Rüya tabiri ara

Rüyada Cehennem Görmek

Ocak 17, 2019 - Okuma süresi: 14 dakika

Rüyada cehennem görmek rüya sahibi için bol şerlerin olduğu bir zaman dilimini haber eder iken bunun yanı sıra elleri içerisinde olan her şey için de bir kayıp olduğunu da göstermektedir. Sizler her ne kadar kendinizi iyi niyetli biri olarak görseniz bile insanlara olan tutumlarınız ve onları her an aşağılar gibi olan davranışlarınız ile her an kayıplar yaşamaya da kendinizi yine kendi elleriniz ile de mahkum ediyorsunuz.

Unutmayın ki bir insan yalnızsa yalnız olmayı kimse ona layık görmemiştir ve aslında böyle olmasını sadece o kendisi istemiştir. Bu durum burada da aynı devam ederek sizler bilerek çevrenizdeki herkesi kırıyor olmanıza rağmen bu halinizi de değiştirmek yerine daha çok devam ediyor olmanızdan dolayı çevrenizde yer alan herkesi de tek tek kayıp ediyorsunuz. Sadece dostlarınız da değil ailenizin üyelerinden de kayıplar oluşur iken sizleri en çok yıpratacak olan maddi kayıpları da bir hayli fazlası ile yaşayacak olduğunuzu da göstermektedir.

Rüyada cehenneme gideceğini söylemek eve gelen davet şeklinde algılanmış ve tabir edilmiştir, nitekim rüyayı gören kişilerin yaşamış olduğu olaylar da rüyanın eve gelen davetin işareti olduğunu göstermektedir.Rüyada cehenneme gideceğini öğrenmek Fakat eve gelen bu davet, bazı zamanlarda müjdeli haberlerin bazı durumlarda da kötü ve musibetli gelişmelerin habercisi olabilir. Dolayısıyla rüyada cehenneme gideceğinin söylenmesi, kişinin musibet karşısında tedbirli olması ve yaşanabilecek güzel olaylara da hazır olması gerektiğinin bildirisi olarak bilinmektedir.

Rüyada cehennemde yanacağını duymak kişinin rehavete kapıldığına ve son dönemlerde kendisini bitkin ve yorgun hissettiğine yönelik bir işaret taşıyarak, kişinin rehavete kapılmadan hayatına devam etmesi ve karşısına çıkan engelleri azim ve kararlılık içerisinde alt etmeye çalışması gerektiğinin de işaretidir. Rüyada cehenneme gideceğinin söylenmesi, kişinin alacağı üzücü haberle dünyasının yıkılıp uzun süre bu psikolojinin etkisinde kalacağına yorumlanır. Rüyasında cehennemde yananları gören kimse, içinde bulunduğu durumdan sıyrılarak kendisine güzel ve doğru olan bir yaşantı şekli seçer.

Rüyada cehennem ateşi görmek, bu rüya kişinin başının ağrımasına sebep verecek, kafasında kuşkular oluşturacak işlere yönelerek çıkış kapısı arayacağına yorumlanır. Rüyasında cehennem ateşi gören kimse, yaptığı kötülüklerden dolayı azap çekerek işlediği günahlarının içinde boğulacaktır.

Rüyada cehennem azabı çekmek, bu rüya kimi alimlerimize göre olumlu güzel şekilde ifade edilip gören kişinin yaşadığı kötülüklerin son bulup düze çıkacağına işaret edilir. Cehennem azabı çekmek rüyası bazı alimlerimiz ise bu rüyanın kişiye verilen uyarı niteliğinde olup kişinin yaşayacağı felaketleri, kötülükleri işaret ettiğini ifade etmişlerdir. Rüyada cehennem azabı çekmek, yapılan kötülüklerden ders almaya, hakka yönelmeye, tövbe kapısını aralamaya, inançları vakıf kılmaya tabir edilir.

