Rüya tabiri ara

Rüyada Ağlamak

Ocak 25, 2019 - Okuma süresi: 36 dakika

Rüyada ağlamak genellikle neşe ve mutluluk habercisi olarak rüya yorumcuları tarafından tabir edilir.Ağlamanın bir çok nedeni olduğu için bu rüyanın yorumu çok karmaşıktır , ama kısaca mutlu günlerin geleceğini haber veriyor , her yönden para aşk sağlık güzel bir yaşamın sizi bekletiği anlamı çıkmaktadır. Rüyada ağladığını görmek akıtılan her gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa ve canınız acıyorsa sevineceksiniz, bu damlalar sizi üşütüyorsa üzüleceksiniz diyebiliriz. Rüyada hıçkıra hıçkıra içten ağladığını görmek, dertlerinizden kurtulacağınızı müjdeler Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Fakat ağladığını ama gözlerinden yaş akmadığını görürseniz, hayalleriniz ve gelecekte talep edilen şeyler gerçekleşmez. Ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görürseniz, elinizden kaçırdığınız fırsatlara pişman olduğunuza ve günahlarınızdan tövbe etmenize yorumlanır.

Bir kişinin rüyada ağlamak da olduğunu görmesi çeşitli çağrışımları işaret eder. Rüyada görülen ağlamak kişiye ve duruma göre değişim gösterebilir. Yorumcu kişilerin çoğu rüyada ağlamayı sevinç olarak değerlendirmişlerdir. Başka bir görüşle ise rüyada ağlamak hasret çekmek, hüzün, ayrılmak, buluşmak ile de değerlendirilir.

Kişi rüyasında ağlarken bunu yüksek ses ve hıçkırıkla yapıyorsa bu mutlu bir haber alacağına işaret olmaktadır.Eğerki göz yaşları yüzünü ıslatıyorsa kişi çok ferahlayacağı anlamına gelir. Kişi rüyasında ağlamadan gözlerinden yaş akıyorsa bu kötü haber alacağı anlamına gelir. Eğer kişi rüyasında hem ağlıyor hemde gözlerinden kan damlıyorsa bu kişinin cok büyük bir fırsat kaçırdığını delalet eder.Eğer kişi rüyada sevdiği için ağlarsa yada aşık olduğu kişi için ağladığını görürse bu onun ona kavuşacağına işaret eder. Rüyada sessiz ve sürekli ağladığını görürse bu farkında olmadığı düşmanlarının olduğuna delalettir.

Rüyada yakınlarının yani anne ve babasının ağladığını görmek ise huzurunun ve maddi işlerin bozulacağına fakat daha sonra yakın kimseleri tarafından yardım göreceğine işaret eder.
Rüyada bir kimsenin ağladığını görmekse çoğu zaman ele maddi olarak miras vs gececeğine huzura delalet edeceğini gösterir.

Bazı durumlarda rüyada ağlamak Allah katında huzura kavuşacak olması demektir.

Rüyada Ağlamak ile ilgili daha detaylı bilgileri aşağıdan okumaya devam edebilirsiniz

Rüyada Avaz avaz ağlamak

Rüyanızda ağlarken bağırıyor, hıçkırıyor, kendinizi paralıyor idiyseniz, gerçek yaşamınızda yakın bir süre içerisinde bu şekilde ağlayacağınız anlamına gelir. Kırmani’ye göre böyle bir rüyayı gören kişinin başına bir bela gelir.

Rüyada Tövbe ederek ağlamak

Rüyanızda bir konuda pişmanlık yaşayarak tövbe eder ve bir yandan da ağlarsanız, kısa süre içerisinde manevi huzura erersiniz. Bu tarz bir rüya mutlu günlerin yaklaştığına delalet eder.

Rüyada Gözyaşı birikmesi

Rüyanızda ağladığınızı ve gözyaşlarınızın bir noktada biriktiğini görmeniz hayra yorulmaktadır. Rüyada ağlamak ve bununla birlikte gözyaşı biriktirmek, çok çalışarak mal mülk edineceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.

Bu rüyayı gören kişi su kıtlığı çekiyorsa, yakın zamanda suya kavuşur. Eğer maddi bir kıtlık içerisindeyse, maddi sıkıntılarından kurtulur.

Rüyada Gözden yaş gelmesi

Rüya sahibi rüyasında ağlamıyor fakat gözlerinden yaşlar damlıyorsa arzularına kavuşur ve istekleri gerçekleşir.

Rüyada Ağzı kapatarak ağlama

Rüyanızda kendinizi yatağa atarak yastık veya yorgan ile ağzınızı kapayıp ağlamışsanız, gelecekte bazı sıkıntılarla karşılaşacak fakat bu sıkıntıları ailenizden ve dostlarınızdan saklayacaksınız demektir.

