Rüya tabiri ara

Rüyada Ayakkabı Çalmak

Rüyada ayakkabı çalmak tam olarak iyi ya da kötü diye yorumlanacak bir rüya değildir. Rüyada ayakkabı çalmak rüyayı görenin bugünkü hayatından memnun olmadığını gösterir. Bundan dolayı da bir çıkış yolu aradığına, fakat buna rağmen kurtuluşa ermek iç...

Rüyada ayakkabı çalmak tam olarak iyi ya da kötü diye yorumlanacak bir rüya değildir. Rüyada ayakkabı çalmak rüyayı görenin bugünkü hayatından memnun olmadığını gösterir. Bundan dolayı da bir çıkış yolu aradığına, fakat buna rağmen kurtuluşa ermek için çok çaba göstermesi gerektiğine rivayet eder.Rüya yorumcusuna göre rüyada ayakkabı çaldığını görmek mutsuzluk, şansızlık, kayıplar gibi şerli olaylara delalet eder. Rüyada ayakkabı elde edilmesi ile ilgili rüyalar ise tam tersi ile yorumlanır ve kazanç, şans ve huzur şeklinde yorumlanır. Rüyada ayakkabı çalmak istediğiniz bir yolculuğa çıkamayacağınıza veya yolculuğuna çıkanlar ise kısa zamanda geri dönmek zorunda kalacağına işarettir. Rüyada ayakkabı çalanı yakalamak bazen de bu rüyayı gören kişinin güçten, takatten düşmesine ve evinde olan bir hizmetçisini kaybetmesine delalet eder.

Rüyada ayakkabı çalmaya çalışmak bazende eşi ile aralarının açılmasına makamından indirilmesiyle de yorumlanır. Rüyada ayakkabı çalan kimse bir kişiye kötülük yapar ya da onun elinde olan malı zorla almaya, gasp etmeye çalışır. Bazen de rüyada ayakkabı çalmak sizin yüzünüzden bazı işlerin ertelenmesine yanınızda olan kişilerin sizin yüzünüzden işlerinin bozulmasına iş hayatında anlaşmazlıklara düşmeye delalet eder.

Camiden ayakkabı çalmak ortaklıktan ayrılmaya ve yapacağınız işlerde başarılı olamayacağınıza delalet eder. Ayrıca atılacak olan bir iftiraya delalet eder. Rüyada eşine ait bir ayakkabıyı çaldığını gören kimse belaya uğrayacağına delalet eder. Çalınması yukarıda da belirttiğimiz gibi Rüyayı gören kişilerin gözü dolduracak kadar çaba sarf ettiğine durumunun daha iyiye taşıyabilmek için canını dişine takarak çalıştığını gösterir. Yani bu rüyayı gören kişiler doğru yolda ilerleyeceğine rivayet edilir. Rüyada ayakkabı çalmak kısmen hayırlı işlere delalet eder. Rüyayı gören kişiler pes etmeden çalışmaya devam etmesi gerekir.

Rüyada ayakkabı görmek aslında direkt olarak rüyayı gören kişinin mesleği ile özel hayatı konusundaki bilgileri içermektedir. Rüyalar bilindiği üzere bilinç altındaki düşüncelerden oluşmaktadır. Bu noktada da çevrenizde olan olayları rüyalar sayesinde daha kolay yorumlayabilir, buna bağlı olarak da rüyanız için doğru adımları atabilirsiniz.

Rüyanızda eğer ayakkabı görüyorsanız, bu yaşam içerisinde ilerlemek istediğiniz, başarmak istediğiniz durumla ya da kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ile ilgili olmaktadır. Ayakkabı, kişiyi bulunduğu durum içerisinden kurtarmaktadır. Bununla beraber rüyasında ayakkabı gören kişi içerisinde bulunduğu sıkıntılı durumlardan kurtulacak, ilerleyecek ve kısa süre içerisinde de hedefine ulaşacaktır.

Rüyada ayakkabı görmenin başka bir anlamı ise bolluk, beraber ve rahat bir hayattır. Kişi eğer evlenmeyi düşünüyorsa, kendisine uyumlu olabilecek bir eş bulacağına ya da ticaret konusunda bir yolculuğa çıkabileceğine işaret etmektedir. Rüyada ayakkabı görmek genel olarak herkes tarafından iş yaşantısına, evliliğe, maddi konulara, gelecekteki başarılar olarak yorumlanmaktadır.

