Rüya tabiri ara

Rüyada Adam Öldürmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Aralık 23, 2018 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada Adam öldürmek, rüya sahibinin çok yakın zamanda karşılaşılacağı kötü niyetli biri ile tabir olunur. Rüyada adam öldürdüğünü gören kişinin hayatına bir anda girecek olan bu kimse başta iyi niyetli gibi görünerek onun kalbini kazanacaktır. Ancak sonradan baş gösteren felaketlerin bu kişinin yüzünden olduğu anlaşılacaktır. Birçok yorumcuya göre rüyada adam öldürmek niyeti iyi olmayan biri tarafından hayatın alt üst olması anlamına gelmektedir.

Rüyada Adam Öldürmek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) şöyle buyurmaktadır: “Her kim rüyasında adam öldürdüğünü görürse hayatına girecek biri tarafından yanlış yollara sürüklenecek demektir.” Çoğu rüya tabircisi için rüyada adam öldürmek çok hayırsız anlamlar içerdiği için olumsuz bir rüyadır.

Rüyada Silahla Adam Öldürmek

Rüyada adam silahla öldürmek, rüya sahibinin hayatının refaha ereceğine işaret eder. Birçok yorumcuya göre ise rüyada silah ile adam öldürdüğünü gören kimse, amansız bir hastalığın pençesinden kurtularak eski sağlığına kavuşacak demektir.

Rüyada Bıçakla Adam Öldürmek

Rüyada adam bıçakla öldürmek, kişinin iş hayatında birçok aksaklık yaşadığına ve bu aksaklıkların da kendi sorumsuzluğundan kaynaklandığına delalet eder. Rüyasında bıçakla adam öldürdüğünü gören biri, işine hiç önem vermez ve yapması gereken hiçbir şeyi yapmaz.

Rüyada Savaşta Adam Öldürmek

Rüyada savaşta adam öldürmek, iki kişi arasında uzun zamandır süregelen bir anlaşmazlığı temsil eder. Bu anlaşmazlık sürekli olarak şiddetli çatışmalara neden olacaktır. Rüyasında savaşta adam öldürdüğünü gören kimse, düşmanları ile karşı karşıya gelecek demektir.

Rüyada Adam Öldürüp Kaçmak

Rüyada adam öldürüp kaçmak, bir dosta karşı yapılan büyük bir haksızlığa işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi en yakın dostunu haksız yere suçlayarak onunla arasına büyük bir soğukluk sokacaktır. Rüyasında adam öldürüp kaçtığını gören biri, dostunun kalbini kıracak demektir.

Rüyada Boğarak Adam Öldürmek

Rüyada boğarak adam öldürmek, Allah yolundan ayrılarak yanlış yollara sapmayı ima eder. Rüyayı gören kimse kötü niyetli insanlar ile birlik olup kalbindeki iyiliği kaybedecektir. Rüyasında boğarak adam öldürdüğünü gören biri çoğu yorumcuya göre dinden çıkmış biri olacaktır.

Rüyada Suda Adam Öldürmek

Rüyada suda adam öldürmek, yaklaşan güzel günleri temsil eder. Rüyayı gören kişi hayatındaki olumsuzlukların bir bir yok olduğunu görecektir.

Rüyada Sopayla Adam Öldürmek

Rüyada sopayla adam öldürmek, maddi gelirin artış göstereceği anlamına gelir. Rüyasında sopayla adam öldürdüğünü gören biri iş hayatında daha aktif hale gelerek kazancına bolluk katar.

Rüyada Yanlışlıkla Adam Öldürmek

Rüyada yanlışlıkla adam öldürmek, kişinin beklenmedik bir anda sağlığını yitireceğine ve amansız bir hastalığa yakalanacağına delalettir. Rüyasında yanlışlıkla adam öldürdüğünü gören biri, eski sıhhatine kavuşmak için çok çabalayacak demektir.

Rüyada Balta İle Adam Öldürmek

Rüyada balta ile adam öldürmek, aile içinde yaşanacak küçük çaplı bir tartışmayı ima eder. Ancak bu tartışma aile bireylerini birbirine daha çok yaklaştıracak ve onların birbirlerinin değerini anlamasını sağlayacaktır.