Rüyada Sessiz sessiz ağlamak

Rüyada ses çıkarmadan içli içli ağladığını görmek, madden ve manen bereketli günlerin kapınızda olduğuna işaret eder.

Caferi Sadık rüya tabirlerinde, bu rüyayı binden fazla kişide denediğini ve hepsinde de hayırlara vesile olduğunu ifade etmiştir.

Sessiz sessiz ağlayan kişinin gerçek yaşamında içinde Allah korkusu belirir. Rüya yorumcularına göre bu rüya Allah’ın rahmetinin geleceğine delalet eder. Rüya sahibi sevinç ve mutluluk yaşar.Fakir bir kimse bu rüyayı görmüşse bolluk ve berekete nail olur.

Rüyada Ağlayan çocuk

Rüyada ağlayan bir çocuk görmek, bazı sıkıntıların yakın olduğunu fakat bu sıkıntıların son derece önemsiz olduğunu gösterir. Kısaca aslında önemi olmayan şeyleri gereğinden fazla kafanıza takacaksınız. Bir diğer rüya yorumuna göre, böyle bir rüya gören kişi ahiret yaşamı için çalışmayı bırakmış ve kendisini tamamen dünyevi işlere adamıştır.

Rüyada Uçurum kenarında ağlamak

Kişinin rüyada uçurumun kenarında ağladığını görmesi, verdiği karardan pişmanlık duyacağına delalet eder.

Rüyada Ağlayarak rahatlamak

Rüyanızda ağladıktan sonra içinize bir ferahlık gelmişse, bu rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına gelir.

Bir diğer taraftan, ağladığınız sırada kendinizi iyi hissetmeniz mutlu günler yaşayacağınıza yorulur.

Rüyada Soğuk gözyaşı

Gözlerinizden akan gözyaşları, soğuksa ve yüzünüzü üşütüyorsa, bir konuda kaygılanacak ve sıkıntı çekeceksiniz.

Rüyada Kan ağlamak

Rüyada kan ağlamak, ailenizden birinin veya bir dostunuzun sıkıntısını paylaşacağınıza ve onun için üzüleceğinize işaret eder.

Rüyada Gözlerin dolması

Rüyada gözlerinin dolduğunu fakat ağlamadığını gören kişi, çalışarak alın teri ile para sahibi olur.

Rüyada Sağ gözden yaş akması

Rüyasında sağ gözünden akan yaşın sol gözüne gördüğünü gören kişi sevdiği birine kavuşur.

Rüyada Kuran okuyarak ağlamak

Kuran okuyarak veya Kuran dinleyerek ağlamak hayırlara yorulur. Rüyayı gören kişi büyük bir sevinç yaşar. Derdi sıkıntısı varsa hepsi geçer.

Rüyada Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

İş hayatında ya da aile hayatında yaşanacak üzücü bir olaydan ötürü büyük bir sıkıntı çekileceğine, sorunların birbiri ardına geleceğine, dertlerin artacağına, parasal ve ruhsal olarak kötü bir döneme girileceğine ve gözyaşı döküleceğine alamet eder. Aynı zamanda, yapılan bir işte meydana gelen sorunlar yüzünden işin askıya alınacağına ve yeni bir iş için çok acil olarak çalışmalara başlanacağına yorumlanır.

Rüyada Sesli Ağlamak

Sorunlu bir işe girmeye ve sıkıntı çekmeye yorulur. Rüyayı gören kişinin, yaptığı işte atacağı hatalı bir adımdan ötürü çok zor bir duruma düşeceğine, hayalini kurduğu şeylerden günden güne uzaklaşacağına, sevdiği kişi ile ilgili olarak kıskançlık duyacağına, anne babası ile ilgili kötü bir haber alacağına ve bir sağlık sorunu yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Gerçek hayattaki anlamıyla aynı şekilde yorumlanır. Mutlu ve huzurlu bir aileye sahip olunacağına, zor zamanların geride kalacağına, yaşanılan semtte ortaya çıkan bir soruna çözüm bulunması sayesinde herkesin sevdiği bir kişi olunacağına ve daha rahat bir hayata adım atılacağına işaret eder.

Rüyada Bağırarak Ağlamak

Maddi ya da manevi olarak bazı kayıplar yaşanacağına alamettir. Yakın bir akraba ile ilgili üzücü bir haber alınacağına, kardeşler arasında bir tartışma yaşanacağına, iş hayatındaki rakiplerin çok istediklerin bir şeyin meydana geleceğine ve aile hayatına nifak sokan bir kişinin çok başarılı olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, eğitim hayatının tıkandığı bir noktada istenen bir yardım isteğine destek gelmeyeceğine delalet eder.

