Rüya tabiri ara

Rüyada Balık Tutmak

Ocak 25, 2019 - Okuma süresi: 20 dakika

Rüyada balık tutmak, rüya sahibinin çok güzel bir haber alacağını müjdelemektedir. Alacağı bu haber parayla ilgili olabileceği gibi, yaşamını değiştirecek, güzelleştirecek bir haber de olabilir. Bu rüyayı gören kişiler, ellerine geçecek toplu parayla rahatlayarak, huzurlu bir yaşamın kapılarını aralayacaktır. Tutulan balık ne kadar büyük ve ne kadar fazla olursa, elinize geçen paranın fazlalığına, duyacağınız haberin büyüklüğüne işaret edecektir. Bununla kalmayıp balık tutmanın kendi çabanızla gelecek bir para olduğunu söyleyebiliriz. Kendi imkanlarınızı kullanarak kazanacağınız bu paranın değerini de bileceksiniz.

Rüyada balık tutmak bir balıkçı olmadığınız sürece, balık tutmak ile ilgili rüyalar pek yaygın değildir. Eğer balık tutmakla yakından ilgileniyorsanız sık sık rüyada balık tutmanız normaldir.Bu rüyalar genellikle, sonuçları şans ve şansa bağlı olan bazı çabaları temsil eder.

Bazen balıkçılıkla ilgili rüyalar bilinçaltınıza ve onun içeriğine girmenizi ifade edebilir. Böylece bastırılmış duygularınız, anılarınız veya duygularınızla yüzleşebilirsiniz.Bu rüyalar genellikle uzun süredir bastırmakta olduğunuz bazı duyguların yüzüne çıkarır.

Bazı durumlarda bu rüyalar, bir şeyin olmasını beklediğinizi gösterir. Sadece istenen sonucu almak için sabırlı olmanız gerekir.Belki de rüyada balık tutmak, birinden ilgi istediğinizi gösterir. Ayrıca, size ve ailenize bazı olumlu haberler de getirir.

Balık turmakla ilgili rüyalar, genellik kısmet anlamına gelir. Rüyada ne kadar çok balık tuttuysanız o kadar varlıklısınızdır veya varlıklı olacaksınızdır.Eğer rüyanızda bir balık tutamazsanız, bu rüya sizin sahip olduğunuz bir hedefe ulaşmada başarısız olduğunuzu gösterebilir.

Belki de böyle bir rüya, biraz daha çaba sarfetmeniz ve hedeflerinize ulaşmak için daha çok çalışmanız gerektiğini gösterir.Balık tutmakla ilgili rüyalar aynı zamanda zihinsel dengenizin iyileşmesini ve restore edilmesini de gösterebilir. Ayrıca sabırlı olmamız gerektiğini de gösterirler.Balık tutmak bazen ise, maddi mülkiyet ve başarı arayışınızı da gösterir.

Rüyamda balık tutuyordum. Eğer rüyanızda balık tutmayı ve balık avlamayı gördüyseniz, bu rüya çok iyi bir işarettir ve muhtemelen sizi bekliyen olumlu değişiklikleri gösterir.Su berraksa, rüya yakın gelecekte mutluluk ve refah gösterir. Su kirli ve bulanıksa, bu rüya sizi olası dedikodular, entrikalar ve kurban olabileceğiniz bazı dolandırıcılıklar konusunda uyarır. Bu durumda rüya sahibine dikkatli olmak için bir uyarıdır.

Bu rüya aynı zamanda, bir şeyleri kolaylıkla idare edebilme yeteneğiniz nedeniyle, bazı zor yaşam durumlarının veya deneyimlerinin başarıyla üstesinden gelindiğini gösterebilir.Rüyada çok fazla balık tutmak, mevcut çabalarınızın iyi şans ve başarı getireceğini gösterebilir.

Rüyada tuttuğunuz balıkları yemek, iyi bir işaret değildir, muhtemelen ailenizde veya arkadaşlarınız arasında kaza veya hastalık olduğunu gösterir.

