Rüya tabiri ara

Rüyada cennet görmek

Aralık 31, 2017 - Okuma süresi: 6 dakika

Rüyada cennet görmek

Rüyada cennet görmek, size yardım etmek isteyen vefalı dostlarınız var. Rüyada cennet görmek, aynı zamanda hastalıklardan kurtuluşu ve güzellikleri simgeler. Hayatınızda olumlu ve güzel değişim ve gelişmeler olacak.

Rüyada cenneti görüp oraya girmediğini görmek

Rüyada cenneti görüp oraya girmediğini görmek, rüya sahibi kimsenin rüyası onun için hayır ameliyle müjdedir. Bu rüya insaf sahibi ve zalim olmayan kimseye mahsustur. Bazıları “Cenneti açıkça gören kimse, arzu ve istediği şeye kavuşur ve ondan üzüntü ve keder gider” demişlerdir.

Rüyada cenneti görüp de oraya giremediğini görmek

Rüyada cenneti görüp de oraya giremediğini görmek, hayırlı amel müjdesidir.

Nabluslu Abdulgani’ye göre; Rüyada cenneti görüp içeri girmeyen kimseye bu rüya, güzel amellerinden dolayı bir müjdedir.

Rüyada cennete girmek isteyip bundan men edildiğini görmek

Rüyada cennete girmek isteyip bundan men edildiğini görmek, rüya sahibi kimse, niyet ve kast ettiği hac ve cihaddan yahut üzerinde ısrar ettiği günah ve kusurdan tövbeyi murat ettiği halde, bunlardan men edilir.

Rüyada cennet kapılarından birinin üzerine kapandığını görmek

Rüyada cennet kapılarından birinin üzerine kapandığını görmek, rüya sahibi kimsenin ana ve babasından birisi vefat eder.

Rüyada cennetin bütün kapılarının üzerine kapanıp açılmadığını görmek

Rüyada cennetin bütün kapılarının üzerine kapanıp açılmadığını görmek, rüya sahibinin ana ve babasına asi olduğuna ve ondan razı olmadıklarına delalet eder.

Rüyada istediği kapıdan cennete girmek

Rüyada istediği kapıdan cennete girdiğini görmek, rüyayı gören kişinin ana ve babasının kendisinden razı ve hoşnut olduklarına delalet eder.

Rüyada cennete girmek

Rüyada cennete girdiğini görmek, her iki dünyada emniyet, mutluluk ve sevince erişir. Rüyada cennete girdiğini gören kimsenin eceli ve ölümü yakın olur. Onu cennete sokan kimsenin elinde tövbe ederek günahlardan temizlenmek nasip olur ( şayet o kimseyi tanırsa ) demişlerdir.

Rüyada cennete girmek, bazen güçlüklerden üzüntü ve kederlerden kurtuluşa delalet eder. Rüyada hasta bir kimse cennete girdiğini görürse, hastalığından iyileşir. Bazı kerede cennete girmek, helal mala, ailesi için iyilik etmeye ve Allah’tan korkmaya işaret eder.

İbn-i Fadl’a göre; Rüyada cennete girmek, Allah tarafından ödüllendirilmek demektir. Bir rivayete göre mirasa, bir başka rivayete göre de baskı ve şiddetten genişlik ve refaha geçmeye işarettir.

Rüyada cennet meyvelerinden yemek

Rüyada cennet meyvelerinden yediğini görmek, yediği meyve kadar ilimle rızıklanır.

Rüyada cennetin su, şarap ve sütünden içtiğini görmek

Rüyada cennetin su, şarap ve sütünden içtiğini görmek, hikmete, ilme ve zenginliğe kavuşur.

Rüyada cennetin sedirlerine yaslandığını görmek

Rüyada cennetin sedirlerine yaslandığını görmek, rüya sahibinin hanımının iffetli, namuslu ve halinin hoş olduğuna delalet eder.

Rüyada cennete ne zaman girdiğini bilmemek

Rüyada cennete ne zaman girdiğini bilmediğini görmek, dünyada bulunduğu müddetçe, izzet ve nimete kavuşur.

Rüyada cennetin meyvelerinden birini yerden alıp başkasına verdiğini görmek

Rüyada cennetin meyvelerinden birini yerden alıp başkasına verdiğini görmek, kimsenin amel ettiği ilmini amel edecek birisine öğretmeye delalet eder.

Rüyada cennete girip onun meyvesinden yememek

Rüyada cennete girip onun meyvesinden yemediğini görmek, sahip olduğu ilimden fayda görmesine işaret eder.

Rüyada cennete girip onun nehirlerinden içmemek

Rüyada cennete girip onun nehirlerinden içmediğini görmek, sahip bolduğunuz bilgi, beceri, yetenekleri doğru bir şekilde kullanacak ve bundan fayda sağlayacaksınız.

Rüyada cennetten kovulmak

Rüyada cennetten kovulduğunu görmek, Âdem (a.s)’nın hikayesinden ötürü fakirliğe giriftar olmasına delalet eder.

Rüyada cennette tavaf etmek

Rüyada cennette tavaf ettiğini görmek, rüya sahibi kimsenin rızkının genişliğine, şânının yüceliğine, korku ve tehlikelerden emin olmasına delalet eder.

Rüyada cennetin kapıcısını görmek

Rüyada cennetin kapıcısını görmek, sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz bir hayata ve belalardan uzak durmaya işarettir.

Cennetin zıttı olarak cehennem, akılsal kaosu ya da hatta, her zaman fırsat kollayan benliğin tümden kaybolmasını simgeleyebilir. Oysa cennet kişisel bütünlük ve uyuma ulaşılmasını temsil etmesidir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

6249