Rüyada Biri İçin Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, ortaya koyacağı bir çalışma sayesinde büyük bir kazanca ve zenginliğe sahip olunacağına, bu sayede borçların kısa süre içinde ödeneceğine, kazancın Allah yolunda yardıma muhtaç kişiler için kullanılacağına ve kurulacak olan bir ortaklıkla birlikte büyük bir zahmetten kurtuluşa erileceğine tabir edilir. Ayrıca, hasretin biteceğine, uzun zamandan beri beklenen bir haber geleceğine ve zorlukların daha kolay şekilde aşılacağına yorumlanır.

Rüyada Gelinlikle Ağlamak

Yaşanacak çok güzel ve hayırlı bir olay için gözyaşı döküleceğine işaret eder. Yabancı bir ülkeye yapılacak bir seyahatin ardından iş ile ilgili hayırlı ve kazançlı bir adım atılacağına, bu adımın ardından yeni bir proje için çalışmaya başlanacağına, karşılaşılacak engellerden ötürü sıkıntı çekileceğine ancak daha sonra da işlerin iyi bir noktaya doğru ilerleyeceğine işarettir.

Rüyada Sarılarak Ağlamak

Adım atılacak bir projede çok büyük bir değişim rüzgârı estirileceğine, deyim yerindeyse insanların nutkunun tutulmasına sebep olacak bir işe imza atılacağına, rahatsızlık yaratan bir işin sonunda çözüme kavuşacağına, verilecek olan bir kararın güzel bir birlikteliğin kapısını açacağına ve ferahlığa çıkılacağına alamet eder.

Rüyada Çok Ağlamak

Sevinçli bir haberin geleceğine yorumlanır. İş dünyasında yeni bir yol açmaya çalışılacağı, ancak bir aksaklıktan ötürü işlerin yavaşlayacağına ve gerileyeceğine, sıkıntı yaratan bir durumla karşı karşıya kalınacağına, verilen emeklerin boşa gitmekten son anda kurtulacağına ve yeni bir çalışma ile devam etmek zorunda kalınacağına delalet eder.

Rüyada Mezarda Ağlamak

Sorunlu bir dönemin ardından beklenmeyen bir ayrılık geleceğine tabir edilir. Hiç umulmadık bir anda yakın bir arkadaş yüzünden bir ihanete maruz kalınacağına, bu yüzden çok üzüntü duyulacağına, ele geçen kazancın kısa süre içinde biteceğine ve sağlıkla ilgili olarak yaşanan bir sorunun devam edeceğine yorulur.

Rüyada Camide Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, yaptığı yardımların ve ettiği duaların Allah katında kabul görmesi ile büyük bir başarıya ve kazanca sahip olunacağına, korkuların ve kaygıların yakın zamanda ortadan kalkacağına, rutin bir şekilde ilerleyen bir birlikteliğin yakın zaman içinde sona ereceğine ve bu yüzden taraflardan birinin üzüntü duyacağına rivayet edilir.

Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek Ve Ağlamak

Çok sevilen ve hayalleri süsleyen bir iş için yapılan yatırımın karşılaşılacak kötü bir durum yüzünden boşa gideceğine, maddi açıdan büyük bir sıkıntı vereceğine, eşler arasında bazı sürtüşmeler yaşanacağına ama daha sonra sorunların çözüleceğine ve sıkıntıların sona ereceğine delalet eder. Aynı zamanda, rakiplerle yaşanan bir tartışmanın kötü, uğursuz ve melanetli bir durumla karşılaşmaya neden olacağına yorumlanır.

Rüyada Babasının Öldüğünü Duymak Ve Ağlamak

Aile büyüklerinden birinin yaşadığı bir sağlık sorunu ile ilgili olarak büyük üzüntüye neden olacak bir haber alınacağına, bu haberin ardından bazı araştırmalar yapılacağına ve tam ümitlerin bittiği bir anda araştırmaların sonuç vereceğine tabir edilir. Ayrıca, eğitimi alınan işle ilgili olarak bir işyeri açılacağına, zaman zaman bu işyerinde verilen hizmetle ilgili olarak seminerlere gidileceğine ve konusunda uzman bir kişi olunacağına alamet eder.

Rüyada Ağlamak Ve Ağlayarak Uyanmak

Rüyayı sahibinin, kendisi için çok değer verdiği, büyük saygı ve sevgi duyduğu bir kişinin yaptığı bir işte kendisine yardımcı olacağına, bu sayede sorunların teker teker çözüleceğine, işlerin yoluna gireceğine, hayırlı haberler alınacağına, dertlerin biteceğine ve askıda bulunan projelerin yakın bir zaman içinde tamama erdirileceğine yorumlanır.

