Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Dişini Çektiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Ocak 8, 2020 - Okuma süresi: 9 dakika

Rüyada dişin çekilmesini görmek birden fazla anlamlara gelen bir rüyadır. Rüyada diş olumlu durumlara işaret ederken, kişilerin bir takım olumsuzluklar yaşamasına da neden olabilir. Olumlu anlamları ile rüyada diş sevgili bulmak, aile kurmak, çocuk sahibi olmak ve iyi bir işe sahip olmak gibi anlamlara gelir. Rüyanın içinde yer alan detaylara göre rüyanın olumsuz anlamları da hayat bulabilir. Olumsuz anlamları ile kişinin sevgilisinden ayrılması, yanlış yapmaya göz göre göre devam etmesi, takıntıları olması gibi farklı durumlardan söz etmek mümkün. Rüyanın doğru şekilde yorumlanabilmesi adına, rüya detaylarının bilinmesi gerekir.

Rüyada Çürük Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada çürük dişin çekilmesini görmenin anlamı islam alimleri tarafından olumlu anlama sahip olduğu söylenilen rüyalardan bir tanesidir Bu rüyayı gören kişilerin kısa vakitte hayatlarında istemedikleri şeylerden kurtulacakları söylenir. Kişilerin kurtulacakları şeyler onları uzun zamandan beri baskı altında tutan şeyler olacaktır. Bir başka ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre, bu rüyayı gören kişilerin ilişkileri konusunda endişeli olacakları söylenir. Kişiler aldatma, yalan söyleme, güven problemleri gibi zorlu konular yüzünden psikolojilerine zarar verebilirler. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bu rüyayı gören kişilerin sevgili ve eş tercihi yaparken gözlerinin açık olması gerekir aksi halde yanlış tercihler nedeni ile ileride sıkıntı yaşayabilirler.

Rüyada 20’lik Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada 20’lik dişin çekilmesini görmenin anlamı rüya sahibinin hayallerindeki erkeğe ya da kadına ulaşması anlamına gelir. Rüyayı gören kişilerin uzun zamandan beri akıllarında birlikte olmak istediklerine dair bir resim çizilmiştir. Kişiler bu rüyayı gördükten kısa süre sonra kafalarında olan bu insan ile tanışma fırsatı elde edeceklerdir. Eğer kişiler dişçi ortamında dişlerini çektirdiklerini görürlerse bu rüya kişilerin tanıştıkları insan ile güzel bir ilişkiye başlaması anlamına gelir. Eğer kişiler dişçi dışında bir yerde diş çekildiğini görürse de bu durum kişilerin tanıştıkları insan ile bir ilişkiye sahip olamayacakları şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Dişçide Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada dişçide dişin çekilmesini görmenin anlamı bekar kişilerin evlenmesi ve evli kişilerin de ilişkilerini düzene oturtması, kişilerin ilişkilerinden son derece memnun ve mutlu olması şekilde yorumlanmıştır. Dişçi koltuğunda oturarak diş çektirdiğini gören kişilerin ileride çocuk sahibi olacakları söylenir. Eğer kişiler sıradan bir koltukta diş çektirdiklerini görürlerse de bu durum evliliğin sade bir tören ile gerçekleşeceği anlamını taşımaktadır. Bazı ilmi kaynaklarda bu rüyayı gören kişilerin evlilikleri ile ilgili bir takım yeni kararlar alacağı söylenir. Bu kararlar kişilerin hayatlarının olumlu anlamda değişmesine katkı sağlar.

Rüyada Kerpeten ile Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada kerpeten ile dişin çekilmesini görmenin anlamı rüya sahibinin istemeden bazı olaylara şahit olacağı şeklinde yorumlanır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada görülen kerpeten rengi büyük önem taşır. Eğer kerpeten kırmızı renkli ise rüya sahipleri akrabalarını ilgilendiren bir konuda çirkin bir olaya şahitlik edeceklerdir. Eğer rüyada görülen kerpeten siyah renkli ise, rüyayı gören kişinin sevdiği insan ile ilgili kötü bir olaya şahit olacağı söylenir. Kerpetenin mavi renkli olması ile ailevi konularda istenmeyen olayların yaşanacak olmasına işaret eder. Bu rüyayı gören bir kişi, rüyadan kısa süre sonra hayatına bazı aksi ve şanssız durumları çekecek de denir. Bazı ilmi kaynaklarda rüyayı gören kişinin başına bir şey düşeceği, şansızlığı nedeni ile sürekli sakarlık yaparak canına zarar vereceği söylenmektedir. Kişilerin kendilerini korumaları için ek önlem almaları gerekebilir.

