Rüya tabiri ara

Rüyada Ayı Görmek

Kasım 29, 2018 - Okuma süresi: 22 dakika

Rüyada Ayı görmek, kötü ve hilekar kadına, namert insanlara işaret eder. Kişinin zorluklara ve sıkıntılara göğüs germelidir çünkü karşısına yeni zorluklar çıkacaktır. Yabancı kimseler ile beklenmedik olaylar olacaktır. Rüyada ayı görmek, düşmana yorumlanır. Bu düşman rüya sahibine çeşitli zorluklar yaşatacak ve bu zorluklar rüya sahibinin mutsuzluğuna sebebiyet verecektir. Ancak düşman olarak nitelendirilen bu kadın erkek ve kadın için farklı anlamlara gelir.

Rüyada ayı görmek erkekler için yenilmesi zor, maddi- manevi güçlü ve zalim düşman anlamına gelir. Erkeği üzüntüye süreklerken ve mücadele karşılığında yenilemeyen, yenilmesi mümkün olmayan düşman şeklinde yorumlanır. Bu kişi bazen zengin bir zalim, bazen de merhameti olmayan bir yöneticidir. Kadın için ise bu rüya bencil ve sinsi bir kadın demektir. Bu kadın çoğu zaman gönül meselelerindeki rakip kadın olarak tabir edilir.

Kadınlarda da bu rüya düşmanın güçlü ve zorlu olması anlamına gelir. Daha çekici, daha güzel olan bu kadın kötü niyetli ve kurnaz bir kadındır. İbn-i Kirmani(r.a.)’ ye göre rüyada ayı görmek güç ve kudreti olmayan zayıf bir düşmana işarettir. Yani bu düşmanların size karşı yaptıkları fitnelere delalettir.

Rüyada ayı sevmek, kişinin sıkıntı çekerek bir yerlere gelmeyi istemesi, uğraştığı işlerin sonunda umulan ganimete, yüksek mertebeye ve kişinin hak ettiği iyiliğe yorumlanır. Oluşan sorunları ortadan kaldırmak için para harcamaya sebep olabilir.

Rüyada ayı ile konuşmak, Allah’ın verdiği zeka ve akılı iyi kullanarak dost ile düşmanın farkını anlamak gerektiğini ve dost bilinen insanın aslında düşman olmasına delalettir. Bu rüya düşman bilinen kişinin dost olacağını gösterir. Bu yüzden kişinin dost ve düşmanlarını iyi ayırt etmesi gerektiğini gösterir.

Rüyada ayı saldırısı görmek, aslında öfkeli ve saldırgan insanı temsil eder. Rüya sahibinin insanların kurduğu tuzaklarla karşı karşıya olduğu anlamına gelmektedir. Aslında gerçekte böyle bir tehditle karşı karşıya gelmeyebilir. Bu aslında sizin öfkeli olduğunuzdan göremediğiniz anlamına gelir.

Rüyada ayı ile boğuştuğunu görmek, kişinin çektikleri zorluktan sonra süreceği rahatlığa, yakın zamanda gelecek olumlu ve güzel habere, umudun bittiği anda gelecek mutluluğa delalet eder. Bu rüya kişinin kendi başına yapabileceklerini diğer insanların görmesini isteyeceğini gösterir.

Rüyada ayı sürüsü görmek, kişinin ortaya koyacağı çalışmaların başarısı ile dikkatleri üstüne çekeceği anlamına gelir. Kazandığı paranın kişinin emeği ile aldığını işaret eder. Evdeki bolluğa, berekete, bu bereketin ömür boyu süreceğine, uzak yerlerden gelen iş tekliflerini kabul edeceğini gösterir.

Rüyada ayı beslemek, bonkör bir kadına yorumlanır. Kimi zamanda rüya yorumcularına göre bu rüya kişinin zahmet yaptıkları işlerin karşılığını alacağına, umut ettiklerinden sonra gelecek feraha yorumlanır.