Rüyada hiç balık tutamamak, çoğu zaman olumlu olarak yorumlanmaz. Bu rüya, sahip olduğunuz bazı anlamsız arzuları ortaya çıkarabilir.Ayrıca, istenen bazı hedeflerin veya isteklerin yerine getirilemediğini de gösterebilir. Bazen ise bu rüya, yaptığınız işlerde uğraşmanıza rağmen başarılı olamadığınızı da gösterebilir.

Rüyada başka birinin balık tutması, genellikle iyi bir işarettir, muhtemelen negatid durumlara dayanma ve bu durumları kendi lehinize çevirme kabiliyetiniz ve enerjiniz nedeniyle, karşılaştığınız herhangi bir yaşam koşulunu veya problemi yenme yeteneğinizi gösterir.Balık tutan birini gözlemlemekle ilgili rüyalar, yakın gelecekte maddi kazanç ve zenginlik olduğunu gösterir.Rüyada birçok insanın balık tuttuğunu görmek, çok yakın bir zamanda yeni arkadaşlıklar kurma ihtimalini gösteren iyi bir işarettir.

Balıkçıların rüyanızda çok fazla balık tuttuğunu gözlemlediyseniz, bu rüya genellikle iyi bir işarettir. Bu rüya genelde kendi çabanızla ve çok çalışarak zenginlik kazandığını gösterir.Rüyada temiz bir suda balık tutmak, iyi bir işarettir, muhtemelen bir hastalıktan çabucak kurtulduğunu veya kurtulacağını gösterir.

Rüyada kirli suda balık tutmak, genellikle kötü bir işarettir. Bu rüya yakın gelecekte ciddi şekilde hastalanacağını gösterebilir ve iyileşmeniz uzun zaman alabilir.Rüyada gölde balık tutmak, iyi bir işaret değildir. Bu rüya, yakın bir gelecekte çok manipülatif ve kötü niyetli bir insanın ortaya çıkıp itibarınızı mahvetmekle tehdit eden biriyle evleneceğinizi gösterebilir. Zaten evli olanlar için bu rüya yakın gelecekte eşleriyle olan ilişkinin kötüleştiğini gösterebilir.

Rüyada bir ormanda balık tutmak, mevcut hedeflerinizin ve planlarınızın başarısızlığı konusunda bir uyarı olabilir.Rüyada göl kıyısında sakince balık tutmak, zihinsel ve duygusal dengeyi belirten çok iyi bir işarettir.Rüyada balık ağı kullanmak, muhtemelen yakın bir gelecekte bazı değerli eşyalara sahip oldacağınızı gösteren iyi bir işarettir. Aynı zamanda finansal durumunuzun düzeldiğini de gösterebilir.

Rüyada solucan kullanarak balık tutmak, iyi bir işaret olmayabilir. Modası geçmiş bir şeye hala sıkıca sarıldığınızı ifade edebilir. Bu rüya, hayatınızda sizi rutin ve durgunluktan çıkaracak ve sizi mutlu edecek bir şeyi değiştirmeniz gerektiği konusunda bir uyarıdır.Rüyada buzlanmış suda balık tutmak, bazı bastırılmış duygularla ya da geçmişten gelen anılarla yüzleşmenin gerekliliğini gösterebilir. Belki bu rüya rahatlamanın ve seni mutlu eden bir şey yapmanın zamanının geldiğini gösteriyor.

Rüyada olta görmek, genellikle iyi şans ve şans anlamına gelir. Bu rüya sizi şaşırtacak bazı beklenmeyen kazançları gösterebilir. Aynı zamanda sizi çok mutlu eder.Rüyada olta ile balık tutmak; başarı, ilişki, yeni bir daire veya iş gibi gerçek hayatta bir şey yakalama veya kazanma arzunuzu da ortaya çıkarabilir. Ayrıca, başkalarına karşı güç ve tahakküm arzunuzu da temsil edebilir.Rüyada oltayı kullanmamak, bastırılmış duygu ve sorunlarınızla yüzleşmek için bilinçaltınızı keşfetmeniz gerektiğini vurgulayabilir.

