Rüya tabiri ara

Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek

Aralık 31, 2018 - Okuma süresi: 14 dakika

Rüyada cumhurbaşkanı görmek, genellikle ülke için olacak bazı olaylara tabir edilmektedir. Rüyada cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı görmek, Buna göre ülkede yeni bir iş gerçekleşmesi ya da seçimlerin ertelenmesi gibi bir tabir yapılabilir. Ayrıca çok sayıda İslam alimine göre rüyada cumhurbaşkanını görmek kişinin tüm sorunlarını ortadan kaldıracak bir güce ulaşmasına tabir edilmektedir. Ayrıca bazı alimlere göre büyük birinden alınacak maddi bir yardıma da tabir edilebilir. Bazı yorumculara göre ise sıkıntı içindeki rüya sahibinin kısa sürede ummadığı bir şekilde çabucak sıkıntılarından kurtulması anlamına gelmektedir.

Rüyada cumhurbaşkanını görmek, Cafer-i Sadık (r.a)’a göre bu rüya kişinin hayatında yolunda gitmeyen olayların çözümünün olmadığına ve bu nedenle hayatında bazı şeylerin değişmesi gerektiğine tabir edilmelidir. Ayrıca çok sayıda alime göre cumhurbaşkanı ülke için olacak bazı olumsuz olaylara yorulmaktadır. Yakın zamanda ülkenin bir savaşa dahil olması ya da bazı kaza olaylarının yaşanması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada cumhurbaşkanının koruması olduğunu görmek, bazı alimler ise bu rüyayı sıkıntı atmak olarak yorumlar. Rüyada cumhurbaşkanını koruduğunu görmek, bazı alimlere göre ise ülkede yaşanacak bazı doğa olayları nedeniyle üzüntü yaşanması anlamına da gelmektedir. Fakat bazı yorumculara göre ise kişinin halledilmesi gereken bir iş için beklediği haberin gelmemesi ve umut beslememesi gerektiği de tabir edilmektedir.

Rüyada cumhurbaşkanına sarılmak kişinin çok büyük bir yardıma ihtiyacı olduğuna tabir edilmektedir. Ayrıca büyük ve önemli bir haber almaya ve bu haber ile hayatının son derece değişeceğine ve renkleneceğine de tabir edilmektedir. Bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin yakın zamanda bir erkek evlat sahibi olmasına dalalet etmektedir.

Rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak ne anlama gelir? Devlet kapısında beklenen bir işin gerçekleşeceğine ve bundan dolayı büyük bir sevinç yaşanmasına tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda dini yorumcuya göre bu rüya tayin çıkmasına ya da bir göreve atanmaya da yorulmaktadır.

Rüyada cumhurbaşkanı öpmek özlemle beklenen bir haberin çok kısa bir süre içinde duyulacağına tabir edilmektedir. Haberin alınması ile birlikte kişinin hayatına renk geleceğine ve bu sayede tüm dertlerinin son bulacağına tabir olunur. Ayrıca bazı yorumculara göre ise kişinin bozuk olan ruh halinin düzlemesine tabir olunur.

Rüyada cumhurbaşkanını hasta görmek farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Özellikle bazı yorumcular bu rüyayı devletin iç süzeninde yaşanan bazı olayların ülkeye duyurulması ve bu nedenle kargaşa çıkması olarak tabir edilmektedir.

Rüyada cumhurbaşkanından para almak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle kişinin yakın zamanda bir devlet görevine atanmasına ya da memur olmasına tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda yorumcuya göre ise bu rüya devletin borçlanmasına ve bu nedenle halkın geçim sıkıntısı çekmesine de tabir olunmaktadır.

Rüyada cumhurbaşkanı ile tokalaşmak kişinin bir yerden beklediği bir haberi almasına ve bu sayede bir iş anlaşması yapmasına tabir edilir.

Rüyada cumhurbaşkanı olduğunu görmek, sıkıntıların bir anda sona ermesi, sizi üzen birinin pişman olmasına ve hayal kırıklarının son bulmasına yorumlanır. Çekilen cefalardan kurtularak artık gelecek endişesi de biter. Hayalleriniz ardın sıra gerçekleşebilir. Kararlı olduğunuz yolda emin adımlar ile ilerleyerek kendinizi herkese ispat edebilirsiniz. Çalışan kişilerde mevki makam yükselmesi anlamına da gelir.

