Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Balkondan Atlayan Birini Görmek Ne Anlama Gelir?

Aralık 31, 2019 - Okuma süresi: 9 dakika

Rüyada balkondan atlayan birini görmenin anlamı genellikle olumsuz yorumlanmaktadır. İlmi kaynaklara göre balkondan atlayan biri bir işten, bir kimseden kurtulmaya çalışmak, istenmeyen işler ve durumlar, uzayan işler gibi farklı anlamlara gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyanın olumlu anlamları da vardır. Rüyanın hangi anlamının gerçek hayatta vuku bulacağını anlamak için rüya içerisinde bulunan detaylara göz atmak gerekir. Balkondan atlayan birinin ölmesi, kan görülmesi gibi durumlar genellikle rüyanın olumsuz anlamının vücut bulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişinin balkondan huzur içinde atladığı görülmesi durumlarında ise rüyanın olumlu anlamı ön plana çıkar.

Rüyada Çiçekleri Olan Balkondan Atlayan Birini Görmek

Rüyada çiçekleri olan balkondan atlayan birini görmenin anlamı rüya sahibinin bekar olması halinde bir insan ile tanışıp, bu insan ile ilişkiye başlaması şeklinde yorumlanır. Kişilerin evli olması halinde ise rüyanın kötü anlamı olduğu bilinir. Evli, nişanlı ya da sevgilisi olan kişilerin bu rüyayı görmeleri halinde, ilişkileri olduğu kişiler ile aralarının bozulduğu bilinmektedir. Bu kişiler kavga eder, her ortamda tartışır birbirlerinden soğurlar. Bekar olan kimseler ile yeni ilişkilerinden mutlu ve mesut bir şekilde yaşamaya devam ederler.

Rüyada Bir Başkasının Zoruyla Balkondan Atlayan Birini Görmek

Rüyada bir başkasının zoru ile balkondan atlayan birini görmenin anlamı bir kimse tarafından tehdit edilmek anlamına gelir. Eğer kişileri rüyada zorlayan insan erkek ise bu durumda kişiler gerçek hayatta bir erkek tarafından tehdit edilecektir. Kişilerin kadın olması halinde ise, kadın tarafından gerçek yaşamlarında tehdit edilmiş olurlar. Eğer kişi balkondan atlarken kalın kıyafetler giydiğini görmüş ise bu durum kişilerin iş hayatları ile ilgili bir durumda tehdit edilecekleri anlamına gelir. Kişilerin ince ve yazlık kıyafet giydiklerini görmeleri halinde ise, insanlar özel hayatı yüzünden tehdit oklarının hedefi haline geleceklerdir.

Rüyada Balkondan İstemeden Atlayan Birini Görmek

Rüyada balkondan istemeden atlayan birini görmenin anlamı rüya sahibinin gerçek hayatta istemeden bir iş yapacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi geniş bir balkondan atladığını görüyorsa bu durum kişilerin iş hayatlarında, onlarında daha üst konumda bulunan bir kimse tarafından istemedikleri halde bir şeyler yapmaya zorlanacakları anlamına gelir. Eğer kişiler dar ve küçük balkondan atladıklarını görürlerse de bu durum kişilerin özel hayatlarında istemeden bir şeyler yapmaları anlamına gelir. Kişiler sevdikleri insanı istemeden aldatabilir, ona yalan söyleyebilir ya da onlarla istemeden tatile gidebilirler.

Ayrıca rüyada bağıran birini görmek ne anlama gelir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rüyada Alçak Katlı Balkondan Atlayan Birini Görmek

Rüyada alçak katlı balkondan atlayan birini görmenin anlamı rüya sahibinin çok değerli ve onun için önemli olan bir eşyasının çalınması anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişiler aile yadigarı bir eşyaları varsa bu eşyalara eskisinden olduğundan daha çok göz kulak olmalıdırlar. Eğer rüya sahipleri rüyalarında pembe renkli bir alçak katlı balkondan atladıklarını görürlerse bu durum kişilerin aile yadigarı eşyalarını kayıp etmeleri anlamını taşır. Eğer kişiler koyu renkli binaların balkonlarından atladıklarını görürlerse de bu durum kişilerin kendilerinin almış olduğu, maddi anlamda değeri yüksek eşyalarını kayıp etmeleri anlamını taşır. Bu eşyalar ziynet eşyaları, önemli evraklar, anahtar ve buna benzer şeyler olabilir.

