Rüya tabiri ara

Rüyada Deniz Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Mayıs 20, 2019 - Okuma süresi: 10 dakika

Rüyada Deniz Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyada mavi deniz görmenin manası farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Eğer deniz temiz ve sakin ise:

 • Rüyasında deniz gören kişi eğer bekar ise yakın zamanda iç huzurunu bulacağına ve iç huzurunu bulduktan sonra ruh eşine kavuşacağı anlamına gelmektedir.
 • Rüyasında deniz gören kişi eğer erkek ise yakın zamanda tüm dertlerinin biteceğine ve refaha kavuşacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında deniz gören kişi eğer evli ve çocuklu ise sağlık durumlarının düzeleceğine ve ailenin üzerindeki kara bulutların dağılacağına işaret etmektedir.
 • Rüyayı gören kişi uzun süredir sıkıntıda ise geçeceğine işaret eder.

Rüyada Mavi Deniz Görmek

Rüyada mavi ve berrak deniz görülmesi Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre oldukça hayırlı ve güzel anlamlar taşımaktadır. Buna göre yeni bir hayatın başlayacağına ve eski günahlardan arınacağına işaret etmektedir. Kişi yeni fırsatlarla karşılaşacak ve eski hayatının kötülüklerinden kurtulacaktır. Yeni ve temiz hayata başlayacağına yorumlanmaktadır. Mavi deniz her zaman temizliğe ve sevgiye işaret etmektedir. Kişinin yakın zamanda bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculukta hayatını değiştirecek deneyimler yaşayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Mavi Denize Bakmak

Rüyada deniz manzarası görmek yakın zamanda mutlu bir hayatın başlayacağına işaret etmektedir. Özellikle yeni, sakin ve temiz hayatın özlemini çeken kişiler için bu durumun başlayacağına işaret etmektedir. Bu kişilerin zihnini ve bedenini temiz tutması, kendine ve maneviyatına inançlı olması neticesinde yeni ve temiz hayatının başlayacağına ve izlediği deniz kadar sakin olacağına işaret ettiği söylenmektedir. Deniz görmek her zaman için hayra yorulmamaktadır. Eğer deniz oldukça dalgalı ve koyu ise kişinin çözmesi gereken sorunlarla karşılaşacağına delalet etmektedir. Denizin dalgalı ve sisli olması büyük bir kargaşanın yaşanacağına ancak bu kargaşanın yakın zamanda geçeceğine işaret etmektedir. Bu rüya yorumuna göre yaşanan olumsuzlukların yeni bir hayırlı kapı açmak için yaşanması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Deniz Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada deniz görmenin psikolojik anlamı rüyada görülen denizin yapısına göre değişmektedir:

 • Eğer deniz sakin ve güzel ise, hava güneşli ise kişinin oldukça huzurlu ve sakin olduğuna ya da sakinliğe ihtiyaç duyduğuna işaret etmektedir. Bu kişi eğer gerçek hayatı zorluysa bile içten içe etkilenmediğine ve güçlü durduğuna işaret etmektedir.
 • Deniz sisli ve yağmurlu ya da koyu bir hava hakim ise kişinin kafa karışıklığı yaşadığına ve zorlu dönemlerden geçtiğine işaret etmektedir.
 • Deniz kişinin iç dünyasını yansıtmaktadır. Kişi denizi nasıl görüyorsa, iç dünyası da bu şekildedir. Genellikle bu tür yorumlar, kişinin kendini analiz etmesi için önem teşkil etmektedir.

Rüyada Deniz Görmek Neye Yorumlanır?

Rüyada aydınlık deniz görülmesi Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre oldukça hayırlı olmaktadır. Deniz; yakın zamanda kişinin aydınlanacağına ve refaha kavuşacağına işaret etmektedir.

 • Eğer rüyasında deniz gören kişi evli ise ve deniz parlak ve güzelse kişinin mutlu ve uzun bir evliliğinin olacağına işaret eder. Eşinin sadık ve sevecen olduğuna işaret etmektedir.
 • Rüyasında deniz gören kişi eğer bekar ise yakın zamanda aşkı bulacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında deniz gören kişi eğer iş arıyorsa, yakın zamanda çok güzel fırsatlar ile karşılaşacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında denizi çok güzel gören ve çalışan kişiler, yakın zamanda iş değiştirebilir.