Rüyada Mezar Başında Ağlamak

Yapılan bir hatadan ötürü pişman olunacağına ve geri adım atılacağına, işlerin aksayacağına, yani kısa süreli de olsa kötü durumlarla karşılaşılacağına, ancak daha sonra verilecek kararlar sayesinde sıkıntıların ve sorunların geçeceğine, elde bulunan ve aynı zamanda ele geçecek yeni fırsatların doğru ve kazanç getirecek bir şekilde değerlendirileceğine işaret eder.

Rüyada Ölen Birine Sarılarak Ağlamak

İş konusunda sıkıntıya düşülen bir anda bir desteğe ihtiyaç duyulacağına, bu yardım çağrısına yakın bir arkadaştan cevap geleceğine, zor zamanların böylece geride kalacağına, aydınlık bir geleceği doğru adım atılacağına ve yapılmak istenen bir işte güzel bir gelişme yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Gelinlikler İçinde Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, sahip olduğu gayrimenkulleri ile ilgili olarak yaşanacak bir problemin giderilerek geride kalacağına, zor durumda kalan bir arkadaşa yardım eli uzatılacağına, bu sayede sıkıntıların ve sorunların üstesinden rahatça gelineceğine ayrıca hayırlı bir kısmet ile kısa süre içinde evlilik yolunda mutluluk verici, çok hayırlı, önemli ve büyük adımlar atılacağına işaret eder.

Rüyada Ölen Babasına Ağlamak

Yaşanan sıkıntılı bir dönemde maddi ve manevi açıdan gerek iş, gerek özel hayat konusunda sorunların çözülmesini sağlayan bir akrabanın başının sıkışması üzerine kişinin de onun yardımına koşacak ilk kişi olacağına, bu sayede aradaki akrabalık bağının, samimiyetin ve ilişkinin daha da kuvvetleneceğine ve belki işle ilgili bir ortaklık kurulacağına alamettir.

Rüyada Düğünde Ağlamak

Sevinçli bir haber alınacağına, bu haberle birlikte güzel bir birlikteliğe başlanacağına, eğitim hayat ile ilgili olarak bazı adımlar atılacağına, tecrübe sahibi bir kişinin yanında işe başlanacağına ve bu kimse sayesinde kısa sürede büyük deneyim elde edileceğine, zor zamanların ve sorunların geride kalacağına, stres nedeniyle uzun zamandan beri yaşanan bir sağlık sorununun tedavisi için bir hekime başvurulacağına yorulur.

Rüyada Ölmüş Anneye Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, sorumsuz bir kişi yüzünden düştüğü kötü durumdan kurtulacağına ve kısa süre içinde parasal olarak iyi bir noktaya geleceğine delalet eder. Aklına uyularak yola çıkılan bilgisiz ve cahil bir insanın yarattığı olumsuz izlerin silinmesi demektir.

Rüyada ağlamak gerçek anlamından tam tersi olarak sevinç şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyasında ağladığını gören kişi gerçek hayatında mutluluktan ağlayacaktır. Rüya sahibinin sıkıntıları varsa sıkıntıları sona erecek ve mutlu olacak demektir. Aynı zamanda rüyada ağlamak mutlu edecek bir haberin müjdesidir. Rüyada ağladığını gören kişi en kısa zamanda işi ile ilgili bir haber alır. Başarılı ve kazançlı bir iş için hayırlı bir kapın açılması olarak yorumlanır.Rüyada ağlamak, mutlulukların ve huzurun kısa zamanda rüya sahibini bulacağı ve hayatındaki olumsuz durumların düzeleceği anlamı taşımaktadır.Rüyada ağlamak rüyanın görüldüğü zaman ve mekân olarak farklılıklar kazanacak tabirleri de bulunmaktadır. Ağlamanın çeşidi rüyanın yorumunu değiştirebilir. Her rüya farklı anlama gelecek ve tabiri de değişecektir. Rüya sahibinin rüyayı yorumlaması için rüyasında nasıl ağladığını iyi hatırlaması gerekmektedir.

Çok mutluluk verici bir haber almak olarak tabir edilmiştir. Aynı zamanda rüyada ağlamak, hayırlı mallar kazanılacağı ve Allah rızasını elde edeceği anlamı taşımaktadır. İmam-ı Nablusi’ye göre ise rüyada ağlamak, günahlardan pişmanlığa ve doğru yolu bulmaya delalet eder. Rüyayı gören kişinin üzüntüsü, sevince dönüşecek demektir. Kısa bir zaman sonra mutluluk yakalanacağı ve bu mutluluğun uzun bir süre rüya sahibinin bırakmayacağı şeklinde tabir olunur.