Rüyada Yüksek Katlı Balkondan Atlayan Birini Görmek

Rüyada yüksek katlı balkondan atlayan birini görmenin anlamı rüya sahibinin kendisi için yüksek hedefler koyması anlamına gelir. Kişiler özel hayatlarında iş hayatlarında ulaşmak istedikleri noktaya gelmek için çok çalışıyor olabilirler. Bu rüyanın anlamı belirlenirken, rüya sahipleri için önemli olan şey, kişilerin tek başlarına mı yoksa arkadaşları ile mi atladıklarıdır. Eğer rüyayı gören kişiler tek başlarına yüksek katlı balkondan atladıklarını görürlerse, kişiler tek başlarına istedikleri hedefleri gerçekleştirmek için başarılı olacaklardır. Kişilerin yanında atlamadan önce ya da atladıkları sırada başka insanlar da varsa, bu durum kişilerin yaşam hedeflerine ulaşmaları adına başka insanlardan destek alacakları şeklinde yorumlanır. Her şekilde kişi hedeflerine ve arzuladıklarına ulaşacağından olumlu anlamlara sahip bir rüya olrak bilinir.

Rüyada Balkondan Atlayan ve Düşmeyen Birini Görmek

Rüyada balkondan atlayan ve buna rağmen düşmeyen birini görmenin anlamı da ilmi kaynakların hemen hepsinde  olumlu olarak belirtilmiştir. Balkondan atlamasına rağmen düşmeyen birisi Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; şanslıdır. Rüyayı gören kişiler şansları bu dönemde deneyebilirler. Kişilerin şansları iş hayatında, aile hayatında, özel hayatında kendini gösterir. Kişiler yanlış yapsalar bile bir şekilde yaptıkları yanlışlardan kurtulmayı başarırlar. Kişiler şansa dayalı oyunlarda bu dönemde bol miktarda para kazanabilirler. Bazı İslam alimlerinin yaptığı yoruma göre, rüyanın olumsuz anlamı da vardır. Rüya sahiplerinin işlerinde başarılı olamayacakları söylenir. Kişiler neye elini atarlarsa yaptıkları işten olumlu sonuç almaları mümkün olmaz, her şey ellerine yüzlerine bulaşır.

Rüyada Korkuluklu Balkondan Atlayan Birini Görmek

Rüyada korkuluğu olan balkondan atlayan birini görmenin anlamı rüya sahibini koruyan, destekleyen, seven ve onun yanında olan insan ya da insanların olduğu anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişiler kendilerinden daha üst seviyede bir kişi, bir kurum ya da bir topluluk tarafından haberi olmadan korunuyordur. Bu kişilerin başına kazara dahi olsa kötü olaylar gelmeyecektir. Kişiler yaşamlarında kendilerine acı dokunmadan yaşayarak mutlu olacaklardır. Rüya sahiplerinin gördükleri korkuluk rengi rüyanın anlamının öğrenilmesinde büyük rol oynar. Eğer korkulukların rengi koyu ise, rüya sahibini kötü bir olay bekliyordur. Fakat bu olaydan kişi korunduğundan etkilenmeyecektir. Rüyada görülen korkuluk renginin açık olması olumlu yorumlanır. Rüya bu şekliyle kişilerin işlerinin yolunda gideceğini sembol eder.

Rüyada Geniş Balkondan Atlayan Birini Görmek

Rüyada geniş balkondan atlayan birini görmenin anlamı bu rüyayı gören kişilerin yakın zamanda kaza geçirmesidir. Kişiler eğer geniş balkondan atladıktan sonra yere düştüklerini görürlerse bu durum kişilerin trafik kazası geçirecekleri şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer kişi düşme olayını görmezse bu durum kişilerin daha ufak çapta bir kaza geçirmeleri şeklinde yorumlanır. Kişiler yemek pişirirken ellerini bıçak ile kesebilir, kafalarını fark etmeden bir yere vurabilir, ya da dalgın oldukları için arabalarını insanların üzerine sürebilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin şansları kapanır. Her şey onların tersine işler gibi bir hal vardır. Genellikle tercih edilmeyen, anlamları uğursuz sayılan bir rüyadır.

Rüyada Lüks Ev Balkonundan Atlayan Birini Görmek

Rüyada lüks ev balkonundan atlayan birini görmenin anlamı rüya sahibinin yakın zamanda para kazanacağı anlamına gelir. Eğer rüyada görülen lüks evin balkonu küçük ise rüya sahibi bir iki hafta içinde yüklü miktarda paranın sahibi olur. Eğer lüks evin balkonu dar ise de bu durum kişilerin uzun zaman sonra para kazanmaları anlamına gelir. Fakat bu bekleyiş olumsuz olarak algılamamalıdır. Genellik bu şekilde balkondan atlayan biri uzun zaman beklemesine karşın çok yüklü miktarda para kazanma şansını elde etmiş olur. Kişiler beklediklerinin karşılığını alır. Artık bu kişiler için para problemi diye bir dert kalmaz.