Bazı yorumculara göre büyük balık avlamak hayır ve menfaatle, küçük balık avlamak gelirinizde yaşanacak eksilmeyle yorumlanmıştır. Bu yorumlama balığın büyüklüğüne göre yapılmalıdır. Avladığınız çok sayıda küçük balık, elinizden çıkacak paranın ve malın göstergesi olacaktır.

Rüyada avlanan balık bulanık bir sudan çekiliyorsa, kişinin tasaları, dertleri ve sıkıntıları olduğunu göstermektedir. Temiz suda balık avlamak her zaman hayra yorulmalıdır. Temiz suda sayısını bilemediğiniz kadar çok miktarda balık avlamak, elinize geçecek büyük bir servet olduğunu göstermektedir

Balığı bulanık sularda ya da kuyudan avlamak, her zaman üzüntü yaşayacağınıza işaret edecektir. Rüyada tatlı sudan balık avlamak hayra, tuzlu suda balık avlamak ise kedere yorulmalıdır. Tatlı suda avladığınız balığın tuzlu çıkması kedere boğulacağınızı, tuzlu sudan avlanan balığın tatlı çıkması kederlerden kurtuluşunuzu simgelemektedir. Rüyada havuzdan ya da suni göllerden balık avlamak kişinin borçları varsa bunu inkara gideceğine, alacağı varsa alacaklılarının borcu inkar edeceğine yorumlanmalıdır.

Rüyada balık tutmak, oltayla yapılıyorsa emekle kazanılacak paraya ve rızka işaret etmektedir. Avlanan balık sayısınca, kazancınız artacaktır. Elle balık avlamak, zorlanmadan kazanacağınız para ve malla değerlendirilmelidir. Balığı avlarken zorlanırsanız, zorluklar devreye girecektir. Rüyayı gören kişi ne kadar kararlı bir şekilde balığa odaklanıp avlarsa, amacına o kadar kolay ulaşacağı anlaşılır.

Rüyada avladığımız balığı yerseniz, boş yere harcayacağınız paranız olduğunu, eşinize hayrınızın dokunmadığını anlamanız gerekir. Başkasına yedirilen balıklar yardım etmeniz gereken kişilerin olduğunu anlatmaktadır.

Rüyada balık tutmak bu rüyanın kötü bir şeye ilgi duymak ve kişinin nefsani arzuları doğrultusunda hareket etmesi gibi kötü bir anlamı olduğu bilinmektedir. Bu rüyayı gören kişinin nefsinin yönlendirmesine kulak asmaması ve ilahi emirler doğrultusunda hayatına çeki düzen vermesi gerektiği bildirilir. Kişinin kötü şeylere ilgi duymak yerine kendisine helal olan güzel şeylerle vakit geçirmesi gerektiği vurgulanır.

Rüyada balık tutmak kişinin hayat enerjisini kaybettiğinin ve umudunu yitirdiği için hayata tutunma potansiyelinin de tamamen yitip gittiğinin işaretçisi olarak algılanır ve böylece tabir edilir.Bu anlamda bu rüya, “umudunu kaybetme” mesajını taşır ve rüya sahibini motive etmeye çalışan ilahi bir mesaj niteliğindedir. Bununla birlikte İmam Nablusi Hazretleri, rüyada balık tutmak, kişinin kendi davranışlarına çekidüzen vermesi durumunda içinde bulunduğu bunalımlı ruh halinden ve sıkıntılı süreçlerden en kısa o zamanda kurtulup selamete erişecektir şeklinde tabir de yapmıştır. Nitekim bu tabiri destekleyen yüzlerce örnek olay da tarihte yaşanmış ve bize nakledilmiştir.