Rüyada cehennemi yaşamak, kişinin yaşadığı kötü hayata ve eldeki değerlerini kaybetmesine işaret olan bu rüya gören kişinin uğradığı haksız saldırı sonucu bir çok maddi ve manevi kazancını kaybederek kazanç kapılarının kapanacağına yorumlanır. Rüyasında cehennemi yaşadığını gören kimse, günahlara bulaşarak attığı her adımda birbirinden farklı bir çok kötülükle karşı karşıya gelir.

Rüyada cehennem kapısı görmek, rüya sahibinin hayatını etkin kılan bu rüya kişinin yaptığı hatalardan ders alarak hayatını düzene sokacağına, geçmişte kalplerini kırdığı kimselerden helallik dileneceğine yorumlanır. Rüyasında cehennem kapısı gören kimse, hatasını anlayarak kırgınlık güttüğü kimselere karşı tükürdüğünü yalar hale gelir.

Rüyada cehennem çukuru görmek, bu rüya kişinin yaşayacağı hayal kırıklığına,pişmanlık duyacağı hatalar yapmasına yorumlanır. Kişinin rüyasında cehennem çukuru görmesi, sonradan pişman olacağı hatalar yaparak hem kendisini hem de sevdiklerini zor duruma sokar.

Rüyada cehennem ateşinde yanmak, bu rüya kişinin yanlış yolları seçerek şeytanın oyunlarına yenik düşeceğine, hayatının kararmasına sebep verecek dostluk edinerek güzel giden hayatını yaşanmaz hale getireceğine yorumlanır. Rüyada cehennem ateşinde yandığını görmek bazen de kaybedilen değerlere, umudun yok oluşuna, kazanılan kazançların hiç uğruna yok oluşuna işaret edilir.

Rüyada cehennem zebanisi görmek, bu rüya düşünülenin aksine gören kişi için son derece hayırlı olup kişinin maddi ve manevi yönden rahata ererek murat kapısının sonuna kadar açık kalacağına yorumlanır. Rüyada cehennemde yananları görmek uzatılan yardım eli sayesinde tüm sıkıntılarınında kurtularak rahat nefes alır.

Rüyada Cehenneme Gitmek

Sizlerin karakterinin tam anlamı ile oturmamış ve sadece günahlar ile mutlu olan bir insan olduğunuzu gösterirken bir de cehennemi ateşine atılırken kendinizi görürseniz de daha farklı anlamlara da gelmektedir. Bu kötü olan tutumlarınız ile ailenizi de kendinize karşı düşman etmiş ve anne ile babanızın kötü dualarını almaya başlamış biri olduğunuzu da göstermektedir. Eğer kendinize kısa bir süre içerisinde çeki düzen de vermez iseniz sadece dostlarınızı ve sevdiklerinizi de kaybetmek ile kalmayıp hem itibarınızı hem de mal varlığınızı da kayıp etmek üzere olduğunuzu göstermektedir.

Rüyada Cehennemde Yanan İnsanları Görmek

Rüya sahibinin bu ara kendi dünya ve ahiret hayatı için hiçbir şey yapmayıp sadece günahlar ve gafletler ile vakit geçiriyor olduğunu göstermektedir. Sizler kendinizi ne kadar önemli biri olarak görseniz bile sizlerin bu hareketleri ile çevrenizde ne bir seveniniz var ne de bir dostunuz. Paranın tek güç olduğuna olan inancınız ile sadece kazanmak ve bunu da kumar ve zina gibi sizlere sadece anlık zevk veren olaylara harcamak ile mutlu olup sonrasında başınıza geleceklerin de farkında bile olmuyorsunuz.

Rüyada Cehennemde Yanan İnsanları Görmek Bu durumunuz anne ve babanızda bile o kadar derin olan yaralar oluşturuyor ki çevrenizde bir elin parmaklarını asla geçmeyecek kadar az olan sevdiklerinizi bile kayıp etmek için elinizden gelen her şeyi yapıyor olduğunuzu anlatmaktadır. Sizlerin kalplerini bürümüş olan bu karanlık tamamen artık içerisine çekmeye başlamış ve herkesin nefretini iyice kazanmaya başlamış bir insan olduğunuzu göstermektedir.

