Rüya tabiri ara

Rüyada Bağlama Çalmak

Rüyada bağlama çalmak, söz anlamına gelir. Rüya sahibinin yakın çevresinden alacağı haberlere ve onların dertlerine ortak olmak durumunda kalacağına tabir edilir. Hatır ve kıymet bilen, cefakar olan, sevdiklerinden hiçbir şeyi esirgemeyen bir kişinin...

Rüyada bağlama çalmak, söz anlamına gelir. Rüya sahibinin yakın çevresinden alacağı haberlere ve onların dertlerine ortak olmak durumunda kalacağına tabir edilir. Hatır ve kıymet bilen, cefakar olan, sevdiklerinden hiçbir şeyi esirgemeyen bir kişinin varlığına işaret eder. Rüya sahibinin sık sık ailesinin, arkadaşlarının ya da dostlarının isyanına ve yakınmalarına şahit olacağına ve onları teselli etmek için ne yapacağını şaşıracağına tabir edilir. Rüyada bağlama çaldığını görmek, gören kişinin omzunda ağlayacak, ona derdini açacak ve acısını anlatacak bazı kişilerin olacağına ve bu kişilerin kendisinin en yakınındaki kişilerden birisi ya da birileri olacağına yorumlanır.

Rüyada bağlama çalmak görmek, dostlarla edilen güzel muhabbet şeklinde yorumlanır. Ayrıca rüyayı gören kişinin sevdiklerine karşı fedakar olduğu, onlar için her şeyi yapabilecek biri olduğunu gösterir. Rüya sahibinin hatır bilen, sevilen biri olduğuna, dostları tarafından her zaman aranan biri olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişinin sevdikleriyle ve ailesiyle olan münasebetinin artacağına, bütün aile mutluluk ve birlik içinde yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

Bazı rüya yorumcularına göre ise rüyada bağlama çalmak görmek, rüya sahibinin şahit olmak istemeyeceği konuşmaları duymasına ve bu yüzden büyük sıkıntılar yaşaması şeklinde yorumlanır.

Rüyada bağlama çalan birini görmek, rüya sahibinin yakınlarından birinin derdi ile uğraşacağı anlamını taşır. Rüya sahibinin sevdiği kişinin derdini dinlemesi ve çözüm bulmak için elinden geleni yapması şeklinde yorumlanır. Rüyada bağlama çalan birisi sıkıntılarını rüyayı gören kişiyle paylaşıp onu da kendisi gibi dertli yapmasına işaret eder. Rüya sahibinin bu sıkıntıları uzak tutmak ve geçirmek için çabalayacağı fakat emeğinin karşılığını alamayacağı şeklinde yorumlanır.

Bazı yorumculara göre ise rüyada bağlama çalan birin görmek, rüya sahibinin bir sıkıntısı olacağı ve bu sıkıntı için aile büyüklerinden birinden yardım isteyeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Bağlama Çalmak
Rüya sahibi kendisini bağlama çalarken görüyor ise, rüyayı gören kişinin çevresi tarafından aranan biri olduğu şeklinde yorumlanır. Kimin bir sıkıntısı, derdi, sorunu varsa rüya sahibinden derman istediğine işaret eder. Bazı yorumculara göre ise rüyada bağlama çalmak, rüya sahibinin yol gösterici olduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada Toplu Halde Bağlama Çalmak Görmek
Rüyasında bir toplulukla beraber bağlama çaldığını gören kişinin kalabalık bir ortamda bulunacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin dostlarıyla, yakınlarıyla, iş arkadaşlarıyla bir araya gelip keyifli vakit geçirmeye işaret eder.

Rüyada Bağlama Çalıp Türkü Söylediğini Görmek
Rüyasında bağlama çalarken türkü söyleyen kimsenin ailesi ile birlikte mutlu bir hayatı olduğu şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin sevdikleri ile derin bir muhabbeti olduğu, hep birlikte vakit geçirmekten keyif aldığı, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürdüğüne işaret eder.

Rüyada Bağlama Akort Etmek
Rüya sahibinin hayatını değiştirecek kararlar alması şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin iş hayatında ya da özel hayatında yapacağı değişikliklerle kendine yeni bir yol çizmesi ve bu yolda tek başına olmak istemesi şeklinde yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise rüyada bağlama akort etmek, ruhun özgürleşmesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada saz görmek, gören kişinin moralinin yerine geleceği bazı haberler alacağına, hayatında müjdeli ve sürpriz gelişmeler yaşayacağına işaret eder. Hayırlı, güzel ve iyi olana sahip olmaya ve yürek rahatlatacak sözler duymaya yorumlanır.

Rüyada saz çalmak, deyim yerindeyse evdeki hesabın çarşıya uymasıyla gelecek, başarıya ve mutluluğa tabir edilir. Rüya sahibinin isabetli kararlar almasıyla ve sağlam adımlar atmasıyla birlikte hedeflerini gerçekleştirmeye işaret eder.

Rüyada saz çalan birini görmek, karamsar ve mutsuz olan bir kişinin konuşmaları ile rüya sahibinin de aynı ruh haline bürüneceğine ve bu kişiyi umutlandırmak için bir süre dil dökmek ve bundan da yorulmak durumunda kalacağına işaret eder.

Rüyada saz dinlediğini görmek, sıkıntı ve ağırlık olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin dışarıdan gelecek bazı haberlere çok öfkeleneceğine, kendisiyle ilgili olmayan işlerin kendisine mal edilmesine ve bu nedenle de çok gergin günler geçireceğine işaret eder. Rüya sahibinin sorumluluğu olmayan işlerden sorumlu tutulacağına ve kendini ifade etmek durumunda kalacağına yorumlanır.