Rüya tabiri ara

Rüyada Diş Dolgusu Yaptırmak

Mart 16, 2019 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada diş dolgusu yaptırmak rüyayı gören kişinin hayatında köklü değişiklikler yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Bazı kaynaklarda ise tam anlamıyla çözülemeyen sıkıntılara dalalet eder. Kişinin maddi ve manevi anlamda sıkıntılar yaşaması ve bu sorunları halletse dahi kısa süreli de olsa tekrar tekrar aynı sorunları yaşaması olarak yorumlanır. Rüyada diş dolgusu yapıldığını görmek hayatındaki gidişatların değişmesi şeklinde yorumlanır. Kişinin hayatını değiştirecek kararlar alması, mevcut olan çevresinin değişmesi, yeni kişilerle tanışması, yeni ortamlara girmesi olarak da yorumlanır.

Rüyada kendi dişine dolgu yaptırmak sıkıntılı olarak yaşanılan yaşamdan kurtulmak için yollar aramaya ve çaba sarf etmeye yorumlanır. Bu anlamda yapılan fedakarlıklar ve alınan destekler olarak da ifade edilir. Birçok kaynak bu konuda farklı yorumlara yer verebilmektedir.

Rüyada çürük dişe dolgu yaptırmak başka bir kaynakta da kişinin yaşamına dair duyduğu endişe olarak ifade edilmektedir. Bunlar ilişki, iş ya da sağlık pek çok önemli ve farklı konular olabilir. Rüyada diş dolgusu yaptırmak bu anlamda tek başına yorumlanabilecek bir durum değildir. Bu nedenle görülen rüyanın öncesinde ve sonrasında olan şeyler de önemlidir.

Rüyada dişine dolgu yapıldığını görmek kişinin bir hastalığına şifa bulması olarak yorumlanır. Ayrıca uzun bir süredir beklediği bir konuda güzel haber almaya da yorumlanır. Bununla birlikte zahmet vererek uğraşılan bir konuda zafere ve güzel bir sona ulaşmaya yorulur. Rüyayı gören kişinin borcu varsa çevresinin desteğiyle bu borçtan kurtulmasına yorulur. Diş dolgusu kişinin işlerinde kısa süreli de olsa bir sıkıntı yaşamasına ve daha sonra bu sıkıntılardan daha da güçlenerek çıkmasına yorulur.

Travma ve çürük gibi faktörler; dişlerin iç bölümlerindeki pulpanın yani sinirlerin iyileşmeyecek şekilde zarar görmesine sebep olur. Bu durumun neticesinde ise kanal tedavisi ve dolgu kaçınılmaz hale gelir. Kanal tedavisi ve dolgu aşamasına ulaşmamak için ağız ve diş sağlığı oldukça önemlidir. Günümüzde diş ve ağız sağlığına çok fazla dikkat edilmediğinde sorunlar kısa sürede ortaya çıkar. Bu şikayetlerin hafife alınması ve tedavi edilmemesi durumunda ise dolguya ve hatta kanal tedavisine uzanan işlemler gerekebilir. Dolgu Dolgusu Yapılırken Acır mı? Ayrıca kanal tedavisi uygulanmadığında ise dişlerin çekilmesi gerekebilir.

Diş dolgusu, anestezi altında yapılmaktadır. Bu sebeple de anestezi etkisi geçmeden yemek yemek, dil ya da dudak ısırmaya yol açabilir. Anestezinin etkisinin geçip geçmediğini kontrol etmek için dudak ya da dili ısırmak oldukça yanlıştır. Çünkü uyuşukluk sırasında hafif gibi görünen ısırmalar daha güçlü olabilir. Uyuşukluk durumunu, parmağınızla dudağınıza dokunarak test edebilirsiniz. Çoğunlukla üst çene operasyonlarından sonra 3 saatte anestezi etkisi geçmektedir. Alt çene arka grup dişlerde bu uyuşukluğun geçme süresi 5-6 saate kadar uzayabilir ancak bu süreler kişiden kişiye değişmektedir.Ön dişler, çeşitli sebeplerle çürüyebilir ya da kırılabilir. Bu alanda meydana gelen çürükleri iyileştirmek için estetik dolgu yöntemleri uygulanır.

Dolgu maddeleri, günümüzde teknolojik yöntemlerle sağlanmaktadır. Bu maddelerin büyük bir kısmı dişe tutunmaktadır. Yapışma yöntemleri daha nadir tercih edilir. Bu sebeple de hekim dolguyu yaparken bazı önlemler almalıdır. Bu önlemler, koruyucu oyukların hazırlanması ile sağlanır. Dolgu yaparken en önemli faktör, en sağlıklı ve en uygun kavitelerin hazırlanması ve diş şeklinin korunmasıdır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2285