Rüya aynı zamanda ibadetlerin aksatılmaması gerektiğine vurgu yapmakla birlikte, kişinin çevresindeki insanlara dikkat edip onlardan korunması ve bazı durumlardan sakınması gerektiğine de gönderme yapar.Çünkü rüya sahibinin çevresinde bulunan insanlar ona zarar verebilecek potansiyele sahip insanlardır ve bu kişilerden uzak durmak, kişinin selamette ve hayır içerisinde kalmasına vesile olacaktır.

Rüyada elle balık tutmak, kişinin son zamanlarda insanlarla iyi anlaşamadığına ve bunun sebebinin de kendisinden kaynaklandığına işarettir. Bir süredir kötü bir ruh hali içerisinde olan bu kişi çevresindekilerin kalbini kırabilir. Rüyasında elleriyle balık tuttuğunu gören biri, insanlara haksız yere eziyet ediyor demektir.

Rüyada Elle Balık Tutmak Rüya, maddi kayıp işaretçisi olarak tabir edilir, kişinin maddi kayıp yaşayacağına ve darboğaz içerisinde bulunacağına yorulur. Bununla birlikte hastalıktan kurtulmanın ve önemli gelişmeler yaşayarak sürprizler ile karşılaşmanın delaleti olarak da ön plana çıkarılır.

Fakat İslam alimlerinin ve rüya yorumcularının hemfikir oldukları çok önemli bir nokta var ki rüyada elle balık tutmak, kişinin günah kiri içerisinde bulunmasına ve bu günahları dolayısı ile hem dünya hayatının nimetlerinden mahrum olacağına hem de ahiret hayatında azap ve çile çekeceğine yorulur.Dolayısı ile bu rüyayı gören kişi günahlarından sıyrılıp nefsini terbiye etmeli, Allah’a yönelip İslami usülleri esas almaya çalışmalıdır ve hayatını böylece tanzim etmelidir.

Rüyada derede balık tutmak, rüyayı gören kişinin küçük ama olumlu bir haber alacağına delalettir. Her ne kadar küçük olsa da bu haber rüya sahibinin hayatında birtakım değişiklere yol açacaktır ve küçük çaplı mutluluklar yaşanacaktır. Rüyasında dereden balık tuttuğunu gören biri alacağı bir haberden ötürü mutlu olur.

Rüyada ağ ile balık tutmak, iş hayatındaki itibarın artacağına ve buna bağlı olarak da gelirin artış göstereceği anlamlarındadır. Birçok rüya tabircisine göre rüyada ağ ile balık tutmak bol kazanç ile yorumlanır. Rüyasında ağ ile balık tuttuğunu gören birinin çevresindeki saygınlığı artacaktır.

Rüyada Ağ ile Balık Tutmak Dertlerin bitmesi için kişinin sabır ve sükûnet içerisinde bulunması gerektiğine vurgu yapan bu rüya, esasında kişinin dirayetli ve azimli, sabırlı ve kararlı olması halinde her türlü problemi rahatlıkla alt edebileceğine de delalet etmektedir.

Bu yönüyle rüyada ağ ile balık tutmak, aslında rüya sahibi için müjdeli bir haberin göstergesidir; çünkü sabır ve kararlılık cevheri ile kişinin her türlü sıkıntının üstesinden gelip anlamlı bir hayat yaşayacağına vurgu yapmaktadır.Bu rüyayı gören, sabırlı olup hedefini odaklanırsa ve çevresindeki insanların söylemlerini itibar etmeden hayatını düzgün bir şekilde yaşamak kararı alırsa her türlü hedefine rahatlıkla ulaşabilir ve insanların gözdesi haline gelebilir.

Rüyada siyah balık tutmak, bir süredir beklenen haberin tam tersinin olacağına ve bu yüzden de bazı olumsuzlukların baş göstereceğine inanılır. Rüyasında siyah balık tuttuğunu gören biri olumsuz haberin vereceği üzüntüyle kendini bir çıkmazın içinde bulacaktır.