Rüyasında ayakkabı gören bir kişi, bu durumu sadece ayakkabı görmek olarak yorumlamamalıdır. Burada ayakkabının rengi ve türü son derece önemlidir. Aynı zamanda kişi bunu yorumlarken, günlük hayatına göre analiz etmelidir.

Rüyalar bizler için bir haber niteliği taşımaktadır. Bilinçaltımızdaki korkuları ve endişeleri gün yüzüne çıkarmaktadır. Rüyalardan doğru mesajları çıkarabilmek için, rüyayı doğru hatırlamak, yani anahtar hatları tam hatırlamak ve buna göre araştırmalar yapmak gerekiyor.

Rüyada ayakkabı giymek, rüya tabircileri tarafından iyi olarak yorumlanır. Zenginlik ve bolluk anlamına gelir. Yeni atılacağınız işte başarılar elde etmektir. Rüyada giyilen ayakkabı yeni atılımlar yapmak ve bu işten başarı elde etmek anlamını taşır. Güç ve kuvvetin işaretidir.Rüyada ayakkabı kaybetmek, iş hayatınızda ya da kişisel yaşantınızda eksik bir şeyler olduğu anlamına gelir. Rüyada ayakkabı kaybetmek meslek ya da itibarını kaybetmek olarak yorumlanabilir.Rüyada ayakkabı almak, güzel bir döneme geçiş yapıldığı anlamına gelir. Güzel bir ayakkabı satın aldığını gören kişi başarıya ulaşır. Eski ya da yıpranmış bir ayakkabı alan kişi için ise iş hayatında yaşanacak sıkıntının işaretidir. Bazen de rüyada ayakkabı almak rüya sahibi erkek ise eşi olarak yorumlanır.

Rüyada yeni ayakkabı; iyi yorumlanan rüyalar ve Rüyanızda yeni ve temiz ayakkabı aldığınızı veya giydiğinizi görmeniz hayatınızda birtakım yeni başlangıçlar yapacak ve adımlar atacağınıza işaret etmektedir. Yeni ayakkabı hayatınızda oluşacak yeni şeyler demektir. Rüya bekarlar için yeni birisi ile tanışarak dünya evine girmeye, evliler için ise yeni bir çocuğa yorumlanmaktadır.

Rüyada ayakkabı bağı görmek; rüya sahibinin bir kişiden güzel bir söz duyacağına işaret eder. Yakın çevresi tarafından çok sevilen ve temiz kalpli biri olarak yorumlanmaktadır. Ayakkabı bağı bulduğunu ve elinde tuttuğunu gören kişi böyle birisi ile tanışır. Ayakkabı bağını kaybettiğini ve aradığını gören kişi ise böyle iyi huylu bir arkadaşı var ise o arkadaşı ile ya arası açılacak ya da arkadaşını kaybedecektir.

Rüyada ayakkabı çıkarmak; belirlediğiniz hedefler için daha çok çalışmanız gerektiğine işaret eden rüyalardan biridir. Rüyada ayakkabısını çıkaran kişi işi ile alakalı değişiklikler yapacaktır.

Rüyada topuklu ayakkabı giydiğini görmek; topuğu yüksek ayakkabı görmek birilerini etkileyecek kasıtlı hareketler yaptığınızı ve bu hareketin sizin ilerlemenizi yavaşlatacağına işaret etmektedir. Rüyada topuklu ayakkabı görmek kadın ile tabir olunmaktadır.

Rüyada yırtık ayakkabı giydiğini görmek ve ayakkabının yırtılması; rüya sahibinin bir yolculuğuna çıkacağına işaret etmektedir.

Rüyada ayakkabıcı görmek; nazik, temiz ve iyi huylu bir kimse ile yorumlanmaktadır. Kulluk derecesi yüksek bir kimsenin varlığına delalet eder. Bu kimse yakınınızda ise küs olduğunuz kişiler ile aranızı yapmaya çalışır ve iyi niyetli bir kimsedir. Ayakkabıcı görmek bazı rüya tabircilerine göre iş yerindeki amirinizi de temsil eder.

Rüyada ayakkabının tekinin ayağınızdan çıktığını görmek; yalnızca bir tekinin ayağınızdan çıktığını görmeniz kardeşiniz ile aranızın bozulmasına işaret etmektedir. Sol ayağınızdaki ayakkabı çıkarsa kız kardeşiniz ile, sağ ayağınızdaki ayakkabı çıkmış ise erkek kardeşiniz ile tartışacağınız veya kavga edeceğiniz manasına gelir.