Rüya tabiri ara

Rüyada bıçak görmek

Rüyada bıçak görmenin anlamı Rüyada bıçak görmenin anlamı, rüyada kılıç görmek gibi yorumlanır ve eril simgelerden biridir. Güç, kuvvet ve kudretin devamlı olacağına işaret eder. Bazı yorumculara göre rüyada bıçak görmek, evlat ile yorumlanır. Rüyada...

Rüyada bıçak görmenin anlamı

Rüyada bıçak görmenin anlamı, rüyada kılıç görmek gibi yorumlanır ve eril simgelerden biridir. Güç, kuvvet ve kudretin devamlı olacağına işaret eder.

Bazı yorumculara göre rüyada bıçak görmek, evlat ile yorumlanır. Rüyada bıçak gören kişi kadın ise oğlu olacağına yorumlanır.

Rüyada bir bıçak gör­mek, uzun zamandan beri karşılaşmadığınız ve özlediğiniz bir yakınınızla veya arkadaşınızla karşılaşacağınız anlamına da gelmektedir.

Rüyada bir bıçak görmek, etrafınızda tehlike olduğuna ve daha dikkatli olmanız gerektiğine de işaret ediyor olabilir.

Aynı zamanda bıçak gibi keskin ve derinden yaralayıcı sözleri veya bir anda gerçekleşecek olan ayrılıkları, sonları da simgeliyor olabilir.

Cafer-i Sadık’a göre; Rüyada bıçak görmenin anlamı, sekiz şekildedir: Sağlık ve sıhhat, evlat, zafer, sığınma, kardeş, güç ve kuvvet, zenginlik, memurluk.

Edgar Cayce’e göre; Rüyada bir bıçak görmek, derin yarıcı, yaralayıcı (bastırılmış) duyguyu simgeleyebilir.

Pek çok rüya simgesi veya rüyada görülen olay aslında birden fazla anlam taşır ve bu simge ile görülen diğer olay, duygu ve nesneler ile rüyanın anlamı farklılaşabilir.  Zaten gördüğünüz olaylar veya nesnelerin, onu gören herkesin rüyası için aynı anlamı taşıdığını düşünmek gerçekçi olmayacaktır.  Bu nedenle görülen rüyayı tek bir obje olarak değil de bir bütün olarak değerlendirmelisiniz.

Rüyada asker bıçağı görmek

Rüyada asker bıçağı görmek, güç ve hizmete işaret eder. Bıçak delildir. Hamile karısı olan kişi için erkek çocuktur. Eğer rüyayı gören kadınsa kız çocuğun habercisidir.

Rüyada altın bıcak görmek

Rüyada altın bıçak görmek, yasa dışı, illegal yollara sapmamanız konusunda uyarıcı nitelikte bir rüyadır.

Rüyada büyük bıçak görmek

Rüyada büyük bıçak görmek, bolluğun ve bereketin işaretidir.  Kazancınız bıçağın büyüklüğü ile aynı oranda artacaktır.

Rüyada kırık bıçak görmek

Rüyada kırık bıçak görmek, rüyayı gören kişi davranışı veya konuşmasıyla,  çevresindeki bazı kimselerin tepkisi ile karşılaşacak demektir.

Rüyada bıçak kılıfı görmek

Rüyada bıçak kılıfı görmek, dişil bir simgedir. Eş ile tabir edilir.

Rüyada bıçak kını görmek

Rüyada bıçak kını görmek, ise eş ile tabir olunur.

Rüyada kör bıçak görmek

Rüyada kör bıçak görmek, rüya sahibinin faydasız işlere kafa yorup, emeğini, vaktini boşa harcadığına ve aradığını bulamayacağına işaret eder.

Rüyada bıçak bilemek

Rüyada bıçak bilemek, iftiraya uğramaya, yalana maruz kalmaya ve bu durumdan zarar görmeye yorulur.

Rüyada üzerinde bıçak taşımak

Rüyada üstünde bıçak taşıdığını görmek, etrafınızda tehlikeli insanların bulunduğuna dair bir uyarıdır. Dikkatli olmalısınız.

Rüyada elinde bıçak olduğunu görmek

Rüyada elinde kendisine ait bir bıçak olduğunu görmek, başarıya ulaşmaya, emeğinin karşılığını almaya işarettir.

Rüyada tutulan bıçak, hayra ve güzelliklere işaret eder. Rüya sahibi saygın biri olur ve ömrü boyunca da bu saygınlığını korur.

Rüyada bıçak satın almak

Rüya sahibinin tedbirli, dikkatli olması gerektiğine işaret eder.

Rüyada bıçak bulmak

Rüyada bulunan bıçak, rüya sahibinin bir arkadaşlık veya ilişkiyi sonlandıracağı anlamına gelir. Zarara uğrayabilir. Yapmış olduğu hatayı fark edecektir.

