Rüya tabiri ara

Rüyada At Eti Yemek

Aralık 20, 2018 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada at eti yemek genel olarak atlar halk arasında çok itibar gören heybetli ve faydalı bir hayvandır. At ile görülen rüyalar atın rengine veya, semiz yada cılız olmasına veya rüya sahibinin içinde bulunduğu duruma göre farklılıklar gösterse bile, genel itibari ile neredeyse bütün rüya yorumcuları tarafından hayırlı bir şekilde tabir edilmektedir.Rüyada at eti kesip halka dağıttığını gören kimse, çevresi tarafından sevilen sayılan bir insan olduğuna ve büyük bir makama ve izzete kavuşacağı şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyasında atı kesip, atini çiğ bir şekilde yediğini görmek rüya sahibinin iç huzursuzluğu yaşayacağı bir durumla karşılaşacağına işaret eder. Fakat pişmiş at eti yediğini görürse, feraha ve işlerinde kolaylık olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.Kendiliğinden, kesilmeden ölmüş at etini yediğini gören kimsenin, ruhsal veya bedensel hayati tehlike oluşturabilecek ciddi bir rahatsızlığı olduğuna veya olacağına işaret eder şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyasında evine herhangi bir şekilde at eti girdiğini gören kimsenin evine bol rızk ve bereket geleceğine işaret etmektedir.Evinde dışarı at eti attığını veya başka bir şekilde çıktığını görmek, bir borç veya lüzumsuz bir sebep yüzünden ciddi miktarda bir paranın çıkacağına işaret etmektedir.

Bazı rüya tabiri yapan alimler, rüyada yenilen temiz ve kokusuz at etinin, güç, kuvvet ve sağlıklı bir ömrün habercisi olarak tabir etmektedirler.

Rüyada at eti görmek, haram yemeye ve dini yoldan şaşmaya delalettir. Rüyada at eti gören bir kimse, son zamanlarda haram kazanç sağlamışsa, bilmeden haram bir şey yemiş veya haram mal kullanmışsa, haram yiyen bir insanın yanında bulunmuşsa. Bir dedikodu edip bir kimsenin arkasından konuşmuşsa bu durumdan kurtulması için uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada çiğ at eti görmek, İslam alimlerinin yorumlarına göre rüya sahibi için asla iyiye işaret etmez. Rüyasında çiğ at at etini kendisine başkasının getirdiğini gören kimse, dost bildiği kötü insanlara karşı gözünü açmalı ve onlardan uzak durmalıdır. Bir yerde gezinirken çiğ at eti bulmak, başına gelecek bir kötülüğün habercisidir.

Rüyada pişmiş at eti görmek, günahlardan arınıldığı anlamına gelebilir. İbni Sirin (r.a) bir sohbetinde; “Rüyasında pişmiş at eti gören kimse şükretsin, çünkü o günahlarından tövbe etmiş ve tövbesi kabul olmuş kimsedir. Fakat o pişmiş at etini yediğini görürse, eski hatalarına geri dönmekte demektir.” buyurmuştur.

Rüyada at eti yiyen birini görmek dini yorumu, kötü insanların etrafta kol gezdiğini, rüyayı gören kimsenin insanlara güvenmemesi gerektiğini, bu tür insanların rüyayı gören kişinin başına kötü bir şey getirebilecekleri uyarısını verir. Rüyasında at yiyen birini gören kimse, Allah’a sığınmalı ve bol dua ve tevhid ile kötülüklerden kurtulmak için yalvarmalı. Pişmiş at eti yiyen birini görmek, kötü insanların rüya sahibine zarar veremeyeceğini gösterir.

Rüyada at eti kesmek, rüya sahibinin üzerine atılacak bir iftiradan alnı ak çıkacağını gösterir. Rüyada at etini küçük parçalar halinde kesmek, uzun zamandır uğraşılıp emek edilen bir işin yoluna gireceğini gösterir. İslam rüya tabircilerinden İmam Nablusi (r.a); bir kitabında Lut kavminin helak olmadan evvel toplu bir biçimde at eti yediklerini rivayet etmiştir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4133