Rüya tabiri ara

Rüyada Ayakkabının Yırtıldığını Görmek

Şubat 25, 2019 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada ayakkabının yırtıldığını görmek gören kişi için içinde bulunduğu mevcut durumun çok ufak değişiklikler ile devam edeceği ve daha sonrasında tekrardan aynı sıkıntıları yaşayacağı anlamına gelir. Bu tür bir rüya aynı zamanda rüyayı gören kişinin hayat arkadaşını kaybedeceği anlamına da gelebilir. Rüyayı gören kişinin çalıştığı yerde huzurunun tamamen bozulacağı ve içine kapanık olacağı, kedere düşürecek yeni bir olay yaşayacağı, dertli ve üzüntülü biri haline geleceği şeklinde de yorumlanabilir. Rüyada ayakkabının yırtılmasını görmek; yaşayacağı ikili ilişkilerde başka bir memlekette veya başka bir şehirde yaşayan kimse ile arkadaşlık kuracağına ve rüyayı gören kişinin hayatında sürekli bir özlem hali içerisinde olacağına da işaret eder.

Rüyada ayakkabının yırtılması; bu rüyayı gören kişinin sağlığı açısından meydana gelecek önemli bir rahatsızlık olduğuna ve cerrahi işlem olma gibi ciddi komplikeleri işaret eder. Aynı zamanda bu rüyadaki ayakkabı yırtılması bu kişi için yalan söylemek anlamına da gelir. Bu rüyayı gören kişi yaşayacağı bir olayda zor durumda kalarak, yalan söylemeye ve istemediği halde sevimsiz bir işe bulaşmasına da işaret eder. Görülen rüya, bir süre can sıkacak, üzüntüye boğacak olaylar yaşanacağına da delalettir. Ailesinde yaşanan eski sorunların yeniden gündeme geleceğine, sıkıntı çekeceğine ve gözyaşı dökeceğine delalet eder.

Rüyada Ayakkabı Yırtılması Görmenin Psikolojik Tabiri; Ayakkabı yırtılması çoğunlukla gören kişinin masumiyetini kaybettiğini düşündüğü bir olayın, kendisini ifade eder. Çok yakın zaman içerisinde veya geçmişte gerçekleşen bir olaydan ötürü kişi kendisini pis ve kirlenmiş, o masumiyetini kaybetmiş ve etrafındaki herkesin gözünde değersiz bir kişi olarak görür. Yani Bir nevi suçluluk psikolojisinin içerisine girer. Kendine eziyet etme bu durumun en güzel ifadesi olarak yorumlanır.

Rüyada Ayakkabının Yırtılması, rüyayı gören kişinin çektiği zorlukların sonunda hasret çektiği müjdeye, herhangi birinden yardım isteyerek ümit ettiği varlıklara, emek vererek ümit ettiği rahatlığa, ümitsizliklerinden sonra düşlediği ve istediği güce kavuşacağına işaret eder. Rüya sahibinin kendi mal varlığını ve parasını kaybedeceğine, bu nedenle de bütçesinde çok büyük açık oluşacağına da işaret eder. Rüyayı gören kişi yaşadığı bu zararını kapatmak için her zamankinden daha çok ve daha fazla çalışmak zorunda kalacak demektir. Rüyada ayakkabının yırtıldığını görmek, fakirlikten sıyrılmaya, mal varlığına gelecek bolluğa, iyi gelire, rızkın bereketli olmasına, gönül ilişkilerinde feraha, kuvvete ermeye, yetenekli bir kişiye, sevince kavuşmaya, şana sahip olunacağına, sorunlardan uzak kalacağına, ilişkisinin iyi gittiğine de yorumlanabilir. Görülen rüya nadiren de olsa kötü huylu ve karakterli tanıdıkları tarafından zarar göreceğine, değer yitirmeye, korkulanın olmasına, kötülük görülmesine, parasızlığa da işaret eder.

Daha olumlu bir taraftan bakacak olursak; yaşayacağı bu sıkıntı ile özlediği mal ve mülke, emek ve zahmetlerinin sonunda özlediği daha iyi bir yaşama, çektiği tüm zorlukların ardından hasret duyduğu iş hayatındaki ticari kazanca ve tüm sıkıntılarının sonunda elde ettiği itibarlı mertebeye yorumlanabilir. Rüyada ayağındaki ayakkabının yırtılması, ilişkisinin iyi gittiğine, beceri sahibi bir kişiye, bereketli zamanlara, maddi sıkıntılardan sıyrılmaya, mutluluğa kavuşmaya, tez zamanda öğrenilecek memnun edici gelişmelere, imrenilen kuvvete ulaşmaya, kazanılan nimete, sevenleriyle birlikte gülmeye, sevecen genç adama, zahmetsiz elde edilen ziynet eşyalarına işaret eder. Ayrıca nadiren de olsa hilekar amire,parasal sıkıntıya, kötü bir sorunla karşılaşılacağına, düşmanlık görmeye, iş sebebiyle geçim zorluğuna yorulur.