Rüyada ayı kovalaması, kişinin yaptığı hatalardan dolayı diğer insanlar tarafından eleştirileceği ve toplum tarafından günah işlemeye yorumlanır. Bazı yorumculara göre bu rüya kişinin günahlarına tövbe etmesi ve hatalarından döneceği anlamına gelir.

Rüyada ayı görmek uzun zamandan beri hayal etmiş olduğu bir bebeğe kavuşacağına, elinin şimdiye kadar asla görmediği kadar para göreceğine ve malının da aynı oranda artacağına, sadece kendisini hemen sonra toparlayacağına, daha ilkin asla sevinmediği kadar sevineceğine, tatmadığı ve bilmediği duyguları tadacağına, neşeleneceğine, yarınlarına umutla bakacağına, sürpriz değişimlerle ve yeniliklerle karşılaşacağına, maddi ve içsel olarak büyük bir boşluğa düşüleceğine, eşler içinde günden güne daha büyük kavgalar yaşanacağına, yaşamın başarılarla ve güzelliklerle geçeceğine, kazancın ve mutluluğun yerinde olacağına işaret etmektedir.

Kutlama yapılması ihtiyaç duyulan şeyler söz mevzusu olabilir.
Rüyada ayı ölüsü görmek rahat ve güzel günler geçireceğine ve bu durumun geçici değil, bir yaşam olacağına, büyük kazanç sağlanacağına, hayırlı işlere girileceğine alamet eder.

Rüyada evin içinde ayı görmek meydana getirilen hataların kısa zamanda telafi edileceğine, çeşitli nedenlerden dolayı ayrılık yaşayanların kavuşacağına yorulur.

Rüyada ayı olmak bir süre işten ve yaşamdan elini eteğini çekeceğine ve kendisi ile baş başa kalacağına, kişinin maddi yaşamının eskisinden daha iyi olacağına tabir olunur.

Rüyada ayı ve kedi görmek sevilmiş olduğu şahıs ile arasına kara kedi gireceğine, görülen fotoğraftaki görüntü belirsiz ise iş alanında zor bir döneme girileceğine yorulur.

Bir hasım ya da rakip ile tabir edilir. Rüyada ayı gören kişi kendisinin yanında sözüm ona onu destekliyormuş gibi görünen bir kişi tarafından büyük bir zarar görecek ve tabir yerindeyse sırtından bıçaklanacak demektir. Rüyada görülen ayı kıskanç, kötü huylu ve kötü niyetli bir kadına da delalet eder. Rüyada ayı görmek genelde zorluk, sıkıntı ve sorun olarak yorumlandığı gibi aynı zamanda hasım ya da rakipler nedeni ile yaşanacak olan sorunlara delalet eder.

Rüyada yavru ayı öldürmek problem yaratan bir durumun kısa süre içinde ortadan kaldırılacağına, sorunların süratli bir halde çözüme kavuşacağına ve sevilmiş olduğu kişiler ile kâh eğlenerek kâh oynayarak işlerini gerçekleştireceğine yorulmaktadır.

Rüyada oyuncak ayı görmek kendisini birazcık toparladığı süre vereceği bazı hatalı kararlar ve karşısına çıkacak bir şahıs tarafınca uğrayacağı büyük bir kara çalma yüzünden fazlaca fena durumlara düşeceğine, parasal ve ruhsal olarak fazlaca mutlu ve rahat olacağına delalettir.

Rüyada ayı öldürmek fazlaca mutlu bir dönem geçirileceğine, güzel, neşeli ve hayırlı bir haber alınacağına, üzüntülerinin fazlaca yakında biteceğine delalettir.

Rüyada siyah oyuncak ayı görmek söz sahibi olacağına, dualarının ve tövbelerinin de kabul olacağına rivayet eder.

Rüyada ayı görmek, bazı afetlerin meydana geleceğine, bela ve fitnenin rüyayı gören kişinin peşini bırakmayacağına işarettir. Kimi zaman de ayı görmek, şiddetli ve güçlü olmayan, düşmanlığında hileye başvuran bir hırsızın varlığına delalet eder. Rüyada ayının sırtına bindiğini görmek, devlet büyüklerinden bir çıkar görmeye işarettir. Gene ayıya bindiğini görmek, kişinin düşmanlarına geleceğine delalet eder. Rüyada ayı derisi görmek mala, kimi zaman de fena durumda , boşanmış ve başka şeylerle kendini meşgul eden bir kadının varlığına delalet eder. Kişinin rüyasında ayı görmesi zor işleri başaracağına, iyi, karlı bir yatırım yapacağına işaret eder.