Rüyada yazı yazan birini görmek ile ilgili açıklamalara da bakabilirsiniz.

Rüyada Siyah Renkli Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada siyah renkli dişin çekilmesini görmenin anlamı rüya sahibinin daha sade bir yaşama sahip olacağından bahsedilir. Rüyayı gören kişilerin önceden hayatlarında bir çok insan, bir çok eşya bulunuyor olabilir. Bu rüyadan sonra rüya sahipleri bu durumu değiştirmeye karar vereceklerdir. Kişiler hayatlarında kendilerine iyi gelmeyen şeylerden vazgeçmeye başlayacaklardır. Bu kararın bir sonucu olarak da kişiler bazı ilişkilerini bitirme yoluna gidebilirler. Kişilerin bağışlayacağı eşyalar olacaktır. Bazı ilmi kaynaklarda siyah renkli dişin yeni bir kariyere işaret ettiği de söylenir. Kişiler kariyerleri hakkında önemli kararlar alacak bu kararlar hakkında da istikrarlı bir şekilde hayatlarına yön vermeye devam edeceklerdir.

Rüyada İp ile Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada ip ile dişin çekilmesini görmenin anlamı rüya sahibinin kendine yeteri kadar önem vermediğinin bir göstergesidir. Rüyayı gören kişiler ilişki anlamında kendilerine değer vermeyen bir insan ile birlikte olabilirler. Aynı zamanda iş konusunda kendilerinin yapmaması gereken bir işte olabilirler. Başka insanların onlara davranmamaları gerektiği gibi davranmalarına izin verebilirler. Bütün bu durumların altında aslında kişinin kendine yeterli değeri vermemesi yatmaktadır. Rüyada diş iple çekildikten sonra bu durumdan eser kalmayacağı söylenir. Yani kişiler artık hak ettikleri yerde olmak için, hak ettikleri insanla olmak için çaba vereceklerdir. Bunun bir sonucu olarak rüya sahiplerinin yüzünden mutluluğu okunacaktır. Eğer rüyada diş çekilen ip beyaz renkli ise bu durum kişinin başarı ile hak ettiği yerlere zorlanmadan gelmesi anlamını taşır. Rüyada görülen ip rengi siyah ya da koyu renkli olduğu zaman ise kişilerin biraz daha engelleri aşarak istedikleri yere gelebileceklerinden bahsedilir.

Rüyada Bir Başkasının Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada bir başkasının dişinin çekilmesini görmenin anlamı rüya sahibinin bir başkasına yardım etmesi anlamını taşır. Eğer diş çekildiği görülen kişi tanıdık bir insan ise aslında bu rüya kişilerin gerçek hayatlarında tanımadıkları bir insana yardım etmesi olarak yorumlanır. Kişilerin rüyalarında tanımadıkları bir insanın dişini çektiklerini görüyorlarsa da bu durum tam tersi anlamının çıkmasına, yani tanıdıkları bir insana yardım eli uzatmalarına neden olur. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüya sahiplerinin bir başkasının dişini nerede çektiğini gördüğü son derece önemlidir. Eğer kişiler steril olmayan bir ortamda başkasının dişini çektiklerini görürlerse, bu durum kişilerin yaptıkları yardımın ellerine yüzüne bulaşacağının bir işaretidir. Yani kişiler aslında yardım etmekten çok, karşılarında bulunan insana zarar vermiş olurlar.

Rüyada Bir Kadının Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada bir kadının dişin çekilmesini görmenin anlamı rüya sahibinin hayatının yeni bir dönemine başlaması şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişiler zor durumlardan bile kendilerini mutlu edecek bir şeyler çıkartabileceklerdir. Bu kişiler az para ile, az insan ile ve az olay ile bile kendi mutluluklarını yaratabilir derler. Kişilerin mutlu olması başka insanlara değil, kişinin kendi kararlarına bağlı olacaktır. Bazı kaynaklarda bu kişilerin ermiş olan insanlarla aynı kategoride değerlendirildikleri söylenir.

Rüyada Annesinin Dişini Çektiğini Görmek

Rüyada annesine ait dişin çekilmesini görmenin anlamı kişinin kendini çok iyi bir şekilde tanıması anlamına gelir. Kişi neden mutlu ve mutsuz olduğunu anlayabilecek duruma gelmiştir. Kişilerin önüne çıkan aksilikler de dahil olmak üzere olumlu gibi değerlendirilir. Rüyada diş annenin olduğunda rüya çok hayırlı olur. Kişiler yaşamlarını istedikleri gibi yönetebilmeye, yaşamdan istediklerini almaya, kendilerinde olan potansiyeli açığa çıkarmaya başlayarak hayattan büyük keyif almaya başlarlar.