Rüya tabiri ara

Rüyada Çocuk Görmek

Mart 28, 2019 - Okuma süresi: 12 dakika

Rüyada Çocuk Görmek, genellikle hayırlara ve iyi haberlere işaret etmekte olan bu rüya birçok yorumcu tarafından farklı bir şekilde yorumlanmıştır. Çocuk görmek bereket ve aile içerisine gelecek olan huzura da işaret etmektedir. Ayrıca rüyayı gören kişinin maddi ve manevi hayatında olumlu yönde gelişmeler olacağına da işaret etmektedir.

Rüyada küçük çocuk görmek yakın bir zaman içerisinde gelecek olan maddi kazançlara işaret etmektedir. Bunun yanı sıra bu rüya yapılan işlerin ve hayal edilen planların iyi bir şekilde sonuçlanacağına işaret etmektedir. Helal bir şekilde elde edilen kazançların rüya sahibine mutluluk ve bereket getireceğine de delalet eder.

Rüyada ikiz çocuk görmek bir yorumcu tarafından doğacak olan çocuk olarak yorumlanmıştır. Eğer rüya sahibinin çocuğu olmuyor kısa bir süre içerisinde bir çocuğu olacağına, eğer çocuğu var ise yakın çevresi veya akrabaları arasından birinin çocuğunun olacağına da yorumlanmaktadır. Rüyada görülen çocuk erkek ise yakın bir zaman içerisinde bir erkek çocuğun dünyaya geleceğine, eğer rüyada görülen kız çocuğu ise kız çocuğunun dünyaya geleceğine delalet eder.

Rüyada hasta çocuk görmek bazı yorumcular tarafından ise dünya hayatında yapılan işlerin hayırlı olduğuna, Allah katında sevilen bir kul olduğuna ve çevresi tarafından sevilen bir insan olduğuna delalet eder. Ayrıca bereketli ve bol varlıklı bir kişi ile evleneceğine işaret eden bir rüya olduğuna yorumlanmaktadır.

Rüyada engelli çocuk görmek, eğer rüyada görülen erkek çocuğun saçları kısa ise kaybedilecek olan maddi kazanç ve aile içi huzursuzluklara delalet eder. Ayrıca rüyayı gören kişinin hayatında bazı olumsuz hadiselerin gerçekleşeceğine, çevresi tarafından kötü haberlerin kendisine ulaşacağına ve gelişen bu kötü hadiseler ile rüya sahibinde bir takım psikolojik sorunlar oluşacağına işaret etmektedir. Eğer rüyada görülen erkek çocuğunun saçları uzun ise huzur, makam, şan ve şöhrete delalet eder. Rüya sahibinin yapmış olduğu işlerde başaralı biri olacağına, herkes tarafından sevilen ve sayılan bir kişiliğe uluşacağına, maddi yönden oldukça bol bir kazancının olacağına ve rüya sahibinin ailesinin çok mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada erkek çocuk görmek, eğer rüyada görülen çocuk ağlıyor ise rüya sahibinin amansız bir hastalığa yakalanacağına ve bu hastalıktan dolayı yapmış olduğu işlere ara vereceğine işaret etmektedir. Eğer rüyada ağlayan çocuk kız ise yakın bir zaman içerisinde çevresinden birinin ölüm haberini alacağına ve bu ölüm haberinin rüya sahibini olumsuz yönde etkileyeceğine işaret eder. Eğer ağlayan kız çocuğunun üstünde elbise yok ise rüya sahibinin elde ettiği kazançların tamamının kaybolacağına, elinde bulunan bütün varlıkları satacağına ve aile içerisinde bu kayıplardan dolayı problemlerin yaşanacağına delalet eder.

Rüyada kız çocuk görmek bir yorumcu tarafından belalardan kurtulma olarak yorumlanır. Rüyada görülen çocuk rüya sahibinin elinden tutuyor ise yakın bir zaman içerisinde rüya sahibini içerisinde bulunduğu zor durumlardan kurtulacağına, eğer bir hastalığı var ise kısa zamanda tedavisini olacağına, maddi sıkıntı çekiyor isi bu tür durumların biteceğine, sevdiğinden uzakta ise sevdiğine kavuşacağına delalet eder.