Rüyada Ayı Saldırısına Uğramak

Rüyada ayının kendisine saldırdığını gören şahıs etrafındaki düşmanları görmelidir. Zira onun etrafı düşmanlarla doludur ve bu düşmanlar ona zarar vermek için fırsat kolluyorlardır.

Rüyada Ayı Kovalamak Ayıdan Kaçmak

Düşmanlardan kurtulmak, onları etrafından temizlemek manasına gelir. Şahıs etrafındaki düşmanları görmüştür ve bu tarz şeyleri temzilemiştir.

Rüyada Ayı Yavrusu Görmek

Sahtekar bir dosta işarettir. Bu dost beğenmediği hoşuna gitmediği şeyleri size güzel göstererek sanki sizin için bir şeyler hayata geçirmeye çalışıyor, sizi düşünüyor şeklinde davranmaya iş yapmaktadır.

Rüyada Ayı Öldürmek

Borçtan kurtulmaya delalet eder. Şahıs etrafına olan tüm borçlarını kapatır, hiç kimseye alacağı vereceği kalmaz.

Rüyada Ayı Beslemek

Rüyada ayı beslediğini gören şahıs düşmanını koynunda beslemektedir. Bu düşman onun en yakınında bulunan bir dostu ya da bir akrabasıdır.

Rüyada Ayı İle Konuşmak

Rüyada ayı ile konuşmak düşmanını dost yapmaktır. Şu demek oluyor ki aradaki düşmanlığı kaldırıp onunla yakın dost olup zaman içinde dost olmak manasına gelir.

Rüyada Ayı Postu Görmek
Rüyasında ayı postu gören şahıs; dostunun yardımıyla düşmanından kurtulur. Dostu ona fark ettirmeden düşmanlarını temizler ve rüyayı gören şahsın yolunu açar.

Rüyada Ayı ve Oldukça fazlaAyılar Görmek

Düşmanı fazladır. Bu kadar fazlaca düşmanı olan şahıs yanlış yolda olandır. Bu sebeple davranışlarını denetim etmeli, niçin bu kadar düşmana haiz bulunduğunu düşünmelidir.

Rüyada Ayı Avlamak

Rüyada ayı avlamak yalancı, fena niyetli, kurnaz kişinin bilgisiz kişiler tarafınca saygınlık ve saygınlık göstermesine delalet eder. Rüyada ayı avlamak da ayı avlayan birini görmek de aynı şekilde tabir edilir.

Rüyada Ayıya Binmek
Rüyada ayıya binmek yetkili bir kişinin bir şeyi ya da bir kişiyi himaye etmesine yada nikâhı olmayan biri ile cinsel münasebete girmesine delalet eder.

Rüyada Ayı Eti Görmek ve Ayı yiyecek

Rüyada ayı eti görmek hasmın ya da rakibinin mal varlığına işaret eder. Rüyada ayı postu görmek de aynı şekilde tabir edilir.

Rüyada ayı sütü görmek kişiyi kuşkuya götürecek bir olayın yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Ayı GörmekRüyada beyaz ayı, kutup ayısı görmek fazlaca hayırlı ve güzeldir. İşlerin açılacağına, yolunda gideceğine ve kazancın artarak bolluğun ve bereketin yaşanacağına delalet eder.

Rüyada Siyah Ayı GörmekRüyada siyah ayı görmek hane içinde tatsızlık ve problem yaşanacağı anlamına gelir.