Rüyada küçük balık tutmak, beklenmedik anda gelen az miktardaki parayı ima eder. Ancak bu rüyayı görenler maddi açıdan öyle dar bir zamandadır ki bu para onlar için bir hazine görevini görecektir. Rüyasında küçük balık tuttuğunu gören biri az miktardaki bir parayı kendi için harcayacaktır.

Rüyada büyük balık tutmak, finansal anlamda yaşanacak büyük bir gelişmeyi simgeler. Rüya sahibinin zaten yolunda giden işleri, olumlu yönde daha da gelişecektir.

Rüyada uçan balık tutmak, rüyayı görenin hayatındaki karamsarlıkların yavaş yavaş dağılacağı ve yerini iyimserliğe bırakacağıyla bağdaştırılır. Bu kişi kısa sürede pozitif bir bakış açısı benimseyecektir.

Rüyada balık tuttuğunu görmek, kısmetle yorumlanır. Rüyayı gören kişinin kısmetinin açılacağı ve evlilikle sonuçlanacak bir ilişkiye başlayacağı birçok yorumcu tarafından belirtilir.

Rüyada büyük balık tutmak, rüya sahibinin hayatının fırsatını elde etmesine işaret eder. Rüyada tutulan balık ne kadar büyük ise kişinin de kısmeti o kadar büyük olur.

Rüyada oltayla balık tutmak, gören kişinin hayatı boyunca çok emek harcadığına ve artık bunların karşılığını almak istediğine delalettir. Oltanın ucunda kaç balık var ise kazancı o kadar katlanır.

Rüyada elle balık tutmak, rüya sahibinin bir işe atılacağını ve bundan dolayı çok meşakkatli işlere gireceğine yorum yapılır. Verdiği zahmeti büyük bir ödül olarak geri alacağına alamettir.

Rüyada balık yakalamak, bu rüya kişinin eline toplu para geçeceği yönündedir. Aynı zamanda beklentilerinin üstüne çıkacağına ve dünya nimetlerinden yararlanacağı manasındadır.

Rüyada balık ağı görmek, kişinin gördüğü bu rüyası kısa süreli ufak üzüntüler yaşayacağını gösterir. Bu sıkıntıların sonunda feraha ereceğine ve büyük sevinç yaşayacağı anlamındadır.

Rüyada olta görmek, rüya sahibinin uzun zamandır, kendi işinin sahibi olmak istemesidir ve bu fırsatı yakalayacağı yönündedir. İş sahibi olanlar için işleri daha da büyüteceğine delalet eder.

Rüyada balık yemek, bu rüya hayırlara delalet eden bir rüyadır. Gören kişi eğer bir işe kalkışmak istiyorsa, kalkışmalı çünkü hayırla sonuçlanacak demektir.

Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kısmetinizin gördüğünüz sayı kadar artacağına delalettir. Aynı zamanda evli ise yakında gelecek bir kız çocuğu haberidir ve ganimet olarak tabir edilir.

Rüyada balıkçı görmek, rüya sahibi dengesiz davranışları yüzünden çevresinde istenilmeyen bir kişi olacağına işaret eder. Bazen kederlerini atlatmaya ve ferahlamaya yorum yapılır.

Rüyada ölmüş balık görmek, hiç istemediği bir yerde mecburen hatır için bulunmak zorunda kalacağını ifade eder. Hak etmediği davranışları ve sözleri duymak zorunda kalacağına canının sıkılacağı yönündedir.

Rüyada yatağında balık görmek, yakınlarından birinin hasta haberini alır ve üzüntü yaşar. Bazende uzun bir yolculuğa çıkmak olarak yorumlandığı söylenir.

Rüyada temizlemeden balıktan bir şey almak, bu kişi kötü yollara sapar ve zinaya yönelir. Harama girer ve hoş olmayan işlerde bulur, eğer balığı temizleyin yiyorsa helal kazanç anlamına gelir.

