Rüya tabiri ara

Rüyada Diş Fırçalamak

Mart 16, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada diş fırçalamak, kişinin hayatındaki titizlenmesi ve yaptığı işlerde kusursuz olmaya çalışması şeklinde ifade edilmektedir. Bu şekilde rüya gören kişilerin mükemmeliyetçi bir yapıda oldukları düşünülmektedir ve rüya da bu anlamda yorumlanmaktadır. Rüyada diş fırçalamak kişinin yaptığı işte en iyi olmaya çalışması, diş fırçalamak ve kanaması yüksek başarı elde etmek istemesi ve bu yoldu yüksek performans göstermesi şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada diş fırçalamak ne anlama gelir? bazen de bir şeyleri örtmeye çalışmak şeklinde de ifade edilmektedir. Kişinin huzursuz olduğu şeylerin aklına takılması ve bu şekilde bir rüyaya neden olması muhtemeldir. Rüyada diş fırçalarken diş düşmesi bu nedenle de rüyada diş fırçalamak rahatsız olunan şeyleri ört bas etme şeklinde yorumlanmaktadır.Rüyada sürekli diş fırçalamak bazı durumlarda da bir şeyden kurtulmak için yorulmak anlamına da gelmektedir. Bir başka tabirde ise kişinin rüyasında dişini fırçalaması ve diş aralarını temizlemesi bir akrabasından bir şey alacağına işaret edilmektedir. Rüyada diş fırçalarken kanaması Bu genellikle hayırlı olmamaktadır. Rüyada diş fırçalarken ağızdan kan gelmesi kişinin ailesinden aldığı bir şeyi başka birine vereceği anlamına da gelmektedir.

Rüyada diş fırçalamak beyazlatmak bazı yorumculara göre mekruh olan bir şeyi ortadan kaldırmaya da işaret edilmektedir. Bir başka yorumda da rüyada diş fırçalamak temizlik olarak da ifade edilmektedir.

Rüyada diş fırçalamak psikolojik yorum konusu üzerine bu şekilde çeşitli yorumlar yapılmaktadır. İlk başta belirttiğimiz gibi çoğu tabirci bu rüyayı hayırlı olarak yorumlamasa da bir başka rüya tabircisi kişiler ise kişinin ferahlığa ermesi şeklinde bir tabirde bulunmaktadır. Kişinin rızkında kazanç elde etmesi, sevdikleriyle birlikte olması, rüyada kendini diş fırçalarken görmek yakın zamanda mutlu bir haber gelmesi şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Bu nedenle diş fırçalamak ve tükürmek konusunda rüyayı gören kişinin yaşadıklarına bakması gerekmektedir. Çünkü rüyada diş fırçalamak aynı zamanda karlı bir iş yapmaya, sağlıklı hayata, maddi problem yaşamaya ya da korkulara işaret olabilmektedir. Rüyada diş fırçalarken dişin kırılması eğer kişi bunlardan birini yaşıyorsa ve yaşamışsa rüyada diş fırçalamak bunlara da yorumlanabilmektedir.

Diş fırçalarken ağızdan kan gelmesi diş fırçalama ağız ve diş sağlığının korunması için, günde iki defa yapılması gereken eylemdir. Vücudumuzun hastalıklara maruz kalmasının sebeplerinden biri olan ağzımız, ne kadar doğru temizlenir ve bakılırsa, bizlerin sağlıklı olmasına katkıda bulunacaktır. Yumuşak bir diş fırçası yardımıyla gerçekleştirilen bu işlem, doğru yapıldığında bakterilerin dişler üzerinden ve ağızdan atılmasını sağlayarak, hastalıklardan korunmamızı sağlayacaktır.

Diş fırçalama neden yapılmalıdır doğumda steril olan ağzımız, doğumla birlikte mikroorganizmalarla tanışır. Bunlar ağız ortamında çoğalır ve ağız florasını oluşturlar. Yeni doğan bebeklerde ağızda pamukçuk oluşması, mantarların hızla çoğalmasından kaynaklanmaktadır. Mantarlar ilaçlarla baskı altına alınarak, bakterilerin çoğalmasına izin verilir. Bu şekilde ilaca gerek kalmadan, mantarlarla savaşmanın önü açılır. Artık ömür boyunca bakterilerle yaşamak zorunda kalırız. Diş fırçalama işlemi bu bakterilerin diş üzerinden uzaklaştırılması için yapılır.

Diş fırçalama nasıl yapılmalıdır 45 derecelik açıyla tutulacak olan diş fırçası, dişin enine doğru ileri ve geri hareketlerle fırçalanmalıdır. Daha sonra diş etinden alt kısma doğru yapılacak hareketle işlem tamamlanmalıdır. Dişlerin içine fırça dik olarak sokulup fırçalanır. Bu işlem sırasında arka dişler, dişlerin arkası ve dilde temizlenmelidir. İnsanlar genellikle ön dişlerini temizledikleri için çürükler ve diş taşları arka dişlerde oluşmaktadır. Kullanılmakta olan diş fırçaları yumuşak olmalı ve 3-4 ayda değiştirilmelidir. Sert kıllı olan fırçalar diş etlerinde çekilmeye ve dişlerde yıpranmaya yol açarak, çürümeyi hızlandırır.

Dişler fırçalandığı sırada diş etlerinin fırçalanması ihmal edilmemelidir. Diş etleri fırçalama esnasında kanasa bile fırçalama bırakılmamalıdır. Diş etlerindeki damarların dolaşım bozukluğu nedeniyle dolgunlaşması sebebiyle oluşan kanamalar, fırçalama sayesinde düzelecektir. Konjesyon denilen bu rahatsızlığın kılcal damarların açılmasıyla iyi olacağını göreceksiniz. Fırçalama sadece dişleri değil, diş etlerini de koruyan bir uygulamadır.