Evli birinin rüyasında ağladığını görmesi, aile yaşantısının hayırlı bir şekilde devam edeceğine ve sıkıntıların son bulacağına delalettir. Aynı zaman da bekar birinin rüyasında ağladığını görmesi ise sıkıntılara karşı mücadele edilecek ve huzurlu bir evlilik yapılacak olarak açıklanmıştır. İş sahibi birinin bu rüyayı görmesi, iş hayatında başarılar elde etmesi anlamındadır. Her rüya gibi rüyada ağlamak da farklı şekillerde değişik anlamlara gelmektedir. Rüyada gözyaşı akmadan ağlamak gizli kalmış bir hayalin gerçekleşeceği anlamına gelir. Rüyada bağıra bağıra ağlamak ise bir durumdan pişmanlık duyulacağı ve bu durumun ortaya çıkması halinde zorluklar ile düzeleceği anlamı taşımaktadır.

Rüyada üzüldüğünü gören kişi genellikle gerçek hayatında mutlu olacak demektir. Rüyada üzüntü tam tersi olarak yorumlanmaktadır. Umulmadık bir zamanda bir yerden mutlu bir haber alınacak ve huzura erişilecek demektir. Aynı zamanda rüyada üzüntü sıkıntıların sona erdiğinin ve huzurun başlangıcı şeklinde yorumlanır. Rüyada üzülmek rüya sahibinin yeni biri ile tanışması halinde hayatının değişeceğine ve hiç beklemediği bir zamanda mutluluk hissedeceğine delildir. Rüyada üzülmek gerçek hayatta sevinçli bir habere mutluluk duymak demektir.

Rüyada sesli ağlamak ve rüyada avaz avaz ağlamak gerçek hayatta da bu şekilde ağlanacağı anlamına gelir. Rüyada çok bağırarak ağlamak bir duruma çok fazla üzülmek ve kötü bir durumda kalmayı getirecektir. Rüyada bağırarak ağlayan kişi gerçek hayatında da bu şekilde bağırarak ağlayacağı kötü bir şey yaşayacak demektir. Kirmani’ye göre bu rüyayı gören kişinin başına bir bela gelecek ve bu bela karşısında çok fazla ağlayacak anlamındadır.

Rüyada sessizce ağlamak, genellikle hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Rüyada sessizce birinin ağladığını gören kişi hayırlı bir kısmet ile karşılaşır. Rüyasında sessizce ağlayan kişi mutluluğunu da sessizce yaşayacak demektir.

Cafer-i Sadık’a göre rüyada sessizce ağlamak oldukça hayırlı bir rüyadır. Dini açıdan bu rüya, içinde Allah korkusu olan kişilerin görebileceği bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi eğer fakir biri ise kısa zamanda bereketli bir kazanca sahip olacak demektir.

Rüyada ağlayan çocuk görmek, bazı sıkıntılı durumların yaşanacağına ve bur durumlardan dolayı üzüntüler yaşanacağına delalet eder. Aynı zamanda bu rüya uyarı mahiyetindedir. Bu rüya sahibi için yakın zamanda bir problemin olacağına işaret eder. Önceden önlem alınması gerektiği açısından uyarı niteliğindedir. Rüya sahibi üzülecek ve bu durumda daha da kafasına takacak, ruhsal açıdan sağlık durumu bozulacak anlamına gelir. Bazı yorumculara göre bu rüya tabiri aslında dünyaya önem gösteren kişilerin temsili olduğu yönündedir.

Rüyada uçurum kenarında ağlanması bazı olaylardan pişmanlıklar duyulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda bu rüyayı gören kişilerin karakterleri açısından kararsız oldukları ve şanslarının az olduğu düşünülmektedir. Rüya sahibinin hayırlı bir işe karar vermekten vazgeçmesi ve bazı fırsatları kaybetmesi anlamına gelir. Uçurumun kenarında ağlanması rüyada genellikle hayal kırıklıkları olarak tabir edilir. Evli birinin rüyasında uçurumun kenarında ağladığını görmesi ise aile hayatında bazı sıkıntıların oluşacağını ve eşi ile arasında bağın kopacağı anlamındadır. Rüyada uçurum kenarında ağlanması, evlilik hayatlarında birbirlerinden soğuyan ve pişmanlık duyan insanlara yorulmaktadır.

