Rüya tabiri ara

Rüyada Bebek Beklediğini Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Aralık 17, 2019 - Okuma süresi: 10 dakika

301 yönlendirme yapıldı

Rüyada hamile olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin oldukça şaşıracağı sürprizlerle karşılaşacağına, maddi açıdan güzel bir döneme gireceğine, takdir edilmeye, itibar görmeye, yakın zamanda gelecek güzel habere, sevinç ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada bebek beklediğini görmek, malın, mutluluğun artacağının habercisi olarak ifade edilir. Bu rüya yaşanacak sürprizleri, sevindirici haberleri işaret eder. Bu rüyayı İmam Nablusi Hz. şöyle yorumlamaktadır; eğer bir kadın rüyasında kendisinin hamile kaldığını görmüş ise o kadının malları artacak ve çevresinden duyduğu övgüler çoğalacaktır. Bir erkek kendisini hamile olarak görmüş ise bu da gizlenen bir sırrın korkusunu, üzüntülü durumları göstermektedir. İbn-i Sirin Hz. yorumu ise bu rüyayı ister kadın görsün ister erkek görsün bu rüya bol kazanca ve yükselişe işaret etmektedir. Rüyada görülen hamilelik genel olarak hayra yorulmaktadır. Cabir ül Magribi Hz. der ki, rüyada hamile kalındığının görülmesi güzel haberlere işarettir. Bu rüya genel olarak sıkıntıların bitmesine işaret etmektedir. Rüyadaki hamilelikler genel olarak zenginlik ile yorumlanır. Bu rüya, rüya sahibinin maddi dertlerinin biteceği ve refaha kavuşacağı anlamı taşımaktadır. Kirmani’nin yorumuna göre, rüyada hamile olduğunu gören kişinin kazancı, malı, mülkü, geliri fazlası ile artar. Rüyada hamile olduğunu gören kadının, mal ve mülkünün artmasına, övülmeye, izzet ve şerefe nail olmaya tabir olunur. Rüyada hamile olduğunu gören kadın yaptığı işlerden başarıya ulaşacağına, zenginleşeceğine ve başarılarından dolayı rahata kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Hamile Olduğunu Öğrenmek

Rüyada kendisinin hamile olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin beklediği bir haber alacağına ve bu haber doğrultusunda hayatının tamamen değişeceğine yorumlanır. Rüya gören bir kimsenin, rüyasında hamile biri ile karşılaşması, rüya sahibinin iş yaşamında ya da aile içerisinde büyük bir sürpriz yaşayacağının göstergesidir.

Rüyada Bekar Bir Kızın Hamile Olduğunu Görmek

Dul kalmış kadınların ya da genç kızların rüyada bebek beklediklerini görmeleri, bekar kişinin mutlu ve kendisi için hayırlı biri ile tanışıp kısa bir süre sonra dünya evine gireceğine işaret eder.

Rüyada Düşük Tehlikesi Yaşamak

Rüyada düşük tehlikesi yaşamak, rüya gören kimseyi bunaltan ve kafasında soru işaretleri oluşturan bir rüyadır. Bu rüyayı gerçek gibi hissetmek, rüyayı gören kimseyi saatlere, günlerce belki de haftalarca etkisi altına alır. Bu rüya sıkıntıların habercisi olsa dahi eninde sonunda mutluluğa kavuşulmasına işaret eder. Rüyada bir kimsenin hamileliğini riskli ve bebek için tehlikeli olarak geçirdiğini görmesi, kişilerin çektikleri sıkıntıların ve verdiği çabalarının karşılığının en kısa zaman içerisinde alınacağı anlamına gelmektedir. Bu anlamda beklenmedik bazı engellerle karşılaşma, tatsızlıklar yaşama olasılığı da vardır. Fakat rüya sahibi sabırlı olursa mükafatını görecektir. Çünkü bu sıkıntıların ve problemlerin sonunda huzurlu zamanlar bulunmaktadır. Sabırlı davranmayan kişiler ise eğer içinde bulundukları durumda isyan eder, yaşadığı olaylardan herhangi bir ders çıkarmadan kendisine ve çevresine manevi anlamda zarar verirse, kişinin yaşadığı olumsuzluklar artarak devam edecektir.

Rüyada Kız Bebeğe Hamile Olmak

Rüyada kız bebeğe hamile olmak rüya gören kişinin kariyer hayatında güzel gelişmeler yaşanacağı anlamını taşır. Rüyayı gören kimse, yeni bir ticari girişim yapabilir ve bu girişimlerden olumlu sonuçlar alabilir. Bu yatırımlara ek olarak, taşınmaz anlamında ev ya da arsa alma gibi bazı yatırımlar da gündemde olabilir. Yani bir kişinin kız çocuğuna hamile olduğunu görmesi iş ve ticari yaşantısında güzel gelişmeler alacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi iş girişimlerinden büyük ve hayırlı kazançlar elde edecek, kendisi ile beraber hanesi de refah ve zenginlik içerisinde yaşayacak, aynı zamanda kazancı ile ihtiyaç sahiplerine yardım ederek hayır işleyecektir.