Rüyada gökten balık inmesi, bu rüya çok hayırlı bir rüyadır. Hatta görülen en hayırlı rüyalardan biridir ve kişi ne istemişse ne dilemişse olacağına işaret eder.

Rüyada karada balık görmek, helal yollardan bir kazanç elde etmeye işaret eder. Özellikle gören kişi tüccar ise kazancını daha da arttıracağına delalet eder.

Rüyada alabalık görmek, kişinin tüm sorunlarına çözüm bulması olarak ifade edilir. Aynı zamanda tüm sıkıntılarından kurtulmasına yorum yapılır.

Rüyada balıklarla konuşmak, bu rüyayı görenin ne isteği varsa kabul edilir. Bazende bu rüya imkansız olarak görülen bir şeyin ummadık bir anda elinize geleceğine yorumlanır.

Rüyada kurtulmuş balık görmek, kişinin ya bir hastalık yaşayacağına veya da bir üzüntü ve keder yönündedir. Bu rüya görüle sıkıntılar kısa süreli ve geçicidir.

Rüyada balık tutmaya gitmek, bir şeyleri sürekli planlamasına yorumlanır. Her konuda kendisini şartlamaması gerektiği gösterir ve sıkıntılarından uzak olur.

Rüyada başkasının balık tuttuğunu görmek, başkasına gelecek güzelliklere işaret eder. Gördüğünüz kişinin hayallerine ulaşacağına ve yapacaklarını hayata geçireceği manasındadır.

Rüyada siyah balık tutmak, bu rüyanın iki anlamı vardır. Öncelikle siyah asil renkti ve kişinin gireceği büyük işlere yorumlanır, koyu renk olduğundan hayır kabul edilmez fakat rüyanızda ne gördüğünüze göre değişiklik gösterir.

Rüyada derede balık tutmak, büyük bir kısmet olarak yorumlanır. Evli çiftler için aşkın muhabbetin artmasına ve yakında bir bebek haberine alamet eder.

Rüyada Balık Tutmak ve Kaçırmak

Kul hakkı yemenin işaretçisi olarak ifade edilen ve İslam alimlerine göre oldukça önemli hakikatler taşıyan bu rüya, kişinin kul hakkı yemeden hayatını sürdürmesi ve oldukça hassas bir denge içerisinde hayat yolculuğuna devam etmesi gerekliliğine vurgu yapmaktadır.

Çünkü rüyada balık tutmak ve kaçırmak, özellikle kul hakkının göstergesi olarak tabir edilmekle birlikte rüya sahibinin bu konuda hassasiyet göstermesi halinde güzel nimetlere kavuşup hayırlı bir ömür yaşayabileceğine de gönderme yapmaktadır.

Rüya aynı zamanda kişinin arkadaş çevresini seçerken son derece hassas davranması ve iki düşünüp bir söylemesi gerektiğine de vurgu yapar, çünkü sözlerini ölçüp biçmeden dışarı vuran insanlar hata yapmaya mahkumdur ve sözlerinin esiri olarak pişmanlık ateşinde yanabilirler.

Rüyada Balık Tutmaya Gitmek Rüyanın gıybet ile alakalı oldukça önemli bir duruma işaret ettiği bilinmektedir, çünkü rüya sahibinin gıybet günahına bulaşması neticesinde üzerinde kara bulutlar dolaştığının ve bu kara bulutları bertaraf edebilmesi için pişmanlık içerisinde Allah’tan af dilemesi gerektiğinin sembolü olarak bildirilmiştir.

Yani rüyada balık tutmaya gitmek, kişinin af dilemesi ve Cenab-ı Hakk’a yönelip mağfiret talep etmesi gerektiğini ve bundan sonraki hayatında da gıybet ile herhangi bir şekilde haşır neşir olmaması lazım geldiğinin işaretidir. Fakat rüya, aynı zamanda kişinin zaafları dolayısı ile sıkıntı yaşayacağına ve bu zaaflarını bertaraf edebilmek için içinde muhteşem bir dürtü barındırdığına da delalet eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3718