Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Dana Görmek Ne Anlama Gelir?

Haziran 6, 2020 - Okuma süresi: 9 dakika

Rüyada dana görmek kişilerin bolluk ve berekete kavuşacağına delalet etmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada dana görmek kişinin yönetim, mal ve risalet yönünden bolluğa erişeceği, iyi bir geleceğe sahip olacağı ve bol menfaat anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Dana Görmek

Rüyada dana görmek kişinin niyetli ve hayırlı bir kimse olduğuna yorulmaktadır. Bunun dışında rüyasında dana gören kimselerin şu kişilik özelliklerine sahip olabilecekleri belirtilmektedir.

 • Çevresinden takdir alan,
 • Dürüst ve sözüne güvenilen,
 • Neşeli ve hayat dolu,
 • Hayattan keyif almasını bilen ve
 • Eğitimli asil kimseler olacaklarına işaret etmektedir.

İbn-i Sirin (r.a) rüyada dana görülmesinin bereketli günlerin geleceğine işaret edeceği şeklinde rüyayı yorumlamaktadır.

Rüyada Dana Satın Aldığını Görmek

Rüyada dana satın aldığını görmek kişinin üzüleceğine işaret etmektedir. Günün farklı saatlerinde görülen bu rüyanın farklı anlamları bulunmaktadır.

 • Sabah vakitlerinde dana satın aldığını görmek, işlerle ilgili üzücü bir olayın gerçekleşeceğine delalet etmektedir.
 • Öğlen vakti dana satın aldığını görmek, kişinin sağlığı ile ilgili endişe verici gelişmelerin meydana gelebileceğini işaret etmektedir.
 • Akşam vakti sana satın aldığını görmek, kişilerin evlilik hayatlarında ve aile ilişkilerinde sıkıntı yaşayacaklarını ve üzüleceklerini göstermektedir.

Rüyada Dana ile Yolculuk Yaptığını Görmek

Rüyada dana ile yolculuk yapmak kişinin sağlığını kazanacağına delalet etmektedir. Erkeklerin dana ile yolculuk yaptıklarını görmelerini sağlığın yanı sıra işlerde düzelmeler olacağı anlamlarına da gelmektedir. Kadınların rüyalarında danaya bindiklerini görmeleri, eşleri ile aralarındaki maddi kaynaklı sorunların giderileceğine ve işlerin yoluna girmesi ile aile ilişkilerinin de düzeleceğine delalet etmektedir.

Rüyada Dana Ölüsü Görmek

Rüyada dana ölüsü görmek kişilerin yaşamlarında kalıcı değişiklikler meydana geleceğini göstermektedir.

 • Rüyasında dananın kesilerek öldüğünü gören kimselerin kısmetinin açılacağı ve hayırlı bir eş ile evleneceklerine işaret etmektedir. Yaptıkları bir iş içinde kısmetlerinin açılacağı anlamına gelen bu rüya, kişilerin evliliklerinin huzur bulacağı anlamına da gelmektedir.
 • Rüyada hastalanarak ölen dana görmek, kişinin sevdiği birinin hastalık ve benzeri bir musibet yüzünden sıkıntı çekeceğine işaret etmektedir.
 • Rüyada kaza sonucu ölen dana görmek, bireylerin hayatlarında aniden düzenin değişeceğine ve birden olayların daha karmaşık bir hal alacağına işaret etmektedir.
 • Rüyada yediği yiyecekten zehirlenerek ölen dana görmek, kişilerin sağlıklarında ciddi sorunlar meydana gelebileceğine delalet etmektedir.

Rüyada Yeni Dana Satın Aldığını Görmek

Rüyada yeni dana satın aldığını görmek kişilerin hayırlı bir işe gireceklerine işaret etmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyada dana görmek kişilerin bolluk ve bereket kazanacağı anlamına geldiğini belirtmektedir. Yeni bir dana aldığını gören kişi, yeni bir işe başlayacağını ve bu işten kar elde edeceğini göstermektedir. İşleri olan kimselerin işlerin ilerleme kaydedeceği ve terfi alacağı anlamalarına da gelen rüya ayrıca işlerin zengin bir kimse tarafından destekleneceğine de işaret etmektedir.

