Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Ağlayan Görmek

Aralık 28, 2019 - Okuma süresi: 10 dakika

Rüyada ağlayan görmek her ne kadar ağlama genel olarak olumsuz bir durum taşısa da rüyada tam tersi durumuna işaret etmektedir. Bir başka ifade ile ağlayan kişi görmek rüya sahibine mutluluk ve umut getirmektedir. Sıkıntılı günlerin sürdüğüne ama kısa süre içerisinde bunların aşılacağına işaret etmektedir. Ağlayan kişi görmenin genel ifadesi ile şöyle sıralanmaktadır;

  • Kısa süre içerisinde sorunlardan kurtulmak,
  • Başkaları tarafından rüya sahibine yardımda bulunulması,
  • Huzur ve bolluğun yaklaşması.

Rüyada Ağlayan Erkek Görmek

Rüyada ağlayan erkek görmek büyük sıkıntılardan birisinin yardımı ile kurtuluşa varılacağı anlamı taşımaktadır. Bu yardım edecek kişinin iyi niyetli, hiçbir çıkar beklemeden bu yardımı yapacağı ve kısa sürede rüya sahibini sıkıntılardan kurtaracağı anlamına gelmektedir. Eğer rüyayı gören birisiyle kırgınlık yaşıyorsa ve bu durumdan üzüntü duyuyorsa bu durumunun da giderileceğine işaret etmektedir. Rüyayı gören bir haksızlığa uğradıysa haksız edenler tarafından özür dileneceği anlamına gelmektedir. Ağlayan erkek genel ifadesi ile gerek iş gerekse aile hayatında yaşanılan sıkıntıların geride bırakılacağına ancak bunun için bedeller ödenmesi gerekeceğine de işaret etmektedir. Ayrıca rüyayı gören bir baskı yaşıyorsa ve baskısı sebebiyle kaygılar duyuyorsa bu baskıların da yakın sürede biteceğine işaret edilmektedir.

Rüyada Ağlayan Erkeği Teselli Etmek

Rüyada ağlayan erkek eğer tanıdık ise bu kişiden yardım isteneceği anlamına gelmektedir. Yardım manevi olabileceği gibi maddi anlamlar da taşıyabilir. Rüya sahibinin ayrıca günlük yaşamdaki yorgunlukları sebebiyle bezginlik ve bıkkınlık yaşayacağı da bu rüya kapsamında tabir olunmaktadır.

Rüyada Ağlayan Kadın Görmek

Ağlayan kadın görmek, kısa zaman içerisinde rüya sahibinin bir kadın yardımı ile sıkıntılardan kurtulacağı anlamı taşımaktadır. Bu yardım iş konusunda olabileceği gibi kendi sosyal yaşamında da olabilir. Örneğin rüyayı gören erkek ve bekar ise yakında bir kadın aracılığı ile evlenebileceği anlamı taşımaktadır. Eğer rüyayı gören evli erkek ise kısa sürede işlerinde bir kadının yardımı ile rahatlamaya yaşacağını, rüyayı gören kadın ise kadın sayesinde hayatında yine olumlu gelişmeler yaşanacağına işaret olunmaktadır. Eğer rüyayı gören hasta ise şifasına da çok yakında kavuşacağına delalet etmektedir. Ancak Caferi Sâdık (r.a) tabirine göre; ağlayan kadın görmek kısa zamanda şer yaratacağına ve rüya sahibine zarar geleceği anlamı da taşımaktadır.

Rüyada Ağlayan Birisini Duymak

Ağlayan birisinin rüyada duyulması ama ağlayan kişinin tam olarak görülememesi, kademe atlama, rütbe almaya ya da yeni bir makama kavuşmayı ifade eder. Rüya sahibi için güzel günlerin yakında olacağına ve sürprizlere hazırlı olmasını da anlatmaktadır. Artık sıkıntılarının geride kalacağına ve maddi açıdan bolluk yaşayacağına dair emareler sunmaktadır.

Rüyada annenin öldüğünü görmek hakkında açıklamalara da bakabilirsiniz.

Rüyada Ağlayan Çocuk Görmek

Ağlayan çocuk görmek, rüya sahibinin başka kimselerin yararına işler yapacağına ve bu işler ile meşgul olacağına, etrafındakiler tarafından takdir toplayacağına işaret etmektedir. Çocuk çok hüzünlü ve bağırarak ağlıyorsa bu durum da rüya sahibinden birilerinin yardım beklediğine ve rüya sahibinin kısa sürede bu kimselere yardım etmesi gerektiğin hasıl olduğu anlamına gelmektedir. Rüya sahibinden maddi ya da manevi anlamda yardım beklenmektedir.

Rüyada Anne ve Babanın Ağladığı Görmek

Rüya sahibinin annesi ve babası ağlıyorsa iki şekilde tabir olunmaktadır. İlk tabir rüya sahibinin üzüntü duyacağına, diğer yorum ise kısa sürede mutlu olacağını ifade etmektedir. İki durum dışında kalan genel bir yorum ise rüya sahibinin anne ve babasının kendisini özledikleri üzerinedir. Eğer rüyadaki anne ve baba ölmüş ise rüya sahibinin yaptığı işleri tasvip etmediklerini, kendisinden rahatsız olduklarını da göstermektedir.