Rüyada Cehennemde Yananları Görmek
Rüyada cehennemde yananları görmek, kişinin kem gözler karşısında tedbir alması ve ona düşman olan insanların eylemleri ve söylemleri karşısında önlem alması gerektiğinin işareti olarak bildirilir.

Rüya sahibinin dikkatli olması halinde kem gözlerden korunabileceğine ve kötü durumlardan kurtulup mutlu ve bahtiyar bir şekilde hayatını devam ettirebileceğine işaret eder.Rüya aynı zamanda kişinin olayları akışına bırakması ve Cenab-ı Hakk’ın sonsuz ilmine teslim olup O’nun huzurunda iki büklüm olması ve aciz bir kul olarak Cenab-ı Hakk’ın dergah-ı merhametine yönelmesi gerektiğinin işareti olarak da bildirilir. Birçok İslam alimi, bu rüyanın yol gösterici mahiyeti üzerinde durur.

Rüyada Cehennem Çukuru Görmek

Cehennem çukuru ile ilgili rüyaların, kişinin eski dostları ile arasının açılmasına işaret ettiği bilinmektedir. Çünkü bu rüyayı görüp de dostları ile arası açılan birçok insanın başından geçen örnek olaylar bunu göstermektedir.

Dolayısıyla cehennem çukuru rüyası gören insanlar, eski dostları ile arasını kuvvetlendirmeye ve onlarla dostluğunu perçinlemeye çalışmalı, onlarla yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı karşısında alttan almaya ve onları razı etmeye çalışmalıdır.
Bu rüya, aynı zamanda kişinin başına gelebilecek bazı musibetlerin habercisi ve bu musibetlerin giderek büyümesinin işareti olarak da algılanmış, bu nedenle kişi musibetlere karşı tedbirli olmaya davet edilmiştir.

Rüyada Cehennemde İnsanlar Görmek

Rüyanın bazı düşman saldırılarına uğramaya işaret eden bir boyutu bulunur, bu nedenle kişi düşmanlarına karşı önlem almaya çağrılır ve kendisine açık bir şekilde düşmanlık besleyen kişilerden uzak durması gerektiği bildirilir.

Fakat rüya sahibi aynı zamanda kendisine açık bir şekilde düşmanlık besleyen insanlardan uzak kalmakla birlikte, gizliden gizliye kendisine düşmanlık besleyen insanları da tespit etmeli ve onlardan da uzak durmaya çalışmalıdır.
Rüyada cehennemde insanlar görmek, kişinin son zamanlarda kendisini savunmak zorunda kalabileceğine, çünkü arkasından iş çeviren insanların kötülüklerine karşı önlem alması gerektiğine gönderme yapan bir yönü de bulunmaktadır.

Rüyada Cehennem Korkusu Yaşamak

Bu rüyanın hazır malın işareti ve para tüketiminin göstergesi olduğu bilinmektedir, çünkü tarih boyunca rüyada cehennem korkusu ile alakalı düşler gören birçok insanın hazır mala konduğuna ve kendisine servet bırakıldığına yönelik birçok hikaye aktarılmıştır.

Bununla birlikte kişinin son zamanlarda çok fazla para tüketme eğiliminde bulunduğuna ve müsrifçe davrandığına işaret eden örnek olaylar da aktarılmıştır.Fakat cehennem korkusu görmek ile ilgili rüyaların hak yoldan ayrılmanın delaleti olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle kişi hak yoldan ayrılıp dalalete sapmak yerine Cenab-ı Hakk’ın güzel dinine sarılıp en güzel şekilde ahlaklı bir hayat yaşamalıdır.

Rüyada Başkasını Cehennemde Görmek

Bu rüya, uzun vadeli plan yapmak gerektiğine işaret eder, yani kişinin kısa vadeli planlar yaparak hayatını dizayn etmemesi gerektiğinin habercisi olarak bildirilir.Bu nedenle rüyada başkasını cehennemde görmek, aslında plan yapmanın vurgusu olarak ön plana çıkarılmıştır, fakat rüyanın aynı zamanda kişinin çevresindeki insanlar tarafından yadırganacak ve suçlanacak bir girişimde bulunmasının vurgusu olarak tabir edildiği de bilinmektedir.Çünkü rüya sahibi radikal bir şey için heves duyacak ve heves duyacağı bu şey, onun insanlar tarafından yadırganmasına sebebiyet verecektir.