Ayı; Ayıgiller familyasından etçil memeli hayvanların genel adıdır. Boyları 1-3 m içinde değişmiş olur. İri ve tıknaz gövdeleri, uzun ve sert kıllı kaim bir kürkle kaplıdır. Burunları küt, göz ve kulakları çoğu zaman küçüktür. Ayakları kuvvetli olup, parmakların beşinde de kıvrık ve içeri çekilemeyen pençeler bulunur. Tabanlarına bakarak yürürler. Kasları kuvvetli olmasıyla birlikte da akıllı yaratıklardır. İşitme ve tat duyuları son aşama gelişmiştir. Çoğu zaman yalnız yada ufak gruplarla ve türüne bakılırsa, açık arazide, dağlık bölgelerde ya da ormanlarda yaşarlar. Kış uykusuna yatarlar. Ömürleri averaj 50 yıl kadardır. Afrika, Avustralya ve Antarktika haricinde dünyanın her yanına yayılmışlardır. Etçil memelilerden olmakla beraber yalnız etle beslenmeyip çeşitli yiyecekler, mesela meyve ve bal da bölgeler.

Rüyada fazlaca büyük ayı görmek kendisine külfet ve ayak bağları olan kişilerden uzaklaşacağına, hakkınızda hoş olmayan dedikodular yapılmasına delalettir.

Rüyada ayı büyük görmek işlerinin aksi yönde ilerlemeye başlayacağına, mutlu süregelen bir birlikteliğin tartışmalı bir halde biteceğine, sıhhat sorunları yaşanacağına delalettir.

Rüyada büyük siyah ayı görmek insanlardan kaçılıp dört duvar içinde kalınacağına, insanlara duyduğu itimatı kaybedeceğine işaret eder.

Rüyada beyaz büyük ayı görmek yalan ve dolanları ile onu kandıracağına, yüzünün güleceğine, şansının döneceğine, kısmetinin de açılacağına işaret eder.

Rüyada büyük beyaz ayı görmek sağlıkla ilgili olarak mühim bir karar vereceğine, eşler içinde yaşanmış olan tartışmaların kısa süre sonrasında sevgi ile son bulacağına işaret etmektedir.

Rüyada büyük oyuncak ayı görmek büyük fırsatlarla karşılaşacağına, işlerine de bereketin ve verimin hâsıl olacağına delalettir.

Rüyada büyük ayı yıldızı görmek yeni girilecek olan bir işte sanki uzun zamandan beri o işte çalışılıyormuş şeklinde doğru adımlar atılacağına, atılacak adımlar yardımıyla işlerde büyük kazançlar elde edileceğine, hepimiz tarafınca fazlaca konuşulacak biri olunacağına delalet etmektedir.

Rüyada büyük ayı görmek çeşitli zorluklar yaşatan bir arkadaşın artık kendisinden uzaklaşacağına, bekarlar için güzel bir evliliğe inanılır.

Rüyada dağ ayısı görmek şansın ve kısmetin kapanacağına, elindeki malların gideceğine işarettir.

Rüyada dağda ayı görmek ferahlığa çıkacağına ve hem iş hayatında hem aile hayatında fazlaca iyi ve hayırlı mevkilere geleceğine, zarara gireceğine inanılır.

Rüyada yavru ayı sevmek bir sebeple kendisine sorun veren durumlardan kurtulması ve rahat hareket edebilmesi için bazı atılımlarda bulunacağına, her insanın parmakla göstereceği kadar başarı göstermiş bir iş hayatına kavuşacağına delalet eder.

Rüyada ayı tarafınca kovalanmak süre içinde daha doğru adımlar atarak iş kurulacağına ve sevilen kişiler ile fazlaca güzel zamanlar geçirileceğine, kazancında da artış meydana geleceğine ve rüya sahibinin hayatından memnun olacağına alamet etmektedir.

Rüyada beyaz ayı kovaladığını görmek fena ve durmuş olan işlerin açılacağına, sevilen bir akraba yüzünden ihanete uğranacağına inanılır.

Rüyada ayı ini görmek ter döktüğü ve üstünde fazlaca çalmış olduğu işlerin istediği şekilde sonuçlanacağına, her insanın hayal etmiş olduğu ve imrendiği bir yaşam süreceğine rivayet eder.