Rüyada çok çocuk görmek rüyası hasretlerin bitimine ve rüya sahibinin evleneceğine de işaret etmektedir. Eğer rüyada görülen çocuğun elinde çiçek var ise rüya sahibinin kısa bir süre içerisinde evleneceğine yorumlanır. Eğer rüyada görülen çocuk bir çiçek bahçesinde ağlıyor ise hasret duyduğu sevdiğine kavuşacağına ve evlenmesine engel olan tüm engellerin ortadan kalkacağına işaret etmektedir. Eğer rüyada görülen çocuk beyaz çiçek tarlasında görülmüş ise hasret duyduğu yarine bu dünyada kavuşamayacağına ancak ahiret hayatında birlikte olacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada özürlü çocuk görmek, eğer rüyada görülen çocuğun yüzü görünmüyor ise rüya sahibinin akrabalarında ölmüş olan birinin dua beklediğine işaret eder. Eğer rüyada görülen çocuk uzaklarda ise uzaklarda bulunan bir yakının yardıma muhtaç olduğuna, rüya sahibinin ona yardım etmesi gerektiğine işaret etmektedir. Rüyada çocuk görmek bazı yorumcular tarafından yakın bir zaman içerisinde hayatını kaybedecek olan bir çocuk olarak da yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin çevresinden veya akrabalarından bir çocuğunun vefat edeceğine ve bu vefatın herkesi çok derinden etkileyeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada yetişkin birinin çocuk olduğunu görmesi bir süreçte başa dönmek, bir şeyi yeniden denemek ya da daha önce keşfedilmemişi keşfetmekle ilgilidir. Bu rüyayı gören kişi ya daha önce deneyip başaramadığı bir konuda bir deneme daha yapmak için kolları sıvar ya da bir konuda geçmişe dönmek zorunda kalır. Bu rüyanın nostalji ve eski arkadaşlıklarla ilgisi de vardır. Rüyasında çocuk olduğunu gören eski bir arkadaşıyla karşılaşabilir ya da bazı anıları canlanabilir.

Rüyada çocuğunun ölümü ebeveynlerin en korktuğu rüyalardandır. Fakat bu rüya kötüye yorumlanmaz. Rüyada çocuğunun öldüğünü gören için çocuğuyla ilgili bir süreç bir daha asla başa dönmeyecek şekilde kapanmıştır. Genellikle çocuğunu ilgilendiren bir konuda bir sayfa kapanır ve kapanan sayfa yerine yenisi açılacaktır. Rüyada çocuğunun öldüğünü görmemek fakat sadece duymak bazen bir algı yanılmasına işarettir. Bu rüyayı gören kişi bir şeyin aslını bilmemekte sadece öyle olduğunu sanmaktadır.

​Çocuğu olmayan birinin rüyasında çocuk doğurduğunu görmesi gerçek hayatta yepyeni bir sürece başlamaya delalettir. Fakat bu rüyayı gören tam anlamıyla nasıl bir çocuk doğurduğuna ve bu çocukla ilgili nasıl duygulara sahip olduğuna dikkat etmelidir. Rüyasında güzel ve sağlıklı çocuk doğuran ve bu doğumla mutlu olan bir kadın heyecan duyacağı pozitif bir sürece başlar. Fakat doğumdan mutsuz ve huzursuz olan, çocuğu istemeyen ya da bir yaratık veya hayvan doğuran kadın için sorunlarla dolu bir süreç başlar ya da başına bir bela alır. Rüyasında doğurduğu çocuğu atan ya da istemeyen bir kadın bir teklifi ya da fırsatı eliyle geri teper.

​Rüyada bir erkeğin çocuk doğurması sonunda mutlaka U dönüşü yapılmak zorunda olunan bir çıkmaz sokağa girişin temsilcisidir. Fakat rüyayı gören erkek bu doğumda bir terslik ya da tuhaflık olduğunu düşünmüyor ve bu doğumdan gayet memnun ise kendisi için yepyeni ve berrak bir sayfa açılmıştır. Bir erkek rüyasında güzel ve mutlu bir çocuk doğurursa yeni bir işe ya da projeye girişir veya aklına çok parlak bir fikir gelir. Doğurduğu çocuk sevimsiz, çirkin ya da bir hayvansa başına yeni bir bela alır.

