve ticari başarıların artmasına, helal yoldan kazanılan paraya yorumlanır. Paranızın bereketi her geçen gün artabilir. Bir zamanlar yarım kalan işlerinizi de tamamlayabilir ve kariyerinizde hızlı bir yükseliş yaşayabilirsiniz.

Rüyada çocuğunun dişlerinin döküldüğünü görmek başkasından alacağınız yardım ile çok büyük zaferler elde edeceğinize yorumlanır. Yeteneklerinizi fark eden biri sayesinde başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanmanız olasıdır. Bu kişi size öncü olabilir ve yeteneklerinizin fark edilmesini sağlayabilir. Başkasından alacağınız yardım ile iş ya da özel hayatınızda bir şeyler yoluna girmeye başlayabilir.

Rüyada eşinin dişlerinin döküldüğünü görmek harcadığınız çabaların en sonunda sonuç vermesine ve kısmetlerin çoğalmasına yorumlanır. Hayatınız bir anda güllük gülistanlık olabilir. Kalbinizi pırpır ettirecek biri ile tanışabilirsiniz. Özel hayatınızda da yakında uzun süredir hasret kaldığınız mutluluğa erişmeniz olasıdır.

Rüyada kardeşinin dişlerinin döküldüğünü görmek gizlediğiniz plan ve projelerinizde başarı sergileyebilir ve bir anda herkesi şaşırtabilirsiniz. Önünüze konulan engelleri er ya da geç aşacağınızı unutmadan pes etmemeniz ileride sizi pişman etmeyecektir. Şimdi başladığınız bir işten ileride güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Rüyada sevgilinin dişlerinin döküldüğünü görmek gördüğünüz kişiye ile fikir ayrılıkları yaşayacağınıza yorumlanır. Belki sizi rahatsız eden bazı şeyler olabilir ve bir süredir ona söylemek istediğiniz şeyler içinizi kemirebilir. Artık bir şeyleri itiraf etmeniz gerekecek. Gerçek hayatta da bu kişi ile aranızda soğuk rüzgarlar esebilir. Ancak konuşmanız ve sorunları çözmeniz gerekiyor. Yoksa ikiniz de birbirinizden uzaklaşmaya başlayabilirsiniz ve ilişkiniz tamamen bozulabilir. Eğer aranızı bozmaya çalışan kişiler varsa temkinli olmanızda fayda var. Aranızı açmaya çalışan kişilere karşı dikkatli olun.

Rüyada arkadaşının dişlerinin döküldüğünü görmek dostlarınız çoğalabilir ve sosyal çevrenizde sayılıp sevilen biri olabilirsiniz. Dikkat çekecek ve övgüler alacaksınız. Sizi yeni tanıyan insanlar hakkınızda çok güzel bir izlenime sahip olabilirler ve size yeni fırsatlar sunabilirler. Kendinizi ön plana çıkarmanız gerekebilir.Dostlarınız çoğalabilir ve sosyal çevrenizde sayılıp sevilen biri olabilirsiniz. Dikkat çekecek ve övgüler alacaksınız. Sizi yeni tanıyan insanlar hakkınızda çok güzel bir izlenime sahip olabilirler ve size yeni fırsatlar sunabilirler. Kendinizi ön plana çıkarmanız gerekebilir.

Rüyada dişlerin döküldüğünü görmek dert ve kederin aşılmasına ve sizi üzen insanların hayatınızdan uzaklaşmasına yorumlanır. Sizi çekemeyen kim varsa emellerine ulaşamayacaklar. Mutsuz olmanızı isteyen kişilerin karşısında tek başınıza mücadele edebilir, düşmanlarınıza karşı galibiyet elde edebilirsiniz , rüyada diş dökülmesi ayrıca tek başınıza büyük zorlukların üstesinden gelerek isteklerinize erişeceğinize yorumlanır. Karşınıza çıkan engelleri aşmanızda kimseye yardım etmeden tek başınıza mücadele etmek isteyebilirsiniz. Kendi çabalarınız ile kısmetlerinizi artırabilir, mal mülk sahibi olabilir ya da daha iyi şartlar elde edebilirsiniz. Geçmişte verdiğiniz emekler boşa gitmeyecek ve herkesin sizi takdir edeceği bir konuma yükselebilirsiniz. Hayatınızda pek çok şey yolunda gitmeye başlayabilir. Kimseye muhtaç olmadan sıkıntıları aşabilirsiniz. Belki birilerinden gizlediğiniz problemleri de kısa sürede atlatabilir, kimseye duyurmadan sorunlarınızın çözümünü bulabilirsiniz.

Rüyada diş dökülmesi hayırlı anlamlara sahip bir rüya değildir. Dini olarak da şer habercisi olan diş dökülmesi rüyasının birçok olumsuz anlamı bulunmaktadır. Talihsiz günler, maddi kayıp ve uğursuzluk anlamlarına gelen diş düşürmesi rüyası iyi anlamlara sahip bir rüya değildir. Rüya sahibinin yakın bir zamanda acı bir olay ile karşılaşacağı ve bu olayın izlerini uzun zaman taşıyacağına yorulmaktadır.