Rüyada Cumhurbaşkanı ve Eşini Görmek
Maddi yönden imkansızlıkların aşılmasına ve ekonomik yönden güçlenmeye yorumlanır. Hakkınız olan kazanca erişebilirsiniz. Eğer bekarsanız çok otoriter ve bir o kadar da sevilen biri ile evlenebilirsiniz. Evleneceğiniz kişi ailenizin onayını kolayca alabilir. Evli olanlar ise çocuklarından yana çok şanslı olurlar, onların başarıları ile mutlu olabilir ve gurur duyabilirsiniz.

Rüyada Cumhurbaşkanını Hasta Görmek
İç sıkıntılardan kurtulmak ve parlak bir istikbale yorumlanır. Eğer evrak ve belge işleriniz varsa bunlar sorunsuz tamamlanabilir ve bir haber zamanında size ulaşabilir. Aslında çok fazla kuruntu yaptığınızı anlayabilirsiniz ve boşuna endişelendiğinizin farkına varabilirsiniz.

Rüyada Eski Cumhurbaşkanı Görmek
Bir zamanlar yarım kalan işler, plan ve projelerin yeniden gündeme gelmesi ile birlikte hırslanmak ve kısa sürede tüm sorumlulukların üstesinden gelmek şeklinde yorumlanır. Başladığınız bir işi kolayca tamamlayacak ve layığı ile sürdürebileceksiniz. Yeni iş kurmak isteyenler de kısa zamanda başarıya nail olabilirler.

Rüyada Cumhurbaşkanı İle Tokalaşmak
Devlet dairesinde bir işiniz kolayca tamamlanabilir, resmi dairelerde işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer mahkeme ve dava konuları varsa önemli gelişmeler olabilir. Yüzünüzü sevindirecek haberler alabilirsiniz. İş arayanlar için de hayırlı bir iş bulmak ve kariyer hayatına farklı bir yön vermek demektir.

Rüyada Cumhurbaşkanının Elini Öpmek
Hem eğitim hem de iş hayatında yükselişe geçmek, sizinle gurur duyulacak bir başarı sergilemek demektir. Kariyerinizde hızlı bir yükseliş yaşayabilirsiniz. Bir anda tüm kapılar size açılabilir ve elinizi attığınız işten hayır görebilir, iyi niyetli insanlar ile karşılaşabilirsiniz.

Rüyada Cumhurbaşkanı İle Yemek Yemek
Büyük bir kurtuluş ve refaha erişmek, kısmetlerinin çoğalması ve murada ermek olarak yorumlanır. Bugüne kadar çok istediğiniz bir şey gerçekleşebilir ve sonrasında tebrikler alabilirsiniz. Önemli birinin de yardımı ile birlikte işleriniz yoluna girebilir.

Rüyada Cumhurbaşkanı İle Konuşmak
Murada ermek ve dileklerin kabul olmasına, karşınıza hayırlı insanlar çıkmasına yorumlanır. Maddi yönden büyük bir zenginlik olabilir. Birinin kol kanat germesi ile birlikte hayatınız düzene girebilir. Size verilen müjdeli haberler de şu günlerde umutlarınızı artıracaktır.

Rüyada Cumhurbaşkanı İle Telefonda Konuşmak
Resmi kurumlarda sıkıntı yaşayan kişilerin işlerinin sorunsuz bir şekilde çözülmesine, hak edilen konuma yükselmeye yorumlanır. İş başvuru ya da başka başvurular yapan kişiler de yakında telefon ile alacakları haberle birlikte çok sevinebilirler.

Rüyada Cumhurbaşkanı Seçilmek
Rahat ve sağlık sıhhat dolu bir hayat sürmek, sevilip sayılmak olarak yorumlanır. Başkaları sizden övgü ile bahsetmeye başlayabilirsiniz. Azmin sonunda çok büyük bir yükseliş olabilir. Aslında sizden herkesin beklediği bir başarıya da imza atabilirsiniz.

Rüyada Cumhurbaşkanının Eve Gelmesi
İş hayatınızın düzene girmesi ile birlikte aile hayatında da mutluluğun artması ve rızkın çoğalmasına yorumlanır. İşlerinizi düzene sokmanız ve gelirinizi arttırmanız ile birlikte aileniz çok sevinebilir. Onlara karşı görevlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Rüyada cumhurbaşkanı görmüş olmak hangi anlamları karşılıyor olabilir?
-Rüya sahibi gerçekte, güçsüz ve zayıf bir konumdadır. Bu noksanlığı rüyasında cumhurbaşkanı ile samimi bir yakınlığının bulunduğu bir rüya ile telafi etmiştir.

