Rüya tabiri ara

Rüyada Attan Düşmek

Nisan 8, 2019 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada attan düşmek her yorumcu rüyayı farklı şekillere göre yorumlasa da rüyada at her ne şekilde görülürse görülsün iyi şeylerin olacağına delalettir. Öncelikle rüya da at görmenin ne anlamlara geldiğini öğrenmek gerekir. Bazı yorumlara göre olumsuz şeyler söylense de her yorumcu at ile ilgili bir şeyin görülmesini iyiye dair yorumlamaktadır.

Rüyayı gören kişinin makam veya rütbe atlayacağına işaret eder. Yolculuk yapmaya veya düşmanınıza karşı galip geleceğiniz anlamını taşımaktadır. Rüyada atları renkli görmek de farklı anlamlar taşır. Örneğin atın kuyruğu, yelesi veya ayakları kırmızı olarak görülen at dindarlık anlamına gelir. Beyaz görülen at düşmanına karşı galip gelmeye, siyah renkte görülen at ise saltanat anlamına gelir. Rüyasında kula ata bindiğini gören kimse hasta olur şeklinde yorumlanır. Kır renkte olan at hayır ve berekettir. Demir kiri renginde at görmek gelecek bir şöhret şeklinde yorumlanmaktadır.

Bekar birinin kısrağa binmesi asil ve zengin biriyle evlenileceği anlamı taşımaktadır. Yine beyaz at siyah ata galip geliyorsa ya da rüyada kızıl kısrak görülmüş ise neşeli ama bir o kadar da dindar olan bir kadınla evlenilecek olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişi eğer rüyasında kendini birden çok ata sahip olarak görüyorsa meslektaşları arasında ya da akrabaları arasında göze batacağı anlamına gelmektedir. Eğer rüyada ata binen kişinin eşi hamile ise doğacak çocuğunun oğlan olacağı düşünülür.

Kuyruğu gür olarak görülen at evlat ve akraba çokluğunu işaret eder. Rüyada atın bir tarafa doğru sıçraması rüyayı gören kişinin bir işi düşünmesi ya da bir düşünce üzerinde kafa yorması anlamına gelir. Melez at yüksek rütbeye ya da bir evlada delalet eder. Rüyada kendi zayıf olan atını güçlü olan bir atla değiş tokuş yapan kişinin kötü bir halden iyi bir hale geleceğine eğer bu durumun tam tersi olursa yani güçlü olan atını zayıf bir atla değiş tokuş yaptığı görülmüşse kişi iyi halden kötü bir hale düşecek şeklinde yorumlanır.

Bir yerleşim alanına toplu bir şekilde giren başıboş atlar çok şiddetli yağacak olan yağmur anlamına gelmektedir. Terk edilmiş olarak görülen yılkı atları ise saltanı sonra eren kişileri ya da hasta ve düşkünleri işaret eder. At tersi şerefli bir kimsedir. Bu tersi süpürmek ise şerefli bir kimseden alınacak olan maldır. Rüyada genç ve iri bir at görmek rüya sahibinin rızkının çoğalması anlamına gelir. Rüyada görülen yaşlı at ise işlerin bozulması anlamına gelir. Huysuz ata binmek rüya sahibinin hilekar ve yalancı birisiyle kurulacak ilişkiye ve bundan dolayı o kişiden görülecek zararı gösterir. Eyeri olmayan at görülmüşse eğer rüya sahibi kişinin giriştiği ilerden olumlu sonuç alamayacağına yorumlanır.

Rüyada at tarafından ısırılmak herkes tarafından saygı görmek olarak yorumlanır. Yine rüyada at öldürdüğünü gören kimse mal ve paraya kavuşur. Rüyada atı ölü halde görmek şeref ve itibara kavuşur. Erkek at iktidar ve güçtür. Erkek ata bindiğini gören kimse düşmanından korunmuş olur. Rüya da attan düşmek kazanılan nimet, rüyayı gören işinin hayırlı işler yapacağına ve gelecek olan bereketi işaret etmektedir. Yine attan düşmek yüksek geliri olan işler yapılacağını, zorlukların üstesinden gelinebileceğini gösterir. Bunun yanı sıra ticari olumsuzluklar, başarısızlıklar yaşayan kimselerin sonunda iyi şeyler yaşayacağı anlamına da gelmektedir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4910