Rüyada çürük diş düşmesinin 2 anlamı bulunmaktadır. Çürük diş rüyasının anlamları şu şekilde sıralanabilir;

İlk anlamı; içinde bulunulduğu durumun kötüye gideceğine ve yaşadığı evdeki bereketin azalacağına tabir edilmektedir. Ayrılık habercisi olan çürük diş rüyası, rüya sahibinin büyük bir acı çekeceği anlamına gelmektedir.

Rüyanın diğer anlamı ise kısmen olumlu yorumlara sahiptir. Rüyayı gören kişinin hayatında ona engel olan herkesin teker teker ortadan kalkacağı anlamına gelmektedir. Hayatında sürekli olarak engel çıkaran kişiler ile iletişim problemleri yaşayacak ve onları hayatından çıkarmak zorunda kalacaktır. Olumsuz bir anlama sahip gibi görünse de bu olay ile hayatının kalanında rahat bir yaşam sürecektir. Ancak çürük diş rüyası genel olarak olumsuz anlamlara sahiptir.

Rüyada diş çektirmek ayrılık habercisi olarak yorumlanmaktadır. Rüyasında diş çektiren kişinin ailesi ve akrabaları ile arası açılacak ve bir süre görüşmeyeceklerdir. Rüyada diş çektirme sırasında eğer diş eti kanaması da görülür ise hiç beklenmedik bir olay ile karşılaşacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibi karşılaştığı bu durum neticesinde günah işleyecek ve huzursuz bir hayat sürecektir.

Rüyada başkasının dişini çektiğini gören kimseyi, rahat bir hayat beklemektedir. Hiç beklemediği insanların başına kötü olaylar gelecektir. Ancak rüya sahibinin bu olaylardan kendisine fayda sağlayacağına yorulmaktadır. Kötü bir anlamı olmasına rağmen kazançlı çıkan kişi rüya sahibi olacaktır.

Rüyada kendi dişini çektiğini görmek; yenilik anlamına sahiptir. Yaşadığı hayattan ve çevresindeki insanlardan sıkılan rüya sahibinin yeni bir şeyler deneyimleyeceği anlamına gelir. Yaşadığı zorluklara rağmen çevresindeki insanlara sırtını dönecek ve yeni bir hayat için çabalayacaktır. Rüyada kendi dişini görmek kişiye şans getiren bir durum değildir. Ancak yaşamak istediği hayat için çabalaması gerektiğini hatırlatan bir rüyadır.

Rüyada diş düşmesi görmek kişi eğer kendi dişlerini düşürüyor ise olumlu bir anlama sahiptir. Rüyada diş düşmesinin birçok anlamı bulunmaktadır ve bu anlamlar dişin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Rüyada diş düşmesinin anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Eğer kendi dişinin düştüğünü görüyor ise; yaşadığı haneye bir müjde geleceğine ve ailenin büyüyeceğine işaret eden rüya, olumlu yorumlanmaktadır.
Eğer rüyayı gören kişi bir kadın ise hamilelik habercisidir. Aile bağlarının bu müjdeli haber ile kuvvetleneceği ve ailenin büyüyeceğine delalet etmektedir.

Rüyada bütün dişlerinin düştüğünü gren bir kimse eğer bu dişleri kaybeder ise, yaşadığı haneye bir ölüm haberi gelecek demektir. Akrabaları ya da yakın çevresinden gelecek olan bu haber bir hayli üzücüdür. Kederin etkili olacağı bir dönem yaşanacağını da delalet etmektedir. Hane içinde hastalığı olan bir kişinin de durumunun kötüye gitmesi ya da yeni bir sağlık sorununun ortaya çıkması anlamına gelmektedir.
Eğer kişi sadece üst dişlerini düşürüyor ise eline yüklü miktarda bir para geçeceğine ve bir süre gelir durumunun yükseleceğine delalet etmektedir. Maddi kazanç olarak yorumlanan bu rüyada dişlerin avuç içine düşmesi gerekmektedir.

Üst dişlerin yere ya da kucağa düştüğünü gören rüya sahibinin ise ilerde erkek çocuğu olacak demektir.
Rüyada alt dişlerin düştüğünü görmek ise rüya sahibinin talihsiz olaylar yaşayacağı ve kederin hakim olduğu bir dönem geçireceğine yorulmaktadır.
Sadece birkaç dişini düşüren kimse ise borçlarını kapatacak ve maddi olarak rahat bir hayat sürecektir.

Rüyada diş görmek hastalık habercisi olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin ya da rüya sahibinin yakın çevresinden birinin kısa bir süre içinde sağlık problemleri yaşayacağına tabir edilmektedir. Rüyada diş gören kişinin hayatında olumsuzluklar meydana geleceği ve iş hayatında kötü haberler alacağı anlamına gelmektedir. Rüyada diş gören kişinin aile ile de arası açılacağına dair yorumlar bulunmaktadır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1145