-İlişkilerimizde önemsenmeyen taraf olmanın itirazını rüyamızda cumhurbaşkanı ile aynı konum veya yeterlilikte olduğumuz bir rüya aracılığıyla göstermiş sayılabiliriz.

-Bir konuda yardım ve destek arayışımız ön plandadır. Bu yüzden imkan ve koşulları yaratma, tedarik etme gücüne sahip figürler üzerinden bu arayışımıza bir yanıt bulmak istemişizdir.

Çoğu örnekte, cumhurbaşkanı rüyaları güç arayışı ve yetkin bir konumda olmaya duyulan arzunun yansımalarıdır. Başkalarından görmeyi umduğumuz onay ve kabul, kendini başkalarına ispat etme çabası rüyada cumhurbaşkanı görmüş olmanın en muhtemel nedenleridir. Bu yönüyle aşağılık kompleksi geliştirmiş olabileceğimiz meselelere ışık tutan cumhurbaşkanı rüyaları düşük bir özgüven ve güçsüzlük belirtileri de sunmuş olur.

Tipik bir süperego temsilicisi olan cumhurbaşkanı, otorite ile olan ilişkimizi açığa vuran göstergelerle doludur. Üstlerimiz ile olan ilişkilerimiz, güçlü-zayıf rollerinden hangisine yakın duruyor olduğumuz, toplum norm ve kuralları ile olan ilişkimizin mahiyeti bu tür imgeler yoluyla rüyamızda ifade alanı bulmuş olabilir.

Rüyada bir cumhurbaşkanın öldüğünün görülmüş olması veya bu yönde bir haber alınması, süperego baskısından kurtulma yönünde bir arzuyu ifade ediyor olabilir. Dayatılmış olana duyduğumuz itiraza işaret eden bu tür rüyalar kural ve otorite baskısından kurtulma arayışımıza işaret edebilecektir. Bizleri sınırlayan kural ve normlardan, gelenek ve aile baskısından arınıp, daha özgür ve rahat hareket etme ihtiyacımızı baba, patron, devlet yöneticisi, müdür ve benzeri otoriter figürlerin ölümünü sahneleyen rüyalar yoluyla dile getirmiş olduğumuz varsayılır.

Bir cumhurbaşkanıyla samimi bir yakınlık geliştirmiş olduğumuz rüya örnekleri, aşağılık kompleksi belirtileri olarak yorumlanabilir. Bir cumhurbaşkanıyla birlikte yemek yemek, kol kola gezmek, arkadaşlık etmek gibi temaları işleyen rüya örneklerinin çoğu bu türdendir. Başkalarıyla olan ilişkilerimizden edinememiş olabileceğimiz kabul ve saygınlığı rüyamız güç sahibi figürler vasıtasıyla telafi etmiş olabilir.

Bir cumhurbaşkanıyla birleşmeye (sevişmek, sarılmak, öpüşmek) sahne olmuş rüya örnekleri, temin etmeyi arzuladığımız güç, saygınlık ve otoritenin göstergeleridir. Bu tür düşlerde rüya sahibi, cumhurbaşkanının sahip olduğu güç, saygınlık, otorite, imkan veya popülariteyle psikolojik bir birleşme arzu ve arayışını dile getirmiş farz edilir.

Rüyasında cumhurbaşkanı olduğunu / cumhurbaşkanı adayı olduğunu görmüş olan rüya sahibinin bir mesele üzerinde daha fazla kontrol ve inisiyatif sahibi olma arayışında olduğu iddia edilebilir. Bir diğer olasılıkta bu tür düşlerin, büyüklenmeci (*grandiyöz düşünce) düşüncelere sahip oluşu ele verdiği söylenebilir. Bir konuda abartılı talepler geliştirmiş olabilir, kendimize ulaşılması güç hedefler belirlemiş olabiliriz!

