Rüya tabiri ara

Rüyada Çamur Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Aralık 17, 2018 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada çamur görmek huzursuzluk ve gizli saklı bir iş yapmaktır. Diyanet’e göre rüyada görülen çamur ve bataklığın anlamı, kötü bir işe bulaşmak ya da yanlış kimselerle zaman geçirmek anlamına gelir.

Rüyada Çamura Saplanmak

İslam alimlerine göre rüyada çamura saplandığını görmek, birden fazla anlamı olan bir rüya olmaktadır. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur’ki; rüyayı gören kişinin rüyasında çamuru nasıl ve ne şekilde gördüğü ile yorum yapmak gerekir.

İmam Nablusi (r.a) bu rüyayı gören kişinin rüyasının, rüyada çamur temizlemek, rüyada çamur yağması, rüyada çamura düşmek veya rüyada çamur yemek gibi anlamlarıyla yorumlanması gerektiğini buyurmuştur.

Rüyada Çamur Temizlemek

Rüyada çamur temizlemek, rüya yorumcularına göre bir hatayı düzeltmeye çalışmak anlamına gelir. Yapılan hatalardan veya verilen yanlış kararlardan dönmektir. Ancak Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi evlatlarından birilerinin sürekli arkasını toplamak durumda kalır.

Rüyada Çamur Yağması

Rüyada çamur yağması, rüya sahibine kötülük yapmaya çalışan bir kimsenin çok yakınında olması anlamına gelir. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur’ki; rüyayı gören kişinin yakın çevresinde onu yanlış bir yola sokmaya çalışan birileri vardır. Diyanet’e göre bu rüya kişinin Allah katında bir günah işlemesi anlamına gelir.

Rüyada Çamura Düşmek

Rüyada çamura düşmek, rüya yorumcularına göre kişi yakın zamanda yanlış ve büyük bir yatırım yapar. Kişiye zarar olarak dönecek maddi kaynaklar olacaktır. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi yanlış bir evlilik yapar.

Rüyada Çamur Yemek

Rüyada çamur yemek, rüya sahibinin istemediği bir işe zorla bulaşması anlamına gelir. Kişi bu işi hayatında henüz devam ettiriyor olmaktadır. Diyanet’e göre rüya sahibi haram para ya da mal yiyor anlamına gelir.

Rüyada Çamurla Oynamak

Rüyada çamurla oynamak, rüya sahibinin bir kimseye haksızlık yapması anlamına gelir. Haksız yere mal mülke konmaktır. Evlatlar arasında haksız miras paylaşımı ve ayrımcılık yapmak anlamına gelir.

Rüyada Çamur Yıkamak

Rüyada çamur yıkamak, kişinin hayatında ki kötülüklerden veya kötü bir kimseden kurtulması anlamına gelir. Kişi hayatında yenilikler yaşar. Yaptığı kötü işleri düzeltme yoluna girer. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi Allah’tan af diler.

Rüyada Çamurlu Su Görmek

Rüyada sulu çamur görmek, rüya sahibinin yaptığı hatayı veya işlediği günahı bilmeden yapması anlamına gelir. Başkalarından etkilenmek ve düşünmeden hareket etmektir. Kişi bir günah işlemiş ya da hak yemişse dahi bunun farkında olmaz.

Rüyada Çamur Sıvamak

Bir diğer anlamıyla da bu rüyayı gören kişi yine düşünmeden önemli bir evrağa imza atmış olacaktır. Diyanet’e göre sulu çamur görenin günahının yakın zamanda farkına varması ve temizlemeye çalışmasıdır

Rüyada Çamur Banyosu Yapmak

Rüyada çamur banyosu yapmak, rüya sahibinin geri dönmesi zor bir yola girmesi anlamına gelir. Maddi olarak ise iflas ya da batmak gibi durumlar söz konusu olur. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi büyük bir günah işlemiş olacaktır. Yanlış yapılan bir evlilik te bu rüyanın anlamını taşır.