Rüyada iki ayı görmek dost ve akrabalardan alınacak yardım yardımıyla rahata ereceğine, bir sebeple aile yaşamını ve iş yaşamını aksatacağına, zor bir işle ilgili olarak mühim bir imtihan vereceğine delalet etmektedir.

Rüyada gri ayı görmek sıkıntılarını ve sorunlarını kısa süre içinde ortadan kaldıracağına, edinmiş olduğu deneyimi gelecekte daha iyi işler yapmak için kullanacağına alamet etmektedir.

Rüyada evcil ayı görmek küs kimselerin barışacağına, pişmanlık duyacağı kararlar alacağına, kendisine yeni bir yaşam düzeni kuracağına, aile içinde bir süre ağız tadının olmayacağına, yaşanmış olan fena olayların elbirliği ile düzeltileceğine, işlerin muntazam gideceğine, iş mevzusunda devamlı yardım edeceğine, bildiklerini ve deneyimlerini onunla paylaşacağına, elinin bolluk ve bolluk göreceğine delalet etmektedir.

Rüyada koşan ayı görmek geçim derdine gireceğine, karşılaşılsa bile fazlaca kısa bir sürede üstesinden gelineceğine, yaşanmış olan eksikliklerin giderileceğine ve fazlaca büyük ve güzel işlerde başarı kazanılacağına, iş hayatında yaşamış olduğu tüm sorunları aşacağına, uğramış olduğu tüm zararları telafi edeceğine, beklenmedik vakalarla karşılaşacağına, kişinin nazar değmemesi için tahtalara vuracağına, büyük bir zarar göreceğine ve fazlaca büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağına, bazı kişiler tarafınca karşısına çıkarılan engelleri herhangi bir zarar görmeden kısa süre içinde ortadan kaldıracağına, başlangıcında dönen şanssızlık bulutunun dağılacağına, desteğe muhtaç insanlara yardım edeceğine, tartışmalı bir işe girileceğine, kazancın gittikçe azalacağına delalet eder.

Rüyada bir sürü ayı görmek sevilen bir arkadaşla bir iş fırsatının değerlendirileceğine, rakiplerini kıskandıracak kadar büyük projelere imza atacağına, yaşamış olduğu bir rahatsızlığın yakın bir zamanda son bulacağına, büyük bir azimle çabalayarak kendi işini kuracağına, etrafındaki insanlara başları sıkıştığında yardım edeceğine, yapmış olduğu işlerle fazlaca ses etireceğine, kişinin şifaya kavuşacağına, insanlardan bir süre uzak duracağına, tanıdık vasıtası ile hayırlı bir iş kapısının açılacağına, saygının asla noksan olmayacağına, problem yaşasalar da her sıkıntının hane içinde kalacağına rivayet eder.

Siz bir kadınsanız karşı cins ilişkilerinizin size gittikçe daha yavan gelmeye başladığını hissedebilirsiniz.
Rüyada bir sürü oyuncak ayı görmek meydana getirilen çalışmaların ve girilen işlerin hayırsız kişiler yüzünden durma noktasına geleceğine, konuşkan ve samimi biri ile evlilik yolunda hareket edileceğine yorulmaktadır.

Rüyada bir sürü ayı görmek maddi zararını karşılayacağına, haneye bolluk ve bereketin dolacağına ve ferahlığa çıkılacağına rivayet eder.

Rüyada ayı sürüsü görmek kendisini üzen ve kıran şeyleri kısa süre içinde ortadan kaldıracağına, elde bulunan güzel şeylerin zarar göreceğine delalet etmektedir.

Rüyada ayıyla oynamak yeni projeler gerçekleştirip iş hayatında büyük bir saygınlık kazanacağına, hem işyerine hem haneye bolluk ve bolluk geleceğine, anlayışlı, hoşgörülü ve düşünceli bir şahıs olunacağına yorulmaktadır.

Rüyada uyuyan ayı görmek ele geçen fırsatların fazlaca iyi bir halde kullanılacağına, uğramış olduğu zararları bu kişilerden karşılayacağına yorulmaktadır.

