Rüya tabiri ara

Rüyada Dayı Görmek

Kasım 22, 2018 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada Dayı görmek, bir kişinin rüyasında dayı görmesi, anne taraflarından olan akrabaları olarak değerlendirilir. Rüyada dayı görmek, kişinin anne tarafı akrabaları tarafından çok sevildiğine, el üstünde tutulduğuna, onlardan bir zarar görmeyecek şekilde tabir edilmiştir. Rüyada dayı görmek, geleceği düşünmek gelecek için plan yapmak anlamında da yorum yapılır. Gelecekle alakalı sıkıntıları önlemek amacı ile daha sıkı çalışmak, önlem almak, tedbir almak gibi anlamlar ifade edilmektedir.

Rüyada dayı görmek, sevineceğiniz haberlere işaret eder. Zorlu işlerin güçlüklerin üstesinden gelmeye yorumlanır. Mutlu haberler almaya, şevkle işleri yapmaya işaret eder.Sevinilecek güzel gelişmelere, düğün, mezuniyet, yeni bir işin kurulması gibi olayların yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada dayı kızı görmek, çok yakınınızdan güzel bir destek alacağınıza işaret eder. Kendi dayınızla kavga ettiğini görmek, mal yüzünden aile arasında çıkacak tatsızlıkları belirtir.

Rüyada dayı ile tartışmak, miras yolu ile size düşecek paydan daha azının elinize verilmesini simgeler.

Rüyada dayı oğlu görmek, işlerinizi başarıyla yapacağınızı gösterir. Kendi dayının güldüğünü görmek, Başarılara ulaşacağını işaret eder.

Rüyada neşeli dayı görmek, maddi birikim yapmayı belirtir. Annenizin kardeşini görmek, anne tarafından gelecek desteği simgeler.

Rüyada sakat dayı görmek, araba yolculuklarına dikkat etmeniz gerektiği belirtilir. Rüyada dayının sakat olduğunu görmek, işinizin beklenen olumlu sonucu vermeyeceğini gösterir.

Rüyada kendinizi dayı olarak görmek, çevrenizde gerçek dostların olduğunun işaretini verir.

Rüyada ölmüş dayı görmek, dayınızın ölmüş olması onun ömrünün uzayacağının haberini verir. Dayı ile gezmelere gitmek yapılacak oluşumun ertelenmesidir. Dayınızın kızgın öfkeli olduğunu görmek bir hata yapmamak için büyüklerinize danışmalısınız.

Rüyada yaşlı dayı görmek, dayınızı kendi evinizde görmek mal ile ilgili konuşmaların geçeceğini belirtir. Kıramayacağınız kişilerin sizden para isteyeceklerine yorumlanır. Rüyada bayram olup dayının elini öpmek bekarlar için evlenmeyi belirtir. Evliler için çocuk sahibi olunacağını ifade eder. Dayıyı uzak bir yere giderken uğurlamak rüyayı bu şekilde görmek yabancı ülkelere gitmeyi ifade eder.

İslam alimleri rüyasında dayı gören kişiler şu yorumları getirmişlerdir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Rüyasında dayısını gören kişi mevki, makam olarak yükseleceği, gelecekte daha iyi yerlere gelmek için çaba sarf ettiği, geldiği işinde hak adalet çizgisinde ve alın teri il para kazanacağı olarak değerlendirmişlerdir.

Rüyada dayı oğlu görmek, rüya sahibi için çok konuşulan, hakkında çok iyi yorumlar yapılmayan, kendisinden kimsenin ummadığı bir iş yaparak çevresindekilerin kendisinden soğumasına neden olacağı şeklinde yorumlanır. Bundan dolayı kişinin bazı hatalarından ve günahlarından vazgeçmeye, kendini düzeltmeye yönlendirmelidir. Geçmişte olan bir hatanın gün yüzüne çıkacağı, gizlenmiş olan bir yalanın ortaya çıkacağı şeklinde de yorumla getirilmiştir.

Rüyada dayı kızı görmek, bu rüyanın yorumu, bolluğa, berekete, geçim sıkıntısının biteceğine, borçların biteceğine, beklenen bir işin olumlu yönde sonuçlanacağına yorumlanır. rüyayı gören kişinin mesleğinde yükseleceği bundan dolayı daha dikkatli ve adaletli davranması gerektiğini ve günah işlememeye özen göstermesi olarak değerlendirilir.

Rüyada dayıyla kavga etmek, rüya sahibin hayatında olumsuz olayların olacağına, mal varlığında azalmalar olacağına, psikolojik olarak sıkıntılı bir döneme gireceğine anlamına gelir. Ailesi ve arkadaş çevresi ile sıkıntılar yaşayacağına, iş yerinde problemler olacağı şeklinde tabir edilir. Kişinin dini anlamda yaşantısını düzeltmesi gerektiğine, ibadetlerine, yardım faaliyetlerine önem vermesi gerekmektedir.

Rüyada dayıya sarılmak, Ticari olarak kazanç anlamına gelmektedir. Zenginliğin artacağına, ticari ilişkilerin kuvvetleneceğine, gelecekte daha rahat bir yaşam sürüleceği, evlilikte eşinden yana yüzü gülmesi olarak bilinir. Rüya sahibi için çocuklarının hayırlı birer evlat olacağı onların hayrını göreceği, faydalı bir ailesi olacağı yönünde bilinmektedir.

Rüyada dayıyla konuşmak, gün geçtikçe feraha ve huzura erecek olmaktır. Rüyayı gören kişinin yaşadığı sıkıntılara sabretmesi olarak, mükafat alacağı ve bu mükafattan uzun bir faydalanacağı yönünde yorumlanır. Uzun bir süre maddi olarak problemlerin olmayacağı, bununla bağlantılı olarak sadaka ve zekat konularına önem verilmesi gerektiği yönünde değerlendirilmektedir.

Rüyada ölmüş dayı görmek, büyük bir fırsatın kaçırıldığı, kişinin önemli bir kısmetten nasibini alamadığı, büyük bir şansı yakalayıp değerlendirilemediği anlamlarına gelmektedir. Hayatta belki de bir daha ele geçmeyecek olan bir tarihi fırsatı tepmek, hayatta insanın karşısına çıkan fırsatları iyi değerlendirmesi gerektiği yönünde ifade edilmiştir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2150