Rüyada Dananın Kovaladığını Görmek

Rüyada dananın kovaladığını görmek bireylerin maddi sıkıntılar yaşayacağı ve karşılarına çıkan fırsatları iyi değerlendiremeyeceği anlamlarına gelmektedir. Karşılaşılan iş, evlilik ve hayallerini gerçekleştirmek ile ilgili olan fırsatların bireylerin yanlış kararları yüzünden kaçırılacağına ve üzüntü duyulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Dana

Rüyada Dana Kafası Görmek

Rüyada dana kafası görmek kişilerin hayırlı bir işe öncülük edeceklerini göstermektedir. Rüyada dana kafası görmenin diğer anlamları şunlardır.

 • Gündüz vakti rüyasında dana kafası gören erkeklerin bir evliliğe madden destek olacakları anlamına gelirken aynı rüyayı kadınların görmesi, evlenecek olan bireylerin aralarının rüyayı gören kişi tarafından yapılacağına işaret etmektedir.
 • Öğlen vakti rüyasında dana kafası gören erkeklerin iş yerinde kazanç elde edecekleri belirtilirken kadınların bu rüyayı görmeleri aile ilişkilerinin iyileşeceği anlamında yorumlanmaktadır.
 • Akşam vakti rüyasında dana başı gören erkek, eşi ile ilgili sorunların çözüleceği ve aile içi sıkıntıların son bulacağı anlamlarına gelirken kadının bu rüyayı görmesi eşiyle olan dargınlığın son bulacağı anlamına gelmektedir. Bekar kadınların akşam vakti rüyalarında daha kafası görmeleri, hayırlı bir kısmet ile karşılaşacaklarını ve Allah korkusu olan bir eşe sahip olacaklarını göstermektedir.

Rüyada Dananın Saldırdığını Görmek

Rüyasında dananın saldırdığını görmek kişilerin işlerinde küçük rakipleri olacağını ve karşılaşmalarda rakiplerini yenecekleri olarak yorumlanmaktadır. İş alanında kar elde edileceği ve işlerin yükseleceği anlamına gelen rüya, genç erkeklerin görmesi halinde istedikleri kızlar evlenebilecekleri anlamına gelirken rüyayı genç kızların görmesi, aile ilişkilerinde söz sahibi olacakları anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Dana Eti Görmek

Rüyada dana eti görmek kişinin çalışkanlığına işaret etmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada dana eti görmek kişinin çalışkan ve işini bilen bir kimse olduğuna ve işlerin yoluna gireceğine delalet etmektedir. Kişilerin evlerinde bereket ve rızıklarında artış görecekleri anlamlarına gelen rüya ayrıca kişilerin üzerinde uzun süredir çalıştıkları konularda başarıya ulaşacaklarına işaret etmektedir.

Rüyada Sarı Dana Görmek

Rüyada sarı dana görmek kişilerin hayallerinin gerçekleşeceği anlamına gelir.

 • Genç erkeklerin rüyalarında sarı dana görmeleri, hayırlı ve hanım hanımcık bir kız ile evlenecekleri ve mutlu bir yuva kuracakları anlamına gelmektedir.
 • Genç kızların rüyalarında sarı dana görmeleri saygın bir eşe sahip olacaklarına işaret etmektedir.
 • Evli kişilerin rüyalarında sarı dana görmeleri, hayallerinin gerçekleşeceği ve yaşadıkları sıkıntıların son bulacağı anlamına gelmektedir.

Eşi vefat eden kişilerin rüyada dana görmek ile eşlerinin rızasını kazandığının bildirildiği şeklinde yorumlanmaktadır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1267