Rüyada Erkek Bebeğe Hamile Olmak

Rüyada erkek bebeğe hamile olduğunu görmek genel olarak olumlu şekilde yorumlanır. Bir kişinin rüyasında oğlan bebeğine hamile olduğunu görmesi maddi kazanç olarak yorumlanmaktadır. İmamı Gazali Hz. ‘e göre: Kişinin rüyada kendisini hamile olarak görmesi, güzel haberler ile müjdelenir. Aynı zamanda bu rüyalar bolluk ve bereketin işaretidir. Rüyada kız ya da erkek çocuğa hamile olduğunun görülmesi yakın zamanda olumlu şeyler ile karşılaşılacağı anlamı taşımaktadır. Rüyada bebek beklemek, eğer doğacak çocuk erkek ise, rüyayı gören kişi için yakın zamanda hayırlı bir çocuk dünyaya getireceğine işaret etmektedir. Ancak bu rüya, duyanlar tarafından doğacak çocuğun cinsiyeti olarak yorumlansa dahi, rüya sahibi kişinin doğacak bebeği ile ilgili bir cinsiyet belirtmemektedir. Bunun yanı sıra bu rüya kısa süre içerisinde refaha kavuşulacağı şeklinde anlam kazanır.

 Hamile Bir Kadının Rüyasında Kendini Bıyıklı Olarak Görmesi

Gerçek hayatta hamile olan bir kadının, rüyasında kendisini bıyıklı olarak görmesi, rüya sahibinin bir erkek çocuğu doğuracağına işaret eder. Hamile olmayan kadının bu Rüyayı görmesi ise, hiç çocuğu olmayacağına işaret eder.

Rüyada Hamile Bir Kadının Karnından Balık Çıkması

Rüyada hamile bir kadının balık doğurduğunu ya da karnından balık çıktığını görmek, rüyayı gören kimse gerçek hayatta hamile ise doğacak bebeğinin kız olacağına işarettir. Eğer hamile değilse o hane bir çocuk ile müjdelenir.

Rüyada Bakire Birinin Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bakire bir kimsenin hamile olduğunu görmek, rüyada görülen hamile kişinin ailesi ile ilgili anlamlar taşımaktadır. Hamile olarak gördüğünüz kişinin ailesinin başına tatsız olaylar geleceği anlamına gelmektedir. Bu olaylar hırsızlık, yangın, dolandırıcılık gibi durumlar olabilir. Ancak sağlıkla ilgili bir problem değildir. Hamile olan kişinin ise içten pazarlıklı ve bencil olduğuna işaret etmektedir.

Bu rüya aynı zamanda, rüyada hamile olan kişinin kendisine uymayan, başkasının eline bakan, oldukça pasif biri ile evleneceği anlamına gelmektedir. Bu kimse hamile olarak görülen kişiyi mutlu etmeyecektir. Hamile olan kimse bir nedenden dolayı kendisini evlenmeye mecbur hissedecek, sonrasında ise geri dönüşü olmayan bir yola girecektir.

Rüyada Doğum Yaptığını Görmek

Rüyada dünyaya bebek getirmek, genel anlamda güzel yorumlanır. Alimler bu rüyanın oldukça hayırlı olduğunu söylemektedir. Rüyada bebek dünyaya getirdiğini gören bir kimse, yaşadığı bütün sıkıntı ve kederden kurtulacak ve her daim hayal ettiği huzura kavuşacaktır. Bu rüya kişinin yenilenmesine, değişimi kabul ederek kucaklamasına ve aynı zamanda psikolojik olarak geçmişi geride bırakmasına da işaret eder. Rüyayı gören kişinin kötü giden bir işi ya da ilişkisi var ise bu tür durumlar tam tersine dönecek ve kişi için mutluluğun kapısı aralanacaktır. Bu rüya, rüya sahibi için bütün kederden kurtuluş ve huzura eriş olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Kısır Bir Kadının Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada kısır bir kadının bebeğe sahip olacağını görmek, rüya gören kimsenin yakın çevresinde bulunan kötü niyetli veya inançsız insanlardan dolayı endişe, zorluk, entrika ve kötülük dolu günler yaşayacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi çevresindeki insanlardan dolayı kötü bir döneme girebilir, bir süre kötü olaylarla hatta dedikodu ve iftiralarla karşı karşıya kalabilir. Eğer rüyada kısır olan kadın korkutucu ve vahşi bir hayvan doğurur ise bu rüya kötülüğün, sefaletin, korkunun veya endişenin yakın zamanda biteceği anlamına gelmektedir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

497

Rüya Sitesi Linkleri