Rüya tabiri ara

Rüyada Aşık Olmak Diyanet ve İhya Yorumu

Ocak 12, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada aşık olmak, manevi anlamda duyduğunuz ihtiyaçların açığa çıkma şekli olarak yorumlanmaktadır. Rüyada aşık olmak istemek, aşık olduğunuz kişiyi tanıyor olmanız yada tanımıyor olmanız gibi durumlar ise rüyanın anlamını değiştirebilir. O yüzden rüyada görülen aşık olmak ve sarılmak durumu görülen şekline göre değerlendirilmelidir.

Rüyada Aşık Olmak İslami Anlamı

Rüyada yaşanan aşık olma durumu için İslam alimleri birçok farklı yorum yapmıştır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada aşık olduğu kızı gören kişi ömrünün sonuna kadar aşk peşinde koşar ve tüm hayatı bu aşktan iyi yada kötü şekilde etkilenir. Rüyada aşık olmak ile ilgili İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; aşık olduğun kişinin seni seviyorum demesi, rüya sahibi azimli ve sabırlı bir şekilde hayatına yön verecektir.

Ayrıca aşık olduğun kişinin annesini görmek, rüya sahibi sadakate çok önem veren biridir şeklinde tarif etmiştir. Diğer bir İslam alimi olan İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; aşık olduğun kişiyi gülerken görmek, o kişi fakir fukaraya sadaka veren ve herkes tarafından sevilen birisi olacaktır. Kirmani (r.a) yorumu ise şöyledir; aşık olduğu kişiyi öpmek, o kişinin hafızası son derece kuvvetli olur ve manevi yönü çok zengindir.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Öpmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi öpmek, rüya yorumcuları tarafından genellikle mutlu olunacağına ve güzel haberler alınacağına vesile olacak şekilde yorumlanmaktadır. Ayrıca, rüya sahibinin etrafında yer alan kişiler son derece iyi kişilerden oluşur. Size asla zararı dokunmayacak olan bu kişileri yanınızda görmekten büyük bir mutluluk duyabilirsiniz.

Rüyada Eski Aşkını Görmek

Rüyada eski aşkını görmek, şu an yaşamış olduğunuz ilişkinin sona ereceği şeklinde yorumlanmaktadır. Ancak, şu an ilişkisi olmayan kişiler ise yeni bir aşka yelken açabilir. Yani hem olumlu hemde olumsuz manası olan bu rüyayı gören kişiler her türlü duruma hazırlıklı olmalıdır.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Hasta Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi hasta görmek, Diyanet’e ve rüya yorumcularına göre din konusunda yaşadığınız eksiklikleri gösterir. Yani rüyada aşık olduğu kişiyi hasta görenin hayatında birçok olumsuz durum yaşanabilir.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Gülerken Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi gülerken görmek, sizin en kısa zamanda çok mutlu bir haber alacağınız şeklinde yorumlanabilir. Sevdiğiniz kişi çok yakın bir zamanda size sevineceğiniz bir haber verebilir.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Kıskanmak

Rüyada aşık olduğun kişiyi kıskanmak, yakın bir zaman sorunların çıkacağına ve sizi üzecek olan durumların başlayacağına delalet eder.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Başkasıyla Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi başkasıyla görmek, rüya tabircileri tarafından geçmişten gelen bir tehlikenin hayatınızı saracak olması şeklinde değerlendirilir. Rüyasında aşık olduğu kişiyi başkasıyla gören kişinin karşısına çok fazla sıkıntı çıkacağı ve bunalacağı günlerin başlayacağı yaygın olan bir yorumdur.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Ağlarken Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi ağlarken görmek, rüya yorumcuları tarafından yaşamış olduğunuz sıkıntıların biteceği şeklinde değerlendirilmektedir. Ayrıca rüyada aşık olduğunuz kişiyi ağlarken görmek, aşık olduğunuz kişinin doğru, dürüst ve karakterli bir insan olduğu şeklinde yorumlanabilir.