Rüyada kahverengi ayı görmek refah düzeyinin gittikçe düşeceğine, elinin dönmez, ihtiyaçlarının da karşılanmaz olacağına işaret etmektedir.

Rüyada ayıyla dost olmak yeni bir eğitim kurumuna kayıt yaptırılacağına, en yakınındaki kişilerle arasının açılacağına işarettir.

Rüyada beyaz ayı kovaladığını görmek eğitim yaşam ile ilgili olarak bazı adımlar atılacağına, fazlaca tanınan ve sevilen bir şahıs olacağına alamet etmektedir.

oyuncak ayı görmek külfetinin ve yükünün artacağına, fazlaca güzel gelişmeler yaşanacağına alamet eder.

Rüyada ufak oyuncak ayı görmek kişinin bir süre doğru karar vermek adına içinde bulunmuş olduğu ortamdan uzaklaşacağına ve inzivaya çekileceğine, fazlaca sevilen bir şahıs ile ayrı düşüleceğine işaret etmektedir.

Rüyada beyaz oyuncak ayı görmek rakiplerini kıskandıracak kadar büyük projelere imza atacağına, dertlerin yakın bir süre içinde sona ereceğine rivayet etmektedir.

Rüyada oyuncak ayı bulmak hastalıkların kişiye uzak duracağına, yaşlılığında dahi hiç kimseye muhtaç olmadan, rahat bir yaşam sürüleceğine, geleceği için de kendisine cesaret vereceğine alamet etmektedir.

Rüyada bir sürü oyuncak ayı görmek yaraların merheminin bulunulacağına, yaşamış olduğu olayın boyutu hakkında data sahibi olacağına işarettir.

Rüyada büyük oyuncak ayı görmek işlerin günden güne daha da açılacağına, günah işlemekten korunacağına, aile yaşamı ya da iş yaşamı ile ilgili vakalar ve düşünceler için edilen duaların tanrı katında kabul edileceğine delalet eder.

Rüyada oyuncak ayı görmek bolca kazançlı ve hayır dolu bir işe girileceğine, aşırı sinirli olmasından dolayı bu kargaşa içinde bazen sevilmiş olduğu insanları da incitecek sözler sarf edeceğine alamet etmektedir.

Rüyada oyuncak ayı almak bir sebeple kısa süreli de olsa bir ayrılık yaşanacağına, hedeflerin gerçekleştirileceğine delalet etmektedir.

AYILAR HAKKINDA BİLGİLER

Karada yaşayan en büyük etçil hayvan ailesi olan ayılar, kış uykusuna yatma özellikleriyle bilinmektedir.

Ayıların özellikleri çoğu zaman iri yapılı olmaları, kalınca bir postla kaplı gövdelerinin olması ile bilinmektedir. Bu yazımızda sizlere ayıların tüm özelliklerinden bahsedeceğiz.

Ayıların Özellikleri Neler?
Ayıların kalınca postları bulunur, görme ve işitme duyuları oldukça zayıf olan ayılar bal yeme huylarıyla da bilinmektedir.
Ayıların ağırlıkları ırklarına bakılırsa 80 kilogram ile 1000 kilogram içinde değişmektedir, kimi zaman daha da fazla ağırlıkta olabilirler.
Ayılar grubunda en iri yapıya haiz olan Kodiak ayısının boyu 4,70 metreye yakındır, fakat Pirene ayısının boyu ise asla 2 metreyi geçmemektedir.
Ayıların bedenini taşıyan oldukça sağlam ayakları vardır ve tüm tabanlarıyla yere basarlar.
Ayıların kuyrukları küçüktür.
Parmakları ile ağaçlara tırmanırlar, dalları koparabilir ve bölgeleri kazarlar.
Ayıların özellikleri içinde insanlara benzetilen yönleri hem et hem de ot ile beslenebilmeleri yer alır.
Ayılar fazlaca kuvvetli hayvanlardır ve her türlü ortamda kolayca uyum sağlayabilir.
Ayılar ağaçlara tırmanabilir, kayalardan aşabilir, yüzebilir ve suya dahi dalabilir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3401