Rüyada Cehennem Zebanisi Görmek

Şaşkınlığa sürüklenmenin delaleti olarak algılanan bu rüyanın, kişinin son zamanlarda yaşadığı bazı durumlar nedeniyle hayretler içerisinde kaldığına ve bu hayret ve şaşkınlık durumunun ilerleyen zaman dilimlerinde de devam edeceğine işaret eden bir yönü bulunmaktadır.

Cehennem zebanisi görmek ile ilgili rüyaların orta yolu bulmak gerektiğine, dolayısı ile kişinin çok fazla ileriye gitmeden ve çok fazla geri çekilmeden hayatını tanzim etmesi gerektiğine işaret eden yönleri de bulunmaktadır.Bu anlamda rüya sahibi ifrat ve tefrit arasında vasat bir yol bulmalı ve kendisini Allah’ın yoluna adayıp temiz bir hayat yaşamaya çalışmalıdır.

Rüyada Cehennem Ateşini İzlemek

Bu rüya, kederli günlerin arkada kalmasına ve kişinin yaşamış olduğu sıkıntılı ve stresli zaman dilimlerinin atlatılması mânâsına gelir. Kişinin kederli günlerden kurtulacağına ve mesut bir hayat yaşayacağına işaret eder.Rüyada cehennem ateşini izlemek, rüya sahibinin kendisine yapılan haksızlık karşısında susmaması ve başka insanlara yapılan musibetler karşısında da dilsiz şeytan olmaması ve seferber olması gerektiğinin işareti şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada Yakınını Cehennemde Görmek

Ne kadar zarar ve ziyan gibi durumları gösteriyor olsa bile bu kişiden oldukça yakın bir vakit içerisinde uzaklaşmanız gerektiğini de göstermektedir. Sizlerin yüzlerinize ne kadar iyi gülüyor ise gülsün, o kadar çok sevip değer veriyor gibi duruyor olsa da bu rüya sizlerin hayatı boyunca en çok zarar da o kişiden görecek olduğunuzun da bildirmektedir. Sadece bu iş ya da eğitim gibi durumlarda da değil sizden bir laf, karşıdan bir laf derken sizlerin hem sevdikleriniz ile hem de aile hayatınız içerisinde de oldukça büyük kargaşalıkları da yaratacak olduğunu da göstermektedir. Sizlerin bu konuda yapması gereken tek şey o kişiye karşı biraz daha temkinli davranarak da hem aile hayatınızı, hem iş hayatınızı, hem de eğitim hayatınızı da korumanız için o kişiden uzaklaşmanız olacaktır.

Rüyada Cehennem Ateşini Görmek

Rüya sahibinin büyük bir günaha girmesini, hatta bu günah sayesinde de büyük bir zarara uğramasını da işaret etmektedir. Sizler o işi yapar iken her ne kadar günah olmadığını düşünüyor olsanız bile gerçekten bu durum hem çok büyük günah olmak ile birlikte hem de sizleri büyük bir zarara uğratacak olduğunun da göstergesi olmaktadır. İnsanlar için her ne kadar günah ve günah değil kavramı anlaşılmıyor olsa bile insanların sağlığına ve maddi yönlerine zarar veren her şey oldukça büyük bir günah kısmına girmektedir. Sizler sigara içer iken ne kadar günah değil mekruh deseniz bile bu sizlerin sadece kendinizi kandırmanıza sebep olacaktır. Hem sağlığınızı hem de maddi yönlerinizi büyük bir tehlikeye atıyor olmanızdan dolayı kanser gibi insan hayatını ölmek ve kalmak eşiğinde sürüklüyor olan bir hastalığa yakalanmak üzere olduğunuzun da göstergesi olmaktadır diye de yorumlanabilir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

763