Rüya tabiri ara

Cover Image

Cehennemi

Ekim 4, 2017 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada cehennemi görmek, kötülüğün ve şerrin simgesi olan bu rüya kişinin başına gelecek olan üzücü olaylara, felaketlerin içine düşmesine yorumlanır. Rüyasında cehennemi gören kimse, şeytanın kurbanı haline gelmiş, onun buyruklarına esir düşmüş, rahmani ilimlerden uzak kalmıştır. Bu rüya aynı zaman da kişinin rızkının kesilmesine ve kısmetin,n kapanmasına sebep verecek üzücü olaylarla karşılaşarak bulunduğu ortamdan ayrılacağına tabir edilir. Rüyada cehennemi görmek, uyarı anlamı taşıyıp gören kişinin bulunduğu yoldan kısa zaman da dönerek kendisini hakka ve inanca adaması gerektiğine, ilerde pişmanlık duyacağı günahlardan uzak durmasına tabir edilir.

Rüyada Cehennemi görmek Neye İşarettir?  

Rüyada cehennemi görmek, cehennemi görmek rüyası kötülükleri, musibetleri, helal rızka haram bulaşmasına, sapılan yanış yollara yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler hayatını pişmanlıklarla sürdürüp girdikleri her işten mutsuz sonuçlar alırlar. Rüyada cehennemi görmek, bazen de başa gelecek olan melanetlere, kötülüklere,  şeytanın kölesi haline gelmeye, kişinin sevdikleri insanlarla yollarını ayırmasına tabir edilir.

Rüyada Cehennem Azabı Çekmek  

Rüyada cehennem azabı çekmek, bu rüya kimi alimlerimize göre olumlu güzel şekilde ifade edilip gören kişinin yaşadığı kötülüklerin son bulup düze çıkacağına işaret edilir. Cehennem azabı çekmek rüyası bazı alimlerimiz ise bu rüyanın kişiye verilen uyarı niteliğinde olup kişinin yaşayacağı felaketleri, kötülükleri işaret ettiğini ifade etmişlerdir. Rüyada cehennem azabı çekmek, yapılan kötülüklerden ders almaya, hakka yönelmeye, tövbe kapısını aralamaya, inançları vakıf kılmaya tabir edilir.

Rüyada Cehennemi Yaşamak  

Rüyada cehennemi yaşamak, kişinin yaşadığı kötü hayata ve eldeki değerlerini kaybetmesine işaret olan bu rüya gören kişinin uğradığı haksız saldırı sonucu bir çok maddi ve manevi kazancını kaybederek kazanç kapılarının kapanacağına yorumlanır. Rüyasında cehennemi yaşadığını gören kimse, günahlara bulaşarak attığı her adımda birbirinden farklı bir çok kötülükle karşı karşıya gelir.

Rüyada Cehenneme Girip Çıkmak   

Rüyada cehenneme girip çıkmak, kişinin rüyasında cehenneme girip çıktığını görmesi, hayatını zora sokacak sorunlarla karşı karşıya kalarak rahatlığının yok olacağına yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler hayat sınavında başarısız olup haklı olarak kazandığı bir çok malını hiç uğruna kaybederler.

Rüyada Cehenneme Gideceğinin Söylenmesi 

Rüyada cehenneme gideceğinin söylenmesi, kişinin alacağı üzücü haberle dünyasının yıkılıp uzun süre bu psikolojinin etkisinde kalacağına yorumlanır. Rüyasında cehennemde yananları gören kimse, içinde bulunduğu durumdan sıyrılarak kendisine güzel ve doğru olan bir yaşantı şekli seçer.

Rüyada Cehennemde Yananları Görmek  

Rüyada cehennemde yananları görmek, kişinin rüyasında cehennemde yananları görmesi, içinde bulunduğu durumdan en kısa sürede sıyrılarak kendisine daha düzgün sade hayat çizeceğine yorumlanır. Rüyasında cehennemde yananları gören kimse, kötülüklerden ve musibetlerden uzak durup hem ailesini hem de sevdiklerine karşı kötülükleri engellemiş olur.

Alimlerin Açıklamaları? 

Diyanet Yorumu, rüyada cehennemi görmek, sıkıntı ve zora girmeye, gaflete uğramaya, gören kişinin hayatının kötüleşmesine sebep verecek olayların içine düşmesine yorumlanır. Rüyasında cehennemde yandığını gören kimse, fitne fesat kimselerin kötülüklerine maruz kalarak onların şerrinden rabbine sığınır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1126