​Rüyada çocuk emzirmek toplumun yararına faydalı bir iş yapmaktır. Kendi çocuğunu emziren evladına faydalı olacak bir iş yapar. Başkasının çocuğunu ya da tanımadığı bir çocuğu emziren yeni başlayan bir süreçte birine ya da birilerine yardımcı olur. Bir erkek rüyasında bir çocuk emzirdiğini görürse bir işe yeni girişen bir arkadaşına yardımcı olacak ya da yol gösterecektir.

​Rüyada bir çocuğun cinsiyeti çok önemli olmamakla birlikte eğer rüyada çok dikkat çekici bir ayrıntı olarak görülür ise dikkate alınmalıdır. Rüyada erkek çocuk bir erkek tarafından başlatılan ya da eril enerjinin ya da kontrolünün ağırlıkta hissedildiği bir sürecin temsilcisidir. Çocuğun kız olması durumunda ise bu süreçte bir kadının enerjisi ya da yönetimi ağır basmaktadır. Kısacası, rüyada erkek çocuk bir erkeğin kontrol ettiği sürece kız çocuk ise kadının yönettiği sürece giriştir.

​Rüyada çocuk kaybetmek yeni başlayan bir süreçte kontrolün kaybedilmesi ya da bazı hatalar yapmaktan dolayı ipin ucunu kaçırmaya delalettir. Rüyasında kendi çocuğunu kaybeden kendi çocuğuyla ilgili bazı konularda bir şeylerin kontrolünün dışına çıktığını fark eder. Tanımadığı bir çocuğu ya da kendisine emanet edile bir çocuğu kaybettiğini gören henüz acemisi olduğu bir süreçte bir konuda ne yapacağını bilemez ve ilk hatasını yapar.

​Rüyada çocuk bulmak bir işi teslim almak ya da kendisine verilen bir proje ya da görevle ilgilenmektir. Yeni doğmuş bir çocuk bulan yeni bir görev ya da sorumluluk alır. Rüyada çocuğun yaşına dikkat edilmelidir çünkü çocuklu rüyalarda yaş zaman belirten bir şifredir. 1 yaşında çocuk bulmak aslında 1 yıl önce başlayan bir süreci birinden teslim almaktır. Ya da birinin başlattığı bir işi devam ettirmek anlamına gelebilir.

​Rüyada hamile olup çocuk düşürmek gerçek hayatta bir sürecin sonlanmasına delalettir. Düşürdüğü çocuğu gören aslında sona eren bu sürece şahit olur. Rüyasında çocuk düşürüp bundan mutluluk duyan ya da rahatsız olmayanın bir yükü hafifler. Bir başa deyişle rüyada çocuk düşürtmek kendinden eksiltmektir. Bazıları için bu yükün azalmasından duyulan rahatlama bazıları için kayıptır. Bu rüyayı gören kişi rüyayı gördüğünde hissettiklerine göre yorumlamalıdır.

​Rüyada kendi çocuğunu kaybetmek ya da çocuğunu kaçırılması bazı korkuların hat safhaya ulaştığına delalettir. Bu rüyayı gören kişi aslında en değer verdiği şeyleri kaybetme korkusu yaşayan kişidir. Rüyada çocuk kaybetmek bazen sorumsuzluk ya da bir iş hatası yüzünden yeni başlayan bir süreçte zarar ya da ziyan etmektir. Kaybettiği çocuğu daha sonra bulmak geçici bir kaos ya da verilen hataların telafi edilmesine işaret eder.

​Rüyada çocuk öldürmek yeni başlamış bir süreci zorla bitirmektir. Rüyasında çocuk öldüren kişi aynı zamanda bir süreci sonlandırmak için elindeki yetki ya da gücü kullanan kişidir. Rüyasında kendi çocuğunu öldürdüğünü gören kendi çocuğuyla ilgili bir meseleye son noktayı koyar ve konuyu kapatır. Tanımadığı bir çocuğu öldürdüğünü gören ise yeni başlayan bir süreci ani bir kararla bitirir.

​Rüyada çocuğunun öldüğünü gören kişi için çocuğuyla ilgili bir konuda bir sürecin artık sonuna gelinmiştir. Boşanma davası sürecinde olan biri çocuğunun öldüğünü görürse velayet davasını kaybetme ihtimali bulunur. Yetişkin bir evladı olan anne ya da baba çocuğunun öldüğünü görürse çocuğuyla ilgili bir sayfa kapanır ve onun yerine başka bir sayfa açılır. Bazen çocuğun ölmesi aslında çocuğun gurbete gitmesi ya da uzaklaşmasıdır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

938