Rüyada Yüksek Sesle Ağlayan Görmek

İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüyada yüksek sesle, kendisini paralayarak, elini yüzüne vurarak, bağırarak ağlayan birisini görmek iman korkusundan ileri gelmektedir. Rüya sahibinin ferah ve sevinçli olmasına, kederi varsa kısa sürede bu kederlerinden kurtulacağı ile tabir edilmektedir. Böylesi bir ağlama halin kendisinin öte dünya korkusu duyduğuna da işaret edilmektedir. Genel anlamı ise yüksek sesle ağlayan görmek rüya sahibinin uyanıkken de ağlayabileceği yani başına ağlamasına sebep olacak olayların gelmesi anlamı da taşımaktadır. Rüyayı gören eğer sıkıntılara sahipse bu sıkıntılarının kısa sürede giderilmeyeceği manası da taşınmaktadır.

Rüyada Sessizce Ağlayan Görmek

Sessizce ağlamak iman korkusu duymaya ve kısa süre içerisinde rüya sahibinin sıkıntılarının büyük olaylar neticesinde giderileceği anlamına gelmektedir. Caferi Sadık (r.a) yorumunda; sessizce ağlamak Allah’ın kısa süre içerisinde rahmetini göstereceğini ve kişiyi sıkıntılarından kurtaracağı anlamı taşımaktadır. Sessizce ağlamak böylece, uzun zamandır yaşanılan sıkıntıların giderileceğini ve kişinin beklediği huzura kavuşabileceğini anlatmaktadır.

Rüyada Arkadaşının Ağladığını Görmek

Arkadaşın ağlaması rüya çerçevesinde güzel olayların yaşanacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibi başkalarının olumlu durumları için gerçekten sevinecek ve mutlu olacaktır. Başkaları adına sevinmesi ve mutlu olması ise yakın zamanda kendisi için de iyi işlerin yaşanabileceği anlamı taşımaktadır. Eğer rüyadaki yakın bir dost ise bu kişinin mutluluğa vesile olacağı anlamı da bulunmaktadır. İş ya da özel yaşam için arkadaşınız ya da dostunuz size yardım edecektir.

Rüyada Tanıdığının Ağladığını Görmek

Rüyada tanıdığın ağlamasını görmek genel anlamda o kişilerin rüya sahibi için iyi işler yapacağı anlamı taşımaktadır. Bu kişiler ise gerçekte bir sorun varsa, bu sorunların da kısa sürede aşılacağını ve onlarla daha önceden olunmadığı kadar yakın olunacağı bir başka tabir biçimidir.

Rüyada Kendisinin Ağladığını Görmek

İmamı Nablusi (r.a) demiştir ki; “Rüyada kişi kendisinin ağladığını görürse çok yakın zamanda saadete kavuşacaktır. İçinin ve dışının temizliği ona büyük işler yapmasına vesile olacaktır. Eğer ağlaması uzun sürüyorsa çok daha büyük işler yapacaktır.” Rüya sahibinin ağlaması görüldüğü üzere olumlu bir ifade taşımaktadır. Kişinin yakın zamanda sorunlarından kurtulacağına ve yeni bir boyuta geçeceğine delalet etmektedir.

Rüyada Gözyaşı Görmek

Rüyada görülen gözyaşları nur olarak nitelendirilir ve iyi işlerin olacağına işaret ederler. Rüya sahibinin hiç beklemediği bir yerden mutlu haberler alacağına ve bu haberler ile yaşamının değişeceği şeklinde tabir edilmektedir. Gözyaşları mutluluk anlamına gelmektedir.

Rüyada Gözyaşı İçmek

Rüyada gözyaşının içilmesi kısa süre içerisinde rüya sahibinin bolluk yaşayacağına, refaha kavuşacağına delalet etmektedir.

Rüyada Uçurum Başında Ağlayan Görmek

Uçurum rüyalarda belirsizlik olarak ifade edilirler. Uçurumun kenarında rüya sahibi kendisi ağlıyorsa bu durumda kendisi için hayati öneme sahip konularda asla emin olamayacağı, net kararlar veremeyeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer başka birisini uçurum kenarında ağlıyor olarak görmesi de rüya sahibinin derdine, kararsızlığına bir başkasının ortak olacağını göstermektedir.

Rüyada Yatakta Ağladığını Görmek

Yatak, rüyalar için bir şeylerin gizlenmesi ya da örtülmesi anlamına gelmektedir. Rüyada yatağa atlayarak ya da yatarak ağlayan birisini görmek ise rüya sahibi için üzüntülerini gizleyerek, başkalarına göstermeyerek yaşayacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca başkalarının da rüya sahibinden dertlerini gizleyecekleri anlamı taşımaktadır.

Rüyada Bir Başkası İçin Ağladığını Görmek

Rüya sahibi, bir başkası için rüyasında ağlıyorsa, haber beklediği kişilerden yakında kendisine iyi haberlerin geleceği anlamı taşımaktadır. Bu haberin içeriği ise olumlu ya da olumsuz olabilir. Önemli olan beklenen haberin kısa süre içerisinde haber beklediği kişilerden gelecek olmasıdır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

391