Rüya tabiri ara

Rüyada Aniden Sıçramak Uyanmak

Nisan 1, 2019 - Okuma süresi: 2 dakika

Rüyada Aniden Sıçramak Uyanmak Uykuda sıçrama insanların uyurken en sıkıntı çektikleri durumdur. Bu kabus veya rüya ile sınırlı kalmayadabilir.

Vücut uykuya girmeden hemen önce yaşanan bu kasılmalara Myclonic kasılmalar denir ve tamamen fizyolojiktir. Çok abartılı ve kramp tarzında olmadığı sürece, herhangi bir hastalığın belirtisi değildir. Çoğu insanda farklı şiddette, sıklıkta ve sayıda görülebilir. nedeni, beyinin uyanıklıktan uyku durumuna geçişi sırasında, beyindeki sinir hücrelerinin senkronize olarak deşarj olmaları. bu kasılmalar, yorucu bir günün ardından daha fazla sayıda olabilir.Endişelenmeye gerek yoktur. Şiddeti artarsa bir nöroloğa başvurabilirsiniz.Sonuçta organik bi durum söz konusu değilse bol sıklıkla gün içi stresler bu tür uyku problemleri yanında sıçrama denilen ansızın hareketlenmelere yol acabilir.

Hastaya Nörolojik muayne (uygulama) yanında gece boyunca uyku Eeg’si ile solunum sistemının kontrol edilip değerlendirilmesi gerekir.

Birçoğumuzun başına gelen ancak farkında olmadan istem dışı yapılan bu eylem, uykuya dalmaya başladığımız o ilk anlarda meydana gelir ve sıkıntı yaşamamıza neden olur. Çoğu kişi bunun rüya yada kabus…

Birçoğumuzun başına gelen ancak farkında olmadan istem dışı yapılan bu eylem, uykuya dalmaya başladığımız o ilk anlarda meydana gelir ve sıkıntı yaşamamıza neden olur. Çoğu kişi bunun rüya yada kabus görülmesi sonucu ortaya çıktığını düşünür ama her sıçramanın sebebi bunlar değildir.

Vücudun uykuya dalma sırasında kasılmalar sonucu ortaya çıkan sıçramalar, tıpta Myclonic olarak tanımlanır ve sıçramaların sebebi tamamen psikolojiktir. Eğer ki sıçramalar çok şiddetli ve sık değil ise korkulacak bir sorun yok demektir. Şiddetli sıçramalarda nöroloji uzmanına başvurmalısınız.

Gün içerisinde yaptığınız bir işten yada çalışma hayatınızın yoğun geçmesinden dolayı da, geceleri uyurken sıçramalar meydana gelebilir. Hatta yorucu bir günün ardından sıçramalar oldukça fazladır. Böyle bir durumda korkulacak bir şey yok. Gün içerisinde yaşanan stres, sıkıntı ve endişeler gece uyurken aniden sıçramalara yol açan nedenler arasındadır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

5731