Rüya tabiri ara

Rüyada Ayakkabının Çalındığını Görmek

Mart 22, 2019 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada ayakkabının çalındığını görmek tam olarak iyi veya kötü şeklinde yorumlanabilecek bir rüya değildir. Rüyada ayakkabısının çalındığını gören kimse; bugünkü hayatından memnun değildir ve hararetle bir çıkış ve kurtuluş yolu arıyordur. Bu durum; kişinin şu an iyi bir hayat yaşamadığı, ama buna rağmen kurtuluşa ermek için epey çabaladığı anlamına gelir. Rüyada ayakkabı çalınması dışında da ayakkabı ile ilgili rüyalar görülebilir. Bu rüyalar ağırlıklı olarak çalınma, kaybetme, vs. şekilde ayakkabının elden gitmesi şeklindeyse; rüyada ayakkabı çalınması ve bulunması tabirciler tarafından şanssızlık, mutsuzluk, kayıp, vs. şerli durumlara yorumlanır. Ayakkabı elde edilmesiyle ilgili rüyalar ise tam tersi; şans, kazanç, vs. hayırlı durumlarla yorumlanır. Rüyada ayakkabının tekinin çalınması anlaşılacağı üzere rüyada ayakkabı; şans, bereket, bolluk gibi anlamları simgeler.

Rüyada ayakkabı aranması olağanüstü bir gayret ve çaba şeklinde yorumlanır. Yani; rüyasında ayakkabı aradığını gören kişi, bugünkü hayat şartlarından kurtulmak, kendini daha iyi bir geleceği taşımak ve yeni bir yaşama başlayabilmek için müthiş bir çaba sarf ederek çalışmaktadır. Aynı şekilde ilerleyen zamanda da çalışmaya devam edecektir. İleride bir kurtuluşa erebilmesi durumunda rüyayı gören kişi için hayırlı bir rüyadır.

Rüyada ayakkabı giyilmesi ayakkabı rüyada bereket, bolluk, vs. anlamlara geldiği için rüyasında ayakkabı giydiğini gören kişiye de bu yönde işaretler var demektir. Rüya tabircilerine göre rüyada ayakkabı görmek; iş hayatında veya başka bir maddi gelir kaynağında büyük bir şans ve başarı yardımıyla para kazanılacağına, maddi durumun ve refah seviyesinin epey yükseleceğine işarettir. Yani rüyada ayakkabı giydiğini görmek son derece hayırlı bir durumdur.

Rüyada ayakkabı kaybedilmesi kişinin elindeki şansı, başarıyı, imkanları kaybedeceği ve hayat çizgisinin kötüye doğru kayacağı anlamına gelir. Rüya tabirlerinde ayakkabı kaybedilmesi; iş, aile, maddi, manevi, vs. herhangi bir meselede büyük bir şanssızlık yaşayarak veya yapılan bir hata sonucu borcun altına girerek, vs. şekillerde eldeki huzur ve refahın kaybedileceği yönünde yorumlanmalıdır. Yani rüyada ayakkabı kaybetmek; son derece kötü bir durumdur ve rüyayı gören kişinin her duruma, her faciaya karşı tedbirli olması gerekir. Buna ek olarak rüyada kaybedilen ayakkabının bulunduğu da görülüyorsa; söz edildiği gibi bir süreliğine maddi-manevi büyük kayıplar yaşadıktan sonra rüyayı gören kişinin durumunun toparlanacağı ve tekrar eski rahat yaşamına kabuşacağı işaret ediliyor demektir. Dolayısıyla rüyada ayakkabının kaybedilmesi ve aynı zamanda bulunması, çok daha hayırlı bir durumdur.

Rüyada ayakkabı çalınması yukarıda bahsedildiği gibi rüyada ayakkabı çalınması; rüyayı gören kişinin göz doldurucu bir çaba sarf ettiği ve durumunu daha iyiye taşımak için canını dişine takarak çalıştığı anlamına gelir. Yani bu rüyayı gören kişi doğru yolda ilerlemektedir; ama çalışmalarının sonucunun başarıya ulaşıp ulaşamayacağı ya da çalışmasının yüzde kaçının karşılığını alacağı, görülen bu rüya ile yorumlanabilecek bir durum değildir. Dolayısıyla rüyada ayakkabı çalınması, kısmen hayırlı bir durumdur. Rüyayı gören kişinin pes etmeden çalışmaya devam etmesi gerekir.