Rüyada bıçak atmak

Rüyada bıçak atma nedeni önemlidir. Amaç zarar vermek ise rüya sahibini zor  günler beklemektedir.

Rüyada bıçak kaybetmek

Rüyada kaybedilen bıçak ise olası bir tehlike veya beladan kurtulmaya işarettir. Tedbirli olmanın faydasını görürsünüz.

Rüyada elinde bir bıçakla iş görmek

Rüyada elinde bir bıçakla iş yapmak, rüya sahibinin yapmayı düşündüğü veya yapacağı bir işten veya bir kimseden vazgeçtiğine, umudunu bitirdiğine işaret eder.

Rüyada bıçakla bir şey kesmek

Rüyada bıçakla bir şey kesmek, yakın zamanda rüya sahibinin eline geçecek mal veya para olarak yorumlanır.

Rüyada bıçakla bir şeyi kesmek, özgürleşmek, bağımlılıklarından ve bazı bağlarından kurtulmak anlamına da gelebilir. Rüya sahibi varsa geçmişteki yaralarını saracak veya artık yeni bir sayfa açıp geçmişi ardında bırakacak demektir.

Rüyada kendisine bir bıçak verildiğini görmek

Rüyada kendisine bir bıçak verildiğini gören, rüyayı gören kişi biri ile dostluk bağı kurar ve yahut kendisine yardımcı olacak bir çocuğu dünyaya gelir.

Rüyada bıçağı koluna koymak

Rüyada bıçağı koluna koymak, yakın zamanda evleneceğinize işaret eder.

Rüyada bıçakla iş yapmak

Rüyada bıçakla iş yaptığını görmek, girdi­ğiniz bir işten vazgeçeceğinize veya bir işi yarım bırakacağınıza işarettir.

Rüyada bıçak çekmek

Rüya sahibi yakın zamanda bazı sorunlarla yüzleşecek ve zor zamanlar yaşayacak demektir.

Rüyada bıçağı yutmak

Rüyada yutulan bıçak, rüyayı gören kişinin oğlu tarafından malı yeneceğine, ya da söylemiş olduğu sözlerinin kendine zarar olarak döneceğine işaret eder.

Rüyada bıçakla elini kesmek

Rüyada elini bıçakla kesmek, rüya sahibi kimse çok şaşıracağı bir olay yaşayacak demektir.

Rüyada bıçakla yaralanmak

Rüyada bıçakla yaralanmak, sizi yaralayan, yarı yolda bırakan, sözleri ile canınızı yakan bir kimseden gelecek hayra işaret eder.

Rüyada bıçakla birini yaralamak

Rüyada bıçakla birini yaralamak, kötü niyet taşıdığınıza, insanların zaaf, hata ve kusurlarını aradığınıza, fırsatını bulduğunuzda ise bunları kullanacağınıza, bedensel olmasa da ruhsal yaralara neden olmaya işaret eder.

Acaba yakınlarınız veya arkadaşlarınızın hayatına fazla mı müdahale ediyorsunuz. Sizin müdahaleniz başkalarının canını yakıyor olabilir mi? Sözleriniz veya davranışlarınızı kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde mutsuz yaşamların nedeni de olabilirsiniz.

Rüyada bıçak yarası görmek

Arkadaşlarınızla veya geçmişinizdeki bir kimseyle aranızdaki bir sorun, üzücü, yaralayıcı bir deneyim tekrar gündeme gelecek. Kapandı sandığınız yaralar tekrar kanayabilir ve canınızı yakabilir.

Rüyada sofrada bıçak görmek

Rüyada sofrada görülen bıçak, önemsediğiniz ve umutla beklediğiniz bir işiniz sonuca ulaşacaktır.

Rüyada masanın üstünde bıçak görmek

Rüyada masanın üstünde bıçak görmek, barışçı niyetler olarak tanımlanır. Ortaçağ’da bu, bugünkü el sıkışmamız gibi, sık kullanılan bir mesajıydı.

Rüyada kendine doğru dönmüş bıçak görmek

Rüyada kendine doğru dönmüş bıçak görmek, doğrudan size yönelmiş düşmanlık olarak yorumlanır. Dikkatli olun size zarar vermek isteyen kimseler var. Bu kişilerin kimler olduğunun farkında değilseniz daha dikkatli olmalısınız.

Rüyada bıçak hediye almak

Sizi korkutarak, göz dağı vererek yapmayı düşündüğünüz, planladığınız bir işten caydırmak isteyen kimselerin varlığının habercisidir. Dikkatli olmalı ve eğer size ve yakınlarınıza zarar vermeyecek bir iş planı yapıyorsanız bu işten vazgeçmemelisiniz.