Rüya tabiri ara

Rüyada Astral Seyahat Yaptığını Görmek

Mayıs 27, 2019 - Okuma süresi: 3 dakika

Rüyada astral seyahat yaptığını görmek uyku esnasında farkında olmadan ruhunuzu bedeninizden ayırarak başka bir boyuta geçmişsiniz.Bu eyleme astral seyahat diyoruz. Ruyada Astral seyahat uyanıkken de yapılabilir ama bilerek ve isteyerek yapılması zordur. Astral seyahat esnasında ruh, zamandan ve mekandan bağımsız gezebilir, boyut değiştirebilir. Geçtiğiniz boyutlarda hem bedensiz varlıklarla hem de ruhsal rehberlerinizle temas kurabilirsiniz. Madde aleminin dışında hayal ettiklerimizi gerçek gibi görürüz. Sizin yaşadığınız da böyle bir durum olmalı. Bedenin esaretinden kurtulan ruh bu seyahat esnasında bedene, görünmez bir kordonla bağlıdır. En ufak bir dış etmende, bir ses duymada ya da bedensel bir ihtiyaçta son derece hızlı bir şekilde bedene geri döner ve siz uykudan uyanırsınız.

Astral seyahat; ruhun bedenimizi belirli bir süre terk ederek çeşitli yerlere düşünce hızı ile gidip, gittiğimiz yerlerde meydana gelen olayları izleyebilmeye denmektedir. Ancak esasında ruh bedenden ayrılmamaktadır. Ruh bedenden ayrılmadan da başka yerlerde bulunabilme özelliğine sahiptir. Nitekim nefislerini terbiye etmiş insanların ruharı bir anda bir çok yerde bulunabilmektedir. Abdulkadiri Geylani Hazretleri aynı anda kırktan fazla yerde görülebilmiştir.

Kur’an-ı Kerim’in mucizeliğinin bir yönünü de, onun ifade buyurduğu hakikatlerin, özellikle Allah’ın isim ve sıfatlarının o sonsuz tecellilerini ve hakikatlerini anlatırken, hiçbir çelişkiye meydan vermemesidir. Bu konuyu açıklayan Bediüzzaman, bu uçsuz bucaksız yansımaların büyük bir âhenk ve uyum içerisinde olduğunun şahitlerinden bazılarını da manevî/ruhânî olarak “astral” seyahatlerde bulunan keşif ehli, irfan ve hikmet sahiplerini kabul etmektedir.

Binlerce yıllık maji bilgilerinde rüya ruhsal bedenin astral dünya denilen ve madde dünyasının izdüşümü sayılabilecek farklı bir boyutta geçirilen süredir. İnsan burada tüm varoluşun düşünce gücüyle yaratılan farklı bir yaşam biçimini yaşar ve yaşananlar gerçektir.

İnsanın uçması, uçurumdan düşüp ölmemesi gibi. Daha da uygun bir tanımla astral dünya denen aynanın öteki yanıdır ve orada herşey aynanın arkasında olduğu gibi terstir.

Burada erkek, orada kadın olabilirsiniz, burada korkak ama orada kahraman bir savaşçı olabildiğiniz veya burada iktidarsız ama orada seksin He-Man´i olabildiğiniz gibi, ya da bunların tersi gibi…

Eğer böyleyse, ki böylesi bana daha anlamlı geliyor, yaptıklarımız bir şekilde bir başka boyutta veya alacakaranlık kuşağında sebep ve sonuç oluşturuyorlar. Belki de; yaşamlarımızın ve davranışlarımızın hesabını kendi kendimize vermemiz ve de kaçtıklarımızla yok ettiklerimizin orada karşımıza çıkmaları evrensel düzenin en büyük vicdan anayasasıdır.

Huzurlu uyku ile kabus arasındaki fark da bu olsa gerek. İyi uykular ve aydınlık rüyalar…

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4852