Rüya tabiri ara

Rüyada Arabanın Takla Atması

Nisan 4, 2019 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada arabanın takla atması, Rüyalar biz insanların görebildiği ve uyku halinde gerçekleşen bir olgudur. Özellikle de uykunun en derin evresi beşinci evrede gerçekleşen rüyalar uyanmaya yakın görülür. O yüzdende bir çok insan gördüğü rüyaları hatırlar. Ayrıca görülen rüyalar genellikle sanayiler içinde görülür. Ama biz insanlar sanki bütün gece saatlerce görmüş gibi hissederiz. Gördüğümüz rüyalar bazen gündüzünde yaşadıklarımızın yansıması, bazende tamamen hayal gücünün üretkenliği ile alakalıdır.

Rüyada arabayla takla atmak fakat bir çok kişiye göre hiç alakasız rüyaların her zaman bir anlamı vardır. Arabayla takla attığını görmek özellikle görülen nesneler eşyalar veya kişiler ile ilgili olduğu düşünülmektedir. Bazen gerçekten de çok sevdiğiniz kişileri rüyalarınızda görürsünüz ve bir şey olacağını düşünürsünüz vede olur. Bu tür durumlarda olan insanlar gördükleri rüyaların olacağına inanır ve her görüp hatırladığı rüyaya bir anlam katmaya çalışır. Rüyalar aslında başka bir dünyaya açılan kapı gibidir. O yüzdende insanoğlu bu kapıdan geçtiği ve gördüğü rüyalara inanmaya meyillidir. Gelelim bizim sizlere yorumlayacağımız rüya çeşidine…

Rüyada arabayla takla atmak ve kurtulmak görülen arabanın takla atması durumu çok uzun zamandan beri meşakkatle beklediği büyük güce, zaman içerisinde hak ettiği galibiyete, yine hak ettiği şana, kaybedilenlerden sonra kazandığı ferahlığa işaret eder. Bu rüya pek çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Ama genellikle hayırlı olana yorumlanması daha yaygındır. Olumsuz olarak düşünüldüğünde ise bu rüyayı gören kişinin büyük bir kaza geçireceği ve ya ölümcül sonuçlar getirebileceği veya sevdiği birisini kaybedeceği anlamları çıkartılır. Rüyanın İslami açıdan değerlendirilmesi durumunda ise işlediği günahlarından ötürü rüyayı gören kişinin çok büyük bir bela yada sıkıntı içerisinde kalacağına ve Allah yoluna girip tövbe etmesi gerektiğine işaret eder.

Ayrıca dini faziletlerini yerine getirmesi gerektiğine de işaret eder. Bunun dışında ayrıca rüyasında aracının takla attığını gören kişilerin genellikle yalancı, düzenbaz, hilekar ve ailesini haram lokma ile geçindiren kişiler olduğuna inanılır. Bu rüya aynı zamanda yalana ve şehvet duygularına işaret ettiğinden bütün iyi giden işlerinin tersine döneceğine ve tüm maddi birikimin kaybedeceğine işaret eder. Daha bir çok farklı çevrelerde bir çok anlamı olan bu rüyanın olumlu yanlarından biriside kişinin kendisini bilmesi ile ilgilidir. Bazen bu rüyayı gören kişi tam tersine olumsuz hiç bir özellik taşımadığı durumlarda ise rüyadan çıkan anlam uzun süredir çektiği tüm sıkıntıların biteceğine ve istediği zenginliğe kavuşacağına işaret eder. Rüyada arabanın takla atması gören kişinin genel yapısı ve durumuna bağlı yorumlandırılan bir rüyadır.

Rüyada araba ile takla attığını görmek rüyalar genellikle uyandıktan beş dakika sonra unutulur vede hatırlanmayabilir. Doğuştan kör olarak dünyaya gelen kişiler rüyalarında hiç bir şekilde nesneleri göremezler. Ama doğduktan kısa bir süre sonra görme duyusunu kaybedenlerde rüyalarının içerisinde imgeler görebilirler. İnsanoğlundaki zihnin hiç görmediği nesneleri rüyalarda kurma gibi bir olgusu yoktur. O yüzdende rüyalarımızda yaşam boyu edindiğimiz birikimlerin döngüsü görülür. Beynin hayal ettiği her şeyin rüyalarda görülebileceğine inanıyorum. Bilinmeyeni bu kadar çok olan insan beyninin bizlere yaşatacağı veya rüyalarda hissettireceğinin ne boyutlarda olduğunu anlamaya bizim ömrümüz yetmez. Belkide bizden sonrakilerde bu sorunun cevabını bulmaya ömürleri yetmeyecektir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1369