Bekar olan biri rüyasında uçurumun kenarında ağladığını görüyorsa, çok istediği bir kısmetin kapanması anlamına gelecektir. Veya pişmanlık duyacağı bir kişi ile izdivaç yapacağını ve bu durumdan kurtulamayacağını ifade eder. İş hayatında ise bur rüyanın tabiri olumsuz bir iş görüşmesinin rüya sahibini zarara uğratacağı ve bu zarardan dolayı üzüntü duyulacağına işaret eder. Rüyada uçurum görmek ve bu uçurumda ağlamak ise gerçekleşmeyecek hayallerin peşinden gidildiğinin habercisidir. Rüya sahibin daha fazla vakit kaybetmeden bu hayallerden vazgeçmesini veya bu kararlarını doğru bir şekilde sorgulamasının uyarısıdır.

Rüyada sevinçten ağlamak, gerçek anlamda da aynı anlama gelmektedir. Rüya sahibi duyacağı bir haber sonucu sevinçten ağlayacak ve bu haberde dolayı çok mutlu olacaktır. Aynı zamanda bu rüyayı gören kişi evli ise evlilik hayatındaki bazı sorunların çözüleceğine ve eşlerin birbirleri ile aralarındaki ilişkilerin düzeleceğine yorulmaktadır.

Rüyada birisi için ağlamak, zenginlik demektir. Bir başkası için ağladığını gören rüya sahibi işinden büyük bir para kazanır ve itibar sahibi olur. Aynı zamanda bu rüyayı gören kişinin borçları varsa bu borçları en kısa zamanda ödemesi olarak tabir olunur. Rüyayı gören kişi evli ise hayatındaki bazı sorunları aile yaşantısına aktaracağına fakat eşinden olumlu anlamda bir destek göreceğine delalet etmektedir.

Rüyasında birisi için ağlayan bir kişi özlemini çektiği kişiye en kısa zamanda kavuşacak demektir. Aynı zamanda aşk acısı çeken bir kişi rüyasında başkası için ağladığını görmüşse, sevdiği kişiye kavuşacak demektir.

Dini açıdan bu rüyanın yorumu, Allah yolunda yardıma muhtaç kişilere yardım edileceği şeklindedir.

Rüyada hıçkırarak ağlamak, sıkıntılar ile yorumlanmaktadır. Rüya sahibi gerçek hayatında zorlu dönemler yaşayacağı ve bu sıkıntılarından uzun bir süre kurtulamayacağı anlamındadır. Özellikle bu rüyada rüya sahibinin anne ve babası ile ilişkilerinde sorunlar yaşanacağı anlamu8 vardır. Rüyada hıçkırarak ağlayan birini görmek, rüya sahibinin aile bireylerinden birinin sağlık problemlerinde sorunlar çıkacağı yönündedir.

Rüyada çok ağlamak çok müjdeli bir haber geleceği şeklinde yorumlanmaktadır. İş hayatında yeni bir fırsatın ortaya çıkacağına ve bu fırsattan rüya sahibinin de yararlanacağına delalet eder. Aynı zamanda bu rüya mutluluk hissinin artacağına ve ruhsal sorunların ortadan kalkıp depresyondan kurtulacağına yorulur. Bazı hayal kırıklıklarının solacağına ve beklenmedik bir kimseden bu konuda yardım alınacağına işaret etmektedir.

Rüyasında camide ağladığını gören kişi yaptığı duaların kabul edileceğine işaret eder. Aynı zamanda maddi anlamda rahata kavuşacağına ve istediği bir şeyin gerçekleşeceğine delalet etmektedir. Rüyasında caminde ağlayan kişi korkularından emin olur ve kurtulur. Zorlukları yenecek güce sahip olur ve bu gücü ailesi için fedakârlık yaparak kullanır. Aile ve iş hayatı yolunda gider, huzur yakalar.

Rüyada ağlayarak uyanmak, kendisi için çok değer verdiği bir kimseden yardım alınacağına delalet etmektedir. Sevdiği insanların yanında durmak ve onlardan destek almaya işaret eder. Rüyasında ağlayarak uyanan kişi bazı işlerde sorunlar yaşansa da bu sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşturacak desteği bulacaktır. Rüya sahibinin kafasına taktığı yarım kalan işlerini en kısa zamanda halledeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada bir tanıdığın ölümüne ağlamak, Ebu Sait El-Vaiz’e göre bir bela ortasında kalmak olarak yorumlanmaktadır. Rüyada aile büyüklerinin ölümüne ağlamak, yine aileden birisinin sağlık sorunları sebebiyle büyük bir üzüntü duyulacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada bir ölüye ağlamak sıkıntılı bir eğitim, iş ve aile hayatı anlamına gelecektir. Bazı durumlarda rüyada bir ölüye sessizce ağlamak umulmadık fırsatları temsil eder. Yeni bir iş girişiminin uzun zaman fayda vermeyeceği ancak sabırla yükseliş yaşanacağı anlamındadır.