Rüyada Berrak Deniz Görmek

Rüyada temiz deniz görmek ne anlama gelir İmamı Gazali (r.a) yorumunda; oldukça hayırlı olarak anlatılmaktadır. Temiz deniz kişiye yakın zamanda para geleceğine işaret etmektedir. Kişi yakın zamanda zenginlik ve bereket içinde yaşayacağına işaret etmektedir. Temiz denizde yüzdüğünü gören kişiye yakın zamanda manevi bir işaret de gelecektir. Temiz denize ayaklarını soktuğunu gören kişi yakın zamanda oldukça mutlu olacaktır. Rüyada deniz görmek; kuvvetli ve adil olunacağına işaret etmektedir. Özellikle mal ve mülk kazanılacağına işaret etmektedir. Eğer kişi kendini denizde çırpınırken görüyorsa, kötü zamanlar geçirdiğine ve nefes almak için biraz uzaklaşması gerektiğine işaret etmektedir. Su, bütün dertleri götüren bir yapıdadır. Bundan dolayı denizde boğulduğunu gören kişinin kendini akışına bırakması ve en hayırlısı için dua etmesi gerekmektedir.

Rüyada Denizin Dibini Görmek

Rüyada denizin dibini temiz görmek tüm dertlerin ortadan kalkacağına, yakın zamanda bolluk, bereket ve huzura kavuşulacağına işaret etmektedir. Denizin derinliklerine inip çıkmak ise dünya nimetlerine ve dünya nimetlerinden sonuna kadar faydalanmaya işaret etmektedir. Denizden kum çıkarmak ise uzun ömürlü çocuğa işaret etmektedir. Denizi baştan sonra gezmek ise esenliğe ve huzura ulaşmaya işaret etmektedir. Özellikle denizin dibi temiz ise kişinin yakın zamanda huzura kavuşacağına işaret etmektedir. Mala ve paraya, mülke işaret etmektedir. Denizden su alan kişiler ise Allah’tan gelecek olan ihsana işaret etmektedir.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada hırçın deniz görmek özellikle kişinin yakın zamanda bir dert ile boğuşacağına ancak bu dertlerden tez zamanda kurtulacağına işaret etmektedir.

 • Rüyasında dalgalı ve hırçın deniz gören kişi eğer bekar ise yakın zamanda bekarlık sebebiyle sorunlar yaşayacağına ve yaşadığı sorunların onu en kısmetli eşine yönlendireceği anlamına gelmektedir.
 • Eğer dalgalı ve koyu renkli deniz gören kişi evli ise, evliliği için bazı sorunların meydana gelebileceğine ancak kısa zamanda hayırlı bir şekilde çözüleceğine işaret etmektedir.
 • Dalgalı deniz bazı durumlarda denizi temizlemek için gereklidir. Rüyasında bunu gören kişi de yakın zamanda tüm dertlerinden ve tasalarından arınacağına işaret etmektedir.

Rüyada Deniz Kenarında Ev Görmek

Deniz kenarında ev rüyası görmek aile özleminin ve mutluluk özleminin yakın zamanda sona ereceğine işaret etmektedir. Özellikle zorlu bir dönemden geçen kişilerin gördüğü deniz kenarında ev görmek; yeni girişimlere ve iç huzurun yakın zamanda bulunacağına işaret etmektedir. Kişinin içinde bulunduğu sorunlara ve problemlere karşı çözüm bulacağına da işaret etmektedir. Kişinin hayatı ile ilgili değişiklikler yapacağına; sevinç ve mutluluk duyacağına işaret eder.

Rüyada Deniz Görmek İhya

Rüyada deniz görmek diyanet yorumu genel olarak oldukça hayırlı olmaktadır. Kişi sıkıntı olduğu günlerde deniz görmektedir. Bu rüya dertlerinin kaybolacağına dair manevi bir destek alınacağınaa işaret etmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında deniz gören kişinin yakın zamanda tüm dertlerinden kurtulacağına ve hayatının düzene gireceğine işaret etmektedir. Rüyasında deniz gören kişi birçok zorlukla savaşıyor olsa bile yakın zamanda bu sorunlarından kurtulacağına dair işaret olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Gri Deniz Görmek

Rüyada yağmur yağarken deniz görmek kişinin yaşadığı tüm dertlerin bir sebep yüzünden olduğuna işaret edilmektedir. Kişi, yaşadığı tüm sorunlardan sonra oldukça hayırlı bir kapıya ulaşacaktır. Rüyasında deniz gören kişiler genellikle kısa sürede maddi anlamda da berekete ve bolluğa ulaşacaktır. Dünyevi kazançların yanı sıra kişinin maneviyatına da düşmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Deniz rüyası birçok farklı şekilde yorumlanmaktadır. Ancak su her zaman temiz ve tüm kargaşayı götüren bir anlam taşır. Rüyasında deniz gören kişilerin yakın zamanda iyi olacağına ve hayırlı haberler alacağına delalet etmektedir.