Devlet yöneticileri sahip oldukları olanak, güç, yetki ve kontrol vasıtasıyla başkalarına belli norm ve kuralları dayatma imkanına sahiptirler. Bu yüzden, rüyada bir cumhurbaşkanını öldürmek, onunla tartışmak veyahut kavga etmek, üzerimizdeki gelenek, aile, toplum veyahut diğer türlü otorite baskısını ele verebilir. Bir konuda özgür ve rahat hareket edemeyen rüya sahibi, kendisini kısıtlayan koşullara olan itirazını bir süperego temsilcisine (baba, patron, müdür, öğretmen vb…) zarar verdiği bir rüya vasıtasıyla dile getirmiş olacaktır. Bu türden rüyalarda öldürme, yaralama veya zarar verme amaçlı fiiller gibi agresyon görünümleri toplum, iş hayatı veya aile baskısını ortadan kaldırmaya yönelik bir güdüyle ortadadır.

Bir cumhurbaşkanı ile el sıkışma, tanışma ve benzeri pozitif rüya örnekleri, sorunlarımıza kendi başımıza uygun çözümler getirme konusundaki sınırlılıklarımızı anlatabilir. Böyle rüyalar aynı zamanda eksikliğini duyduğumuz gerçekçilik, liderlik, yönetme becerilerinin sembolik birer telafisidir. Karakter, söz, karar ve davranışlarımıza entegre etmemiz gereken yönler temsil bulmuş olabilir. Belki de bir mesele özelinde kendi ayaklarımızın üzerinde durmamız gerektiği ima edilmiştir!

Daha iyimser bir olasılıkta ise böyle rüyaların; içimizdeki içsel güç ve potansiyelin harekete geçmeye başladığının bir göstergesi olduğu ihtimaline yer verebiliriz. Güç ve otorite timsali olan cumhurbaşkanı sembolü, benimsemeye başlıyor olduğumuz kendi içsel kaynakalrımızın (zeka, beceri, içsel uyum) sembolik görünütüsünü tokalaşma, sarılma, anlaşma gibi rüya sahneleri ile yansıtmış olabilir.

Rüyada bir cumhurbaşkanından yardım istemek veya abartılı saygı gösterilerinde bulunmak önemli sorunlar karşısında yaşadığımız tıkanıklığın bir benzetimi olarak okunabilir. Öyle ki, rüyamıza konuk olmuş kişiler mevkii, güç ve statü bakımından ne kadar üst bir konumdalarsa, gerçek hayattaki konumumuz da buna mukabil düşük ve zayıfçadır. Diğer bir olasıkta, böyle rüyaları eksik olduğumuz konuların (güç, otorite, liderlik, ün, statü) belirtileri olarak yorumlayabiliriz. Son dönem yaşantılarımız ve rüyadaki diğer ayrıntılar güç arayışında olduğumuz meselenin ne olduğu konusuna açıklık getirebilecektir.

Rüyada cumhurbaşkanın zayıf / hasta / güçsüz bir durumda görülmüş olması kendimizi başkalarına özellikle de otoriteye, otoriter veyahut üstün konumdaki kişilere kabullendirme ispat veya çabasının sembolik bir ifadesini de sunar. Rüya, Freud’un da iddia etmiş olduğu gibi bir arzu gerçekleşmesi ise, rüyada cumhurbaşkanını hasta, ağlak veya zayıf bir durumda görmüş olmayı ilgi, yardım ve destek beklentilerimizin büyüklüğü olarak anlayabiliriz. Bu tür rüyalarda güç sahibi figürleri zayıf bir vaziyete sokmuş olarak onlardan edinebileceğimiz sembolik menfaatleri umursayan bir konumda bulunduğumuzu ispat etmiş sayılırız. Bu yönüyle rüyadan çıkan anlam, zayıf durumdaki kişinin cumhurbaşkanı değil, kendimiz olduğu gerçeğine işaret edebilecektir.

Bir cumhurbaşkanından takdir, ödül veyahut hediye aldığımız görmüş olduğumuz rüya örnekleri başarı ve saygınlık açlığımızı ortaya koyabilir. Daha iyimser bir olasılıkta ise bu tür rüyaların, gerçek hayatta karşılıksız kalmış olabilecek iyilik ve başarılarımızın bir telafisini sunmuş olduğuna kanaat getirebiliriz. Bununla birlikte, rüyadaki diğer göstergelerin sağlıklı bir yorum için ayrıca irdelenmesi gerektiğini ayrıca belirtmek gerekir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1144

Rüya Sitesi Linkleri