Rüyada ağlamak daha çok psikolojide duyguların açığa çıktığı ve alt benliğin rüyalar vasıtasıyla sıkıntılarından kurtulmak istediği şeklinde yorumlanır. Kişinin bazı korkularının ve güven eksikliğinin bu rüya ile ortaya döküldüğü düşünülmektedir. Aynı zamanda psikolojide günlük hayatımızdaki bazı duyguların bilinçaltı tarafından bastırılarak dışarıya belli edilmemesi halinin sonucudur. Rüyada ağlamak bilinçaltında sürekli çözülmeye çalışılan sıkıntıların bir rüya sırasında ortaya çıkması halidir. Ruhsal bunalımların veya günlük hayattaki sorunların bastırılmış hali rüyada ağlamak olarak çıkacaktır.

İNSANLAR NEDEN AĞLAR ? AĞLAMAK NEDİR ?

Gözyaşları oldukça faydalıdır. Her çeşit duyguyu iletmemizi sağlarlar. Net görmemize yararlar. Gözlerinizi zararlı maddelerden arındırırlar.
Burada gözyaşları ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Neden tuzludurlar, neden kadınlar erkeklerden daha çok ağlar. Çok fazla ağladığınızda ne olur. Neden gözleriniz kurur ve dahası.

Gözyaşları gözlerimizi nemli tutmaya yarayarak istenmeyen maddeleri gözlerden uzaklaştırırlar ve gözlerimizi enfeksiyondan korurlar. Gözyaşları görüşünüzü bulanıklaştırabilir ama onlar olmadan her şey çok daha bulanık olurdu!
3 çeşit gözyaşı vardır:

1. Temel – asıl gözyaşları. göz bebekleriniz gün boyu onun içinde döner. İçeriğinde yağ, mukus, su ve tuz vardır ve enfeksiyonlar ile savaşmanıza yardımcı olur. Yağ gözyaşlarınızın akıp gitmesini ve buharlaşarak atmosfere karışmasını engeller. Göz kırpmak onların gözün yüzeyine yayılmasını sağlar.
2. Rahatsızlık giderici– göz yıkama yaşları. Soğan doğradığınızda, istifra ettiğinizde ya da gözünüze toz kaçtığında göz kapaklarınızın altındaki bezlerden fışkırarak çıkar ve gözünüzü yıkar.
3. Ruhsal Yaşlar – üzüntü, acı, mutluluk ya da kızgınlık gibi güçlü duygularda çıkar. Diğer tür gözyaşlarına göre daha fazla hormon ve doğal ağrıkesici içerir. “Git” gibi kimyasal bir mesaj verebilirler.

Neden Tuz?
Vücuttaki tüm sıvılar biraz tuz içerir. Gözyaşının içindeki tuz miktarı, kan plazmasındaki tuz miktarı ile neredeyse aynıdır. Tuz vücudun düzgün fonksiyon göstermesi için gereklidir.

Neden Ağlarız?
Duygusal nedenlerden – daha iyi hissetmemizi sağlar. Gerilimi atarız ve psikolojik olarak yenileniriz.
Fiziksel nedenlerden – strese bağlı toksinlerin atılması sağlanır.
Sosyal nedenlerden – iletişimsel sıkıntılar, samimiyet, çekicilik, nefret – içeri bağlı olarak çeşitlendirilebilir.

Kadınlar erkeklerden daha mı çok ağlar? – Evet.

Yaklaşık %60 fazla. Bunun nedenini kimse bilmiyor. Ama fiziksel yaşlardaki bir kimyasal, anne sütü ile ilişkilendiriliyor. Bu da bir ley sayılır. Ayrıca erkeklerin daha küçük gözyaşı kanalları vardır.
Gözyaşları burnunuzdan gelirse- bu pek güzel bir görüntü olmaz. Ama doğal bir yoldur. Gözler ve burun küçük geçitler ile birbirine bağlıdır. Yaşlar da dolayısıyla burnunuza ve boğazınıza iner.

Çok fazla gözyaşı – Göz kapaklarınızın kenarlarındaki küçük girişler aslında tahliye kanallarınızdır. Soğuk aldığınızda şişip, tıkanabilirler. Bu durumda yaşlar yüzünüze taşar. Bazen gözyaşı bezleri temel göz yaşı karışımını oluşturmak için çok az yağ üretir. Bu da gözyaşının durmamasına neden olabilir. Eğer bunun gibi bir sorununuz varsa, doktorunuzla konuşun. Bunun tedavi etmenin yöntemleri vardır.

