Rüya tabiri ara

Rüyada cehennem görmek

Mart 31, 2014 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada cehennem görmek ya da bir kimse rüyada kendisini cehennemde görmesi, büyük bir günaha yorumlanır. Rüyada cehennemden kötü ve kerih bir şey kendisine erişmeden çıktığını görse, dünyanın üzüntülerine düşer. Rüyada  cehennemin kendisine yaklaştığını gören kimse, çare bulamayacağına bir minnet ve meşakkate girer ve kendisine diyet ve fazlaca ziyan erişir. Bu rüya, bulunduğu halden dönmesi, tövbe ve istiğfar etmesi için rüya sahibine uyarıdır.

Rüyada cehenneme girip, sonra çıktığını gören kimse Allah’ın izni ile cennete girer. Yahut bir günah işler de bundan tövbekâr olur ve istigraf eder.  Rüyada azalarından birinin kendisiyle konuştuğunu görmek, yaptığı günahlardan kendisini men etmeye, ahiret için uyanık olmaya delalet eder.

[symple_box style=”boxinfo”]
Rüyada cehennem görmek, günahlar­dan vazgeçmek, tövbe etmek, iman tazelemek için ikaz mahiyetindedir. Rüyada cehennemi gören kimse bolluk içindeyse darlığa, hastalığa, sıkıntıya, kedere düşmesine yorumlanır.

Rüyada cehennem tabakalarından sakarı görmek, hayır ve hasenattan imtina eden, zamanını boşa harcayan, fay­dalı işler yapmayan kimseye işaret eder.

Rüyada cehennem tabakalarından seyri görmek, kötü ahlak sahibi kimseye; rüyada cehennem tabakalarından havyi görmek, hilekâr olan kimseye;
rüyada cehennem tabakalarından görmek, dalalet içinde bulunan kimseye işaret eder.
Rüyada zakkum ağacı yediğini görmek, islami hüküm­leri terk etmeye işaret eder.
Rüyada cehennemden kurtul­duğunu gören kimse her türlü korku ve endişeden emin olur, sıkıntılardan, kederden, fakirlikten kurtulur.
Rüyada cehenneme girip çıktığını görmek, günahlardan sıyrılmaya güzel ahlak sahibi olmaya işarettir.
[/symple_box]

Cehennemde olduğunuzu görmek, bir kimsenin sizi kötülük yapmaya teşvik edeceği anlamına gelir. Böylece maddi durumunuzla birlikte ruh durumunuz da sarsılabilir. Ayrıca rüyada cehenneme girmiş olduğunuzu görmek, keder ve acılarla karşılaştıktan sonra büyük tehlikelerin ortadan kalkacağına da işarettir.
Bir tip hapis ya da yargılanma düşü.
Yanlışların gözden geçirilmesi ve kendini suçlu hissetme.
Uyum ve bütünlük duygunuzu yıkan olumsuzluk. Bu ateşi kontrol altına almanız gereklidir.
Cennetin zıttı olarak cehennem, akılsal kaosu ya da hatta, her zaman fırsat kollayan benliğin tümden kaybolmasını simgeleyebilir. Oysa cennet kişisel bütünlük ve uyuma ulaşılmasını temsil eder.
[symple_box style=”boxnotice”]
İbn-i Kesir’e göre: Rüyada cehennem görmek, gören için dünyada makam ve şerefin yok olmasına, zengin iken yoksul düşmesine, genişlikten çıkıp zaruret içerisine girmesine, sıkıntıya ve hapse mahkûmiyete, dünyada zarar ve hasara uğramaya, aşağılamaya, hakarete uğramaya, günahkâr ve yolunu şaşırmışların yanında acınacak duruma düşmeye, kötü ve huysuz bir eşe düşmeye, haram para ile geçimini sağlamaya delalet eder.

İbn-i Sirin’e göre: Rüyada cehenneme girdiğini görmek, servet ve zenginliğin yok olmasıyla yanlış yola düşmeye, sapıklığın ve günahkârlığın işlendiği eve, kilise ve manastır, havra gibi batıl dinlerin ibadethanelerine, hamama, tabakhaneye, teri terbiye evine, firma, içinde çeşitli işlerle uğraşmak için ateş yakılan yerlere delalet eder.
[/symple_box]

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

953