Kuru gözler – Gözleriniz atmosferik durumlara bağlı olarak geçici süreliğine kuruyabilir. Ayrıca bazı hastalıklar da gözlerin kurumasına neden olur.

Kontrol edilemeyen yaşlar – patolojik gülme ve ağlama adı verilen nörolojik bir durum söz konusudur. Alzheimer, inme ve diğer beyin rahatsızlıklarından kaynaklı olabilir.

Eğer ilk gözyaşı sağ gözden gelirse mutluluktan, soldan geliyorsa üzüntüden ağlanır.
Cevap: Hayır, bu doğru değildir.

Göz Yaşının Vücuttaki Görevi Nedir?

Gözyaşlarının görevlerinden birisi gözün içerisinde temizlik yapmaktır. Üst taraftan akan gözyaşı göze gelen toz ve mikropları temizleyerek gözden çıkıp gider. Gözyaşını oluşturan bezlerden en önemlisi “ lacrimal gland “ adı verilen bezlerdir ve buradan gözyaşının önemli bir kısmı salgılanmaktadır. Bunun dışında ise kirpiklerin diplerinde yer alan minik keselerden gözyaşını tamamlayan elementler salgılanabilmektedir. Oluşan gözyaşı üstten aşağı doğru gözü temizler ve burna yakın olan yerdeki küçük deliklerden pompa sistemi ile emilir. Emilen kirli su ise lacrimal kanalda birleşip lacrimal keseye gelir ve buradan da burnun içerisine akar.

Gözyaşının diğer görevleri ise gözün kornea tabakasının optik olarak verimli çalışmasını sağlamak, göz yüzeyini nemlendirmek, göz kuruluğunu önlemek, gözü bakterilerden korumak ve ışığın kırılmasını azaltmaktır. Gözyaşı o kadar önemlidir ki, yokluğu durumunda gözlerimizi kaybederiz.

• Genellikle ağlama sonrası kişinin rahatladığı düşünülür. Ancak, yapılan bir araştırmaya göre ileri derecede depresyonda olanlar ya da anksiyetesi yüksek olanlar ağlama sonrası kendilerini daha kötü hissetmektedirler.

• İstatistiklere göre yaşamımız boyunca yaklaşık 10 kova gözyaşı dökeriz.

• Bebekler ağlamayı kendilerini ifade edebilmek için kullanırlar. Karınları acıktığında, gaz sancısı yaşadıklarında, altları pisse ya da ortamdan memnun değillerse tepkilerini ağlayarak dile getirirler.

• Fil bakıcılarına göre filler üzgün olduklarında ağlarlar.

• Gözyaşı mekanizması otomobillerdeki sileceklere benzetilir. Gözümüzü her kırptığımızda, göz kapakları gözümüzün yüzeyinde yer alan gözyaşını emer.

İslami Rüya tabiri kaynaklarında Rüyada ağlamak sevinçle yorumlanır. Rüyada ağladığını gören akıttığı göz yaşlarının yanaklarını yaktığını görüyorsa sevineceğine, üşütüyorsa üzüleceksiniz demektir. Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır. Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır. Rüyada ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez.

Rüyada ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder.

Rüyada tanıdığı bir insanin vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasına delildir. Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmek, o kişinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada öldüğünü ve cenazesinin arkasından halkın sessizce ağladıklarını görmek, devlet büyüğü tarafından herkesin sevineceklerine işarettir. Kirmani’ye göre: Rüyada ağladığını gören, büyük bir sevince ve feraha ulaşır. Eğer ağlamak, bağırmak ve ah vah ile olur ise, bir musibete işarettir.

Gözleri yaş ile dolu olduğu halde dışarı akmadığını gören, helal mal ve para kazanır. Rüyada ağlamak Soğuk gözyaşı, gam ve kederden kurtulmaya; sıcak gözyaşı ise kedere delalet eder. Sağ gözünün yaşı akıp sol gözüne girdiğini gören, yakınlarına kavuşur. Caferi Sadık’a göre: Ağladığını ve sonra güldüğünü görenin eceli yaklaşmıştır. Rüyada ağlamanın en iyisi bağırıp çağırmadan ağlamaktır. Bunu binden fazla tecrübe ettim ve her birinde ancak iyilik ve hayır gördüm.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yüksek sesle bağırarak veya elini yüzüne vurarak, üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin gerçekte bu şekilde ağlamasına işaret eder. Eğer Allahu Teala korkusundan, günahını hatırlayıp pişman olmaktan ya da Kur’an dinlemekten ötürü ağlanıyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine işaret eder. Rüyada Sessiz ağlamak, Allahu Tealadan korkmaya, Rüyada ağlamak Allahu Teala tarafından rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasina delalet eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3831